forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Смяна на амортисьор

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gercho_91
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Яну 2007
Мнения: 754
Общо думи: 30,652
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Чет Юли 15, 2010 9:20 pm    Заглавие: Смяна на амортисьор Отговорете с цитат

Задният десен амортисьор ми се разтропа защото е изпуснал.
Много съм невеж по темата за автомобили и затова моля да ме посъветвате къде да потърся за друг и каква горе-долу е цената. Досега разбрах, че ако си закупя нов - то те се продават само в комплект по два.
Автомобилът ми е Фиат Пунто 1.6, 16V, 85 конски сили, произведен пред месец декември 1998 година.
P.S. Майстор съм си намерил така че имам нужда само от самия амортисьор Smile
_________________
AMD 8350 Octa-Core Processor @4000MHz Black Edition with Cooler Master CPU Cooler Hyper 212 Plus, MB - ASUS M5A99FX PRO R2.0, KINGSTON HyperX SAVAGE DDR3 2x8GB @1600Мhz CL 9.9.9.27.36 - 2T, Cooler Master G750M 80+ Bronze, Modular PSU, AMD Sapphire NITRO R9 380 4GB/256bit, 120GB SSD SAMSUNG 840EVO, 1TB WD BLUE 64MB, Thermaltake Versa H21 Window + Custom modding, drilling etc., 6X120MM BLUE LED FANS, 2X400MM BLUE LED STRIPS, MONITOR LG IPS236V-PN
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
drag91
Hackers Inc.


Регистриран на: 21 Дек 2004
Мнения: 447
Общо думи: 12,413

МнениеПуснато на: Чет Юли 15, 2010 9:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Провери по моргите (Донино, Чавеи, Карталов, по нагоре от пожарната срещу щил-а има една която ти препоръчвам, има и на любово). Ти сигурен ли си че тропа защото е изпуснал?
_________________
VOTE FOR ME
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
gercho_91
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Яну 2007
Мнения: 754
Общо думи: 30,652
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Чет Юли 15, 2010 9:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

сигурен съм, защото днес с майстора го гледахме Wink
идеята за моргите е добра. ще опитам тези дни да проверя Rolling Eyes
_________________
AMD 8350 Octa-Core Processor @4000MHz Black Edition with Cooler Master CPU Cooler Hyper 212 Plus, MB - ASUS M5A99FX PRO R2.0, KINGSTON HyperX SAVAGE DDR3 2x8GB @1600Мhz CL 9.9.9.27.36 - 2T, Cooler Master G750M 80+ Bronze, Modular PSU, AMD Sapphire NITRO R9 380 4GB/256bit, 120GB SSD SAMSUNG 840EVO, 1TB WD BLUE 64MB, Thermaltake Versa H21 Window + Custom modding, drilling etc., 6X120MM BLUE LED FANS, 2X400MM BLUE LED STRIPS, MONITOR LG IPS236V-PN
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
rgb
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Юли 2009
Мнения: 206
Общо думи: 11,566

МнениеПуснато на: Пет Юли 16, 2010 9:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

На моята кола и двата задни амортисьора са изпуснали, но не тропа Exclamation
Консултирай се и с други майстори, за да не се налага после отново работа по колата Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Pr0bLeM
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Фев 2008
Мнения: 55
Общо думи: 2,278

МнениеПуснато на: Пет Юли 16, 2010 11:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако са изпуснали амортисьорите, отзад трябва да се клати като кораб по завоите и неравностите Wink Ако си сигурен потърси по моргите, ако не намериш читав влез във http://forum.fiat-bg.org и потърси там Smile Айде успех Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
OpTiOn
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Май 2004
Мнения: 430
Общо думи: 12,383

МнениеПуснато на: Пет Юли 16, 2010 12:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ако намериш някое пунто блъснато отпред или ако прецениш че амортисьорите са ок вземи и 2-та... по хитро е да са от една кола и 2-та поне според мен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
KokalAudio
CarAudio Master


Регистриран на: 10 Сеп 2006
Мнения: 706
Общо думи: 36,495
Местожителство: Където звука се ражда....

МнениеПуснато на: Пет Юли 16, 2010 3:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да вземаш такъв тип авто част е лоша постъпка...
Никой не може да ти каже колко ще е амортизирана тази част втора употреба...За това ,че са комплекти си имам много разумно обеснение...
Ако вземеш един нов(което не е невъзможно) единия ти Ам ще е на 100% другия на мнгоо по-малко...Ще имаш различно поведение на колата...
Все едно едната ти ръка да е два пъти по яка от другата....не е оферта нали Smile
За съжеление с употребата на автомобила идва и неговата амортизация и подръжка....
Закупи си най-добре два нови (задължнително гаранция) и да не са много гадни...
От личен опит ще ти кажа едно
На първата ми кола сменях задни и сложих Алко....Казаха ми ,че са гадни...Вмомента са на 110 000км и са в перфектно състояние....Миналата година на другата ми кола се прецака единия и пак реших да взема алко защото бяха по 66лв парчето...Ами вече 15 000 км няма проблеми...И ако имам нужда пак бих си взел защото до сега съм доволен...Някой пък не са ...Монро имат хубави Амове ,но цените са други....
Въпрос на възможност е ....За монтажа да не те изгърбят много...10-20лв на АМ е нормалната цена според мен...
при някой коли (като едното ми комби е работа за по 15мин) при теб обаче предполагам ,че Ама е заедно с пружината и ще е малко повече игра ,но при опитен майстор около 1час на страна Smile та така...Успех...
_________________


KokalAudio
Gabrovo Audio Team
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
drag91
Hackers Inc.


Регистриран на: 21 Дек 2004
Мнения: 447
Общо думи: 12,413

МнениеПуснато на: Пет Юли 16, 2010 5:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз това го попитах дали е сигурен че е изпуснал или е друг проблема, защото ако е изпуснал при минаване през най - малката неравност колата ще подскача много и ще е клекнала!
_________________
VOTE FOR ME
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
KokalAudio
CarAudio Master


Регистриран на: 10 Сеп 2006
Мнения: 706
Общо думи: 36,495
Местожителство: Където звука се ражда....

МнениеПуснато на: Съб Юли 17, 2010 12:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

не може да не е клекнала ,но със сигорност ако е изпуснал при приманване при неравност ще потъва много бързо и ще лопва най-вероятно....Като натиснеш задницата трябва като се върне и бързо да преустанови движението и да спре без люшкане нагоре надоло...
Ако се люшка след натискане то може да е изпуснал...Виж също дали е омаслен...
_________________


KokalAudio
Gabrovo Audio Team
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Djano
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Сеп 2004
Мнения: 2312
Общо думи: 13,855

МнениеПуснато на: Вто Авг 03, 2010 5:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Един съвет, смени и двата задни Wink
_________________
Astra модератор! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov