forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Помощ в избора на климатик
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gercho_91
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Яну 2007
Мнения: 754
Общо думи: 30,652
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Съб Яну 28, 2012 8:24 pm    Заглавие: Помощ в избора на климатик Отговорете с цитат

Здравейте колеги. Значи имам следната задача. Искам да си закупя климатик като стаята ми е 10 - 12 квадратни метра. В стаята се отделя топлина само от компютър. Няма печки и прочие...
Имам 1 прозорец и тераса, която е остъклена. Всички други стени са вътрешни. Въпросът ми е за какво трябва да внимавам при избора на климатика? Какво трябва задължително да има и какво не е желателно? Никога до сега не съм имал такава машина затова питам. Също така на кои марки да се спра и кои да избягвам и откъде в Габрово е най-добре да си закупя. Тоест къде се предлага добро сервизно обслужване, монтаж и добри цени Smile Бюджетът ми е 800 лева.
_________________
AMD 8350 Octa-Core Processor @4000MHz Black Edition with Cooler Master CPU Cooler Hyper 212 Plus, MB - ASUS M5A99FX PRO R2.0, KINGSTON HyperX SAVAGE DDR3 2x8GB @1600Мhz CL 9.9.9.27.36 - 2T, Cooler Master G750M 80+ Bronze, Modular PSU, AMD Sapphire NITRO R9 380 4GB/256bit, 120GB SSD SAMSUNG 840EVO, 1TB WD BLUE 64MB, Thermaltake Versa H21 Window + Custom modding, drilling etc., 6X120MM BLUE LED FANS, 2X400MM BLUE LED STRIPS, MONITOR LG IPS236V-PN
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
seemore
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Фев 2004
Мнения: 886
Общо думи: 42,578
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Съб Яну 28, 2012 8:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

виж тука: http://forum.setcombg.com/index.php/topic,54808.0.html
в тоя форум има много изписано за климатиците.
Според мен търси инверторен и да е японска марка. Sharp, mitsubishi са супер, но са скъпи. Аз си взех 3 броя Fujitsu - за всяка стая да има и съм доволен - топлят много яко.
_________________
Гражданска отговорност

http://pcshop.bg/?rfrl=6
2% отстъпка от първата поръчка с промокод RFRL-6
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
HaF7a7a
Постмодернист


Регистриран на: 14 Авг 2006
Мнения: 789
Общо думи: 27,391
Местожителство: Финландия

МнениеПуснато на: Нед Яну 29, 2012 3:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
irz
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Ное 2003
Мнения: 199
Общо думи: 1,755
Местожителство: Kazanlak

МнениеПуснато на: Нед Яну 29, 2012 8:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само Fujitsu! Сглобявани са в Япония. Ползввам 2бр. вече пета зима (9-ка и 12-ца). Нямам проблеми. Тихи, инверторни, икономични. Сега има от тях и клас АА. Ако дограмата ти е РVС мисля, че 9-ка ще ти свърши работа.
_________________
Zlatanov
НАПРАВИ и ЗАБРАВИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Carl_Cox
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 15 Апр 2009
Мнения: 64
Общо думи: 1,690

МнениеПуснато на: Нед Яну 29, 2012 9:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

човека е казал до 800 лева,вие му предлагате от скъпите марки Laughing Отиди до Визио срещу енергото там ще ти предложат компромисен вариант
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
gercho_91
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Яну 2007
Мнения: 754
Общо думи: 30,652
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Нед Яну 29, 2012 9:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

като разглеждам в нета по-добрите модели започват от 1000 нагоре. Ще се опитам да събера поне 1000 лева и да взема нещо хубаво иначе ще имам предвид Фуджитсу и вобще японските климатици.
Дограмата ми е алуминиева за съжаление, но тя е на терасата, а прозорецът е от обикновена дървена дограма.
Ще закупя 9-ка така или иначе 1-во защото стаята е доста малка и второ защото ще е по-евтин Smile
А това Визио къде се намира? Други места да препоръчате?
_________________
AMD 8350 Octa-Core Processor @4000MHz Black Edition with Cooler Master CPU Cooler Hyper 212 Plus, MB - ASUS M5A99FX PRO R2.0, KINGSTON HyperX SAVAGE DDR3 2x8GB @1600Мhz CL 9.9.9.27.36 - 2T, Cooler Master G750M 80+ Bronze, Modular PSU, AMD Sapphire NITRO R9 380 4GB/256bit, 120GB SSD SAMSUNG 840EVO, 1TB WD BLUE 64MB, Thermaltake Versa H21 Window + Custom modding, drilling etc., 6X120MM BLUE LED FANS, 2X400MM BLUE LED STRIPS, MONITOR LG IPS236V-PN
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Tomasz
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Апр 2007
Мнения: 209
Общо думи: 12,053
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Нед Яну 29, 2012 10:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Срещу някогашният офис на ЕДАСАТ. Предлагат главно китайчета, срещу някой лев отгоре може да се уредиш и с тайландско митсубиши.

Прави си сметката, че когато купуваш климатик ... има едно нещо, което се казва монтаж ... и рядко е включен в цената Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
seemore
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Фев 2004
Мнения: 886
Общо думи: 42,578
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Нед Яну 29, 2012 11:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Tomasz написа:
Срещу някогашният офис на ЕДАСАТ. Предлагат главно китайчета, срещу някой лев отгоре може да се уредиш и с тайландско митсубиши.

Прави си сметката, че когато купуваш климатик ... има едно нещо, което се казва монтаж ... и рядко е включен в цената Wink


Тези аз лично не ги препоръчвам. Много уговорки ... по едно време едва ли не трябваше да им се моля щото тия климатици, които исках вече бяха спряни от производство, а много се търсели, но ако им броя цялата сума в брой до края на деня щели да ми ги запазят ... пък монтажа другата седмица. Да не говорим, че изобщо не са наясно с техническите характеристики на моделите, които продават. Аз се надявах на някаква отстъпка и затова отидох там - но и това не стана.

В Габрово до колкото обикалях намерих 2 сериозни фирми с опит и добри отзиви за монтажа. Едната е БИО-Клима - намира се в сградата на НТС-то. Другата е ДОМ-клима - намира се срещу козирката. Моят съвет е да минеш и през двете. Кажи им квадратура, изолация, дограма, изложение и т.н. - те ще ти предложат модели. Може да прочетеш отзиви и в нета, но там обикновено всеки си хвали своето Smile
_________________
Гражданска отговорност

http://pcshop.bg/?rfrl=6
2% отстъпка от първата поръчка с промокод RFRL-6


Последната промяна е направена от seemore на Вто Яну 31, 2012 9:11 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
_bioHAZArd_
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Окт 2004
Мнения: 1373
Общо думи: 31,249
Местожителство: България, Габрово

МнениеПуснато на: Пон Яну 30, 2012 1:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

за Биоклима под НТС един глас и от мен.
_________________
Уважавай Бога ! Обичай Жената ! Пази Родината !

http://www.bgtuner.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Пон Яну 30, 2012 7:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

_bioHAZArd_ написа:
за Биоклима под НТС един глас и от мен.

+1
Още повече, че работят с Фуджи, Фуджицу и др. Фу-та
_________________
Производство на пластмасови изделия и матрици
Tuning
Всичко за автомобилният тунинг в България може да откриете тук
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
gercho_91
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Яну 2007
Мнения: 754
Общо думи: 30,652
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пон Яну 30, 2012 11:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще отида в тази фирма идния месец. Благодаря ви за вниманието Smile
_________________
AMD 8350 Octa-Core Processor @4000MHz Black Edition with Cooler Master CPU Cooler Hyper 212 Plus, MB - ASUS M5A99FX PRO R2.0, KINGSTON HyperX SAVAGE DDR3 2x8GB @1600Мhz CL 9.9.9.27.36 - 2T, Cooler Master G750M 80+ Bronze, Modular PSU, AMD Sapphire NITRO R9 380 4GB/256bit, 120GB SSD SAMSUNG 840EVO, 1TB WD BLUE 64MB, Thermaltake Versa H21 Window + Custom modding, drilling etc., 6X120MM BLUE LED FANS, 2X400MM BLUE LED STRIPS, MONITOR LG IPS236V-PN
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
mihov
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 12 Май 2004
Мнения: 420
Общо думи: 4,797
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Фев 01, 2012 9:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз си купих от дом клима + 1 от мен

искам да спомена че 3-4 години съм работил из магазини за бяла и черна техника, и съм наясно какво е редно да се търси и кое е хубаво:
1. климатика се избира според бюджета + цената за монтаж, ако той не е бонус
2. климатика без значение марка Задължително да има Сервизна подръжка в Габрово (не монтажници а сервиз)
3. климатика дори и да не е маде ин джапан, то поне компресора да е такъв . . .
4. никога не се хвърляте на първият климатик който харесате - потърсете поне още 1 и сравнете
5. енергийната консумация спрямо отдаваната - гледа се колко консумира и колко отдава, колкото по близо са 2те стойности толкова по добре( пример при отопл. консумира 2,5 киловата а отдава 1,5 е кофти избор)
6. помисли за габаритите на климатика, каде ще ти стои външното и вътрешното тяло, дали има достатъчно място там кадето си решил да се сложат . . .
7. до колко градуса в "–" издържа външното(ако външното тяло ще го слагаш вътре на терасата с цел да не му е толкова студено, се поинтерисувай дали е шумно)


в общи линии това са по основните неща по които да се ориентираш сам за себе си, независимо от това което ти казва продавача
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
gercho_91
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Яну 2007
Мнения: 754
Общо думи: 30,652
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Фев 01, 2012 10:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за съветите mihov
_________________
AMD 8350 Octa-Core Processor @4000MHz Black Edition with Cooler Master CPU Cooler Hyper 212 Plus, MB - ASUS M5A99FX PRO R2.0, KINGSTON HyperX SAVAGE DDR3 2x8GB @1600Мhz CL 9.9.9.27.36 - 2T, Cooler Master G750M 80+ Bronze, Modular PSU, AMD Sapphire NITRO R9 380 4GB/256bit, 120GB SSD SAMSUNG 840EVO, 1TB WD BLUE 64MB, Thermaltake Versa H21 Window + Custom modding, drilling etc., 6X120MM BLUE LED FANS, 2X400MM BLUE LED STRIPS, MONITOR LG IPS236V-PN
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
seemore
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Фев 2004
Мнения: 886
Общо думи: 42,578
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Чет Фев 02, 2012 9:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

mihov написа:
аз си купих от дом клима + 1 от мен

5. енергийната консумация спрямо отдаваната - гледа се колко консумира и колко отдава, колкото по близо са 2те стойности толкова по добре( пример при отопл. консумира 2,5 киловата а отдава 1,5 е кофти избор)


Тука много си се объркал. коефициентите COP и EER колкото са по-големи, толкова по-добре. Тоест ако консумираната мощност е 1 киловат, отдаваната трябва да е поне 3 кВт, по-добре да е 4 кВт, а най-добре да е 5 киловата. съответно това означава, че COP трябва да е миниум 3, по-добре да е 4, но има скъпи модели, в които е над 5.
_________________
Гражданска отговорност

http://pcshop.bg/?rfrl=6
2% отстъпка от първата поръчка с промокод RFRL-6
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Tomasz
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Апр 2007
Мнения: 209
Общо думи: 12,053
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Нед Май 12, 2013 1:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

С настъпването на новия сезон темата пак става актуална.

Ако сте закупили климатик през последните 2 години и сте останали доволни от монтаж/обслужване на фирмата моля споделете имена и настоящи адреси на фирми.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov