forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Кога спират за неплатен интернет.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Мрежи
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Pr0bLeM
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Фев 2008
Мнения: 55
Общо думи: 2,278

МнениеПуснато на: Пон Апр 02, 2012 11:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Като платиш на 7ми имаш до 7ми другия месец.Като платиш на 25ти имаш до 25ти другия месец.Какво трудно има за разбиране?Така е вече 3ти месец бе хора Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
ROSEN-GB
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Сеп 2011
Мнения: 145
Общо думи: 2,890
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пон Апр 02, 2012 11:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Pr0bLeM написа:
Като платиш на 7ми имаш до 7ми другия месец.Като платиш на 25ти имаш до 25ти другия месец.Какво трудно има за разбиране?Така е вече 3ти месец бе хора Very Happy


При теб може да е така но при мен не е така. Явно и ти не си много наясно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
mongoose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Юли 2006
Мнения: 504
Общо думи: 18,283

МнениеПуснато на: Пон Апр 02, 2012 12:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Pr0bLeM написа:
Като платиш на 7ми имаш до 7ми другия месец.Като платиш на 25ти имаш до 25ти другия месец.Какво трудно има за разбиране?Така е вече 3ти месец бе хора Very Happy


Това е абсурдно и не е лошо някой да внесе малко светлина по въпроса. За мен нещата са ясни но явно има много заблудени.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
anatoli
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 19 Сеп 2003
Мнения: 956
Общо думи: 16,474
Местожителство: Here .. or there .. somewhere

МнениеПуснато на: Пон Апр 02, 2012 12:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако по принцип датата ти на плащане е станала на 15ти (виж си последната бележка), а ти дойдеш на 10ти да платиш - датата си остава 15ти, т.е. не се набутваш че си дошъл по-рано
пф
_________________
Който не плаща в кръчма, плаща в аптека !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
mongoose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Юли 2006
Мнения: 504
Общо думи: 18,283

МнениеПуснато на: Пон Апр 02, 2012 12:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

любимия админ написа:
Ако по принцип датата ти на плащане е станала на 15ти (виж си последната бележка), а ти дойдеш на 10ти да платиш - датата си остава 15ти, т.е. не се набутваш че си дошъл по-рано
пф


"Абе какви пет лева - каква милиция"

Цитат:
РАЗДЕЛ ІІ

Услуги, предоставяни от ОПЕРАТОРА чрез МРЕЖАТА



4. ОПЕРАТОРЪТ предоставя чрез МРЕЖАТА:

4.1. Разпространение на радио и телевизионни програми и допълнителна информация по смисъла на Закона за радиото и телевизията (ЗРТ), като основен пакет програми, предоставяни в некодиран вид на ПОТРЕБИТЕЛИТЕ и приемани от тях посредством крайни устройства - телевизионни и/или радиоприемници. Услугата се нарича UNICS TV и се предплаща до 1 (първо) число на месеца, през който ще се ползва;

4.2. Разпространение на радио и телевизионни програми и допълнителна информация по смисъла на Закона за радиото и телевизията (ЗРТ) като допълнителен пакет програми, предоставяни кодирани, в цифров вид на ПОТРЕБИТЕЛИТЕ и приемани от тях посредством крайни устройства - телевизионни и/или радиоприемници след предварително декодиране чрез потребителски декодер (SET TOP BOX). Услугата се нарича UNICS DTV и се предплаща до 1 (първо) число на месеца, през който ще се ползва;

4.3. Достъп до Интернет - услуга, позволяваща на ПОТРЕБИТЕЛИТЕ да получават достъп до глобалната Интернет мрежа, посредством кабелен рутер или компютър. Услугата се предплаща до 1 (първо) число на месеца, през който ще се ползва;

4.4. Пренос на локален селищен трафик. Услугата се предплаща до 1 (първо) число на месеца, през който ще се ползва;

4.5. Пренос на национален трафик. Услугата се предплаща до 1 (първо) число на месеца, през който ще се ползва;

4.6. Пренос на международен Интернет трафик. Услугата се предплаща до 1 (първо) число на месеца, през който ще се ползва;



Да уточнявам ли това от къде съм го цитирал? Та както се вижда в цитата услугите се предоставят за календарен месец и се заплащат авансово до първо число на месеца през който ще се ползват и от там следват изводите че ако имаш желание можеш да си предплатиш колкото си месеца искаш на каквато си искаш дата и ще ползваш услугите до края на календарния месец до който си предплатил и няма 15-ти няма 20-ти. Ако обаче си бил възпрепятстван и не си платил до 1-во число на месеца ти спират услугата докато не си платиш съответната такса и тука вече идва объркването - ако идеш на 5-ти да платиш то съответно те ти вземат цяла такса а не преизчислена за остатъка от периода и всеки би могъл да претендира че е измамен и предполагам че поради тази причина на същия този абонат който е платил на 5-ти му пускат гювеч до другия 5-ти. Та в този ред на мисли като вземем всеки един абонат поотделно който си плаща когато си иска и съответно срока за който е платил е различен за всеки един поотделно то излиза че точките които цитирах по отгоре би трябвало да се заменят само с една и в нея да пише "Всеки е длъжен за плаща когато си иска и ще получи когато ние си искаме"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
svilen
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Апр 2005
Мнения: 187
Общо думи: 12,852

МнениеПуснато на: Пон Апр 02, 2012 6:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всички тези писания мога да ги съкратя до едно изречение - Плащайте си навреме и нямате проблеми. Никога досега не е умишлено спрян абонат с редовни плащания !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
botroid
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Фев 2004
Мнения: 1730
Общо думи: 11,794

МнениеПуснато на: Пон Апр 02, 2012 6:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Pr0bLeM написа:
Като платиш на 25ти имаш до 25ти другия месец.Какво трудно има за разбиране?


Трудното за разбиране е следното:
Ако примерно на 25-ти април, предплатя до 25-ти май, това значи ли, че на 26-ти май ще ми спре интернета, ако междувременно не съм предплатил за юни месец?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
mongoose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Юли 2006
Мнения: 504
Общо думи: 18,283

МнениеПуснато на: Пон Апр 02, 2012 10:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

svilen написа:
Всички тези писания мога да ги съкратя до едно изречение - Плащайте си навреме и нямате проблеми. Никога досега не е умишлено спрян абонат с редовни плащания !


Какво значи навреме при положение че плащаме предварително, хем да сме дали парите преди да получим нещо хем обаче да е по-навреме. Да ви ги дам утре за декември че да е по навреме. Никога досега несъм критикувал услугите на фирмата но изказванията в тази тема са направо нагли.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Pr0bLeM
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Фев 2008
Мнения: 55
Общо думи: 2,278

МнениеПуснато на: Пон Апр 02, 2012 11:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mongoose написа:
Pr0bLeM написа:
Като платиш на 7ми имаш до 7ми другия месец.Като платиш на 25ти имаш до 25ти другия месец.Какво трудно има за разбиране?Така е вече 3ти месец бе хора Very Happy


Това е абсурдно и не е лошо някой да внесе малко светлина по въпроса. За мен нещата са ясни но явно има много заблудени.
Мен ли визираш като "заблуден"? На 7ми февруари ходих да си платя нета и жената в офиса ми каза, че е от число до число вече.Е, на 8ми март аз нямах интернет и си го платих.А сега да ви задам един въпрос: като не съм си плащал интернета защо все още имам ??? Laughing Laughing щото съм заблуден сигурно Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Pr0bLeM
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Фев 2008
Мнения: 55
Общо думи: 2,278

МнениеПуснато на: Пон Апр 02, 2012 11:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ROSEN-GB написа:
Pr0bLeM написа:
Като платиш на 7ми имаш до 7ми другия месец.Като платиш на 25ти имаш до 25ти другия месец.Какво трудно има за разбиране?Така е вече 3ти месец бе хора Very Happy


При теб може да е така но при мен не е така. Явно и ти не си много наясно.
Бе аз съм наясно, щото съм питал и съм видял, че е така:wink: Ако искаш удряме баса и отиваме утре ръка под ръка до офиса да питаме Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
ROSEN-GB
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Сеп 2011
Мнения: 145
Общо думи: 2,890
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2012 7:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Pr0bLeM написа:
ROSEN-GB написа:
Pr0bLeM написа:
Като платиш на 7ми имаш до 7ми другия месец.Като платиш на 25ти имаш до 25ти другия месец.Какво трудно има за разбиране?Така е вече 3ти месец бе хора Very Happy


При теб може да е така но при мен не е така. Явно и ти не си много наясно.
Бе аз съм наясно, щото съм питал и съм видял, че е така:wink: Ако искаш удряме баса и отиваме утре ръка под ръка до офиса да питаме Question



Аз работа в офиса им нямам. Не плащам като теб там. Дано да ти стане малко ясно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
svilen
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Апр 2005
Мнения: 187
Общо думи: 12,852

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2012 7:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

mongoose написа:
svilen написа:
Всички тези писания мога да ги съкратя до едно изречение - Плащайте си навреме и нямате проблеми. Никога досега не е умишлено спрян абонат с редовни плащания !


Какво значи навреме при положение че плащаме предварително, хем да сме дали парите преди да получим нещо хем обаче да е по-навреме. Да ви ги дам утре за декември че да е по навреме. Никога досега несъм критикувал услугите на фирмата но изказванията в тази тема са направо нагли.

Навреме значи преди компютъра да те е спрял! А и не знам кое е нагло - хем закъснял, хем сърдит ! В цялата тема пишат само такива, които са по някаква причина нередовни. Ако имаш проблеми - обади се до офиса - отлагаха датата на спиране ръчно, ама не по-лесно е да плюеш. И като ми цитираш Общите Условия - защо изобщо питаш - там е написано- спазвай ги!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
mongoose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Юли 2006
Мнения: 504
Общо думи: 18,283

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2012 10:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

svilen написа:
mongoose написа:
svilen написа:
Всички тези писания мога да ги съкратя до едно изречение - Плащайте си навреме и нямате проблеми. Никога досега не е умишлено спрян абонат с редовни плащания !


Какво значи навреме при положение че плащаме предварително, хем да сме дали парите преди да получим нещо хем обаче да е по-навреме. Да ви ги дам утре за декември че да е по навреме. Никога досега несъм критикувал услугите на фирмата но изказванията в тази тема са направо нагли.

Навреме значи преди компютъра да те е спрял! А и не знам кое е нагло - хем закъснял, хем сърдит ! В цялата тема пишат само такива, които са по някаква причина нередовни. Ако имаш проблеми - обади се до офиса - отлагаха датата на спиране ръчно, ама не по-лесно е да плюеш. И като ми цитираш Общите Условия - защо изобщо питаш - там е написано- спазвай ги!


Надявам се мнението ти да е лично а не официална позиция на Уникс, от постовете ти оставам с впечатление че работиш във фирмата но явно PR не е силната ти страна. Заради подобни словесни излияния на служители или работници на много места въвеждат забраната им да коментират. Peace!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Tomasz
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Апр 2007
Мнения: 209
Общо думи: 12,053
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2012 12:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като се погледне старата бележка:


И новата:


се забелязва, че връзка между "дата на плащане" и "период за плащане" няма. Т.е. прецакан клиент няма.

Може би ако закъснееш с 10 дни "периодът за плащане" ще се измести с 10 дни, т.е. няма да има нужда да плащаш за времето в което си нямал, но само от unics могат да потвърдят това Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
anatoli
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 19 Сеп 2003
Мнения: 956
Общо думи: 16,474
Местожителство: Here .. or there .. somewhere

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2012 12:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно, ако закъснееш да платиш с 5 дена (и съответно си нямал нет тия 5 дни), не си ги плащаш. Т.е. от цялата работа печели абоната
_________________
Който не плаща в кръчма, плаща в аптека !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Мрежи Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov