forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Интернет м/у Компютър (с две лан карти) и LCD TV

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Мрежи
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bobini
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 01 Мар 2011
Мнения: 180
Общо думи: 6,817

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2011 10:14 am    Заглавие: Интернет м/у Компютър (с две лан карти) и LCD TV Отговорете с цитат

Добър ден,
От 1г. съм клиент на UNICS, много съм доволен за сега.
Искам да попитам как да си споделя интернета с две лан карти? Купих си телевизор който има интернет ТВ и искам да го ползвам. Имам две лан карти на компютъра, който е с Windows 7. Какви точно настройки трябва да направя за да пусна интернета. Имам и крос UTP кабел за целта. Трябва ли да се обадя на техниците да ми кажат как става или да дойдат на място или мога да си направя настройките и сам. Рових се в интернет, знам че може пробвах и сам но не ми се получи. Може да има нещо специфично за оператор на интернет което трябва да се направи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
rgb
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Юли 2009
Мнения: 206
Общо думи: 11,566

МнениеПуснато на: Сря Мар 02, 2011 8:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е трудно! Ето как става: откриваш връзката с име "unics" някъде в мрежовите настройки из Control Panel, щракваш с десния бутон и от менюто избираш Properties. След това търсиш "Advanced" и някоя отметка за разрешаване на споделянето на интернета. Също трябва да избереш към кой интерфейс да споделиш връзката (например към мрежовата карта, към която е свързан кабелът до телевизора).

Важно условие в Win7 е да изключиш различните защитни стени, защото пречат, а това отказва повечето хора, които са се захванали със същото начинание.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
bobini
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 01 Мар 2011
Мнения: 180
Общо думи: 6,817

МнениеПуснато на: Сря Мар 02, 2011 3:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, справих се.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Мрежи Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov