forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Четете ли книги?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    forum.globcom.net Форуми -> Женски работи
Предишната тема :: Следващата тема  

Обичате ли да четете книги?
Да
44%
 44%  [ 22 ]
Не
56%
 56%  [ 28 ]
Общо гласове : 50

Автор Съобщение
CkoT
Dangerous Mindz
Dangerous Mindz


Регистриран на: 18 Окт 2004
Мнения: 2500
Общо думи: 22,980
Местожителство: on debian

МнениеПуснато на: Чет Ное 25, 2004 11:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

и аз си падам по тва сичкото дето го изброи ама не го четаSmile Smile
щото просто наистина нямам време и за книги
_________________
You can never get enough of what you don't need to make you happy.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name
[ IP : Logged ]
castor
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 03 Авг 2004
Мнения: 189
Общо думи: 0
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Чет Ное 25, 2004 11:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди няковко месеца бях пуснал предложение да се създаде раздел за литература на форума, обаче ми казаха че никой не се интересувал от книги и следователно нямало смисъл от такъв раздел.
_________________
Hic sunt leones et dracones
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
CkoT
Dangerous Mindz
Dangerous Mindz


Регистриран на: 18 Окт 2004
Мнения: 2500
Общо думи: 22,980
Местожителство: on debian

МнениеПуснато на: Чет Ное 25, 2004 11:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

еми очевидно е ясно че никой не чете книги
честно казано аз ако имах малко повече време доста книжки бих прочел които ме вълнуват наистина но предполагам че няма да стигна и до средата и да излезе нещо и да я забрая книгата
_________________
You can never get enough of what you don't need to make you happy.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name
[ IP : Logged ]
EMERALD
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Сеп 2003
Мнения: 1312
Общо думи: 8,181
Местожителство: Габрово - София

МнениеПуснато на: Чет Ное 25, 2004 12:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

castor написа:
Преди няковко месеца бях пуснал предложение да се създаде раздел за литература на форума, обаче ми казаха че никой не се интересувал от книги и следователно нямало смисъл от такъв раздел.

Мило, това не пречи да пускаш теми. Сигурна съм, че ще има кой да напише нещо Smile
_________________

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
[ IP : Logged ]
SaberTooth
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Ное 2004
Мнения: 282
Общо думи: 0
Местожителство: Somewhere I Belong

МнениеПуснато на: Чет Ное 25, 2004 12:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Някои като мен и Емералд! Иначе не опира нечетенето на книги само до компютрите! Всички казват " Предпочитам да изгледам филма по книгата! ", а във филма винаги има ограничения ( Пример - Властелинът на пръстените! ). Хубавото предимство на книгите е това че не си подвластен на мнението на намесата на други хора, в смисъл такъв че всичко ти си го представяш, а не както във филмите - дават ти го на готово и именно това е хубавото на книгигте! Също така от книгигте се развива и обогатява речника на човека, аз например имам един съученик( бивш ), който още срича докато чете, а това е голям минус защото той щом на родния си език неможе да чете гладко и правилно, то какво остава за другите езици, тъй като в България няма голямо бъдеще за хората всеки, че хукне да се спасява по възможност в чужбина, а незнам той как ще се оправи ако иде някои ден! Плюс това книгите обогатяват фантазията на човека! От книгите можеш да извлечеш много неща за живота, в смисъл най - лесния начин за добиване на житейски опит според мен са книгите, а не ТВ и компютрите! Аз се радвам много че баща ми много обича книги и унас има 4 библиотеки с книги, и той всичките ги е прочел и мисля и аз да последвам неговия пример, защото всичките книги са много интересни ( понеже няма сълзливи романчета, всъщност има ама те са на майка ми Twisted Evil )! За жалост обаче нямам много свободно време което малко ме ограничава и това бе причината да спра да чета Шогун! Може би причината да не четете книги наистина е недостига на време, защото ( ще дам себе си за пример ) баща ми и майка ми се трепят като луди за никви пари и общо взето аз поддържам всичко унас в изрядност ( като изключим готвенето което още не съм научил, ама тряа зема да прочета някоя готварска книга ), предполагам че и при много хора е така, пък и цените на книгигте в днешно време са убииствено високи! Повечето от книгите на баща ми са от когато той е бил ученик и студент и просто като видя цени от сорта на 5лв отзад на корицата на том на Виктор Юго тежащ повече от тухла четворка, добивам представа какви мародери са в момента издателствата!
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
castor
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 03 Авг 2004
Мнения: 189
Общо думи: 0
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Чет Ное 25, 2004 1:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре де, кажи ми Emerald примерно ако пусна тема за Умберто Еко, колко хора ще се включат в дискусията при положение че повечето не са и чували за него, какво остава и да са чели нещо негово.
_________________
Hic sunt leones et dracones
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
SaberTooth
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Ное 2004
Мнения: 282
Общо думи: 0
Местожителство: Somewhere I Belong

МнениеПуснато на: Чет Ное 25, 2004 1:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Castor и аз не съм чувал нищо за него понеже още съм в зародиш малко с книжките, но щом си казал че е cool ще прочета нещо негово за да разбера за кво става на въпрос!
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
aNdRo
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Дек 2003
Мнения: 1716
Общо думи: 44,236
Местожителство: Трендафил City

МнениеПуснато на: Чет Ное 25, 2004 1:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

SaberTooth написа:
Аз се радвам много че баща ми много обича книги и унас има 4 библиотеки с книги, и той всичките ги е прочел и мисля и аз да последвам неговия пример, защото всичките книги са много интересни ( понеже няма сълзливи романчета, всъщност има ама те са на майка ми Twisted Evil )!


Тука си много прав! В къщи има толкова много книги, че каквото ми е трябвало за даскало съм си го имал и не ми е трябвало да ходя в библиотеката и трябва да се засрамя, че съм чел изключително малка част от това, което имаме Embarassed
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
SaberTooth
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Ное 2004
Мнения: 282
Общо думи: 0
Местожителство: Somewhere I Belong

МнениеПуснато на: Чет Ное 25, 2004 1:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми аз съм още малък и мисля че имам време да ги прочета пък и като удартея май само това ще правя Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
castor
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 03 Авг 2004
Мнения: 189
Общо думи: 0
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Чет Ное 25, 2004 1:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Умберто Еко го посочих само за пример, той е доста труден за четене тъй че не се захващайте с него. Виж Александър Дюма-баща, коята и негова книге да хванете, няма да сбъркате.
_________________
Hic sunt leones et dracones
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
T.N.F.
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 28 Сеп 2004
Мнения: 817
Общо думи: 12,721

МнениеПуснато на: Чет Ное 25, 2004 2:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Castor е страшно прав, за четенето де (за Умберто Еко даже не съм чувал Embarassed ) Аз уча в паралелка БЕЛ, а за последните две години съм прочел точно 2 книги и половина Embarassed (имах "Граф Монте Кристо" като задължителен прочит, както и всички 10-токласници разбира се, но не я прочетох цялата). Другите две са "За войната" на Карл фон Клаузевиц (голям зор, докато я прочета) и "Бронзовите конници" (съдържа 30-ина биографични текста за велики пълководци и държавници)... От 1 седмица се каня да почвам да чета "Петър I" и още не съм почнал... Абе трябва да се чете!!!
_________________
MANCHESTER UNITED - ONE UNITED - FOREVER UNITED
Цитат:
Жозе Моуриньо: Плаках, когато напусках Челси (Abramovich makes me cry)

Arrow Mourinho is a bloody emo! Laughing
If you're not a Manc - you're a wank!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
hdimitrov
Прост ГОРСКИ
Прост ГОРСКИ


Регистриран на: 10 Май 2004
Мнения: 2988
Общо думи: 43,440
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Чет Ное 25, 2004 2:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всички книги са филмирани или рано или късно ще се филмират. В такъв случай за какво ми е да седна и да си извадя очите с малките шрифтове на книгата след като мога да гледам филма за най-много 2 часа. Пък и от филма разбираш много по-добре за какво става въпрос и виждаш действието средата в която се развива. Аз имах за задача миналата година да прочета "Железния светилник", не можах дори и до половината да стигна. С две думи нищо не разбрах, ами аз докато си чета си мисля за какви ли не глупости и си размишлявам върхо съвсем други неща, как да разбера или запомня нещо от книгата. И затова намерих филма "Железния светилник" и си научих урока перфектно, дори 6 изкарах.
_________________
Мъжът не е камила!! ...не може да не пие цяла седмица!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
SaberTooth
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Ное 2004
Мнения: 282
Общо думи: 0
Местожителство: Somewhere I Belong

МнениеПуснато на: Чет Ное 25, 2004 2:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми докато четеш си мисли там за разните му тъпотиии и после що не си разбрал! Помисли малко! Пък и много ти е бедна фантазията начи, щото в книгигте действията са описани така че да може човек да си ги представи!
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
castor
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 03 Авг 2004
Мнения: 189
Общо думи: 0
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Чет Ное 25, 2004 3:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така си е. Предпочитам да прочета някоя книга от колкото да гледам филм или телевизия. Едно, че книгите развиват въображението, друго че те създават свят, който нито един филм може да пресъздаде. А пък Железния светилник колко страхотна книга, нямаш си на представа.
_________________
Hic sunt leones et dracones
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
SaberTooth
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Ное 2004
Мнения: 282
Общо думи: 0
Местожителство: Somewhere I Belong

МнениеПуснато на: Чет Ное 25, 2004 4:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ся май ще чета Мъртвата Зона на Стивън Кинг!
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    forum.globcom.net Форуми -> Женски работи Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 2 от 5

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov