forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Обсъждане на коли, основно на Ford и BMW
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Duratec
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Сеп 2006
Мнения: 466
Общо думи: 20,343
Местожителство: v garaja

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 10:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Астра, точно ТИ в момента пишеш ей така, колкото да си правиш вятър на...пръстите ! Нещо СМИСЛЕНО и в 3те теми каза ли, че не помня ? Че и смееш да правиш забележки, на хора, които поне са писали по темата...ВСИЧКО, което пиша съм го установил от личен опит и от прочетено и научено в интернет! НИКОГА не пиша без да се обоснова, НИКОГА не пиша голословици !

А ти написа ли нещо, във всичките теми, освен някоя друга иронична емоутиконка ? Показа ли с нещо, че си блага душа ? Май не ... тогава защо продължаваш да мелиш, като никой не ти е искал мнението ?

Явно тази тема ТУК в ТОЗИ форум е обречена...от 20-30 потребителя, явно 5-6 знаят какво приказват, а другите пишат ей така митове и легенди, без дори да предоставят някой факт!

Жалко...много жалко...
_________________


KOKAL AUDIO
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
_bioHAZArd_
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Окт 2004
Мнения: 1373
Общо думи: 31,249
Местожителство: България, Габрово

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 10:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Duratec написа:
Май не ... тогава защо продължаваш да мелиш, като никой не ти е искал мнението ?

Жалко...много жалко...


Форума е публичен. Всеки има право да си изкаже мнението. Ако ти искаш да чуеш само определени мнения - питай само когото искаш. И верно каза ... жалко ...
_________________
Уважавай Бога ! Обичай Жената ! Пази Родината !

http://www.bgtuner.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
spirit
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 17 Окт 2006
Мнения: 589
Общо думи: 45,926
Местожителство: 2206 Gabrova (1976 GR3)

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 10:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Duratec написа:
аз това последното не го разбрах...пич на какъв език го написа??
Моето Мондео си мирише както трябва и оплаквания нямам...


Ха - не знам защо си мислиш, че собствената миризмата в купето на една кола не може за някой да е също важен фактор при ОБСЪЖДАНЕТО НА КОЛИ (както именно се казва темата ти!). Твоето обоняние може и да е ограничено и да не усещаш разликите, но моето е доста чувствително. Проблемът с тази фабрична миризма е, че не може да се премахне с освежители и др. подобни, даже става по-зле. Не знам какви материали са използвани в купето на Мондео и с какво са по-различни от тези, използвани да речем в купето на Ескорт, но явно има нещо.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Fena
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Сеп 2004
Мнения: 1008
Общо думи: 22,057

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 11:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Astra, тъй като от последното ти мнение идеално се разбира към кого са нападките ти, веднага ти отговарям на въпросите!

Заключих предната тема, заради ей такива мнения като твоето, като нямаш какво да кажеш по темата, недей писа нищо, или гониш бройка за мнения. Не мога да разбера защо някой хора винаги трябва да се изказват навсякъде. И ако не си забелязал, веднага след като Duratec отвори новата тема, я преименувах на Кирилица Wink и продължих да пиша и да си излагам аргументите, да съм се скрил, да не съм се аргументирал, за затварянето на предната тема, помисли хубаво и тогава ми пиши пак!

Но то се в видяла, че винаги ще има по някой, който да ос*ре темата, тъй както стана и с тази вече Wink

А относно личните нападки, да си видял аз или Duratec да сме се обидили нещо, въпреки, че сме на коренно различни мнения, така че полека с обвиненията.

Няма да трия мнения от темата, ще ги оставя всичките, с надеждата, че разума ще надделее и няма да я пълните с глупости, но ако сега ми изредиш още 2 страници със странични мнения, ще я заключа и тази!

Пишете си тези несвързани заядливи мнения, аме не и в този раздел!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
Duratec
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Сеп 2006
Мнения: 466
Общо думи: 20,343
Местожителство: v garaja

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 11:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

spirit написа:
Duratec написа:
аз това последното не го разбрах...пич на какъв език го написа??
Моето Мондео си мирише както трябва и оплаквания нямам...


Ха - не знам защо си мислиш, че собствената миризмата в купето на една кола не може за някой да е също важен фактор при ОБСЪЖДАНЕТО НА КОЛИ (както именно се казва темата ти!). Твоето обоняние може и да е ограничено и да не усещаш разликите, но моето е доста чувствително. Проблемът с тази фабрична миризма е, че не може да се премахне с освежители и др. подобни, даже става по-зле. Не знам какви материали са използвани в купето на Мондео и с какво са по-различни от тези, използвани да речем в купето на Ескорт, но явно има нещо.


спирит честно казано, на мен тази миризма (поне в моето Мондео) не ми пречи, незнам дали говорим за 1 и също усещане...така или иначе всяка кола си има индивидуална миризма, от всички коли, в които съм се качвал през живота си, само наще са си миришели на заводско, понеже баща ми не обича всякакви ароматизатори и парфюми, и така не съм могъл до сега да усетя миризмата от салона на друга кола...

и все пак, като помиришеш повече коли (че и аз), колкото и смешно да звучи, тогава ще поговорим пак по тази тема, и въпреки това ЛИЧНО за МЕН това не е определящ фактор за закупуването на кола Smile
_________________


KOKAL AUDIO
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Fena
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Сеп 2004
Мнения: 1008
Общо думи: 22,057

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 11:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно spirit има свръх убоняние, аз досега кофти миризман купе не съм усешал(говорим за стандартна миризма, а не в вследствие на кофти поддържане), даже се е случвало да ми допаднат доста някои Wink

А относно това за повръщането, тва не зависи само от колата, зависи много и от шофиора и от стила му на каране. Мене досега само няколко пъти ми се е случвало да ми се гади като ме возят, 2 от тях при един и същ шофиор, но тогава определено не беше от колата, защото само няколко дена по- късно, след първото ми возене, ме вози друг със същата кола, по същия път, и нямах никакви проблеми Wink

Но все пак като не ти допада някоя миризма в точно определен модел, много ясно че няма да си го купиш, но пък да опреличаваш заради един модел, цялата марка е меко казано преувелично Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
bika_mu4o
труден за повдигане


Регистриран на: 02 Мар 2007
Мнения: 786
Общо думи: 23,783
Местожителство: у комшийката

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 11:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

добре де Астра какъв е тогава най-малкия двигател на БМВ ?
като не е било това 1.6 (това ми каза собственика) може би ми е казал че е малък двигателя, за да не му се подигравам допълнително
еинственото което разбрах е, че БМВ-то беше дизел не съм му вдигал капака да му гледам двигателя, ако пък е било 2000сс ... хм това е много лошо за БМВ-то щом Форд с доста по-слаб двигател му се „опъва“ мога да си представя какво ще му „причини“ Мондеото
_________________
„Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.“ - Уолтър Липман

МОДЕРАТОР - деревянная планка с прокладкой из сукна
для приглушения звука пианино. (Большой энциклопедический словарь)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Fena
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Сеп 2004
Мнения: 1008
Общо думи: 22,057

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 11:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

В момента на новите модели най- малкият двигател е 1,596см³, но с такъв е единствено 116i ( с 5 врати)

Но 118i ( с 3 врати) дори е с 1.995см³, както и останлите 1-ци с изключение на 130i, която е оборудвана с 2.996см³
А все пак това е при най- ниския клас Wink
3-ките започват 1.995см³, 318i, и тка. нататък, няма нужда да изреждам за всички модели, който се интересува повече, да ги разгледа сам:
http://www.bmw.bg/bg/bg/index_narrowband.html

п.п. Astra, поразгледах малко темата, определено прекалих малко Confused , и сри за което но се поизнервих
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 12:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

bika_mu4o написа:
добре де Астра какъв е тогава най-малкия двигател на БМВ ?


Ето тук може ти и всеки останал да намери информация
http://www.catalog.auto.ru/


Fena написа:
п.п. Astra, поразгледах малко темата, определено прекалих малко Confused , и сри за което но се поизнервих


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Лекичко ми влизаш у полето!
Първото което дразни е заглавието Форд vs. BMW Ама какво има сравняваме?Котировките на акциите им на борсата или може би средната работна заплата на работещите в тези компании или може би........
Избери критерии за оценка! Или година или сегмент или нещо по което може да се говори Седели сте на кафенце някъде и сте спорили дали аджеба твоето Мондео или BMW-то на бай ЕдиКойСи е по-добро и си решил да ни пробваш и нас Е да ама не Ние не сме били на това кафенце
При така зададен въпрос аз отговорих BMW защото от тези две марки тази е по-престижна.Факта,че няма BMW бус или пикап говори сам по себе си Това е марка автомобили,която залага на престижа
Какво като си върл фен на Форд Мислиш ли,че това е достатъчно да убедиш масата,че ти си прав и това е по-добрата марка в сравнение с BMW 30:6 гласа в полза на BMW Да това не е представителна извадка,защото 80% от пишещите тук си нямат и идея /повечето нямат и книжка дори/
Кажи ми ти въз основа на какво ги пишеш тези твои си мнения Твоето семейство е имали един Ескорт и сега МондеоТО Само това ли е?Колко години ти е стажа и колко километра?Много се радвам за теб,че си държиш на марката и,че си такъв Фен /с главно ф/ но твоето на моменти прераства в сектанство Явно не умееш да водиш спорове Казаха ти,че се въртиш около едни и същи факти Какво си го хванал този Косуърт Да на времето ми течаха лигите като го видех спрян пред съседния вход /а тогава западни автомобили бяха Вартбург и Трабант/ Това е старо вече Една себеуважаваща се фирма не би трябвали да се осланя на старите си успехи - традициите не са това което бяха Говориш за возията на Скорпио Първата мисъл,която ми мина през главата беше: От колко време не съм виждал Скорпио в движение /даже се радвам защото МКII е една от най-грозните за мен коли/ Това какво ти говори - че е отпаднал на най-важният изпит,този на крайният потребител Просто изпадна и от производство и от продажба
За джиповете - а защо са основно за американския пазар?
И сега добрата новина Има един модел,който е уникален и несравним и съм имал удоволствието да го карам доста време и доста километри - Тразит Няма друг като него
Ааааа да недей показва снимката на Пума-та пак Тя е в противоречие на твоята защита на марката..... Ох сетих се за още един противен модел Форд Ка е още един провал,който дърпа фирменият имидж назад
Форд не е Мондеото на семейството си и BMW не е 3-ката на Илия ли беше Цецо ли беше
До тук ти говорих само за престиж и дизайн общо взето Има още доста фактори,но аз за сега толкова мога и толкова искам
Моля ти се задай си по точно въпроса за сравнение

П.П Първоначално горенаписаното беше за ЛС на Duratec,но като видях как съм се излял реших да не ви го спестя
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Duratec
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Сеп 2006
Мнения: 466
Общо думи: 20,343
Местожителство: v garaja

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 8:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Диляне ти пак ли се из*ра ????



Помисли пак преди да напишеш, че джиповете са само за американския пазар.
Имаме Ескорт и Мондео, имали сме Сиера.
Имам половин година стаж и 6000км, но все пак аз съм от това семейство и знам какво се прави по колите и какво не.
Ех, че трябваше да ти снимам днес скорпиото пред магазина ама как хубаво си вървеше....Не познаваш кой модел е Скорпио, или си затваряш очите заради тях, та не си виждал наскоро ?
Мда, виждам, че всички модели на Форд са ти ясни, с една поправка - това, което показах е Форд Кугър, а не Пума, да те са почти еднакви (нищо, че Кугъра е поне с 200-300 кг по-тежък и е 5 метра дълъг....), но е хубаво, че се ОПИТА да ОТГАТНЕШ какъв модел е...

Нека поне запазим добрия тон - Fena Wink
_________________


KOKAL AUDIO
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
resident_evil
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Юни 2004
Мнения: 680
Общо думи: 13,023
Местожителство: на ХЪЛМА НА ВЕНЕРА

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 9:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Иваааааааааааааааааааааане искаш ли да повеселиш хората Rolling Eyes яя напиши на 1 табелка, че Форд по-яко от БМВ и си я окачи ииии мини по центара Cool ш си по-забавен от шутовете в цирка

Бтв ш сме колеги ли след 3то класиране ? Smile

Бтв другия път на ЛС!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Fena
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Сеп 2004
Мнения: 1008
Общо думи: 22,057

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 9:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

resident_evil написа:
Иваааааааааааааааааааааане искаш ли да повеселиш хората Rolling Eyes яя напиши на 1 табелка, че Форд по-яко от БМВ и си я окачи ииии мини по центара Cool ш си по-забавен от шутовете в цирка

Бтв ш сме колеги ли след 3то класиране ? Smile


В момента ти се правиш на шут, още 1 такова мнения и я заключвам, спорете си за това на лични, колкото си искате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 9:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На ЛС те помолих и тук ще го направя - чети внимателно постовете ми
Ако беше го направил щеше да видиш думичката "основно" Защо са предназначени основно за американския пазар Айде убеди ме,че не са
Скорпиото е кораб за мен както и повечето модели от 7-мата серия Но има една разлика - едното ти носи социално положение в обществото,а другото е изгодна инвестиция /ако може да се каже изгодно на покупката на морално остарял автомобил/ Естествнно,че се движат още,но въпроса е колко броя Избери едно кръстовище в Габрово кажи ми час и нося 2 кафенца и си лафиме на харабията /ако додеш с мондеото ще се нагнездим у плюша аз съм със рекаро и ще ти е неудобно/ и драскаме чушчета Да видим колко скорпио-на ще минат и колко 5-и примерно

Код:
COUGAR
['ku:gə]
n зоол. пума (Felis concolor)

Какво да говоря повече по въпроса Много тъп момент според мен Едно шаси една концепция В единия слабите двигатели,в другия силните - провал в крайна сметка /лично мое мнение/И не съм ти заявявал че съм супер разбирач Ако знаех повече от теб какъв фен си тогава?

Ето един Форд,който например много ми допада Най-после наблегнаха на дизайна и изкараха прекрасен модел
http://forum.globcom.net/album_pic.php?pic_id=6572

Но погледни какво стоеше на 20 метра от него Модерната класика Дизайн от преди 2-3 години Различни класове са,но погледни силуета само
http://forum.globcom.net/album_pic.php?pic_id=6573
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Duratec
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Сеп 2006
Мнения: 466
Общо думи: 20,343
Местожителство: v garaja

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 10:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нека не забравяме, че купетата на М6 (понеже не съм сигурен, че е М6, но купето май е същото) са спортни, с 2 врати, а новото Мондео е семейна кола Wink

Съжалявам, че го казвам, с риск да убидя някой, но М6 и ЦЛС на мерцедес, отзад са ми ГРОЗНИ, наречете ме човек без вкус, но сериозно, задниците им НЕ ми допадат, ама изобщо...


Не казвам, че има толкова Скорпио-та, но ги има малко или много. Европейския Форд произвежда неголеми, практични, евтини, икономични коли, затова няма нещо от сорта на 7ма серия, но смятам, че Скорпио вози както 5 ако не и по-добре от 5, да не говорим за Джиа модификациите.

Вановете, макар и за теб да са символ на...незнам с каква дума да го опиша (понеже БМВ били луксозна марка и нямали ванове и бусове), возят както, ако не и по-добре от лимузина от среден клас. Новия С-Макс (Кола на годината 2007) например разполага с повече от 4+1 места, 8 говорителя в купето, мека и тиха возия и двигател от 220 коня, който го изстрелва от 0-100 за 8.7 секунди Wink

Виждал ли си дизайна на С-Макс? Може би е въпрос на вкус, незнам, но за мен е много хищен (прилича на акула).

БМВ Х3 и Х5 за мен са коли с по-високо купе, а защо Фордовете джипове да са за американския пазар ? Защото са по-големи и с по-големи двигатели ли ? Не смятам. Не отричай, че има европейски джипове с големи двигатели. + това Еклсплорър или Ескейп например са си точно в Европа правени. Волво и Форд развиват съвместно двигатели, както и вече стана - във Фокус 2005 СТ220 лежи 5 цилиндров Волво двигател. Погледни сега джиповете на Волво и Ленд Роувър, и се замисли какво означава ЛУКСОЗЕН джип Wink
_________________


KOKAL AUDIO
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 2 от 9

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov