forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Въпрос за аудио/видео конфигурация

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mongoose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Юли 2006
Мнения: 504
Общо думи: 18,283

МнениеПуснато на: Сря Яну 09, 2013 1:29 pm    Заглавие: Въпрос за аудио/видео конфигурация Отговорете с цитат

Става дума за следното, телевизора ми е Full HD и гледането на филми с висока резолюция е супер но звукът е кофти, имам DVD домашно кино с 5.1 канален звук и на него си пускам DivX филми през USB с многоканален звук но с резолюция до 720/480, домашното кино няма дигитален вход а само двуканален AUX а телевизора си има оптичен OUT, въпроса е какво да добавя в картинката че да се гледат филми с висока резолюция и многоканален звук, дали да търся някакъв ресивър или да разменям DVD-то с такова което има оптичен вход. Не ми се нариват много пари и затова ми се иска ако е възможно да се ползват колоните от домашното кино което е на 6 ома. Ако е необходима повече информация ще я дам по-късно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
tuinki
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 17 Апр 2010
Мнения: 132
Общо думи: 1,713

МнениеПуснато на: Сря Яну 09, 2013 2:46 pm    Заглавие: Re: Въпрос за аудио/видео конфигурация Отговорете с цитат

флашката къде я слагаш в тв или дивидито
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
mongoose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Юли 2006
Мнения: 504
Общо думи: 18,283

МнениеПуснато на: Сря Яну 09, 2013 3:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мога и в двете но заради звукът я слагам в киното и от там идва ограничението в резолюцията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Tomasz
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Апр 2007
Мнения: 209
Общо думи: 12,053
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Яну 09, 2013 6:20 pm    Заглавие: Re: Въпрос за аудио/видео конфигурация Отговорете с цитат

mongoose написа:
Става дума за следното, телевизора ми е Full HD и гледането на филми с висока резолюция е супер но звукът е кофти, имам DVD домашно кино с 5.1 канален звук и на него си пускам DivX филми през USB с многоканален звук но с резолюция до 720/480, домашното кино няма дигитален вход а само двуканален AUX а телевизора си има оптичен OUT, въпроса е какво да добавя в картинката че да се гледат филми с висока резолюция и многоканален звук, дали да търся някакъв ресивър или да разменям DVD-то с такова което има оптичен вход. Не ми се нариват много пари и затова ми се иска ако е възможно да се ползват колоните от домашното кино което е на 6 ома. Ако е необходима повече информация ще я дам по-късно.


Сигурен ли си, че TV-то има 5.1 на TOSLINK-a?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
mongoose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Юли 2006
Мнения: 504
Общо думи: 18,283

МнениеПуснато на: Сря Яну 09, 2013 8:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За оптичния изход ли става дума защото това което си написал незам какво е, ако питаш за него - признавам си че небях се замислял за това, ще проверя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Tomasz
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Апр 2007
Мнения: 209
Общо думи: 12,053
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Яну 09, 2013 8:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mongoose написа:
За оптичния изход ли става дума защото това което си написал незам какво е, ако питаш за него - признавам си че небях се замислял за това, ще проверя.


Точно за него ... търси в книжката на телевизора.

А TOSLINK е подсказката как да търсиш за кабела в ebay ... че тук диапазона на цените е доста широк... въпреки че и при тези кабели има различни накрайници.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
mongoose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Юли 2006
Мнения: 504
Общо думи: 18,283

МнениеПуснато на: Сря Яну 09, 2013 9:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дават два режима, единия "двуканален линеен PCM" а другия "Dolby Digital" - значи ли че е многоканален "долбито" ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov