forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Каква кола бихте си взели...
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
DaViDiaN
Музикохолик


Регистриран на: 29 Дек 2003
Мнения: 3992
Общо думи: 17,360
Местожителство: Два етажа по - горе от Shefa

МнениеПуснато на: Вто Юли 17, 2007 10:01 pm    Заглавие: Каква кола бихте си взели... Отговорете с цитат

Каква кола бихте си взели за около 2000-3000 лева? Говоря за втора ръка естествено Smile

Мисля да си купувам кола, понеже ще ми е първа не искам да се хвърлям на нещо по-скъпо. Rolling Eyes
_________________
If There Was A Single Day I Could Live,
A Single Breath I Could Take,
I'd Trade All The Others Away...

За да откриеш перфектния човек, трябва първо да се влюбиш в него!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name
[ IP : Logged ]
flameon
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Фев 2005
Мнения: 1264
Общо думи: 63,506
Местожителство: На пичка си ленина и още малко нататък :)

МнениеПуснато на: Вто Юли 17, 2007 10:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

опел корса или рено 19,може и някой ескорт
_________________
BARBIE IS A MOTHERFUCKIN' BIATCH!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
_bioHAZArd_
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Окт 2004
Мнения: 1373
Общо думи: 31,249
Местожителство: България, Габрово

МнениеПуснато на: Вто Юли 17, 2007 11:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мисля, че е коректно хорица които нямат книжка даже да споделят каква кола да си купиш.... Можеш да заложиш на класическите модели на Опел, за 2000 - 3000 лева можеш да намериш мнооооооого добри модели. Фолксваген също са добра алтернатива. Откъде и как вече е твой избор.
_________________
Уважавай Бога ! Обичай Жената ! Пази Родината !

http://www.bgtuner.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
resident_evil
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Юни 2004
Мнения: 680
Общо думи: 13,023
Местожителство: на ХЪЛМА НА ВЕНЕРА

МнениеПуснато на: Сря Юли 18, 2007 12:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

нека бъдат 2000 и назовете точни модели, че и откъде Razz
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Ethereal_Touch
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Яну 2007
Мнения: 656
Общо думи: 22,819
Местожителство: On The Wrong Side Of Nowhere...

МнениеПуснато на: Сря Юли 18, 2007 7:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Mazda 121 за 2000-2500 се намират Smile и даже знам една дето се продава, ако някой се интересува Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
DaViDiaN
Музикохолик


Регистриран на: 29 Дек 2003
Мнения: 3992
Общо думи: 17,360
Местожителство: Два етажа по - горе от Shefa

МнениеПуснато на: Сря Юли 18, 2007 9:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ами био мислил съм си за астра, клио, пежо 306 и др.
за разлика от опел, реното поне не гние, а и частите са им по-евтини...
давайте съвети, знам че има хора от вас, които имат коли и са запознати
_________________
If There Was A Single Day I Could Live,
A Single Breath I Could Take,
I'd Trade All The Others Away...

За да откриеш перфектния човек, трябва първо да се влюбиш в него!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name
[ IP : Logged ]
EL_DIABLO
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Мар 2005
Мнения: 146
Общо думи: 6,109
Местожителство: И аз не знам

МнениеПуснато на: Сря Юли 18, 2007 11:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Opel са с ефтина подръшка рено имат една от най-скъпите подръшки. За пежака не са чак толкова скъпи в отношение на части но са скъпи като коли (прекалено висока цена имат за класаси). Зависи и дали имаш претенции дали да е 2 или 4 врати. Ако може да оскубниш поне още 500лв за 3500 може да си намериш перфекната Корса TDI 96-97г самоче двувратка. Не си копувай само голф. За 2000 3000лв може да си намериш и пасат 2 но са стари на година и горят. Мое лично мнение е колкото ти е по икономична колата толкос по добре (Да не ти пока како мислят другите). Познавам много хора дет са праят на разбирачи от към коли но всъщност карат щайги москвич жугула ..... Като казах че ще си земам Сеат Толедо сичко оо това не е кола дрън дрън земи си ауди 80 по добре и т.н и като я видяха половината спариха другата половина бах маму де го избара. И най важното не стига че съм голям колкото пасата а с 60 литра нафта прая комбинирано 1000км. Парите са твои ти си знаиш моя препоръка е купи си кола не статуя (Една кола е за да я караш секи ден не да ти краси блока или къщата).


И никога не се хвърляй на някоя кола като ти я предложат първо провери пазара. Форд също не ти препоръчвам за тези пари ще е стар и раздрънкан. Можеш и някоя хондичка да барниш но трябва много да следиш пазара. Аз чак след 3 месечно чакане си купи моята кола. Пожелавам ти късмет при търсенето и дано да си купиш това което ти не присърце. И да си го караш със здраве и без инциденти.
_________________
LeT's BuRN in HeLL

We Are The MoDeRN CHuRCH of SaTaN

Кликниш ли тук оставаш без душаГРИЗ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
EL_DIABLO
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Мар 2005
Мнения: 146
Общо думи: 6,109
Местожителство: И аз не знам

МнениеПуснато на: Сря Юли 18, 2007 11:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

DaViDiaN написа:
ами био мислил съм си за астра, клио, пежо 306 и др.
за разлика от опел, реното поне не гние, а и частите са им по-евтини...
давайте съвети, знам че има хора от вас, които имат коли и са запознати



Рено не са никак ефтини В сервиза за един лагер на лагуната му зеха 130лв (лагера са наложи да са напраи поръчков) за рено 19 незнам много но ако не влизаш в дупки постояноо и стягаш болтове и т.н Ще те искара доста дълго. Слаба черта на рено сичките са капризни с меко и прецизно окачване което не е за нашите ословия, но сепак заобикаляш ли дупките и неравностите няма да имаш проблеми в продължение на дълги километри
_________________
LeT's BuRN in HeLL

We Are The MoDeRN CHuRCH of SaTaN

Кликниш ли тук оставаш без душаГРИЗ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Сря Юли 18, 2007 12:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дрън дрън.......
Всеки си хвали колата
За тея пари колега избора е силно ограничен От сега знаеш,че ще има много компромиси Кажи ми какво търсиш в колата?Икономия,вървеж,здравина..........за да те ориентираме /не че с 2000лв имаш голям избор/
От гореизброените,ако си намериш една 306 изобщо няма да сбъркаш /ще ме търсиш да ме черпиш/

Corsa TDI няма Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
DaViDiaN
Музикохолик


Регистриран на: 29 Дек 2003
Мнения: 3992
Общо думи: 17,360
Местожителство: Два етажа по - горе от Shefa

МнениеПуснато на: Сря Юли 18, 2007 12:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Точната сума която бих дал незнам, но искам да имам предвид поне 500лв отделени за след покупката. Критериите са ми да е 4 врати, да е икономична, няма да търча от единия край на България до другия (или ще е много рядко) Smile . Понеже уча в Търново най-вече извънградското ми пътуване ще е до там, инъче главно в региона на Габрово ще се кара. За вървежа незнам, то от този клас коли да вдига до 140-150км/ч пак е добре...
_________________
If There Was A Single Day I Could Live,
A Single Breath I Could Take,
I'd Trade All The Others Away...

За да откриеш перфектния човек, трябва първо да се влюбиш в него!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name
[ IP : Logged ]
EL_DIABLO
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Мар 2005
Мнения: 146
Общо думи: 6,109
Местожителство: И аз не знам

МнениеПуснато на: Сря Юли 18, 2007 12:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

оп да Объркал съм последователноста по инерция DTI ма те са скъпички Smile.


Какото и да си купи е важна икономичноста, за пежо точно за 306 незнам ма имат едни големи недостатаци (дано не му са налага сменя саединител ако купи такава кола) само това мога кажа за пежака. Опела е народна кола, но не му казвам како да си купи, с една дума наккратко икономично да е при пежо липсва.


Изобщо не си хваля кочината просто на мене ми ареса и не ми пука кой како мисли за 4 несеца си минах 3000 км, кола са купува за да са кара не за да карси входа.
_________________
LeT's BuRN in HeLL

We Are The MoDeRN CHuRCH of SaTaN

Кликниш ли тук оставаш без душаГРИЗ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
MG
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 13 Фев 2007
Мнения: 65
Общо думи: 1,949
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Юли 18, 2007 5:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Икономичността на колата зависи и от тежеста на десния ти крак Very Happy С предишната ми хондичка съм праскал разход 15-16 на 100 градско при 1.3 двигател. Оглеждай най важното - спирачки,двигател и ходова част.При пежо 306 особенно внимателно огледай задният мост-имат склонност да го отварят а ремонта е към 300 лв и нагоре.Преди няколко месеца когато си търсих и аз кола попаднах на Опел Астра 1.6 75 кс много запазена за 3000 лв, така че оглеждай се намират се и евтини коли
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
diko
любимец 13


Регистриран на: 11 Окт 2006
Мнения: 313
Общо думи: 11,513

МнениеПуснато на: Сря Юли 18, 2007 6:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DaViDiaN написа:
....да е икономична, няма да търча от единия край на България до другия (или ще е много рядко) Smile . Понеже уча в Търново най-вече извънградското ми пътуване ще е до там, инъче главно в региона на Габрово ще се кара...

ако искаш някоя голяма кола вземи си да е с АГУ или си сложи бутилка за метан(малко е скъпа и единствената бензиностанция е в Севлиево,но съм чувал,че някакъв от Габрово май, до морето и обратно за около 10-15 лв. му струвало)а както си студент парите са леко дефицит сигурно.
Та по темата, според мен си взима някоя Астра или 306. Вуйчо ми продава едно пежо,ама модел- не мога да ти кажа, но иначе за около 3500лв. май го продаваше, внос от Холандия, год. на производство около 2000.Карал съм го добре е .
_________________
\"Човек сам се ражда и сам умира, а през останалото време някакви хора непрекъснато се опитват да му досаждат.\"
Kokal Audio
JMKC Rec. h
Нека да караме разумно, а не безразсъдно!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Djano
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Сеп 2004
Мнения: 2312
Общо думи: 13,855

МнениеПуснато на: Сря Юли 18, 2007 9:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами и аз да кажа, ако се търси икономия най-добре да е дизел колата. Но за тези пари е трудно да се намери читав дизел. Астрата не е лош вариант, не са толкова трудни за поддържане и са добри коли. Ако няма да минаваш повече от 10 километра на ден и една малолитражна Корса ще е добра, но ти каза че искаш с 4 врати Idea За 306 не мога да изкажа мнение не съм запознат въобще. Някакви екстри търсят ли се? По принцип италиянците слагат екстри и има разни Алфи, които имат доста неща, а в същото време не са скъпи. Мога да ти дам един съвет, влез в мобиле.бг и реши каква кола искаш и тогава вече може да почнеш да я търсиш Wink И успех ти желая и да ме повозиш Razz Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Enzo_MonTeLLa
("Лесно е!" аз ша почерпя)


Регистриран на: 03 Фев 2005
Мнения: 3215
Общо думи: 124,961
Местожителство: Трявна, щата Сомалия

МнениеПуснато на: Сря Юли 18, 2007 10:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Айде стига с тея корси ... нито багаж да си сложи, нито да качи повече от 4 човека...

И аз мисля, че Пежото е най-удачния вариант!
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov