forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Bulgaria y/n
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Женски работи
Предишната тема :: Следващата тема  

Iskate li da se mahnete ot Bulgariq ?
da
48%
 48%  [ 21 ]
ne
51%
 51%  [ 22 ]
Общо гласове : 43

Автор Съобщение
Manaf
Примерен комсомолец
Примерен комсомолец


Регистриран на: 08 Мар 2004
Мнения: 31
Общо думи: 0
Местожителство: ka4i mi sa na kura i 6a vidi6 moita kusta

МнениеПуснато на: Съб Мар 13, 2004 2:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

UFO> Ako emigriras i spe4elish mnogo pari navun za da budes edin den nezavisim v BG, ste se vyrnesh li sled tova tuk. Tova e vaporsa...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
[ IP : Logged ]
UFO
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 28 Сеп 2003
Мнения: 1046
Общо думи: 553

МнениеПуснато на: Съб Мар 13, 2004 2:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ako ne6tata sa tolkoz wmirisani i v bude6et..niaa sa warna !

6tot nai-weroiatno po Bulgrski Wink 6a ima pak niakaw zakon ili re6enie..za Danuk w/y spestenite pari nawunka Smile niaa na4in da ne izmisliat ne6to...

Prosto umni hora sme...oba4e onia det na uprawliawat si prawiat kwot si iskat.... samo gi wiz ...kupilisi Apartamenti sas kompesatorki...i az iskam...! ma niaa..sha si pla6tam naema..i tui-to..!

Ako pone malko zaprili4a durzawata na normalna ..moze i da se warna..makar 4e az ne izpitwam niakwa osobenna nostalgia kam BG. 4oweka se 4uwstwa nawsiakade udoma si ..stiga da e 6tastliv !

Mnoo sa mi sle6ni wsi4ki Emigranti kat wzemat da sa izkazwat ot roda: '' mnoo mi lipswa Bulgaria...mnoo mi mu4no..nii si ia obi4ame rodinata...i ala-bala "
Mi kaw H*I tarsite nawunka we...elate si tuka v Lubimata darzawica...to i az tai moga daia obi4am..i da si 4akam..sled wremeee...kat saoprawiat ne6tata....i sha si doida... tui si malodu6ni 4owe4eta !!!!!!
_________________
КомпЮтери,лаптопи,таблети и части - продавам !
ИЗКУПУВАМ- за Габрово и региона !
за повече инфо:
0888 45 46 85 или на място в магазина.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
UFO
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 28 Сеп 2003
Мнения: 1046
Общо думи: 553

МнениеПуснато на: Съб Мар 13, 2004 2:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Edinstwenoto hubavo za momenta e 4e niama takwiz golemi zaplahi ot Terorizam !!! moze-bi 6tot sme malka darzawa..ili niamame Cennosti kat na Evropeicite...pak i koi sha pla4e za nas...i zatui ne na zaka4at Arabite ! ma ne sa znae.. Sad kat sa praim na Rambov-ci ..mirotworci...moi da zahapem 4epenia !

Tova za men e nai-goliamoto predimstow na BG v momenta !
_________________
КомпЮтери,лаптопи,таблети и части - продавам !
ИЗКУПУВАМ- за Габрово и региона !
за повече инфо:
0888 45 46 85 или на място в магазина.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
EMERALD
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Сеп 2003
Мнения: 1312
Общо думи: 8,181
Местожителство: Габрово - София

МнениеПуснато на: Съб Мар 13, 2004 2:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Manaf, хареса ми това, което си изписал. Така си е местата за първа класа са ограничени, не всеки може да се вози там, колкото и да иска!!!

И стига сте винили държавата. Не може цял живот да седиш и да чакаш да ти падне от небето, защото освен някое птиче лайно, няма какво друго да падне от там !!!

UFO, какво ще отидеш в голямата и великата чужбина и ще хванеш дядо Господ за елечето, че и в джоба ще му бръкнеш Confused
И там специалистите вземат големи заплати, и тук добрите специалисти вземат големи заплати. Имам приятели, които работят като системни администратори и си ги вземат парите, тия дето и ти си мечтаеш за тях. Мой приятел дори си седи вкъщи и си работи от там. Ама разбира момчето и 15 мин след поставен му проблем свързан със командата "rm -rf" той представя решение, което работи без проблем в 90% от случаите. Че и аз да му имам знанията и уменията и аз ще вземам 2000 лв заплата на месец!
Разправя предния път на срещата в Балкан за германците дето не можели една ограда да си боядисат. Поразпитах приятели и познати - 60% си наемат подобни хора, просто защото са заети.
И замисли се по въпроса за жилище в чужбина - толкова ли лесно ще си купиш. Знаеш ли, че семейни познати, които живеят в Холандия от повече от 10 години, сега имат ново жилище. Построиха си къща, като теглиха заем от банката. Според договора 10 години ще изплащат само лихвите по заема. След 10 години ако искат да задържат къщата, ще трябва да изплатят и самия заем, в противен случай просто напускат къщата - тя е собственост на банката. За справка - семейство са мъж и жена - той си е родом холандец, тя е българка. Той си има собствен бизнес, занимава се от години с електроника, тя е специалист и работи като специалист в изследователска лаборатория на PHILIPS. Вземат мечтатите от теб заплати, 1/3 от които им е само месечният дълг към банката. На практика - построиха си къща, но тя не е тяхна!

Приятел на баща ми беше в Канада, и се върна. Тук за знанията и възможностите си като специалист взема достатъчно пари, че да си живее охолно, има си собсвено жилище, даже две. Ходи си на почивки. И както казва той "Защо да живея там?! Там съм чужденец, живея в квартира, плащам един куп пари и ме таксуват навсякъде като чужденец, какво като съм специалист 2 пъти по-добър от техните, аз съм чужденец и нямам право да вземам 2 пъти по-висока заплата"

Красивата "Американска мечта", дано ви се случи, колкото и скиптично да гледам на това. Само този, който се блъска, ще успее! Вместо да хленчиш, че си зле, че държавата била шибана, че не знам си кое още не ни е наред, абе хвани се там, потруди се, работа има. Не само за най-кадърните, работа има, само трябва да имаш желание за това. И аз едно лято мих пода и правих кафе в офиса на баща ми, и ме третираха като чистачка 3 месеца, ама си взех малко парички за тия три месеца, купих си два костюма с тях и бях щастливо 15 годишно момиченце, дето не се чудеше де да скита по улиците всеки ден, ами бършеше с един парцал, миеше им чашите и ходеше да им купува цигари, ровеше се да подрежда ел. елементи и какво ли не. Ама аз си имах мои пари в джоба в края на месеца и не се ядосвах, че съм си хареса рокля, а мама няма пари да ми я купи.
_________________

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
[ IP : Logged ]
EMERALD
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Сеп 2003
Мнения: 1312
Общо думи: 8,181
Местожителство: Габрово - София

МнениеПуснато на: Съб Мар 13, 2004 5:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

хей искам да ви поздравя с една песничка:
Тони Димитрова - Балкански синдром

Very Happy Very Happy Very Happy Cool Laughing Laughing Wink
_________________

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
[ IP : Logged ]
ko4o
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 20 Дек 2003
Мнения: 505
Общо думи: 0
Местожителство: Gore Na Chereshata

МнениеПуснато на: Съб Мар 13, 2004 9:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

EMERALD написа:
Знаеш ли, че семейни познати, които живеят в Холандия от повече от 10 години, сега имат ново жилище. Построиха си къща, като теглиха заем от банката. Според договора 10 години ще изплащат само лихвите по заема. След 10 години ако искат да задържат къщата, ще трябва да изплатят и самия заем, в противен случай просто напускат къщата - тя е собственост на банката. За справка - семейство са мъж и жена - той си е родом холандец, тя е българка. Той си има собствен бизнес, занимава се от години с електроника, тя е специалист и работи като специалист в изследователска лаборатория на PHILIPS. Вземат мечтатите от теб заплати, 1/3 от които им е само месечният дълг към банката. На практика - построиха си къща, но тя не е тяхна!


EMERALD ne sum napulmo suglasen s teb zashtoto vuicho ot 1985 god jivee v Germany i moga da te uveria che ot 1988 god tegliha s vuina mi 160 000 DM(togava) zaem ot bankata za jilishte i na vuina mi bashta i (tia si e germanka) im dade oshte kum 140 000.Postroiha si kushtata v koiato jiveiat i sega i izplashtat zaema na bankata v produljenuie na 20god.No kushtata e kupena s ipoteka t.e. shte obiasnia sled kato im otpuskat zaema ot bankata i te si kupuvat kushtata tia e ipotekirana i te samo si izplashtat ipotekata i nishto poveche tova vuobshte ne e viarno che tolkova vreme plashtat samo lihvite. Mejdu drugoto az sum hodli niakolko puti tam na gosti i vijdam kak jiveiat.Taka che nedei da mi kazvash tvoi poznati i t.n.....................Shtoto teia gi razpraviai na nplus toi moje i da ti poviarva az kazvam che glasuvah ZA i shte se mahna v nai-skoro vreme prosto sum se opitval tuka da praviai kakvo li ne i t.n. no niama smisul UFO e mnogo prav che durjavata e*a m***ta na srednia i maluk biznes taka che ne mislia che si prava.Izuchila si se dobre ama ia mi kaji ako vashite ne sa imali vuzmojnost da ti plashtat obuchenieto za kakvo obuchenie shte mi govorish.Zashtoto v momenta ima hora,koito ne mogat da si pozvoliat da kupiat na decata si uchebnici za uchilishte.Kaji mi togava tezi deca kak da se izuchat a?
+ tova >Manaf ti kak puk ne ta e sram we da pishesh kat si uchil za prost uchitel tolkova shte vzemash ti vuobshte znaesh li che prostia uchitel v GERMANY naprimer vzima okolo 3000EU v momenta a?Nali i na tebe takiva prosti uchiteli sa ti dali osnovata vurhu koiato v posledstvie si produljil obuchenieto si a?
Ne mi se pishe poveche zashtoto i az moga da davam takiva primeri kato UFO s dni taka che tova e moeto mnenie po vuprosa.
_________________
Вярвай на всички с изключение на дявола у всеки от тях!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
manuel
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 19 Окт 2003
Мнения: 287
Общо думи: 0
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Съб Мар 13, 2004 10:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

UFO malko kusno no eto go i moq otgovor az ne ti govoreh za kolko moga da vzema na mesec a kolko 4ISTI ina4e poznavam 4ovek koito v Gabrovo predi godina prave6e po 7000-8000$(na mesec) i nikoi ne znae 4e toi vzima tolkova taka 4e nikoi ne go tursi za danaci ako si tarikat 6te uspee6 daje i v Somaliq.
_________________
Wazzzzzaaap!!!!


http://www.data-bg.net/?action=voteuser&id=85
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
EMERALD
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Сеп 2003
Мнения: 1312
Общо думи: 8,181
Местожителство: Габрово - София

МнениеПуснато на: Съб Мар 13, 2004 10:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ko4o, хубаво в Германия едно 1998, в Холандия друго 2002 !!! Не познавам вуйчо ти, радвам се, че имат жилище, а ти имаш ли представа, кои са моите познати дето ги споменах ?! Едва ли, мисля, че аз по-добре знам от теб. Не ми казвай дали си съгласен или не, дали е вярно или не. Не си им видял договорите на тия хора за които говоря с очите си, ни ми пробутвай фрази от рода "не е вярно"!
_________________

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
[ IP : Logged ]
ko4o
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 20 Дек 2003
Мнения: 505
Общо думи: 0
Местожителство: Gore Na Chereshata

МнениеПуснато на: Съб Мар 13, 2004 10:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Razz ti mai pochna neshto da se iadosvash a.A az ti kazvam che moje i tvoite poznati da sa se pr***ali ama ia mi kaji koia banka v BG shte ti otpusne zaem ot roda na 100-150 000 lv za jilishte a.
_________________
Вярвай на всички с изключение на дявола у всеки от тях!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
EMERALD
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Сеп 2003
Мнения: 1312
Общо думи: 8,181
Местожителство: Габрово - София

МнениеПуснато на: Съб Мар 13, 2004 10:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А като ще се махаш, махай се. Радвам се за теб, ще преуспееш. Желая ти искрено да намериш щастието си, където и да е. Светът е достатъчно голям за всички, всеки ще намери своето място.

За образованието ми - уча в държавни училища и ползвам учебници на старо от по-големи приятели. Родителите ми не дават и 1/3 от парите, които струват учебниците. Не че другите 2/3 не ги изхарчвам на други книги. Едно е да си купиш 1 новичка книжка, малко по-лъскава, и друго 2 ползвани от някой. Че аз за програмиране на C и C++, не знам колко книги ми минаха през ръцете, само една съм си купила, другото от приятели. Вземаш почетеш, върнеш, а и в библиотеката има полезни неща! Родителите ми (като даскали и двамата) няма да ни оставят без учебници, ама аз видях тази учебна година брат ми да си купи един единствен нов сборник. Използва моите познати в училище, намериха му стари учебници, той даде моите старите и всички са доволни. Че аз в момента за библиотеката не си плащам, преподавателката ми по английски не можела да си покрива броя на взети книги и ми дава да ползвам нейната карта, понеже ми се чете и занимава. Кой както може! И каквото може.
_________________

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
[ IP : Logged ]
Manaf
Примерен комсомолец
Примерен комсомолец


Регистриран на: 08 Мар 2004
Мнения: 31
Общо думи: 0
Местожителство: ka4i mi sa na kura i 6a vidi6 moita kusta

МнениеПуснато на: Съб Мар 13, 2004 12:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ko4o> jivql sum v USA dostata4no vreme za da razbera i osaznaq tamo6nata syha mirizliva realnost. Izdurjal sam se sam prespokoino, ostavali sa mi pari za oholen jivot, ne moga da se opla4a 4e ne sym jivql dobre ot materialna gledna to4ka. Samo 4e znai, 4e atmosferata koqto mojes da namerish tuka ne mojes da ia namerish nikade drugade. Tam e prosto suho. USA sa broilerska naciq, iako manipulirani ot pravitelstvoto si. Na momenti i az se 4uvstvah stastliv 4e imam tova koeto ne sym imal v BG i v tezi momenti 4ovek osaznava 4e ne vsi4ko e materialno i 4e materialnostta e edin dobyr na4in da bydesh manipuliran. Ako ti se jivee v Matricata - varvi. I choose my way.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
[ IP : Logged ]
UFO
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 28 Сеп 2003
Мнения: 1046
Общо думи: 553

МнениеПуснато на: Съб Мар 13, 2004 12:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

materialno..ne-materialno..... po-dobre da si podsiguren.. 6tot ina4e moze i da ne ziwee6 Smile


Daite mi niakolko primera kak darzawata stimulira naroda si za Ne ia napuska ? ?? ?
_________________
КомпЮтери,лаптопи,таблети и части - продавам !
ИЗКУПУВАМ- за Габрово и региона !
за повече инфо:
0888 45 46 85 или на място в магазина.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
ko4o
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 20 Дек 2003
Мнения: 505
Общо думи: 0
Местожителство: Gore Na Chereshata

МнениеПуснато на: Съб Мар 13, 2004 2:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Te ne mogat edin primer da ti dadat ti iskash niakolko.........
_________________
Вярвай на всички с изключение на дявола у всеки от тях!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Manaf
Примерен комсомолец
Примерен комсомолец


Регистриран на: 08 Мар 2004
Мнения: 31
Общо думи: 0
Местожителство: ka4i mi sa na kura i 6a vidi6 moita kusta

МнениеПуснато на: Съб Мар 13, 2004 2:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dai mi edin primer za na4in po koito darjavata moje da me stimulira da ne ia napuskam bez da me manipulira i mi izbroi darjavite koito go pravqt....Ima mnogo argumenti i kontraargumenti, UFO. Na drago sarce bih gi obsudil s teb i ostanalite zainteresuvani po temata no trqbva da zaminavam. Ste se vidim pak sled okolo 2 meseca. Do togava, Strive and Prosper!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
[ IP : Logged ]
UFO
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 28 Сеп 2003
Мнения: 1046
Общо думи: 553

МнениеПуснато на: Съб Мар 13, 2004 5:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Manaf> samo ne mi kazwai 4e otiwa6 v cuzbina ? Smile

Mi vednaga ti dawam primer:

1. Za horata s iniciativa... Bankite naistina da otpuskat NISKO Lixveni krediti.... a ne kat w momenta.
2. Su6tot i za zili6tata...
3. Socialnoto i zdravno osigiriawane da bude kakto triabwa..
i o6te ..i o6te...

I 6te sam dowolen...a ne kat sega :

1. Da wzeme6 kredit ot Banka...za po-seriozna suma..20-30 xil...triabwa Ipoteka....i lihwata ti stapai 6ansa da si na +
2. Da si kupi6 zili6te na kredit...pak sus6oto darwo...triabwa da osiguri6 30% ot sumata na KOIATO Bankata oceni zili6teto koeto iska6 da kupi6..pak w 99% ti go oceniat na po-niska stoinost....ti si dawa6 twoite 30% + tehnite..+ donazda6 kolkot ne stiga...i im go zalaga6 " nagotowo "..i si pla6ta6 kat Pop !
3. Ako si bezraboten v 1n moment...s "pomo6tite" nare4eni Obez6tetenie...nemoze6 da iskara6 i 15 Dni ! no ina4e ti otdarzat po 76lv na msece Smile zdrawnoto su6tia smiah....dano Ne ti sa nalaga da wliza6 v bolnica...da widi6 kak si pla6ta6 za wsiaka wazdi6ka ... igli..sprincovki..konci...za sanitar...i Otdelno ru6weta na Lekuwa6tia lekar..4e da si swar6i rabotata 4itawo....

i mnogo drugi primeri moga da ti dam....ima i dobri...no powe4eto sa lo6i !
_________________
КомпЮтери,лаптопи,таблети и части - продавам !
ИЗКУПУВАМ- за Габрово и региона !
за повече инфо:
0888 45 46 85 или на място в магазина.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Женски работи Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov