forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

L - карнитин
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Спорт
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
autorun
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Юли 2007
Мнения: 222
Общо думи: 7,393

МнениеПуснато на: Сря Май 13, 2009 2:09 pm    Заглавие: L - карнитин Отговорете с цитат

какво ви е мнението за тази добавка и има ли полза от нея.
_________________
http://zaigravka.com/index.php?start=gameplay&section=gms_funny&g=7415&vote=17&page=5
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
bo4o
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Ное 2003
Мнения: 171
Общо думи: 3,148
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Сря Май 13, 2009 5:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много зависи на коя фирма е . Специално мога да ти кажа за Биогаме, че действа само докъто го пиеш спреш ли.. ставаш шиш отново.! Не се занимавай с тия работи. Тичането му е майката..
_________________
Welcome to my world nigazZ !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger MSN Messenger
[ IP : Logged ]
drag91
Hackers Inc.


Регистриран на: 21 Дек 2004
Мнения: 447
Общо думи: 12,413

МнениеПуснато на: Сря Май 13, 2009 7:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

bo4o написа:
Не се занимавай с тия работи. Тичането му е майката..


Аз съм на същото мнение за добавките, защото спреш ли ги ставаш същия какъвто си бил преди. Това важи за Креатини, Протеини и други такива, така че по-добре бягай на стадиона тренирай в фитнес залата и изобщо спортувай нещо ! ! ! Wink Wink Wink
_________________
VOTE FOR ME
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
autorun
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Юли 2007
Мнения: 222
Общо думи: 7,393

МнениеПуснато на: Чет Май 14, 2009 9:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

по принцип това което виждам в нета е че ефекта на добавките е когато е комбиниран със спорт. занимавам се с фитнес от скоро но искам да махна по-бързо мазнините и затова се допитвам за L-карнитина. чувал съм и за протеинова диета, та засега събирам мнения.
_________________
http://zaigravka.com/index.php?start=gameplay&section=gms_funny&g=7415&vote=17&page=5
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
o_vachoi_o
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 21 Юли 2006
Мнения: 528
Общо думи: 10,795
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Чет Май 14, 2009 12:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bo4o нормално е като спреш тренировките и приема да качиш пак килца то и много зависи както консумираш като храна. Всеки нормален човек яде хляб, сладко и мазни неща от тях си се качва бая. Аз съм твърдо против добавките, яденето и добрата тренировка си му е майката. Нямам нищо против Л-карнитина, не са вредни 5-6 до 10 максимум грама древно и не трябва повече от 3-4 месеца да се приема, защото тялото привиква бързо към него и след този период няма никакъв ефект, пак и най много 17 часа се задържа в тялото, организма бързо го изхвърля. До колкото съм чел е хубаво 3-4 часа преди тренировка да се приеме. Конкретно по въпроса ти, да има полза от него, но без бягане зор ще свалиш ако искаш особено в талията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
autorun
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Юли 2007
Мнения: 222
Общо думи: 7,393

МнениеПуснато на: Чет Май 14, 2009 4:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

добреде o_vacvoi_o тез плочки на стомаха как ги направи..... не че завиждам .... просто питам
_________________
http://zaigravka.com/index.php?start=gameplay&section=gms_funny&g=7415&vote=17&page=5
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
o_vachoi_o
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 21 Юли 2006
Мнения: 528
Общо думи: 10,795
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Чет Май 14, 2009 6:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Намалих до колкото мога приема на въглехидрати, все пак без тях не може де, но не прекалявам както преди. Ходя да бягам по 10 обиколки на стадиона когато имам време и правя коремни. Това е.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
customer78
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 03 Мар 2007
Мнения: 131
Общо думи: 7,602

МнениеПуснато на: Чет Май 14, 2009 10:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип не съм спец, но ето какво горе-долу помня.
L-карнитина помага на мазнините да преминават през клетъчната мембрана (която иначе трудно преодоляват) и от там се изгарят в митохондриите. Освен това пречи да се образува млечна киселина в мускулите (от там и почти никога няма мускулни трески).
Естествено при повишена обмяна на веществата и при дозирано хранене, клетките са стимулирани да се "хранят" с мазнини, като с помоща на L-карнитина това става по-лесно. Повишения метаболизъм може да се постигне чрез активен спорт (или живот), повишен прием на вода. Освен това някои диети имат същия ефект - предизвикват организма да се "храни" от мазнините.
По принцип проблема на хората с наднормено тегло е че веществата които си набавят чрез храната превишават енергийните нужди на организма. За това ако не промените начина си на хранене или необходимоста от енергия нищо няма да ви спаси. За това и след спиране на приема на L-карнитин се "качва". Впрочем същото ще стане и ако o_vachoi_o спре да бяга по 10 обиколки. Повечето от активните спортисти надебеляват след като намалят тренировките. Науката се казва биохимия и е интересна, учи се май в НСА.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
bo4o
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Ное 2003
Мнения: 171
Общо думи: 3,148
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Чет Май 14, 2009 11:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имах предвид, че само ако спре Л-карнитина, но да продължи да си тренира.. малко ще качи. Това от личен опит го каазвам. И аз отначало мислех че това му е майката, но впоследствие разбрах че няма смисъл. Най доброто, което мога да ти препоръчам е както казаха по горе. Намаляш въглехидратите, сутрин като станеш преди ядене преси, и ако си прекалено надъхан правиш някоя друга обиколка на стадиона. И след известно време ще видиш напредък. Все пак да споменем че коремните мускули са едни от наи трудните за подържане. Така че ако успееш тях да оправиш, нищо по тялото ти няма да е проблем за теб.. и като за край - в фитнеса на стадион Христо Ботев(големия) има един надпис, който гласи "..на хората не достига не сила, а воля"..!Успех!
_________________
Welcome to my world nigazZ !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger MSN Messenger
[ IP : Logged ]
o_vachoi_o
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 21 Юли 2006
Мнения: 528
Общо думи: 10,795
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пет Май 15, 2009 9:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

customer78 написа:
По принцип проблема на хората с наднормено тегло е че веществата които си набавят чрез храната превишават енергийните нужди на организма. За това ако не промените начина си на хранене или необходимоста от енергия нищо няма да ви спаси. За това и след спиране на приема на L-карнитин се "качва". Впрочем същото ще стане и ако o_vachoi_o спре да бяга по 10 обиколки. Повечето от активните спортисти надебеляват след като намалят тренировките. Науката се казва биохимия и е интересна, учи се май в НСА.


Много зависи от човека и неговия ген. При мене това за което каза по смъртно не може да стане. Моята структура е такава, че аз не съм с наднормено тегло и спра ли да тренирам точно обратното става при мене, отслабвам. Поради факта, че лятото бях 70 кила с тренировките ся съм 78, просто като тренирам ям повече и качва ММ. Спра ли ще сваля някое друго кило. Аз като не тренирам, организма ми се нуждае от малко количество въглехидрати и ям по малко, също така без поддръжка се разгражда и мускулната маса, съответно се отслабва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
BrEiKaR4EtO1988
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Фев 2007
Мнения: 91
Общо думи: 3,452

МнениеПуснато на: Пет Май 15, 2009 10:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пич дано не се сърдиш че пиша в темата ти Confused Имам питане:Преди 2 години тренирах лека атлетика и с това фитнес...но спрях..от тогава пуша и си пийвам бира.Бирата я спрях,цигарите са в процес...как да махна биреното коремче??? Very Happy не е много голямо ама го има.Не искам да взимам никакви добавки.Просто ако някои каже правилния начин ще съм благодарен Exclamation Exclamation Exclamation ами ето какво бях направил с мене преди 2 години Very Happy http://forum.globcom.net/album_pic.php?pic_id=8100 Дано кажете начина че мие гадно кат се гледам сега.Мерси предварително
_________________
opel-astra mu e maikata
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
o_vachoi_o
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 21 Юли 2006
Мнения: 528
Общо думи: 10,795
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Вто Май 19, 2009 8:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Относно тренировките бих те посъветвала да правиш кардио рано сутрин на гладно- най-добре е пътека, саме че пробвай с бързо ходене и додене под наклон вместо тичане Wink Преди тренировка вземи Л-карнитин и кофеин, а след кардиото- коремни преси за долната част на корема. Не знам как се храниш, но при всички случаи ако искаш да чистиш ограничавай се във въглехидратите при вечерното хранене и внимавай с мазнините Exclamation особено с пържените неща и така наречените трансмазнини, защото точно те се трупат в областта на корема.


Цитат от fitnes-bg.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
drag91
Hackers Inc.


Регистриран на: 21 Дек 2004
Мнения: 447
Общо думи: 12,413

МнениеПуснато на: Вто Май 19, 2009 10:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

BrEiKaR4EtO1988 написа:
Пич дано не се сърдиш че пиша в темата ти Confused Имам питане:Преди 2 години тренирах лека атлетика и с това фитнес...но спрях..от тогава пуша и си пийвам бира.Бирата я спрях,цигарите са в процес...как да махна биреното коремче??? Very Happy не е много голямо ама го има.Не искам да взимам никакви добавки.Просто ако някои каже правилния начин ще съм благодарен Exclamation Exclamation Exclamation ами ето какво бях направил с мене преди 2 години Very Happy http://forum.globcom.net/album_pic.php?pic_id=8100 Дано кажете начина че мие гадно кат се гледам сега.Мерси предварително


Според мен пак допираме до тичането Wink Wink Wink Ако можеш да комбинираш тичане с фитнесс ще бъде идеално, обаче ако не можеш гледай да намираш време да бягаш помалко всеки ден ! Wink
_________________
VOTE FOR ME
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
autorun
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Юли 2007
Мнения: 222
Общо думи: 7,393

МнениеПуснато на: Вто Май 19, 2009 11:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

уфф, най-досадното нещо ми е бягане и коремни преси, а то за бела се оказва най-ефективно. аз даже пеша не ходя камо ли да бягам. ако можеше с лежачка и клъопачка да се прави мускул....
_________________
http://zaigravka.com/index.php?start=gameplay&section=gms_funny&g=7415&vote=17&page=5
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
drag91
Hackers Inc.


Регистриран на: 21 Дек 2004
Мнения: 447
Общо думи: 12,413

МнениеПуснато на: Вто Май 19, 2009 11:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

autorun написа:
уфф, най-досадното нещо ми е бягане и коремни преси, а то за бела се оказва най-ефективно. аз даже пеша не ходя камо ли да бягам. ако можеше с лежачка и клъопачка да се прави мускул....


Laughing Laughing Laughing За жалост не става Laughing Laughing Laughing Обаче вървенето пеш тук в града не помага ! Друго си е да тръгнеш някъде из горите и поляните по баирите, на припек там вече има ефект от ходенето пеш !

П.П. Напред забравих да спомена, че ако караш колело също може да има ефект, особено ако ходиш по горите ! Wink
_________________
VOTE FOR ME
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Спорт Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov