forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Изпреварвания
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
EL_DIABLO
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Мар 2005
Мнения: 146
Общо думи: 6,109
Местожителство: И аз не знам

МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 7:34 pm    Заглавие: Изпреварвания Отговорете с цитат

Като ония ден на шипкана някъф тръгна да испреварва мене и 2 та тира пред мене изкочи му друг тир и опа за са натиска да влезе пред мене " Ще влезе ма друк път за това съм с голя курник, (Ся ще кажете защо не съм му дал място ми ако го блъснат. Просто е като не мисли нека като го лупнат му доди акъла в главата, няма заради някъв Рейсар аз да тръпна)

Ако имаше възможност първо аз щях тръгна ги минаам. Просто стажа не е определящ това е мое лично мнение както на доста мои колеги.

Ако съм та обидил с нещо пак сорка. Не искам да опреквам който и да е или да налагам моето мнение. Простото е че си казвам това което знам (заради което много хора ми са се сърдили). Нека никой няма и не му са налага да има лоши спомени с кола. Но и никой не е цар на пътя независимо како кара.
_________________
LeT's BuRN in HeLL

We Are The MoDeRN CHuRCH of SaTaN

Кликниш ли тук оставаш без душаГРИЗ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 7:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

EL_DIABLO написа:

Извън темата
Като ония ден на шипкана някъф тръгна да испреварва мене и 2 та тира пред мене изкочи му друг тир и опа за са натиска да влезе пред мене " Ще влезе ма друк път за това съм с голя курник, (Ся ще кажете защо не съм му дал място ми ако го блъснат. Просто е като не мисли нека като го лупнат му доди акъла в главата, няма заради някъв Рейсар аз да тръпна)

Ако имаше възможност първо аз щях тръгна ги минаам. Просто стажа не е определящ това е мое лично мнение както на доста мои колеги.


Извинявам се на DaViDiaN за офтопика
Радвам се че смекчи тона Имам няколко въпроса:
1. Кое училище си завършил и /не се обиждай/ до кой клас
2. В кой сервиз работиш? /може и на ЛС ако смяташ че не за пред хора/
3.Колко ти е на теб стажа - в години и километри
4.Според теб майстор шофьор ли си?
5.Ако може цвят,рег.номер или снимка на Сеат-а ти

....ако на мен ми го направиш тоя номер на Шипка ще те чакам след няколко завоя evil_4e evil_4e evil_4e ......това аз го квалифицирам като опит за убийство ........още търся да намеря шофьора на Транзит ЕВ7878** дето преди много време така като теб се направи на шофьор и се опита да не ме пусне пред себе си........ако можело да задминеш Да те питам той задмина ли те?ДА Значи е можело А ти освен,че по правилник си задължен да му оставиш място би трябвало шофьорската ти колегиалност и КУЛТУРАТА ТИ НА ПЪТЯ да надделеят и да го пуснеш Аз също изпреварвам на Шипка Много рядко се движа в колоната - да нахален съм,да изпреварвам такива като теб дето си мислят само че ще изпреварват,да правя го на странни места ............ но аз познавам прохода МНОГО по-добре от теб Още един въпрос имам към теб
6.При преминаване на прохода Шипка включваш ли си светлините /независимо от часа /
Не се засягай

П.П 7. На колко си години?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Duratec
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Сеп 2006
Мнения: 466
Общо думи: 20,343
Местожителство: v garaja

МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 7:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм по-скоро неутрален за въпроса но - нито един от двама ви не е в пълното си право...

какво като познаваш прохода ? да не си на рали ? те ралиджиите се състезават там, но прохода е затворен тогава...я си представи, че ти като такъв един познавач, сечеш поредния завой и в същото време твой колега по знания за прохода кара като теб ? какви години, какъв стаж, тея знаци, правилници и ограничения не са за "смотаните шофьори, които си пъплят нормално по баира", а за всички, нали се сещаш ?


ел_диабло - тука Астра е прав - човека е решил да наруши да го наречем "дисциплината" на пътя - но това си е негова отговорност, а ти си длъжен да го пуснеш така или иначе !
_________________


KOKAL AUDIO
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
EL_DIABLO
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Мар 2005
Мнения: 146
Общо думи: 6,109
Местожителство: И аз не знам

МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 8:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Завършил съм Механното. Сичко останало е лична информация. Когато бях с трабанта Не един път така са ма изкарвали от пътя чак до канафката съм скачал. Километри незнам над 4 години карам. Никога не съм са мисли за професионалист нямам намерения да са прая на такъф. Винаги карам на светлени независимо от обстоятелствата. Не забравяй едно нарушение води до друго не съм длъжен заради някой съзтезател да кибича още километри зад някой. Предимство не съм отнема но съм давал 1000 пъти, вече ми е дошло до гуша от съзтезатели. Този ма мина на правата в село шипка не ми е правил никаква реакция няма и право. Секи шофиор знае че при не прекъсната линия нямаш право да испреварваш мисли какото искаш ония ако не мисли за своя живот аз ли да мисля за неговия. Когато ма метнаха извън пътя с трабито ония мислил ли е за мене не дава къси дъкги и идва върху мене. 3 месеца по късно си зех друга кола Тос път тенекия и голяма. Няма си избива комплексите пре и срещу мене. С пречакване нищо не се решава пич. Там не съм в нарушение аз ако аз скоча спирачките за да влезе той пред мене буса зат мене 100% праска задните стопове и после кой виновен аз спирам рязко без такива. И аз имам семейсто тря работя ги изхранвам, но заради някой да са налага аз да си бъркам в джобаси неста братче някак не вари без такива


27г съм
_________________
LeT's BuRN in HeLL

We Are The MoDeRN CHuRCH of SaTaN

Кликниш ли тук оставаш без душаГРИЗ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
ikonoma
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 22 Апр 2005
Мнения: 360
Общо думи: 7,964

МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 8:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Astra написа:

....ако на мен ми го направиш тоя номер на Шипка ще те чакам след няколко завоя evil_4e evil_4e evil_4e ......това аз го квалифицирам като опит за убийство ........още търся да намеря шофьора на Транзит ЕВ7878** дето преди много време така като теб се направи на шофьор и се опита да не ме пусне пред себе си........ако можело да задминеш Да те питам той задмина ли те?ДА Значи е можело А ти освен,че по правилник си задължен да му оставиш място би трябвало шофьорската ти колегиалност и КУЛТУРАТА ТИ НА ПЪТЯ да надделеят и да го пуснеш Аз също изпреварвам на Шипка Много рядко се движа в колоната - да нахален съм,да изпреварвам такива като теб дето си мислят само че ще изпреварват,да правя го на странни места ............ но аз познавам прохода МНОГО по-добре от теб Още един въпрос имам към теб
6.При преминаване на прохода Шипка включваш ли си светлините /независимо от часа /
Не се засягай

П.П 7. На колко си години? [/i]


Къде пише в правилника, че някой е длъжен да те пусне? И аз ако съм няма да те пусна, защото няма да ти позволя да се правиш на тарикат пред мене.
На теб кой ти дава право да изпреварваш като не си сигурен, че няма да се наложи да притискаш другите коли в канавката? От всички нарушения най-много мразя това!!! Щом другите си карат спокойно в колона няма причина да им сечеш пътя и да ги принуждаваш да набиват спирачки и да бягат в дясно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 10:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Duratec написа:

какво като познаваш прохода ? .......


Радвам се,че мислиш по този начин Напълно съм съгласен с теб Забравих да уточня,че при шофирането имам едно мото което винаги е било на 1-во място при мен ПРАВИ КАКВОТО ПРАВИШ САМО НЕ ПРЕЧИ НА ДРУГИТЕ!!!! Това ако се опиташ да вникнеш внимателно в смисъла му ще разбереш,надявам се,че не съм от този сорт шофьори за който си мислиш.Не уточних,че не карам нахално Познавам прохода - разбирай знам зад кой завой следва права и това ми дава предимството да съм в подходящата позиция на подходящата скорост с подходящата нагласа.Ето тука идва момента със "смотаните" /според теб/ шоофьори - той/тя хабер си няма,че може да се изпреварва В момента в който го е осъзнал аз съм в другото платно наравно с него.В яда си се натискат в предния,защото видиш ли какъв съм аз,че изпреварвам при условие,че той/тя не е успял и мигач да подаде /което аз винаги правя за разлика от МНОГО други evil_4e evil_4e evil_4e / и продължава да си се движи в колоната
Надявам се да не остана криворазбран
За невярващите може да организирам разходка - аз карам
Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 10:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

EL_DIABLO написа:
Завършил съм Механното........


Ето виждаш ли че можеш И мисълта ти тече по-добре и с граматиката се справяш до някъде..............
За училището евала За годинките - срази ме аз за съвсем друга цифра си мислех
Много още ще видиш по пътищата да се надяваме отстрани Продължавай все така на фарове,поуспокой топката,пусни "състезателите" да те задминат /тяхното дърво/стълб си е само за тях/ радвай се на природата ...........и не на последно място граматиката
Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Duratec
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Сеп 2006
Мнения: 466
Общо думи: 20,343
Местожителство: v garaja

МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 10:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

не случайно съм сложил смотани в " " Wink
_________________


KOKAL AUDIO
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 10:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ikonoma написа:

Къде пише в правилника, че някой е длъжен да те пусне? И аз ако съм няма да те пусна, защото няма да ти позволя да се правиш на тарикат пред мене.
На теб кой ти дава право да изпреварваш като не си сигурен, че няма да се наложи да притискаш другите коли в канавката? От всички нарушения най-много мразя това!!! Щом другите си карат спокойно в колона няма причина да им сечеш пътя и да ги принуждаваш да набиват спирачки и да бягат в дясно.


Ето един пример как не трябва да се прави!На пътя са автомобили,а не хора Стига сте избивали комплекси Нямало да ме пусне,защото съм бил ТАРИКАТ...... Ти кола ли караш или си на опашка на пазара и някой ТАРИКАТ те прережда ........... Още едно мото /виж по-горния ми пост/ ще ти кажа специално на теб СЕДНЕШ ЛИ ЗАД ВОЛАНА БОРАВИШ С ЧОВЕШКИ ЖИВОТИ Помисли за това следващия път когато не пуснеш поредния ТАРИКАТ
Някъде да съм споменавал,че изпреварванията ми са свързани с катастрофи канавки и подобни кризисни ситуации Не ми вадете думите от контекста
Дай си модела и рег.номер на автомобила на ЛС и ти обещавам,че няма да те изпреварвам
И последно по ред но не на последно място относно правилника ......... ти предполагам имаш книжка /щом раздаваш правосъдие на пътя и наказваш ТАРИКАТИ/ Коя година я взе и как аджеба взе изпита следа като не знаеш основни неща от правилника

Раздел II
ИЗПРЕВАРВАНЕ
......
Чл. 53. Изпреварваният е длъжен да не увеличава скоростта или по какъвто и да е друг начин да възпрепятства изпреварването.
.....
Пожелавам ти никога да не ти се налага униформено лице с надпис ПОЛИЦИЯ на гърба да ти цитира този или който и да е член от Правилника
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 10:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Duratec написа:
не случайно съм сложил смотани в " " Wink




П.П Нека някой модератор да отдели последните мнения,които нямат нищо общо с темата в отделна такава
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
DMX
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 08 Окт 2003
Мнения: 3800
Общо думи: 9,743
Местожителство: Vegesack

МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 11:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Astra, съгласен съм с почти всичко което казваш, но в закона и друго пише:

Чл. 42. точка 2 (може и да се различава с твоя закон)
Водачът, който ще предприеме изпреварване е длъжен след като е подал сигнал да се убеди, че има видимост, свободен път на разстояние, достатъчно за изпреварване и че може да заеме място в пътната лента пред изпреварваното пътно превозно средство, без да го принуждава да намалява скоростта или да изменя посоката на движение.

така че EL_Diablo с право се ядосва на онзи..
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
autorun
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Юли 2007
Мнения: 222
Общо думи: 7,393

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2007 9:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

не искам да взимам страна в спора, но аз съм с 10 год. стаж като шофиор, минавал съм Шипка доста пъти и секи път си казвам сега няма да испреварвам рисковано, и няма да се нервя.но след петият километър зад някой тир или камион вече съм изнервен и предприемам доста глупави испреварвания.според мен вината за това е в самата пътна мрежа, се пак сравнете Шипка и прохода на републиката.....оставям коментара на вас
_________________
http://zaigravka.com/index.php?start=gameplay&section=gms_funny&g=7415&vote=17&page=5
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2007 9:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

DMX написа:
Astra, съгласен съм с почти всичко което казваш, но в закона и друго пише:

Чл. 42. точка 2 (може и да се различава с твоя закон)
Водачът, който ще предприеме изпреварване е длъжен след като е подал сигнал да се убеди, че има видимост, свободен път на разстояние, достатъчно за изпреварване и че може да заеме място в пътната лента пред изпреварваното пътно превозно средство, без да го принуждава да намалява скоростта или да изменя посоката на движение.

така че EL_Diablo с право се ядосва на онзи..


Така пише в закона да Но ти колко пъти си задминавал при идеалните условия? Ако става на въпрос едно такова изпреварване как си пише в закона е възможно на малко участъци от прохода Шипка Ако карам опитвайки се да спазвам горепосочения член няма да изпреваря никой А знаем всички на какво дередже е пътя там в момента и какво е движението Ако не са някой шофьори на ТИР-ове,които се движат на една броня разстояние и някои индивиди,чиято фиксидея е "може аз да не задмина,ама и на другите няма да дам" движението горе щеше да е приказка
И аз винаги си обещавам да карам в колоната,да си кретам на 2-ра,да си чакам реда...........ама пусто като видя,че може да се задминава,а първия по ред дреме на волана и зяпа катеричките по клоните се изнервям и ............... ставам тарикат Twisted Evil
А най-любимият ми пътен участък в цяла България е този проход Обожавам да го минавам /изключвам само случая-нощ и мъгла/Ако някой ден направят тунел и аз все още мога да карам пак по завоите ще си минавам
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
EL_DIABLO
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Мар 2005
Мнения: 146
Общо думи: 6,109
Местожителство: И аз не знам

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2007 10:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Налагало ми са е цяла шипка да слезя зад колоната (3-4 тира един зад друг). Една грешка води до друга, Пред очите ми е ставало брутално ПТП (но не в шипка) същата ситоация тръгва да испреварва (няма никаква видимост "Хълм") искача му кола ония скача на спирачките и тръгва са свива афтомобила до него за да го пусни и той набива сипрачки, 3 тата кола няма време за реакциа или блее удрят са 3 мата а другите 2 коли "включително и аз скачаме в тревата". Има един лаф стрх лози пази. Аз съм на този принцип на шипка съм давал път (С ръката му давам жест за да ме изпревари, видя че го бавя) намалям скороста но не ма минава, сичко е до човека. Лошото е че една грешка води до друга, глупост до друга. За да няма такива конфузни ситуации трябва на шипка да има полиция която да глобява тировете защото никаде не пропускат колоната. Не обичам и не земам рискове и за напреде ще е така единственото ми нарушение което съм праил и продължавам да прая е (да не спирам на стопа, пускам на лек самоход и ако са наложи спирам) но това го праи секи(Но това не може да е оправдание. СТОПА не е за красота). Аз съм на принципа закасней с 15-20м но стигни жиф. Мога много примери да дам Карам за Димитров град ограничение 90км изпреварва ма вектра може да са каже и като спрял предполагам с над 130 не минават и 10 минути и сяка 2 ра кола ми дава къси дълги викам си бре тук пък полиция како да праи ограничение не видях да не съм испуснал знак и докато са начудя глеам същата вектра в канафката. Е после как да не та е страх да караш зад някой бързак. На никой не пожелавам ПТП но пазиш ли закона възможноста да пострадаш е минимална но винаги има риск винаги има кой да те бутни evil_4e evil_4e evil_4e .
_________________
LeT's BuRN in HeLL

We Are The MoDeRN CHuRCH of SaTaN

Кликниш ли тук оставаш без душаГРИЗ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
hdimitrov
Прост ГОРСКИ
Прост ГОРСКИ


Регистриран на: 10 Май 2004
Мнения: 2988
Общо думи: 43,440
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2007 10:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Длъжен съм да пропусна само ако карам с под минималната разрешена скорост! През другото време нито пускам някой нито бързам щото ме натиска... като бърза да ме изпреварва от ляво ако иска или да сече през горите... ибалсам го на мен ми се живее...

П.П. Някой спомена за пречаквания на следващия завой... УСПЕХ! Laughing
хахахахаххаа
_________________
Мъжът не е камила!! ...не може да не пие цяла седмица!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov