forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Съсед не иска да плаща за ремонт на покрив...

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
skyler
Примерен комсомолец
Примерен комсомолец


Регистриран на: 11 Сеп 2013
Мнения: 37
Общо думи: 1,282

МнениеПуснато на: Сря Окт 15, 2014 1:01 am    Заглавие: Съсед не иска да плаща за ремонт на покрив... Отговорете с цитат

Здравейте.
Трябва да се направи ремонт на покрива и както винаги става се намира един див селянин които не иска да дава пари.
Та да попитам какво мога да направя за да го накарам да си плати и да не се прави на ощипана девойка? Има ли начин без да го съдя или само със съд ? Ако някой е минавал по тази пътека ще се радвам да сподели...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
mongoose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Юли 2006
Мнения: 504
Общо думи: 18,283

МнениеПуснато на: Сря Окт 15, 2014 9:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Трябва да имате легитимно избран домоуправител, управителен съвет и т.н. както е по закона за етажната собственост и при взето решение на събрание с протокол и т.н. директно го давате на съдия-изпълнител.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
skyler
Примерен комсомолец
Примерен комсомолец


Регистриран на: 11 Сеп 2013
Мнения: 37
Общо думи: 1,282

МнениеПуснато на: Сря Окт 15, 2014 10:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

mongoose написа:
Трябва да имате легитимно избран домоуправител, управителен съвет и т.н. както е по закона за етажната собственост и при взето решение на събрание с протокол и т.н. директно го давате на съдия-изпълнител.


Ами ако той е домоуправителя?
Не може ли аз до платя неговата част и с фактурата за ремонта после с адвокат да си взема парите ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Tomasz
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Апр 2007
Мнения: 209
Общо думи: 12,053
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Окт 15, 2014 12:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

skyler написа:
mongoose написа:
Трябва да имате легитимно избран домоуправител, управителен съвет и т.н. както е по закона за етажната собственост и при взето решение на събрание с протокол и т.н. директно го давате на съдия-изпълнител.


Ами ако той е домоуправителя?
Не може ли аз до платя неговата част и с фактурата за ремонта после с адвокат да си взема парите ?


Най-добре е всички да съберат по някой лев и за него и после да се изредят да се изсе*ат пред входната му врата. Така, това беше в кръга на шегата. Ако решението за събиране на парите не е взето съобразно закона за етажна собственост ... няма да може да му вземеш парите.

Много внимавайте, като подписвате договор с "фирмата" ... че при нас се получи така, че преди ремонта покривът капеше, а след ремонта течеше. А в договора, който домоуправилите са подписали, пише, че материалите са с гаранция, но не и че някой поема отговорност за това как си е свършил работата (вързали са си гащите с идеята, че едва ли някой ще го чете подробно преди да подпише).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
mongoose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Юли 2006
Мнения: 504
Общо думи: 18,283

МнениеПуснато на: Сря Окт 15, 2014 12:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

skyler написа:
Ами ако той е домоуправителя?
Не може ли аз до платя неговата част и с фактурата за ремонта после с адвокат да си взема парите ?


Мисля че точно така се процедира, "глупаците" си дават парите а после се мъчат да си ги вземат по някакъв начин. Ако е спазен точно закона за етажната собственост директно го предавате на частен съдия изпълнител и той си се занимава с него. Даже ако се налага ще му продадат жилището че да си покрие задължението ама то това......
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Carl_Cox
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 15 Апр 2009
Мнения: 64
Общо думи: 1,690

МнениеПуснато на: Сря Окт 15, 2014 5:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

skyler написа:
mongoose написа:
Трябва да имате легитимно избран домоуправител, управителен съвет и т.н. както е по закона за етажната собственост и при взето решение на събрание с протокол и т.н. директно го давате на съдия-изпълнител.


Ами ако той е домоуправителя?
Не може ли аз до платя неговата част и с фактурата за ремонта после с адвокат да си взема парите ?

За жалост и аз съм в същата ситуация,предпоследен етаж покрива тече да си и*е.Касиерката на входа живее над мен 100 пъти сме приказвали и все вдига рамене,че входа били пенсионери и едвам събирала пари за осветление и асансьор.Мислех да подавам жалби в общината ама едвали има смисъл. Мисля да ремонтирам частта която се пада над мене и да не давам никакви пари за входа после evil_4e
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
OpTiOn
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Май 2004
Мнения: 430
Общо думи: 12,383

МнениеПуснато на: Сря Окт 15, 2014 7:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Късно сте се сетили...
Едва ли има блок в който не е имало разправии за тези неща.
Нашия проблем го решихме като на събрание на входа се реши всеки месец да се събират пари докато не ги съберем, а за тоя дето не иска да плаща, просто се съберете няколко комшии и му дайте да разбере, че няма къде да иде. Което и по закон и от където и да го погледнеш е така!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov