forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Конфигориране на рутер - TL-WR740N V4

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Мрежи
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pavl0v
Вчера си купих компютър
Вчера си купих компютър


Регистриран на: 11 Авг 2012
Мнения: 1
Общо думи: 147

МнениеПуснато на: Съб Авг 11, 2012 11:08 am    Заглавие: Конфигориране на рутер - TL-WR740N V4 Отговорете с цитат

Здравейте,

рутера е този много популярен модел : http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WR740N


Ваш клиент съм на тарифа 40 Мbps неограничен интернет достъп.
Купих си рутер : TL-WR740N V4 който искам да свържа чрез ЛАН порт към настолния ми компютър. Проблема е че скоростта на Интернет в тази конфигурация е под 1Mbps(+огромен пинг)! Всичко което правя като настройка е да си напиша паролата и потребителското име.

Моля да ми съдействате ако имам нужда от допълнителни настройки за да използвам пълната скорост на интернета!

При връзка директно с кабела скоростта ми е около 30 Мbps.
При връзка чрез WiFi на въпросния рутер към laptop skorostta e около 20 Mbps.

На разположение съм за допълнителни въпроси.

Благодаря ви предварително.
Очаквам вашият отговор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Tomasz
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Апр 2007
Мнения: 209
Общо думи: 12,053
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Съб Авг 11, 2012 3:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди 1 месец си взех TL-WR841N. Като цяло доста стабилен като за евтин рутер. Успява да достигне 40-48 мегабита без проблем по кабел и безжично.

При TL-WR740N V4 ако си с късмет най-вероятно си нацелил версия с 32MB RAM и 400MHz процесор (както при TL-WR841N), които са достатъчни за 40 мегабита през PPPoE.

Проблемът с 20 Мегабита за WIFI - лаптопът е с b/g мрежова карта нали? За достигане на по-гояма скорост е нужен N. Понякога помага изключването на energy saving опциите на wifi-то.

Проблемът с 30 Мегабита по LAN - това на спеедтест ли е мерено? За достигане на 40 Мегабита на Speedtest.net са нужни поне 2GHz и поне Core 2 Duo. При торент може и с малко по-бавна машина.

За десктопа с 1Mbps. Ако процесорът на машината е над 500MHz и няма 1000 вируса на нея значи мрежовата й карта има проблем. Пробвай да потърсиш драйвери или порови в настройките. Пробвай временно да изключиш full duplex. Навремето имах една мрежова карта, която с кабел над 5 метра се връзваше само на 10Mbps.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Мрежи Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov