forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Препоръки...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Seraf
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Яну 2004
Мнения: 744
Общо думи: 17,018
Местожителство: Trendafil City

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 1:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Duratec написа:
взимай едно Мондео 1.8ТД и не му мисли Wink
Аз освен Ескорта карам и Мондео 96та и има много мека возия, същевременно е стабилен и тих, а Джиа серийте са с още по-добра звукоизолация и камара екстри, купето е галванизирано и поцинковано, а за 1.8ТД двигателя съм чувал само хубави неща Wink

Супер, благодаря, аз също съм събрал подобни впечатления, но си мисля, че ще ходим до Горубляне и сигурно от там ще си вземем кола...
_________________
Temporary constructs of a feeble human intellect...trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Ethereal_Touch
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Яну 2007
Мнения: 656
Общо думи: 22,819
Местожителство: On The Wrong Side Of Nowhere...

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 1:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само един съвет от мен... не от Горубляне, по-добре от Дупница или от Благоевград - същите коли, но с 400-500 лв по-евтини Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
flameon
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Фев 2005
Мнения: 1264
Общо думи: 63,506
Местожителство: На пичка си ленина и още малко нататък :)

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 1:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е то попринцип най-добре с някой приятел дето разбира,отивате до Германия примерно и намирате количка...100% ще ти излезе по ефтино..те тука ги визмат за 400евро и ги продават за по 4000 лева...пък и ся и мита няма ала бала,попринцип си е по на далавера,пък и избора там може да е по-голям Rolling Eyes
_________________
BARBIE IS A MOTHERFUCKIN' BIATCH!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
_bioHAZArd_
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Окт 2004
Мнения: 1373
Общо думи: 31,249
Местожителство: България, Габрово

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 2:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само дето трябва да си вземеш и един дето знае къде да те заведе - в Германия е пълно с гробници, има добри автокъщи но трябва да ги знаеш - ако отидеш да налучкваш най-много да се върнеш пеша...а като си сложиш и пътни такси, бензин и не знам си какво още...
_________________
Уважавай Бога ! Обичай Жената ! Пази Родината !

http://www.bgtuner.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
EL_DIABLO
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Мар 2005
Мнения: 146
Общо думи: 6,109
Местожителство: И аз не знам

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 3:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

flameon написа:
Е то попринцип най-добре с някой приятел дето разбира,отивате до Германия примерно и намирате количка...100% ще ти излезе по ефтино..те тука ги визмат за 400евро и ги продават за по 4000 лева...пък и ся и мита няма ала бала,попринцип си е по на далавера,пък и избора там може да е по-голям Rolling Eyes


Пич да ти кажа не винаги си по на далавера отиваш там храна, спане за 1 ден не са намира кола. Оделно трябва да познаваш прекалено добре някои закони за да не са наложи на сякаде да плащаш като ПОП. Аз си внесох от Италия Толедо 1.9 ТД данака ми е 18 или 20 лв там някаде. Ако не разбираш перфекно езика не препоръчвам чужбина дори със посредник (ако не ви е роднина). За да си купиш кола от чужбина по добре е да имаш там човек да ти намери кола и ти тогава да отидеш иначе даже може да са вътриш с парите. А и колата ще ти излезе с не повече от 500 по ефтина, не си струвва нервите щот пътниците данаци ще та оморят. Оделен е въпроса че нямаш право да спиш в колата, и на сяка митница ще плащаш. Е ако имаш платформа като в моя случай е далаверка но разходите за самоход са големе оделно, че си с транзитни номера и сяка кука ще те спира и дръсти с глобички Twisted Evil Twisted Evil.
_________________
LeT's BuRN in HeLL

We Are The MoDeRN CHuRCH of SaTaN

Кликниш ли тук оставаш без душаГРИЗ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Seraf
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Яну 2004
Мнения: 744
Общо думи: 17,018
Местожителство: Trendafil City

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 3:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ethereal_Touch написа:
Само един съвет от мен... не от Горубляне, по-добре от Дупница или от Благоевград - същите коли, но с 400-500 лв по-евтини Smile

Понякога по-евтиното излиза по-скъпо, а и без това Горубляне е най-големия пазар на Балканите и са различни автоборси на голямото пространство, така че ще имам голям избор да правя.
Иначе за чужбина е по-евтино ако знам точно къде да отида и още една камара подробности, а не да не знам къде се намирам и да сцепя и с избор на кола. Хората са ми докарали колите из България, дали ще пръсна парите тук или ще ходя да се притеснявам още повече там, особено след като не знам език...
_________________
Temporary constructs of a feeble human intellect...trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
EL_DIABLO
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Мар 2005
Мнения: 146
Общо думи: 6,109
Местожителство: И аз не знам

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 4:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Препоръките ми са следните ако си земаш дизел поне да е ТД Wink Wink Wink . Винаги сядай няколко минути вътре в колата никога в първия момент не виждаш малките дефекти. Винаги проверявай дали сички копчета работят, никога не варвай на израза а то това са оправя лесно и не е скъпо. Сички коли варят с касетофон независимо какъф е той. Мери компресися !!! Ослушвай се за евентуални торопания по ходовата част (частите им са скъпи независимо от модела кола). А ако си решил твърдо да е сеат ела в клубния ни фором за да ти са даде по подробни съвети при покупка на който и да е модел на сеат.

А и забравих, едно от най важните работи Винаги пипай колекторите двигателя дали е топъл ако е топъл значи е пален( Тоест има проблем при студен двигател).

ПП: Съжалявам за евентуален правописен проблем но такъф съм си не гледам и не проверявам Laughing Laughing Laughing.

Успех при покупката
_________________
LeT's BuRN in HeLL

We Are The MoDeRN CHuRCH of SaTaN

Кликниш ли тук оставаш без душаГРИЗ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 5:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

EL_DIABLO написа:
........


Много добре казано
След като нямаш предпочитания към модел то още по-лесно ще намериш колата си Гледай да е запазена с работещи екстри
Според мен бягай далеч от Горубляне - много коли,много мошеници
Дупница - там е като борса на едро Ако си късметлия бива
От чужбина - по-добре недей Скъпо ще ти излезе със сигурност
Където и да идеш провери из автомобилните форуми кой сервиз ще ти препоръчат и отдели 50-на лева да ти направят пълна диагностика Така лесно ще си направиш сметката за общата сума Последващите разходи често са доста големи - изключвам смяната на задължителните консумативи
Успех!

П.П @Duratec - пич ГОЛЕМИ глупости пишеш Осъзнай се!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
ikonoma
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 22 Апр 2005
Мнения: 360
Общо думи: 7,964

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 5:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

EL_DIABLO написа:
Винаги проверявай дали сички копчета работят, никога не варвай на израза а то това са оправя лесно и не е скъпо.

Абсолютно вярно. Наскоро четох в един форум за някакъв джамбазки трик - запалили колата и работила неравномерно (или нещо подобно), което обяснили с малко бензин и след 2 мин. угаснала. След това наливали и така. Ако е нещо несъществено няма да си играят да рискуват бензиновата помпа, а ще са отстранили проблема.

Astra написа:
VAG - накратко "Фолксваген АД" Иначе казано от групата на Фолксваген Шкода Сеат ...... Ламборгини Бентли......Бугати Very Happy

Изпускаш един от основните членове на групата - Audi. Very Happy Все пак двигателите на всички от групата са еднакви.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Seraf
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Яну 2004
Мнения: 744
Общо думи: 17,018
Местожителство: Trendafil City

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 5:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм й вдигнал мерника на тази компресия, но как да я измеря, не съм специалист в областта... Инак ако е от автоборса, лично според мен няма как да е палена като ходя да я гледам, защото има много коли, не вярвам някой да си играе да ги подгрява, но иначе трябва да се проверяват всички неща, както ми казвате Smile
Кой е форума на Сеат да ме насочат...
Вече взех да се обърквам, та поне на една марка да се спра.
_________________
Temporary constructs of a feeble human intellect...trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
ikonoma
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 22 Апр 2005
Мнения: 360
Общо думи: 7,964

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 6:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам компресомер, обаче си има тънкости. Например на нашата Шкода се маха въздушния филтър и кутията му за да се стигне до свещите. А и на всичко отгоре трябва да е поне до 30 атмосфери (моят е до 16 и става само за бензиновите мотори).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Seraf
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Яну 2004
Мнения: 744
Общо думи: 17,018
Местожителство: Trendafil City

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 6:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

С всичко друго ще се оправя някак, но само компресията не ми е по силите...
_________________
Temporary constructs of a feeble human intellect...trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Duratec
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Сеп 2006
Мнения: 466
Общо думи: 20,343
Местожителство: v garaja

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 11:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

астра покажи ми една част от ламбо да стои в ФВ или коя да е от марките на ВАГ...
_________________


KOKAL AUDIO
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
ikonoma
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 22 Апр 2005
Мнения: 360
Общо думи: 7,964

МнениеПуснато на: Пет Юни 22, 2007 8:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Можеш да се оглеждаш и за Fabia. Имат 10 години заводска гаранция за корозия. 1,9 SDI мотора с директно впръскване се слави като много здрав. Вярно, че няма турбо, но това е за сметка на дълготрайността му. Лошото, че няма по-стари от 7 години и са доста скъпички все още.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Seraf
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Яну 2004
Мнения: 744
Общо думи: 17,018
Местожителство: Trendafil City

МнениеПуснато на: Пет Юни 22, 2007 10:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ikonoma написа:
Можеш да се оглеждаш и за Fabia. Имат 10 години заводска гаранция за корозия. 1,9 SDI мотора с директно впръскване се слави като много здрав. Вярно, че няма турбо, но това е за сметка на дълготрайността му. Лошото, че няма по-стари от 7 години и са доста скъпички все още.

Прав си, аз ги имах предвид, но знаех, че няма да са по джоба Smile
Но карай, някой ден като се реализирам по-добре ще купя по-добра и толкова Smile
_________________
Temporary constructs of a feeble human intellect...trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov