forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с рам памет

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Хардуер
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
malkiq
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Юли 2006
Мнения: 815
Общо думи: 27,964
Местожителство: GB BG

МнениеПуснато на: Сря Ное 04, 2009 7:36 pm    Заглавие: Проблем с рам памет Отговорете с цитат

Проблемът е следният. Компа е стар ДЕЛЛ с СД рам. Дънцето има 2 слота и поддържа до 512мб рам на 100 или 133 мхз, според това което успях да проверя. В момента е с 2х64 мб на 100 мхз, и исках да ъпгрейдна малко. Намерих 2 платки 128 и 256 на 133 мхз и като сложа коя да е от тях, при пускане на машината започва да пищи 7-8 пъти и не тръгва, а само мигат 3-те лампички на клавиатурата. Според вас може ли да се направи нещо, за да се подкара. В биоса не видях някакви настройнки, а и мисля че не би трябвало да има, а на самото дъно има 1 джъмпер, който не знам за какво е, но не мисля че проблема е в него.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
drag91
Hackers Inc.


Регистриран на: 21 Дек 2004
Мнения: 447
Общо думи: 12,413

МнениеПуснато на: Сря Ное 04, 2009 10:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Възможно е да са игорели самите платки и да не работят.
_________________
VOTE FOR ME
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
marttinn
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 01 Окт 2006
Мнения: 343
Общо думи: 8,098
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Чет Ное 05, 2009 3:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мен ми е правело така пищи когато сам чистил компа и после несъм ги сложил добре платките рам....пробвай там ги понамести,понатисни..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
seemore
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Фев 2004
Мнения: 886
Общо думи: 42,578
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Чет Ное 05, 2009 8:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Единия вариант е да са прашасали слотовете - може да ги почистиш. Може и паметите да са изгорели. Сравни платките дали не са по-тънки от старите и да не дават добър контакт.
_________________
Гражданска отговорност

http://pcshop.bg/?rfrl=6
2% отстъпка от първата поръчка с промокод RFRL-6
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
_bioHAZArd_
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Окт 2004
Мнения: 1373
Общо думи: 31,249
Местожителство: България, Габрово

МнениеПуснато на: Чет Ное 05, 2009 10:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да пробваш и да ресетнеш БИОС-а и да пробваш само с едната , примерно 128-цата. После да пробваш само с другата 256-цата.
_________________
Уважавай Бога ! Обичай Жената ! Пази Родината !

http://www.bgtuner.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
malkiq
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Юли 2006
Мнения: 815
Общо думи: 27,964
Местожителство: GB BG

МнениеПуснато на: Чет Ное 05, 2009 2:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвах всичко преди да пиша. Значи слотовете не са прашасали, защото от тях извадих стари платки рам, като дебелина също са еднакви всички платки, защото и новите влизат плътно. Пробвах да ги намествам, но пак същото. Пбробвах поотделно с една от старите и една от новите, но пак същото. Като се опитам да го включа започва да пищи и монитора изобщо не светва, а мигат само лампичките на клавиатурата и след малко спира да пищи и нищо...

Чудя се дали ако новите платки не работят ще прави това или изобщо няма да ги отразява, имам предвид ако сложа една от новите и една от старите да си се включи без да ги засича изобщо, или по този начин ми показва, че не работят. Ще пробвам с резет на биоса като извадя батерията, но ме съмнява да се промени нещо.

Чудя се възможно ли е да има някаква настройка да пуска платки на 133 мхз? В биоса не видях да може да се променя нищо подобно.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
hdimitrov
Прост ГОРСКИ
Прост ГОРСКИ


Регистриран на: 10 Май 2004
Мнения: 2988
Общо думи: 43,440
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Чет Ное 05, 2009 2:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

не работят паметите
_________________
Мъжът не е камила!! ...не може да не пие цяла седмица!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
malkiq
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Юли 2006
Мнения: 815
Общо думи: 27,964
Местожителство: GB BG

МнениеПуснато на: Чет Ное 05, 2009 4:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами уж от работещ комп са свалени платките. А друго интересно което се сещам е, че процесора е на 133 мхз. Не знам дали има някаква зависимост (не съм толкова навътре с тия неща), но мисля че и слотовете трябва да поддържат 133 мхз. Иначе модела на дъното не можах да го разгадая. За момента единственото което мога да направя е да го го разглобя и да снимам дъното, че е потънало всичко в прах и не мога да видя да пише модел никъде, само някакви номера открих и по тях доколкото успях да проверя това дъно трябва да поддържа до 512мб рам на 100 или 133 мхз...
В момента започвам да се съмнявам за рамта.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
malkiq
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Юли 2006
Мнения: 815
Общо думи: 27,964
Местожителство: GB BG

МнениеПуснато на: Чет Ное 05, 2009 5:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи след рестарт на БИОС-а едната платка тръгна (256-цата), заедно с една от старите платки. Но 128-цата не тръгва. Това ме навява на мисълта, че не работи, ще направя отще няколко опита за да съм сигурен, че проблема е в нея.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Хардуер Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov