forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Майкрософт пуска безплатно антивирусната програма

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
st@nmen
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Мар 2007
Мнения: 4022
Общо думи: 667,418

МнениеПуснато на: Пон Фев 15, 2010 12:11 pm    Заглавие: Майкрософт пуска безплатно антивирусната програма Отговорете с цитат

Американската корпорация Майкрософт пуска безплатно от 17 февруари антивирусната програма Microsoft Security Essentials за още 18 допълнителни страни и 14 нови езика, сред които и български, съобщиха от компанията.

По този начин броят на страните, за които е валидна тази програма от септември 2009 година става 72, а езиците 25. Софтуерът не се нуждае от регистрация, пробни версии или обновления и може да се изтегли директно от страницата на Майкрософт на адрес http://www.microsoft.com/security_essentials/ след 17 февруари, съобщава БТА.

Microsoft Security Essentials се предлага като допълнителна полза само за компютри, използващи оригинален Windows. Защита в реално време като тази, която предоставя Microsoft Security Essentials, е много добро оръжие за борба срещу зловреден код; за да се подобри като цяло нивото на сигурност на екосистемата обаче, е нужно да се спре зловредният код в източниците на разпространението му, обясняват специалистите.

Антивирусната програма е налична за Windows XP SP2 или SP3, Windows Vista и Windows 7, включително за режима Windows XP mode за 32 битови и 64 битови операционни системи.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=481303
_________________
Продажба,изкупуване ,сервиз на лаптопи,компютри,аксесоари.......
Нови и употребявани........
ремонтира,изкупува.....
0899879674 066991946 станимир георгиев
скаип stanimir.georgiev
ОФЕРТИ http://stanmen.bazar.bg/

stanimir.georgiev@start.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Ba77Le0f7heYear
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 14 Ное 2004
Мнения: 170
Общо думи: 2,249
Местожителство: v gorata

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 6:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

В момента я ползвам. Лека е, не се усеща на компютъра, но не съм сигурен до колко е ефективна. Преди една седмица си преинсталирах уиндолса на лаптопа, и вече мозила и няколко плейъра започнаха да крашват и да ми дават грешки които до преди не бяха давали (мирише ми на вирус).
А тази Microsoft Security Essentials си мълчи и си репортва, че всичко е наред Smile Чака сигурно да направя Full Scan, но не мерси! По-добре да използвам времето което би ми отнело сканирането за да си преинсталирам уина и да си сложа добрия стар Nod32! С ежемесечни trial име и парола това е една мн добра антивирусна, кракнеш ли я, от антивирусна се превръща във Вирусна програма Wink
_________________
Един за всички и всичко пак за мен Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
seemore
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Фев 2004
Мнения: 886
Общо думи: 42,578
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 8:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Майкрософт ... така и няма да изкарат актуално антивирусно решение на пазара ...
В началото пуснаха Уиндоус дефендър, който обаче така и не доразвиха като сериозен продукт - оставиха го без възможност за настройки и го вградиха в уиндоуса. След това бяха напъните на One Care, уж много добро антивирусно решение, което обаче ползваше чужди дефиниции на други АВ компании ... явно нещо се сдърпаха, защото другите компании даваха твърде късно дефинициите на майкрософт ... и сега е така - изобщо и тоя им продукт претърпя провал. След това решиха, че от такива антивирусни за простолюдието няма смисъл и разработиха корпоративния продукт ForeFront ... Ей честно казано - такова дърво дори от Майкросот не съм очаквал ... Изискванията са му десетки - само да го подкараш ... Да не говорим, че за да действа изисква в мрежата да си купил и инсталирал още 5-6 техни сървъра. WSUS и Microsoft Operations Manager ... Да ползваш активна директория, ексчейдж .... и накрая получаваш една антивирусна - която изглежда лека ... дефинициите обаче идват през Windows Update, които също така като се сложат много често искат незабавен рестарт ... е какво да резстартирам сървърите точно по най - натовареното време на работния ден ли ? Освен това - никакъв селф дефенс ... тая антивирусна дори стария конфикър я събаряше за няма нищо ... да не говорим за новите непознати вируси ... А повечето вируси вече първото което спират е самия Windows Update. След това на една презентация на MS слушах как вече ще го спират тоя последния продук и подготвят нов - много як с кодовото име СТАЛКЕР (поне така мисля, че го казаха) обаче дойде кризата и така и повече не съм чул за това нещо ...
Края на миналата година пук пуснаха това Microsoft Security Essentials ... Честно казано не знам дали сами си правят дефинициите ... но явно този път е така. Аз лично не бих си защитавал компютъра с антивирусен продукт от тази фирма.
Истината е, че ако държиш на добра защита трябва да си купиш легална антивирусна и да се бръкнеш 30-40-50 лева на година за лиценз ... другите варианти все са някакъв компромис.
_________________
Гражданска отговорност

http://pcshop.bg/?rfrl=6
2% отстъпка от първата поръчка с промокод RFRL-6
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Ice
keep walking...


Регистриран на: 05 Окт 2003
Мнения: 3163
Общо думи: 27,985
Местожителство: унас,увас и утях

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 1:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз си жуля с KIS и си занулявам всеки месец пробния период и хич не мие на ... Smile
_________________
ftfhj56yrdh
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov