forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Събирате ли разделно боклука си ?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко
Предишната тема :: Следващата тема  

Събирате ли разделно боклука си
Да
31%
 31%  [ 11 ]
Не
68%
 68%  [ 24 ]
Общо гласове : 35

Автор Съобщение
mihov
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 12 Май 2004
Мнения: 420
Общо думи: 4,797
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Вто Авг 31, 2010 4:38 pm    Заглавие: Събирате ли разделно боклука си ? Отговорете с цитат

Питам Ви, защото лично аз и жена ми го правим, но забелязвам че много малко хора отделят по няколко минути за това . . .

Кажете ако си събирате боклука разделно какво ви е мотивирало да го правите или пък защо не го правите . . .

Ние си го разделяме защото смятаме, че така е по редно и по екологично - с идета да запазим природата по-чиста за по-дълго време за да могат нашите деца да живеят в по-чист град . . . и не само . . . Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
autorun
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Юли 2007
Мнения: 222
Общо думи: 7,393

МнениеПуснато на: Вто Авг 31, 2010 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да попитам защото не съм много запознат след като го събирате разделно боклука какво го правите и къде го хвърляте, питам защото в контейнера за хартия има всичко друго но не и хартия и в другите положението е същото. Иначе поздравления за темата.
_________________
http://zaigravka.com/index.php?start=gameplay&section=gms_funny&g=7415&vote=17&page=5
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
_bioHAZArd_
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Окт 2004
Мнения: 1373
Общо думи: 31,249
Местожителство: България, Габрово

МнениеПуснато на: Вто Авг 31, 2010 7:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пластмасата и стъклото. Но не си давам много зор, защото и без това ги събират на едно и на сметището ги разделят наново.
_________________
Уважавай Бога ! Обичай Жената ! Пази Родината !

http://www.bgtuner.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
gercho_91
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Яну 2007
Мнения: 754
Общо думи: 30,652
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Вто Авг 31, 2010 8:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

за съжаление не Sad
_________________
AMD 8350 Octa-Core Processor @4000MHz Black Edition with Cooler Master CPU Cooler Hyper 212 Plus, MB - ASUS M5A99FX PRO R2.0, KINGSTON HyperX SAVAGE DDR3 2x8GB @1600Мhz CL 9.9.9.27.36 - 2T, Cooler Master G750M 80+ Bronze, Modular PSU, AMD Sapphire NITRO R9 380 4GB/256bit, 120GB SSD SAMSUNG 840EVO, 1TB WD BLUE 64MB, Thermaltake Versa H21 Window + Custom modding, drilling etc., 6X120MM BLUE LED FANS, 2X400MM BLUE LED STRIPS, MONITOR LG IPS236V-PN
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
drag91
Hackers Inc.


Регистриран на: 21 Дек 2004
Мнения: 447
Общо думи: 12,413

МнениеПуснато на: Вто Авг 31, 2010 10:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз да или поне се старая, но не винаги е възможно на 100% вичко да се раздели. Иначе в зависимост от това какви контейнери има около мястото където изхвълям отпадаците се съобразявам с тях, въпреки че не на всякъде има от всичките видове кофи за смет! Smile
_________________
VOTE FOR ME
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Konv1cT
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Яну 2007
Мнения: 150
Общо думи: 3,556

МнениеПуснато на: Вто Авг 31, 2010 11:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами то контеинера е за пластмаса хартия и стъкло...а аз само това хвърлям ,но идеята за разделяне е добра
_________________
In the bible it says, what goes around, comes around
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
OpTiOn
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Май 2004
Мнения: 430
Общо думи: 12,383

МнениеПуснато на: Сря Сеп 01, 2010 1:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз преид го правех
но когато видях камиона как събира всичко на ендо ...
смисъла е ... 0
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
mQuuu
Mitsubishi


Регистриран на: 31 Юли 2006
Мнения: 416
Общо думи: 28,582
Местожителство: GBBG

МнениеПуснато на: Сря Сеп 01, 2010 6:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mалоооумниции това в BG поне в близките 10 години няма и да може да се осъшестви .... к'во разеделно събуране като контеинера в радиус от 100 метра от блока са само два !!! нека не говорим за разделно съиране и най-вече за Габрово туй скоро няма да го бъде ... какъв е смъсила да си ги събирам удома разелено след като после трябва да го хвърля всичкото в един контейнер ???

незнам кой я пусна тая анкета ама да каже къде живеее за да ходя до там да си хвърлям боклука Wink ... и въпреки всичко има ли смисъл след като казах че на дали тоя боклук се преработва тряя да си пълен ИДИОТ за да го вярваш колега така или иначе всичко отива на бунището .. къде има централа за преработване на опадъците .. ай стиа се филмирва ...
_________________
AMD FX-6200 3.8GHz,6MB/8MB, MB-ASROCK 990FX EXTREME3/AM3+, 2x4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX, Xilence Modular 1000W R3 ATX 2.3, ATI Radeon Sapphire VAPOR-X R9 280X 3GB GDDR5 OC (UEFI), SSD ADATA SX900 128GB, HITACHI 1TB 7K1000.D 7200rpm 32MB SATA III + 2x320GB SATA2 Seagate
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
mQuuu
Mitsubishi


Регистриран на: 31 Юли 2006
Мнения: 416
Общо думи: 28,582
Местожителство: GBBG

МнениеПуснато на: Сря Сеп 01, 2010 6:03 pm    Заглавие: Re: Събирате ли разделно боклука си ? Отговорете с цитат

mihov написа:
Питам Ви, защото лично аз и жена ми го правим, но забелязвам че много малко хора отделят по няколко минути за това . . .

Кажете ако си събирате боклука разделно какво ви е мотивирало да го правите или пък защо не го правите . . .

Ние си го разделяме защото смятаме, че така е по редно и по екологично - с идета да запазим природата по-чиста за по-дълго време за да могат нашите деца да живеят в по-чист град . . . и не само . . . Wink



Като идея е 101% правилно и вярно, но като осъществяване в GB BG невъзможно вече споменх в близките 10 години ............. няма такива преработващи станции !
_________________
AMD FX-6200 3.8GHz,6MB/8MB, MB-ASROCK 990FX EXTREME3/AM3+, 2x4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX, Xilence Modular 1000W R3 ATX 2.3, ATI Radeon Sapphire VAPOR-X R9 280X 3GB GDDR5 OC (UEFI), SSD ADATA SX900 128GB, HITACHI 1TB 7K1000.D 7200rpm 32MB SATA III + 2x320GB SATA2 Seagate
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
drag91
Hackers Inc.


Регистриран на: 21 Дек 2004
Мнения: 447
Общо думи: 12,413

МнениеПуснато на: Сря Сеп 01, 2010 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен в момента идеята е да се промени малко мисленето на хората, но това в близките години според мен няма как да стане. Дори да събират боклука разделно с камионите, дори да има качествени заводи за рециклиране пак ще има подпалени контейнери, както и отпадъци изхвърлени не там където трябва! Crying or Very sad
_________________
VOTE FOR ME
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
malkiq
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Юли 2006
Мнения: 815
Общо думи: 27,964
Местожителство: GB BG

МнениеПуснато на: Сря Сеп 01, 2010 10:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mQuuu написа:
Mалоооумниции това в BG поне в близките 10 години няма и да може да се осъшестви .... к'во разеделно събуране като контеинера в радиус от 100 метра от блока са само два !!! нека не говорим за разделно съиране и най-вече за Габрово туй скоро няма да го бъде ... какъв е смъсила да си ги събирам удома разелено след като после трябва да го хвърля всичкото в един контейнер ???

незнам кой я пусна тая анкета ама да каже къде живеее за да ходя до там да си хвърлям боклука Wink ... и въпреки всичко има ли смисъл след като казах че на дали тоя боклук се преработва тряя да си пълен ИДИОТ за да го вярваш колега така или иначе всичко отива на бунището .. къде има централа за преработване на опадъците .. ай стиа се филмирва ...


Я внимавай с тона! Това, че повечето мислят като теб не значи, че си прав. Според мен идеята е много добра. Веднага се аргументирам - трябва да се започне малко - по малко да свикнат хората с това нещо, и след няколко години самите контейнери да бъдат събирани в различни камиони и вече разделения боклук да се преработва по различни начини. Всички са наясно, че няма да стане от веднъж. Да може би ако нещата се променят и започнат да глобяват за неправилно събиране, може и да се научи "бай Ганьо" набързо да си събира боклука разделно.
Естествено има едно "НО". Сега всички си мислим, "ами аз правя каквото трябва, а хората които призовават към тази идея провалят всичко като събират боклука на едно" следователно си казваме, "ами в такъв случай и аз ще им правя напук и няма да го събирам разделно". Ето това е грешно мислене. Занете, че има някои по-упорити "Ганьовци", но ние не трябва да сме такива. Аз се опитвам да мисля позитивно и затова се стремя да изпълнявам това просто условие и силно се надявам да видя ефекта колкото се може по-скоро. Smile

Аз също имам един въпрос обаче. Отпадъците не се делят само на пластмаса, хартия, метал и стъкло. А тогава в кои контейнери трябва да изхърляме битовите отпадъци (от готвене, чистене с метла, прахосмукача и т.н)? Най често срещам жълтите и зелените контейнери, също и черните и онези металните, от сините не съм виждал в града ако не се лъжа...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
mQuuu
Mitsubishi


Регистриран на: 31 Юли 2006
Мнения: 416
Общо думи: 28,582
Местожителство: GBBG

МнениеПуснато на: Сря Сеп 01, 2010 11:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

malkiq написа:
mQuuu написа:
Mалоооумниции това в BG поне в близките 10 години няма и да може да се осъшестви .... к'во разеделно събуране като контеинера в радиус от 100 метра от блока са само два !!! нека не говорим за разделно съиране и най-вече за Габрово туй скоро няма да го бъде ... какъв е смъсила да си ги събирам удома разелено след като после трябва да го хвърля всичкото в един контейнер ???

незнам кой я пусна тая анкета ама да каже къде живеее за да ходя до там да си хвърлям боклука Wink ... и въпреки всичко има ли смисъл след като казах че на дали тоя боклук се преработва тряя да си пълен ИДИОТ за да го вярваш колега така или иначе всичко отива на бунището .. къде има централа за преработване на опадъците .. ай стиа се филмирва ...


Я внимавай с тона! Това, че повечето мислят като теб не значи, че си прав. Според мен идеята е много добра. Веднага се аргументирам - трябва да се започне малко - по малко да свикнат хората с това нещо, и след няколко години самите контейнери да бъдат събирани в различни камиони и вече разделения боклук да се преработва по различни начини. Всички са наясно, че няма да стане от веднъж. Да може би ако нещата се променят и започнат да глобяват за неправилно събиране, може и да се научи "бай Ганьо" набързо да си събира боклука разделно.
Естествено има едно "НО". Сега всички си мислим, "ами аз правя каквото трябва, а хората които призовават към тази идея провалят всичко като събират боклука на едно" следователно си казваме, "ами в такъв случай и аз ще им правя напук и няма да го събирам разделно". Ето това е грешно мислене. Занете, че има някои по-упорити "Ганьовци", но ние не трябва да сме такива. Аз се опитвам да мисля позитивно и затова се стремя да изпълнявам това просто условие и силно се надявам да видя ефекта колкото се може по-скоро. Smile

Аз също имам един въпрос обаче. Отпадъците не се делят само на пластмаса, хартия, метал и стъкло. А тогава в кои контейнери трябва да изхърляме битовите отпадъци (от готвене, чистене с метла, прахосмукача и т.н)? Най често срещам жълтите и зелените контейнери, също и черните и онези металните, от сините не съм виждал в града ако не се лъжа...



So So So Sorry.... for my Hard languge.... but i think that you are very very slow and you don't UNDERSTAND what I mean


При положение че всичко идва от управата на града... явно и най-малко от управата на държавата... или си малоооооумен или бавно мислещ при положение че хората който са много НАД тебе са казали че всичко отива на сметището па макар и разделно събрано в твоите желени жълти бембяни контенири .... и при факта че няма завод за преработване на тези отпадъци в радиус от много километри от града. Ко прайм !?

Аз много добре го разбирам това нещо, че е хубаво и че трябва да се започне от някъде... но определено обикновените хора немогат да го започнат защото нямат власт едиствената им власт е "единството", което така или иначе липсва. ДОКАЗАНО! за тва и такива хора ни управляват лапачи нр налапали се и всеки път се сменят да мой други да лапат ако схващаш кво имам на предвид.

Таа в крайна сметка прав съм си за 10-те години НАЙ-малко ... братоооо Т.К. едно време рече: "КОГА ЩЕ ГИ СТИГНЕМ АМЕРИКАНЦИТЕ" а аз викам нека поне европийците да стигнем. Сори че си ме преценил много погрешно по предното мение, опредлено съм ЗА твоето мислено а иначе аз съм реалист и отсякох че няма как да се получи ..

Сиреч ако искаш да си полезен със разделното си събиране на отпадъци .. отиваш в държава в която държат на това .. или град ако има в БГ такъв в което се съмнявам малко Wink

Ето давам пример от някоя държава която не си спомням но покрай блоковете (къщите) имало контейнери за разделно събиране и ако има не преавилни отпадъци в контейнерите се глобява целия блок или къща с няква сума която да стимулира живущите да са малко по стимулирани и внимателни.

Незнам ама в квартал автогара като се огледам няма никъде контеинери за разделно събиране на отпадъците камо ли че на 10 блока се падот по 2 контейнера ! ТА нещо сега да ме опровергаеш ...
_________________
AMD FX-6200 3.8GHz,6MB/8MB, MB-ASROCK 990FX EXTREME3/AM3+, 2x4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX, Xilence Modular 1000W R3 ATX 2.3, ATI Radeon Sapphire VAPOR-X R9 280X 3GB GDDR5 OC (UEFI), SSD ADATA SX900 128GB, HITACHI 1TB 7K1000.D 7200rpm 32MB SATA III + 2x320GB SATA2 Seagate
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
mQuuu
Mitsubishi


Регистриран на: 31 Юли 2006
Мнения: 416
Общо думи: 28,582
Местожителство: GBBG

МнениеПуснато на: Чет Сеп 02, 2010 12:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Оставете правописа настрана Please.... пил съм и зор целя копчетата, но мнението си ми е съвсем трезво !!!!!
_________________
AMD FX-6200 3.8GHz,6MB/8MB, MB-ASROCK 990FX EXTREME3/AM3+, 2x4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX, Xilence Modular 1000W R3 ATX 2.3, ATI Radeon Sapphire VAPOR-X R9 280X 3GB GDDR5 OC (UEFI), SSD ADATA SX900 128GB, HITACHI 1TB 7K1000.D 7200rpm 32MB SATA III + 2x320GB SATA2 Seagate
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
autorun
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Юли 2007
Мнения: 222
Общо думи: 7,393

МнениеПуснато на: Чет Сеп 02, 2010 2:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mQuuu написа:
Оставете правописа настрана Please.... пил съм и зор целя копчетата, но мнението си ми е съвсем трезво !!!!!


винаги съм ти казвал да пиеш разделно
_________________
http://zaigravka.com/index.php?start=gameplay&section=gms_funny&g=7415&vote=17&page=5
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
alvan
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Яну 2005
Мнения: 631
Общо думи: 24,357
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пет Сеп 03, 2010 6:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

В Севлиево има модерно депо за битови и промишлени отпадъци което беше открито през 2006г.
Не знам обаче дали се преработват или само се съхраняват.
Иначе идеята за разделно събиране на боклука е много добра и е време българина да се научи да го прави...нищо, че камионите събират всичко заедно.
_________________
Ако богатството се измерваше в безсмислени коментари в интернет, щяхме да сме най богата страна на света!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov