forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

как да избягам от БТК-Vivacom

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bilikidd
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 194
Общо думи: 6,450

МнениеПуснато на: Съб Окт 23, 2010 10:13 am    Заглавие: как да избягам от БТК-Vivacom Отговорете с цитат

Договора ми с тях изтече, аз не ги искам, НО те ме не пущат...
Става въпрос за прословутата точка 3.4 от общите условия (която даже я няма в сайта им) за автоматичното подновяване с още една година!
Моля, дайте ми разумни съвети, как да се отърва от договор с БТК. На 10 той изтече, но аз съм изпуснал срока с едномесечно предизвестие... Има ли начин да се разтрогне договор с ВиВаком за Интернет и телефон, без да плащам неустойки? Изчетох доста инфо в нета, но нищо положително. Предлагам и малък рушвет ако трябва Smile .
ПП. Моля тези, които мислят, че няма начин да се въздържат от коментара си-тяхното мнение ми е известно!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
st@nmen
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Мар 2007
Мнения: 4022
Общо думи: 667,418

МнениеПуснато на: Съб Окт 23, 2010 10:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Казваш че искаш да ти бъде преместен интернета в някое село ,кадето няма подръжка на ADLSа(тъй като вече ще живееш там).
След като немогат да ти осгурят интернет там,договора се приключва по взаймно съгласие!
_________________
Продажба,изкупуване ,сервиз на лаптопи,компютри,аксесоари.......
Нови и употребявани........
ремонтира,изкупува.....
0899879674 066991946 станимир георгиев
скаип stanimir.georgiev
ОФЕРТИ http://stanmen.bazar.bg/

stanimir.georgiev@start.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
ROSEN_GB
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Фев 2009
Мнения: 325
Общо думи: 8,378
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Съб Окт 23, 2010 1:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

st@nmen написа:
Казваш че искаш да ти бъде преместен интернета в някое село ,кадето няма подръжка на ADLSа(тъй като вече ще живееш там).
След като немогат да ти осгурят интернет там,договора се приключва по взаймно съгласие!


Тоз номер вече не играе.
_________________
CPU Athlon 64 X2 , 3215 Clock 7% (3424) 6400+
GA-MA790FX-DS5
A-Data DDR2 1066+ 2x2Gb A-Data 2x1Gb
Asus EN8800GT: 1GB
Hitachi (500 GB) WD 650 GB 32 ID, SAMSUNG HD103UJ 1TB
CHIEFTEC CFT-650- 14C
HP L2245w [22" LCD]
Microsoft Razer Reclusa
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
ikonoma
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 22 Апр 2005
Мнения: 360
Общо думи: 7,964

МнениеПуснато на: Съб Окт 23, 2010 3:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ROSEN_GB написа:
st@nmen написа:
Казваш че искаш да ти бъде преместен интернета в някое село ,кадето няма подръжка на ADLSа(тъй като вече ще живееш там).
След като немогат да ти осгурят интернет там,договора се приключва по взаймно съгласие!


Тоз номер вече не играе.


Аргументирай се.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
ROSEN_GB
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Фев 2009
Мнения: 325
Общо думи: 8,378
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Съб Окт 23, 2010 3:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Спират договора на Пауза. Ще си проведат тях ни си разследвания. После ще започне изграждането на линя до въпросното място (може да стане и след година, може пък две. Ще си плати там квот се полага за нов пост и други шашкънии. И май става по зле. Които му се стиска да пробва и да сподели после как е. Laughing

Аз знам че е така. Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
CPU Athlon 64 X2 , 3215 Clock 7% (3424) 6400+
GA-MA790FX-DS5
A-Data DDR2 1066+ 2x2Gb A-Data 2x1Gb
Asus EN8800GT: 1GB
Hitachi (500 GB) WD 650 GB 32 ID, SAMSUNG HD103UJ 1TB
CHIEFTEC CFT-650- 14C
HP L2245w [22" LCD]
Microsoft Razer Reclusa
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Intel
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 18 Фев 2009
Мнения: 91
Общо думи: 3,952

МнениеПуснато на: Нед Окт 24, 2010 11:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние ги съдихме, получих писмо, че договора ми е прекратен, НО....още съм с тях (swear) - шибаняци.
_________________
Бизнес консултиране на хосинг услуги и системно администриране
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
BillieJoe
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 03 Яну 2005
Мнения: 314
Общо думи: 2,075

МнениеПуснато на: Нед Окт 24, 2010 6:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бях чел някъде за следния вариант: искаш им да ти сменят тарифата или пакета, каквото там, при което подписвате нов безсрочен договор. Набутваш се с такси за 1 месец и след това си го прекратяваш.
_________________
I never think of the future. It comes soon enough.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
bilikidd
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 194
Общо думи: 6,450

МнениеПуснато на: Нед Окт 24, 2010 7:15 pm    Заглавие: на пакет съм за 30 лв Отговорете с цитат

на Пакет съм и не става
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
whatsup
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Май 2005
Мнения: 682
Общо думи: 27,363
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Нед Окт 24, 2010 8:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

BillieJoe написа:
Бях чел някъде за следния вариант: искаш им да ти сменят тарифата или пакета, каквото там, при което подписвате нов безсрочен договор. Набутваш се с такси за 1 месец и след това си го прекратяваш.


това и аз го чух, на някаква фирма юристите намерили дупка
нищо, че си пакет ще поискаш да си смениш тарифата с по-висока може и да стане
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
seemore
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Фев 2004
Мнения: 886
Общо думи: 42,578
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пон Окт 25, 2010 8:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо да кажа - тази точка не е от общите условия, а е от самия договор.
Ето ги общите им условия.
http://shop.vivacom.bg/files/general_conditions.pdf
На мен преди така ми казаха, че не мога да си спра нета, но след като изчетох условията и прочетох и договора, се оказа, че в договора ми няма такава точка. Някаква девойка ми каза, че нищо че го нямало в договора, сега системата била такава и не може да се спре. След кратка разправия ми го спряха Smile
Прочети си договора. Ако в него пише, че се подновява, отиваш и казваш, че искаш да минеш на по-ниска тарифа, защото там където си е много кофти връзката и не можеш да достигаш повече от 4-5 мегабита. Казваш, че този път договора ти искаш да е безсрочен. След един месец отиваш и си го спираш. Ще се набуташ с 2 такси, но това е положението.
_________________
Гражданска отговорност

http://pcshop.bg/?rfrl=6
2% отстъпка от първата поръчка с промокод RFRL-6
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
slavi
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Сеп 2010
Мнения: 165
Общо думи: 7,003

МнениеПуснато на: Вто Ное 02, 2010 1:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе къде ще бягаш ?!
БТК-ту ти пуска цели 20 Mbps БГ+международен, ти ще бягаш Laughing
Скоро като заопъват теямити оптики до разпределителни табла, блокове, пак ще трябва да се редиш на опашка за СВЕТКАВИЧЕН интернет Laughing

Шегата на страна, като информация скоро ще имат 10Gbps към BIX, освен досегашния си международен и БГ капацитет !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
none
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 12 Мар 2005
Мнения: 1211
Общо думи: 29,253
Местожителство: Nothingness

МнениеПуснато на: Вто Ное 02, 2010 3:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хаха наебахте ли се с бтк, така е цели 15 години. BTC SU X Twisted Evil
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
bilikidd
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 194
Общо думи: 6,450

МнениеПуснато на: Пет Дек 31, 2010 1:32 pm    Заглавие: за останалите ПОТЪРПЕВШИ ОТ БТК-VOVACOM Отговорете с цитат

1. Да отговоря за новите 20 Мb на ВиваКом: Тук в Габрово ги има само ... на книга. Имам наблюдения в/у 2 клиенти и при двамата, тестовете показаха 12 мб... При запитване от центъра им отговорът беше много лаконичен и смешен:"То пише 20 мб ама на практика се достигат 15 най-много!"
2. Да помогна на останалите, които искат развод с БТК:
В новите общи условия прословутата точка 3.4 ВЕЧЕ е променена т.е. "след изтичане на едногодишния договор, се преподписва за всеки месец"... (Новите общи условия влизат в сила за всички настоящи клиенти мисля че след 1 месец след поместването им в сайта)
С прости думи това значи, че всеки който е с договор и му е изтекъл срокът, съсвсем спокойно би трябвало с едномесечно предизвестие да прекрати договора с БТК!
На практика процедурата е свързана с повечко натиск Very Happy от страна на клиента: Направих 3 запитвания, обиколих 3 центъра докато успея да си прекратя договора след 2 месеца: умуване!!! Изтърпях и укорителен поглед и поведение от страна на служителката в центъра при подаването на предизвестието и на другия ден също! Smile
Да вече близо месец не съм абонат на VIVACOM Smile

ПП. Искам да отбележа само, че според мен това не може да е политика на една национална компания! VIVACOM указва натиск в/у служителите си и работниците (морален и материален-предполагам) да лъжат най-откровенно(2 пъти ме излъгаха на тел:123 и още 2 пъти в два различни центъра)) Освен това при такива пост-капиталистически похвати и такава агресивна политика, резултатите им са съмнителни в близкото бъдеще!!!
А третото, което забелязах за фирмите в България е, че те имат много добро отношение към БЪДЕЩИТЕ си клиенти, но не и към настоящите т.е. подпишеш ли договор-вече кучета те яли!!!
За мен най-ценни са редовните ми клиенти и се стремя да ги задържа с отстъпки и бонуси!!!
Не може един голям бизнес, свързан с комуникациите да се крепи само на реклама, "натиск" и "лъжи" през 2010, даже и в България и той е обречен! В цял свят високо технологичните компании се крепят и печелят най-вече от постоянните инвестиции в нови технологии, забележете персонал-обучение и бонуси, реклама и създаване на добър имидж!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
seemore
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Фев 2004
Мнения: 886
Общо думи: 42,578
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пет Дек 31, 2010 4:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не го приемай лично Cool , но тука не си прав.
Общите условия, винаги са били такива, каквито са и сега, поне по тази точка.
Код:
В случай, че в Договора не е посочено друго, след изтичане на избрания със Заявлението/Договор срок, същият автоматично се продължава за нов срок от 1 (един) месец

Проблема идва от там, че от доста време в договора изрично е упоменато, че след изтичане на договора, той се подновява за нов срок от 1 година.
Та - ако тази клауза е присъствала в твоя договор и въпреки това си успял да го прекратиш - Браво !
_________________
Гражданска отговорност

http://pcshop.bg/?rfrl=6
2% отстъпка от първата поръчка с промокод RFRL-6
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov