forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Диагностика на бордови компютър на Fiat Punto ELX 1998
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gercho_91
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Яну 2007
Мнения: 754
Общо думи: 30,652
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Окт 24, 2012 6:53 pm    Заглавие: Диагностика на бордови компютър на Fiat Punto ELX 1998 Отговорете с цитат

Здравейте колеги.
Искам да ви попитам къде в града е най-добре да отида за диагностика на бордовия компютър на фиата ми (Punto ELX 1998 година, 1.2 бензин).
Също така колко горе долу излиза самата диагностика като цена.
Интересувам се от това нещо, защото от няколко дена на таблото ми светва и изгасва, докато шофирам, индикаторът за проблем с инжекционната система. ( http://media.snimka.bg/s1/1294/028832603.jpg ) Нямам представа какво точно показва той и затова съм се насочил към компютъра. След диагностика ще мога да прочета кода на грешката и оттам ще се ориентирам какво да се ремонтира или поне на това се надявам, защото съм много бос по въпросите с автомобили и дето се вика всеки може да ме излъже и с ремонт и с пари и т.н.
Благодаря за вниманието и лек ден Smile
_________________
AMD 8350 Octa-Core Processor @4000MHz Black Edition with Cooler Master CPU Cooler Hyper 212 Plus, MB - ASUS M5A99FX PRO R2.0, KINGSTON HyperX SAVAGE DDR3 2x8GB @1600Мhz CL 9.9.9.27.36 - 2T, Cooler Master G750M 80+ Bronze, Modular PSU, AMD Sapphire NITRO R9 380 4GB/256bit, 120GB SSD SAMSUNG 840EVO, 1TB WD BLUE 64MB, Thermaltake Versa H21 Window + Custom modding, drilling etc., 6X120MM BLUE LED FANS, 2X400MM BLUE LED STRIPS, MONITOR LG IPS236V-PN


Последната промяна е направена от gercho_91 на Съб Юни 13, 2015 7:36 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
`o{-_-}o`
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Апр 2005
Мнения: 860
Общо думи: 48,870

МнениеПуснато на: Сря Окт 24, 2012 8:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Докато намериш къде да го закачиш Фиата в ГАброво, защо не погледнеш във форума на Фиат защо може да премигва тази лампичка Wink Аз съм с Форд и на друго място освен Мп не я закачам за диагностика. А представителство на Фиат ... http://www.fiat.bg/?go=contacts в Търново имат най-близо Wink
Успех, и дано не е голям проблема Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
[ IP : Logged ]
gercho_91
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Яну 2007
Мнения: 754
Общо думи: 30,652
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Окт 24, 2012 9:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Във форума на фиат отказват да ми обърнат всякакво внимание.
Темите ми биват изтривани въпреки, че не пиша нищо нередно.
Затова реших да опитам в нашия форум и се радвам, че поне един човек ми помогна, за което благодаря Smile
_________________
AMD 8350 Octa-Core Processor @4000MHz Black Edition with Cooler Master CPU Cooler Hyper 212 Plus, MB - ASUS M5A99FX PRO R2.0, KINGSTON HyperX SAVAGE DDR3 2x8GB @1600Мhz CL 9.9.9.27.36 - 2T, Cooler Master G750M 80+ Bronze, Modular PSU, AMD Sapphire NITRO R9 380 4GB/256bit, 120GB SSD SAMSUNG 840EVO, 1TB WD BLUE 64MB, Thermaltake Versa H21 Window + Custom modding, drilling etc., 6X120MM BLUE LED FANS, 2X400MM BLUE LED STRIPS, MONITOR LG IPS236V-PN
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
`o{-_-}o`
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Апр 2005
Мнения: 860
Общо думи: 48,870

МнениеПуснато на: Сря Окт 24, 2012 9:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пф ... и Фиатите ли са се взели толкова на сериозно .... тц тц тц. За тук в Габрово мога да те насоча единствено към МП /макар, че се съмнявам там да имат софт. за други марки/ или Тойотата. Други гаражно ентусиасти .. бягам от тях аз Very Happy
Ам ей го къде е Търновото ... вземи си телефончето от сайта .. обади се и питай дали ще ти свършат работа Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
[ IP : Logged ]
gercho_91
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Яну 2007
Мнения: 754
Общо думи: 30,652
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Окт 24, 2012 10:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само може ли да поясниш какво е МП
_________________
AMD 8350 Octa-Core Processor @4000MHz Black Edition with Cooler Master CPU Cooler Hyper 212 Plus, MB - ASUS M5A99FX PRO R2.0, KINGSTON HyperX SAVAGE DDR3 2x8GB @1600Мhz CL 9.9.9.27.36 - 2T, Cooler Master G750M 80+ Bronze, Modular PSU, AMD Sapphire NITRO R9 380 4GB/256bit, 120GB SSD SAMSUNG 840EVO, 1TB WD BLUE 64MB, Thermaltake Versa H21 Window + Custom modding, drilling etc., 6X120MM BLUE LED FANS, 2X400MM BLUE LED STRIPS, MONITOR LG IPS236V-PN
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
gabroveca
Idiot


Регистриран на: 10 Сеп 2006
Мнения: 2102
Общо думи: 86,125
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Окт 24, 2012 10:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мото пфое навярно :>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
mongoose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Юли 2006
Мнения: 504
Общо думи: 18,283

МнениеПуснато на: Чет Окт 25, 2012 9:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Знаеш ли каква марка е компютъра, на голяма част от колите са Бош и МП ( точно МотоПфое означава) имат такава диагностика. И Експреса имаха някаква но непомня каква е. Много от марките си имат разни чалъми за самодиагностика, незнам как е с Фиат защото съм много далеч от италианските марки но във форума им все ще пише нещо. Обикновенно режат по форумите когато се пускат теми обсъждани стотици пъти и накрая писва. Ако си направиш трудът да почетеш повече из темите може и да си спестиш доста парички, ако ги имаш пък в излишък няма кво да се чудиш направо стъпай към Търново.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
OpTiOn
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Май 2004
Мнения: 430
Общо думи: 12,383

МнениеПуснато на: Чет Окт 25, 2012 11:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

МП са палячовци..
По-добре отиди при Бай Илия , ама гледай да заговориш някой по-възрастен монтьор, защото другите са ала-бала.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
mongoose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Юли 2006
Мнения: 504
Общо думи: 18,283

МнениеПуснато на: Чет Окт 25, 2012 11:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Набързо каквото мярнах в гугъл си с Бош, къде ще си избереш е твоя работа. последно чистих грешки в МП за 30лв.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
`o{-_-}o`
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Апр 2005
Мнения: 860
Общо думи: 48,870

МнениеПуснато на: Чет Окт 25, 2012 5:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

То закачането на компютър ти е 30 лв. Wink Аз при Бай Илия не бих си закачил колата за диагностика Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
[ IP : Logged ]
OpTiOn
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Май 2004
Мнения: 430
Общо думи: 12,383

МнениеПуснато на: Чет Окт 25, 2012 5:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

`o{-_-}o` написа:
То закачането на компютър ти е 30 лв. Wink Аз при Бай Илия не бих си закачил колата за диагностика Very Happy

И що? Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
_bioHAZArd_
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Окт 2004
Мнения: 1373
Общо думи: 31,249
Местожителство: България, Габрово

МнениеПуснато на: Чет Окт 25, 2012 5:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз спрях да ходя при Бай Илия, след като 2 пъти ми взеха пари за един и същ проблем, не го оправиха. Останах с впечатлението, че момчетата сменяха части докато уцелят, което изобщо не ми допада на джоба. Отделно, че цената за труд се формира "на око" - зависи колко си му допаднал.
_________________
Уважавай Бога ! Обичай Жената ! Пази Родината !

http://www.bgtuner.com/


Последната промяна е направена от _bioHAZArd_ на Пет Окт 26, 2012 8:38 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
OpTiOn
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Май 2004
Мнения: 430
Общо думи: 12,383

МнениеПуснато на: Чет Окт 25, 2012 7:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

_bioHAZArd_ написа:
Аз спрях да ходя при Бай Иван, след като 2 пъти ми взеха пари за един и същ проблем, не го оправиха. Останах с впечатлението, че момчетата сменяха части докато уцелят, което изобщо не ми допада на джоба. Отделно, че цената за труд се формира "на око" - зависи колко си му допаднал.

Принципно си прав. Затова посъветвах да се говори със възрастния щото другите са някви безхаберници. В Мото-Пфое ме дразни тва, че отпред в приемната то часове си записваш, то плащаш за труд на час, то глупости, а отзад, същите палячовци като на другите места. Излишни пари.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Чет Окт 25, 2012 8:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

_bioHAZArd_ написа:
Аз спрях да ходя при Бай Иван ...


При кой?

Качествена диагностика може да се направи и при Иван на Палаузово тук
_________________
Производство на пластмасови изделия и матрици
Tuning
Всичко за автомобилният тунинг в България може да откриете тук
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
_bioHAZArd_
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Окт 2004
Мнения: 1373
Общо думи: 31,249
Местожителство: България, Габрово

МнениеПуснато на: Пет Окт 26, 2012 8:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Astra написа:
_bioHAZArd_ написа:
Аз спрях да ходя при Бай Иван ...


При кой?




Моя грешка коригирах я, имах предвид при Бай Илия.
_________________
Уважавай Бога ! Обичай Жената ! Пази Родината !

http://www.bgtuner.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov