forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

От къде PVC дограма ?
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mongoose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Юли 2006
Мнения: 504
Общо думи: 18,283

МнениеПуснато на: Пет Окт 25, 2013 9:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

С какво са обърнати прозорците, масово се ползва фибран или стиропор и отгоре гипсови шпакловки - резултата е конденз и мухъл. Моите в едната стая са така и повече такава грешка не допускам. Тази година сменях на други стаи и си ги обърнах сам с варов разтвор и нямам никакви грижи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
skyler
Примерен комсомолец
Примерен комсомолец


Регистриран на: 11 Сеп 2013
Мнения: 37
Общо думи: 1,282

МнениеПуснато на: Пет Окт 25, 2013 9:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

гипскартон + гипсова шпакловка така го направиха... и майсторите които обръщаха прозорците и човека от които взех дограмата казаха едно и също нещо че докато изсъхне ще имам конденз защото влагата от шпакловката трябвао да отиде някъде и за това се лепяла на стъклото, като изсъхне и нямало да има проблем Smile чакам го 3 ден ама то супер бавно изсъхва и вече много се изнервям... защото любопитството ме човърка и просто исках да попитам дали това което ми казват е вярно и дали други са имали същия проблем и дали после наистина им се е оправило или така ще си остана дори като изсъхне...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
mongoose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Юли 2006
Мнения: 504
Общо думи: 18,283

МнениеПуснато на: Пет Окт 25, 2013 10:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Конденза по стъклата ли е или по обърнатото?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
skyler
Примерен комсомолец
Примерен комсомолец


Регистриран на: 11 Сеп 2013
Мнения: 37
Общо думи: 1,282

МнениеПуснато на: Пет Окт 25, 2013 10:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

по-стъклото е, най-много има в долната част по-хоризонталната част да го кажем около 3см и по-целите крайща от горе до долу по-вертикалата около 5мм, като това е еднакво и за 3-те прозореца, само в централната част на прозореца няма никакви проблеми.... И след като има конденз само в вертикалната и хоризонталната част по прозореца, по крайщата точно където е измазвано има някаква логика в това което го казват майсторите но нали съм си тома неверни и викам да попитам дали някой се е сблъсквал със същото нещо....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
mongoose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Юли 2006
Мнения: 504
Общо думи: 18,283

МнениеПуснато на: Пет Окт 25, 2013 10:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега като е топло не държиш ли отворено през деня? Аз хем го мазах с вар която поема повече вода и при мен изсъхна за един ден - на втория боядисах. По принцип обикновеното стъкло което го водят "бяло" прави най-голям конденз а К-стъклото и четири сезона би трябвало или да не правят или поне да е малък. Зимата и аз имам конденз по стъклата ама тя жената суши прането по сушила в стаите и тя водата от тях няма къде да иде и тогава е нормално ама сега в тези топли дни...?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
skyler
Примерен комсомолец
Примерен комсомолец


Регистриран на: 11 Сеп 2013
Мнения: 37
Общо думи: 1,282

МнениеПуснато на: Пет Окт 25, 2013 11:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

не съхне, много бавно става ... и по цял ден прозорците са отворени... аз съм с бяло и четери сезона стъкло... външното е четери сезона а вътрешното в стаята е бяло.... продавача ми каза, че така се правело...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
seemore
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Фев 2004
Мнения: 886
Общо думи: 42,578
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пет Окт 25, 2013 11:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И при мен го има това - не сега, но зимата точно така става - най-вече в долната част на стъклата. Сменях дограмата преди 2-3 години.
Трябва да се проветрява редовно и много зависи с какво се отопляваш. Ако си с парно мисля, че конденза е по-голям, отколкото с климатик.
По принцип не му обръщам много внимание.
Вече конденза ако е между двете стъкла - тогава проблем.
Ако през зимата се появи конденз по стените - тогава помисли за изолация.

Чел съм из разни форуми, че това може да се предотврати като се направят направят отвори по гумената изолация на отваряемите части. Като отворите се правят по долната част, а в горната се сменяли с някакви клапи ... и някакви подобни истории, но идеята нещо не ми допадна.
_________________
Гражданска отговорност

http://pcshop.bg/?rfrl=6
2% отстъпка от първата поръчка с промокод RFRL-6
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
mongoose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Юли 2006
Мнения: 504
Общо думи: 18,283

МнениеПуснато на: Пет Окт 25, 2013 11:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Трябвало е вътрешното стъкло да го поръчаш "К", в това топло време и при положение че през деня държиш отворено този конденз не е нормален, а зимата.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
`o{-_-}o`
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Апр 2005
Мнения: 860
Общо думи: 48,870

МнениеПуснато на: Пет Окт 25, 2013 10:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм с К-съкло .. има си конденз зимата по стъклата колкото щеш. Да не те плаша .. но очаквай и мухъл зимата ;( Много зависи каква е дограмата , а още по-лошото е, че няма качествена дограма вече в България !!! Преди около 15 години слагахме Алуминиева дограма на половината апартамент - хол + кухня /съборихме стената и стана едно голямо помещение/, там се готви, зимата се пали Камина, пуши се, пърди се .. и се прави всичко - конденз не е имало никога - нито по стъклата нито по стените !!! Дограмата е някаква гръцка. Преди 3-4 години виках същия майстор /роднина ми е/ да слага и в спалнята дограма:"Искам същата като другата!" отговор:"Няма такова животно вече, не се произвежда и никъде не съм срещал подобно качество" . Е сложих някаква алтернатива - влага, конденз и мухъх ;(
Всичко е много относително. Спалнята ми я пече цяла зима слънцето, топла стая е по принцип, проветрява се всеки ден по половин-един час ... конденз и влага ;(
Дано нямаш проблеми, и наистина да изчезне конденза като изсъхне "обръщането" на прозорците.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov