forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Q: AutoPatcher за Windows XP

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Операционни Системи
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
spirit
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 17 Окт 2006
Мнения: 589
Общо думи: 45,926
Местожителство: 2206 Gabrova (1976 GR3)

МнениеПуснато на: Вто Юли 03, 2007 12:17 am    Заглавие: Q: AutoPatcher за Windows XP Отговорете с цитат

Моля за малко съвети и помощ за тази програма и евентуално по-добри предложения Smile Ето каква е ситуацията:

Налага ми се за сефте да използвам кумулативен ъпдейт за Windows XP. Този Win е почти в "оригинал" - от този сорт дето е далеч преди появата на SP1.

Не мога да ползвам прясна инсталация на Windows защото ползвам инсталация от Image, в който влизат и специализирани програми, които по принцип са с много трудна и досадна инсталация и настройка (а и по други причини).

Разбрах, че с AutoPatcher ще мога вероятно да ъпдейтна пра-старата Win XP версия до текущото ниво на пачове, ъпдейти, SP-акове и т.н (надявам се Wink ).

Въпросите ми са:
1) Разбрах, че някой от месечните версии на AutoPatcher пораждат проблеми. Кои версии не бива да ползвам?
2) Т.е. дали е достатъчно да си дръпна и инсталирам последната версия(!) на програмата или ще ми трябват и по-стари нейни версии (кои по точно?) ?!?
3) До сега, както казах, не съм ползвал такава програма, затова моля посочете някой важни тънкости, какво не бива в никакъв случай да правя и др. подобни? Smile

Благодаря ви предварително за помощта Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
redhat
Старо куче кабелджия


Регистриран на: 03 Дек 2003
Мнения: 170
Общо думи: 4,978
Местожителство: www.com

МнениеПуснато на: Вто Юли 03, 2007 8:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

По-добре ползвай Windows Update. Намери си първо СП2, инсталирай го, направи си ъпдейтите и след това си направи нов имидж (да си го имаш за друг път).

п.п. Ти що не дойдеш в сряда у Риска да те видим що за птица си ??? Wink
(Идеята е на Мучо).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
dRiNKiN_pARk
Metal Militia


Регистриран на: 14 Авг 2006
Мнения: 668
Общо думи: 30,243
Местожителство: Пловдив 4000, ж.к. Тракия xxx

МнениеПуснато на: Вто Юли 03, 2007 11:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз ползвам Autopatcher и процедурата е следната: на всеки 3 месеца излиза FULL версия, а на всеки месец излиза ъпдейт за тази FULL версия. В момента всичко е в процес на реорганизация и инсталиращия модул се заменя с някакъв друг и поради тая причина всичко е поизоставено, но се надявам скоро всичко да тръгне както трябва. За сега се разработва тоя новия модул, но и стария също се разработва. Вчера влизах в сайт-а и видях, че скоро ще е готов ъпдейт-а за Юни. На около 75% е готов. Уважавам го autopatcher-a и не съм си пускал windows update.
_________________

четете П Р А В И Л А Т А и се съобразявайте с тях !
LYRICS2BG.com Arrow преведени текстове на български
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
spirit
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 17 Окт 2006
Мнения: 589
Общо думи: 45,926
Местожителство: 2206 Gabrova (1976 GR3)

МнениеПуснато на: Вто Юли 03, 2007 11:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мдам - мерси много Smile Двете съчетани най-ще ми свършат работа.
Веднага пуснах да тегля SP2 и майския Full (или Core май се казва вече?) пакет с пачове Smile

Аз се притеснявам само да няма проблеми със слагането на SP2, а и искам и IE7 да сложа, а нали и за двете уж се иска Win-a да е "оригиналдъ"?!? Laughing (...май ще пробвам първо на една виртуална машина Confused )

п.п. то сега не е ли малко опасно край Риска - казват, че някой дебнел с 50-сантиметров кламер наоколо..., а и ще кацна неправилно с летящата чиния и веднага ще ме снимат с ГеСеЕм... Laughing Laughing Laughing
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
hdimitrov
Прост ГОРСКИ
Прост ГОРСКИ


Регистриран на: 10 Май 2004
Мнения: 2988
Общо думи: 43,440
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Вто Юли 03, 2007 12:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И като ъпдейтнеш от интернет, ще започне да те тормози онова джинуи ли кво беше там за нелегалните копия....
_________________
Мъжът не е камила!! ...не може да не пие цяла седмица!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
spirit
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 17 Окт 2006
Мнения: 589
Общо думи: 45,926
Местожителство: 2206 Gabrova (1976 GR3)

МнениеПуснато на: Вто Юли 03, 2007 12:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

С него се боричках на компа на една другарка и знам, че си има едно ремуувърче Smile

http://www.mydigitallife.info/2006/04/26/disable-and-remove-windows-genuine-advantage-notifications-nag-screen/

http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/RemoveWGA.shtml

После можеше и другарката да сборя, ама... Laughing Laughing Laughing
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
tsim
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Яну 2007
Мнения: 111
Общо думи: 5,570

МнениеПуснато на: Вто Юли 03, 2007 5:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

hdimitrov написа:
И като ъпдейтнеш от интернет, ще започне да те тормози онова джинуи ли кво беше там за нелегалните копия....


Аз редовно ъпдейтвам от нета и не ме тормози това "джинуи". Просто като ти предложи да го инсталира му отказваш Smile
_________________
Професионално заболяване: до обяд ми се яде, следобед ми се спи, а през цялото време имам чувството, че малко плащат!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
whatsup
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Май 2005
Мнения: 682
Общо думи: 27,363
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Вто Юли 03, 2007 6:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

tsim написа:
hdimitrov написа:
И като ъпдейтнеш от интернет, ще започне да те тормози онова джинуи ли кво беше там за нелегалните копия....


Аз редовно ъпдейтвам от нета и не ме тормози това "джинуи". Просто като ти предложи да го инсталира му отказваш Smile


то има билки и хапчета бре кво се плашите ... лекува се Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
spirit
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 17 Окт 2006
Мнения: 589
Общо думи: 45,926
Местожителство: 2206 Gabrova (1976 GR3)

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 11:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Резултатите от личните тестове:
С една допълнителна програмка успях да излъжа SP2, че Win е активиран и го качих. Обаче IE7 не стана защото виртуалната машина пустата не мога да я науча на достъп до нета (кара се с IP-то на истинската мрежова карта и кръц - G-батковците ми спират нета Twisted Evil ).

AutoPatcher-а също тръгна добре - ентусиазирано цъках отметки, вихрих се Laughing, но като видях време за инсталация около 2 часа и ми окапа мерака да го чакам Confused . Иначе гледам той си има инсталация за IE7 и сега се чудя дали с него ще стане номера без нужда от интернет-връзка?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
me4o
ламята спаска


Регистриран на: 09 Юли 2004
Мнения: 423
Общо думи: 8,053
Местожителство: езерото Прос Нес

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 7:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ако си с WM си сложи рутираща лан на машината - то си слага DHCP и няма да имаш проблеми /навярно/
_________________
Не ми става повече от 3 пъти дневно. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Операционни Системи Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov