forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Да преоткрием GoogleEarth

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> КЕФ @ НЕТ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rgb
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Юли 2009
Мнения: 206
Общо думи: 11,566

МнениеПуснато на: Пон Дек 21, 2009 11:08 pm    Заглавие: Да преоткрием GoogleEarth Отговорете с цитат

Здравейте!
Откривам тази тема с надеждата да променя нещо относно вида на Габрово в интернет пространството и по-точно в най-големия и детайлен глобус - GoogleEarth.
Навярно мнозина от вас, както мен са "обикаляли света" виртуално и са забелязали, че големите градове в големите държави имате детайлни снимки и триизмерни сгради Smile
На 25 юли 2009 година е направена нова, детайлна снимка на Габрово, на която могат да се видят детайли от сградите, улиците, дърветата и други подробности от географията на Габрово, но... няма къщички.
Преди няколко години беше анонсирана програмата за скициране на сгради на Google, с която много лесно всеки може да направи модел на къщата, блока или целия си квартал. Аз лично си играх с тази програмка и докарах няколко модела на сгради. Да, единият е на моя блок в Габрово Smile
Това е и моята идея: всеки, който знае как, който може, има желание и свободно време, да се хване и да направи "скица" на жилището си. Тя може да бъде променяна и обновяване в последствие, затова не е фатално как ще изглежда в началото.
Ето го и началото, което ще ви дам:


http://earth.google.com
http://sketchup.google.com
http://sketchup.google.com/3dwarehouse


* може в търсачката от третия URL да напишете просто "Габрово" и да видите какво съм постигнал с минимални усилия.


Последната промяна е направена от rgb на Съб Яну 16, 2010 8:34 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
rgb
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Юли 2009
Мнения: 206
Общо думи: 11,566

МнениеПуснато на: Съб Яну 16, 2010 8:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Никой не писа в темата, но видях, че поне е четена Smile
Затова и ще напиша още нещо за да ви подканя да се включите.
Тази сутрин отворих по навик акаунта си в Google и видях, че са одобрили една моя сграда в Габрово. Може да я познаете в центъра на града (за да виждате триизмерни сгради, трябва да поставите отметка отляво в списъка със слоеве на програмата).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
seemore
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Фев 2004
Мнения: 886
Общо думи: 42,578
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Съб Яну 16, 2010 11:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ааа супер е. Браво.
Само дето - защо като дам да правя 3D сгради и съм на Габрово - оная програма ми вика - ами не ни интересуват сградите в Габрово - ние ще ти изберем интересни сгради ... и ме праща в Токио Smile
Явно нещо не правя както трябва ....
_________________
Гражданска отговорност

http://pcshop.bg/?rfrl=6
2% отстъпка от първата поръчка с промокод RFRL-6
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
rgb
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Юли 2009
Мнения: 206
Общо думи: 11,566

МнениеПуснато на: Съб Яну 16, 2010 12:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако те праща на грешно място, вероятно си пропуснал да позиционираш сградата, преди да я качиш в интернет. Ето няколко стъпки:
1. като чертаеш сградата трябва да се ориентираш в размерите - да е възможно най-близката по форма, височина, ширина и дължина;
2. за да я "наместиш" точно, трябва да отвориш Google Earth и да застанеш над мястото, където ще се намира сградата, а след това от Sketch Up да избереш функциите "Get current view" и "Toggle Terrain" - за да може програмата за чертане да вземе повърхността от Земята
3. селектираш цялата сграда и я позиционираш, може и да се ротира, ако е накриво.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
rgb
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Юли 2009
Мнения: 206
Общо думи: 11,566

МнениеПуснато на: Пон Май 30, 2011 3:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Обновявам темата Smile Търся си съмишленици, че ме мързи сам да обикалям/меря/снимам сградите.
Някой не иска ли да обогатим триизмерната галерия на Габрово?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> КЕФ @ НЕТ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov