forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Съдба
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Женски работи
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kiki
пухче предполагам... *без предполагам!


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 1866
Общо думи: 22,333
Местожителство: South Of Heaven

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2007 12:51 am    Заглавие: Съдба Отговорете с цитат

Вечна тема, не целя краен отговор, искам просто различни гледни точки...както винаги. Smile
Що е това съдба и има ли то почва у нас?
Нещата просто се случват или зависят от нас... като се родим знае ли се къде,как и кога ще свършим?
_________________
...пънко нема умре и нафинг елс медърс.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
HaF7a7a
Постмодернист


Регистриран на: 14 Авг 2006
Мнения: 789
Общо думи: 27,391
Местожителство: Финландия

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2007 7:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Съдбата на тази тема е в кръглата папка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
hdimitrov
Прост ГОРСКИ
Прост ГОРСКИ


Регистриран на: 10 Май 2004
Мнения: 2988
Общо думи: 43,440
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2007 8:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Съдбата хората са я измислили за да се оправдават с нея и да има кой да упрекват.
_________________
Мъжът не е камила!! ...не може да не пие цяла седмица!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Ethereal_Touch
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Яну 2007
Мнения: 656
Общо думи: 22,819
Местожителство: On The Wrong Side Of Nowhere...

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2007 8:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

HaF7a7a написа:
Съдбата на тази тема е в кръглата папка.

Мда, нали ще предизвика мисловна дейност... Smile


Хм... "Нещата се случват, просто понякога трябва да им помогнеш", или иначе казано според мен има съдба, но тя не е крайно определяща живота... по-скоро тя дава някои предпоствки, които човек сам трябва да види и да прецени дали да се възползва от дадените му шансове или не...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
dRiNKiN_pARk
Metal Militia


Регистриран на: 14 Авг 2006
Мнения: 668
Общо думи: 30,243
Местожителство: Пловдив 4000, ж.к. Тракия xxx

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2007 9:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

има, има съдба. Това не нещо, което определя кунтурите на твоя път, пък в зависимост от твоите действие има няколко пътя. Нещо като да свържеш точките Wink
_________________

четете П Р А В И Л А Т А и се съобразявайте с тях !
LYRICS2BG.com Arrow преведени текстове на български
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
spirit
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 17 Окт 2006
Мнения: 589
Общо думи: 45,926
Местожителство: 2206 Gabrova (1976 GR3)

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2007 10:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

При мен съдбата е поредица от съвпадения, свързани с едно число - всичко важно е свързано с числото 19 - на такава дата празнувам годишнини с жена ми, на такава дата са родени някой от най-добрите ми приятели, каквото и да е свързано с това число, все е се оплита край мен по някакъв съдбовен начин Laughing Laughing

Другата проява на съдбата е поредицата от съвпадения в невероятни ситуации: напр. отивам на гъза на географията на хиляди километри от тук... и се оказва, че там живее бивш мой съученик, а после два пъти ми идваха на гости много добри приятелки от Габрово, едната от които живее за постоянно на още хиляди колометри от това място.

Та е това е съдбата при мен - игра на цифри и невидимо присъствие където и да отида - всичко просто си се случва някак и го осъзнавам, чак когато стане Laughing Laughing Laughing
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Misha
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Мар 2007
Мнения: 868
Общо думи: 32,672
Местожителство: у гъзЪт на географията

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2007 1:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да,и аз мисля че има съдба.Не такава,каквато я описват по книгите,но я има.Аз по принцип смятам че всеки сам е отговорен за бъдещето и живота си,но има редица неща,които не зависят от нас.Лично за мен това е любовта-защото за разлика от всичко останало,което мога сама да постигна,не мога с време и упоритост да се науча да обичам някого.Това или го изпитваш,или не.Усеща се понякога още в мига ,в който видиш дадения човек.Или най-късно,когато го целунеш за първи път Именно това е съдбата - изведнъж целия ти свят се променя благодарение на едно същество.А когато любовта е истинска,промната винаги е към по-добро Wink Към съдбата причислявам и тези случайни срещи и събития,които водят до ключови промени в живота ни,от сорта на случайна среща с бъдещия работодател във фитнеса,или ти се скъсва копчето на дънките и непознато момиче ти услужва с безопасна игла и в последствие се превръща в най-добрата ти приятелка...Живота ни поднася тези малки изненади като един вид трамплин към следващото ниво Smile
_________________
Доводите срещу безумието пропадат с тихи, съскащи звуци.Мъртви гласове от мъртви грамофонни плочи,реещи се из порутената шахта на паметта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
bika_mu4o
труден за повдигане


Регистриран на: 02 Мар 2007
Мнения: 786
Общо думи: 23,783
Местожителство: у комшийката

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2007 1:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Misha написа:
...Усеща се понякога още в мига ,в който видиш дадения човек.Или най-късно,когато го целунеш за първи път ...

или по-скоро когато за пръв път разбереш колко заплата получава ...


абеее съдба няма такова нещо, не вярвам в такива неща измислени от хора, които не ти дават да мислсиш и да се опитваш да промениш и да управляваш живота си както намериш за добре ...
„съдбата“, „господ“ и „писаното“ са неща измислени най-вече от църквата (религията), за да се държат масите в подчинение, за да си имат армия от незамислящи се роби, а и за доста добри парични печалби
_________________
„Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.“ - Уолтър Липман

МОДЕРАТОР - деревянная планка с прокладкой из сукна
для приглушения звука пианино. (Большой энциклопедический словарь)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Misha
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Мар 2007
Мнения: 868
Общо думи: 32,672
Местожителство: у гъзЪт на географията

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2007 1:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

До някаква степен съм съгласна с теб че религията има пръст в тази работа,но въпреки това смятам че има нещо което е над нас.Не го наричам нито бог,нито висша сила...Може би е индивидуално за всеки.И както казах,то не ни определя изцяло живота...
А т'ва за заплатата - ще ме извиняваш,ма при мен не важи Confused (или поне все още не...все пак нищо не се знае.Съдба,нали Laughing )
_________________
Доводите срещу безумието пропадат с тихи, съскащи звуци.Мъртви гласове от мъртви грамофонни плочи,реещи се из порутената шахта на паметта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
dudi
мечовица


Регистриран на: 23 Яну 2005
Мнения: 1203
Общо думи: 22,557

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2007 2:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kiki написа:
Нещата просто се случват или зависят от нас... като се родим знае ли се къде,как и кога ще свършим?

Според мен няма съдба. Всичко в живота ти е такова, каквото ти си го направиш, и каквото го направят околните около теб хора. Вярно е, че малките неща влияят върху големите, но за мен това не е съдбга, това е просто вероятност. Съдбата е за хора, които имат нужда да вярват в нещо, защото не им стиска да вярват в собствените си възможности и да следват собствените си глави.

bika_mu4o написа:
Misha написа:
...Усеща се понякога още в мига ,в който видиш дадения човек.Или най-късно,когато го целунеш за първи път ...

или по-скоро когато за пръв път разбереш колко заплата получава ...

И аз не съм съгласна с теб. Заплатата е определяща докато все още "нещото" е повече или по-малко губене на време. Стигне ли се до това, за което говори Миша, парите нямат значение. Confused

и все пак поздрав - Good Charlotte - Boys And Girls
Girls don't like boys, girls like cars and money... Laughing

_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Ethereal_Touch
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Яну 2007
Мнения: 656
Общо думи: 22,819
Местожителство: On The Wrong Side Of Nowhere...

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2007 2:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

bika_mu4o написа:
Misha написа:
...Усеща се понякога още в мига ,в който видиш дадения човек.Или най-късно,когато го целунеш за първи път ...

или по-скоро когато за пръв път разбереш колко заплата получава ...

Защо винаги трябва да се намесват парите? Все още има хора, за които те не са определящи... проумейте го!


И да, има връзка между това, което е "писано" и Бог, но аз познавам много хора, които не вярват в Бог (Исус Христос, Алах и прочие), но вярват в съдбата Smile Както и обратното Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
EL_DIABLO
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Мар 2005
Мнения: 146
Общо думи: 6,109
Местожителство: И аз не знам

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2007 3:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Съдба няма това са си измислици за някои хора които не могат или не искат да приемат дйствителността такава каквато е. Не искат да приемат грешкитеси, като си внушават че именно съдбата ги е накарала да напраят тази грешка.

Секи може да си контролира съдбата, неможе за сичко да кажеш съдба и да забравиш, съдбъта винаги може да са промени сичко зависи от човека. Винаги имаш минум 2 избора за какото и да е било, кой ще избереш това не е въпрос на съдба.
_________________
LeT's BuRN in HeLL

We Are The MoDeRN CHuRCH of SaTaN

Кликниш ли тук оставаш без душаГРИЗ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
y-project
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Авг 2004
Мнения: 709
Общо думи: 7,345
Местожителство: В Залата

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2007 3:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

EL_DIABLO написа:
Съдба няма това са си измислици за някои хора които не могат или не искат да приемат дйствителността такава каквато е. Не искат да приемат грешкитеси, като си внушават че именно съдбата ги е накарала да напраят тази грешка.

Секи може да си контролира съдбата, неможе за сичко да кажеш съдба и да забравиш, съдбъта винаги може да са промени сичко зависи от човека. Винаги имаш минум 2 избора за какото и да е било, кой ще избереш това не е въпрос на съдба.

Абсолютно вярно! Няма съдба, а има поредица от избори които човек прави Wink Примерно ако някой на 18 години се напие кат свиня и изтрепе няколко момчета и момичета на по 15 години значи това му е била съдбата така ли? Съдбата го е накарала да се натряска кат кирка и да се прави на шофьор сигурно...
_________________
http://www.vbox7.com/play:c97f3de0
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
IZVERGA
Fuck Milk...Got Beer?


Регистриран на: 10 Мар 2005
Мнения: 3151
Общо думи: 90,422
Местожителство: Е:БългарияГаброво?

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2007 5:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

EL_DIABLO написа:
да напраят тази грешка.

Секи може да си контролира съдбата, неможе за сичко да кажеш съдба и да забравиш, съдбъта винаги може да са промени сичко зависи от човека. Винаги имаш минум 2 избора за какото и да е било, кой ще избереш това не е въпрос на съдба.

а смърта съдба ли е или пак имаш избор Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
bika_mu4o
труден за повдигане


Регистриран на: 02 Мар 2007
Мнения: 786
Общо думи: 23,783
Местожителство: у комшийката

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2007 5:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

нито смърт нито раждане са съдба, всичко си има начало и край, това са може би единствените неща в живота, които не контролираме (въпреки че и това не е много сигурно)
например смърт при самоубийство това съдба ли е ?
или пък преждевременно раждане, ако има опастност и майката си обърне внимание, се повлиява на плода, ама му повлияват лекарите не съдбата ... по същия начин се повлиява, пак от лекарите, за предизвикване на раждането

Да изглежда, че лекарите оказват голямо влияние, върху живота, но те не са богове, това че човек се обръща към тях, за помощ пак си е негово решение ... той сам контролира нещата ...
_________________
„Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.“ - Уолтър Липман

МОДЕРАТОР - деревянная планка с прокладкой из сукна
для приглушения звука пианино. (Большой энциклопедический словарь)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Женски работи Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov