forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Препоръки...
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Seraf
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Яну 2004
Мнения: 744
Общо думи: 17,018
Местожителство: Trendafil City

МнениеПуснато на: Вто Юни 19, 2007 1:53 pm    Заглавие: Препоръки... Отговорете с цитат

Предстои закупуването на нова кола...
Аз лично съм поставил критерии: за предпочитане да е дизел; да не е на повече от 150 000км.; да бъде между 1996г.-1998г.; ръчна или автоматична трансмисия;
Един въпрос - Seat Tolledo, 1.6d, '96г. всички екстри за 4500 лева на 158 000км., как ви се струва офертата?
Моля за вашите мнения каква марка да си избера, предварително ви благодаря за коментарите и съветите.
_________________
Temporary constructs of a feeble human intellect...trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
_bioHAZArd_
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Окт 2004
Мнения: 1373
Общо думи: 31,249
Местожителство: България, Габрово

МнениеПуснато на: Вто Юни 19, 2007 2:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами едно нещо, на което можеш да обърнеш внимание е да им смяташ колко ще ти е годишният данък - защото моят е 100 лева. Можеш да провериш също така и за катализатора - има ли няма ли и колко ще ти е идва данъка ако има/няма. За трансмисиите имаше дискусия - ако не погледни форумите на Опел/Фолксваген и т.н. прочети повече мнения. Аз лично държа на ръчната
_________________
Уважавай Бога ! Обичай Жената ! Пази Родината !

http://www.bgtuner.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
ikonoma
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 22 Апр 2005
Мнения: 360
Общо думи: 7,964

МнениеПуснато на: Вто Юни 19, 2007 3:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен не вземай с автоматична кутия. Първо разхода е по-висок, а ако се счупи ще се оръсиш камара пари за ремонт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Вто Юни 19, 2007 7:33 pm    Заглавие: Re: Препоръки... Отговорете с цитат

Seraf написа:
.....за предпочитане да е дизел; да не е на повече от 150 000км.; да бъде между 1996г.-1998г.;


Те такова чудо няма Поразгледай насам натам из интернет и ще видиш,че на запад дизелите се купуват за да се карат Няма дизелов автомобил на 10+ години на толкова малко километри .......и бензинов няма Това само по себе си не е лош фактор Един дизел ако се поддържа както си трябва,каран е с хубава нафта /демек някъде извън България/ и не е "цеден" може да те надживее

Seraf написа:
ръчна или автоматична трансмисия


автоматична.........готов ли си за най-малкият проблем да отидеш до София примерно Само отварянето на ръчна скоростна кутия струва около 110лв ремонта отделно /затварянето без пари/ Автоматичната познай срещу колко лева ще ти я отворят
Seraf написа:
Един въпрос - Seat Tolledo, 1.6d, '96г. всички екстри за 4500 лева на 158 000км., как ви се струва офертата?


Въпреки че е испанският братовчед на VW ще ти кажа,че този двигател е малък за това купе


Seraf написа:
Моля за вашите мнения каква марка да си избера, предварително ви благодаря за коментарите и съветите.


Горещо препоръчвам TDI двигател на VAG Която и да е година По някое време сменяш турбината и правиш още поне 500 000км
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Seraf
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Яну 2004
Мнения: 744
Общо думи: 17,018
Местожителство: Trendafil City

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2007 11:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да и аз го знам това за дизелите и многото километри, просто исках да събера повече и различна информация.
Извини ме за невежеството, но това "VAG" не ми е влизало в ума, за да го запомня, какво представлява?
Благодаря за съветите на всички
И имам една грешка за Seat Tolledo - двигателят му е 1.8, а не 1.6
_________________
Temporary constructs of a feeble human intellect...trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
hdimitrov
Прост ГОРСКИ
Прост ГОРСКИ


Регистриран на: 10 Май 2004
Мнения: 2988
Общо думи: 43,440
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2007 11:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-хубавите дизели са на пежо.
_________________
Мъжът не е камила!! ...не може да не пие цяла седмица!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Seraf
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Яну 2004
Мнения: 744
Общо думи: 17,018
Местожителство: Trendafil City

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2007 11:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

hdimitrov написа:
Най-хубавите дизели са на пежо.

Наскоро подочух, че Френските дизели са добри, но чак най-добрите - не знам Smile Знам също, че Италианските работят много твърдо и шумят като Трактори...
_________________
Temporary constructs of a feeble human intellect...trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2007 10:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

VAG - накратко "Фолксваген АД" Иначе казано от групата на Фолксваген Шкода Сеат ...... Ламборгини Бентли......Бугати Very Happy
Страхотни двигатели са Доказани вече във времето Почти няма автомобилна медия която да не ги хвали
HDi - това е хубавият френски мотор /въпреки,че аз лично оставам с впечатлението,че са прехвалени/
Италиански дизел - за мен няма такъв модел
Все пак кажи какъв ти е бюджета и освен на Рено и Сеат на какво си се спрял И не на последно място колко километра на година мислиш да минаваш /примерно:ако няма да има на стъклото годишна винетка забрави за дизела/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Duratec
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Сеп 2006
Мнения: 466
Общо думи: 20,343
Местожителство: v garaja

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2007 10:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ооооооооп, бии задна и се поправи - Ламборгини е италианско Wink
_________________


KOKAL AUDIO
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2007 11:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А ти като си купиш бисквитки "Катеричка" като ги отвориш катеричка ли излиза?
Няма нито задна да вкарвам,нито да се поправям еле па да ти обяснявам
И все пак погледни тук и следващия път помисли преди да напишеш такава глупост

П.П Шкода каква е? Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Duratec
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Сеп 2006
Мнения: 466
Общо думи: 20,343
Местожителство: v garaja

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 12:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

докато не видя ФВ двигател на Ламбо или обратното, тогава може да се говори че Ламбо имат общо с ВАГ ! Може и да са под тяхно крило НО НЯМАТ ОБЩО ! докато форд ползват двигатели на волво например !
_________________


KOKAL AUDIO
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
hdimitrov
Прост ГОРСКИ
Прост ГОРСКИ


Регистриран на: 10 Май 2004
Мнения: 2988
Общо думи: 43,440
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 7:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хахаххаа
_________________
Мъжът не е камила!! ...не може да не пие цяла седмица!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Ethereal_Touch
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Яну 2007
Мнения: 656
Общо думи: 22,819
Местожителство: On The Wrong Side Of Nowhere...

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 7:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Seraf написа:
hdimitrov написа:
Най-хубавите дизели са на пежо.

Наскоро подочух, че Френските дизели са добри, но чак най-добрите - не знам Smile Знам също, че Италианските работят много твърдо и шумят като Трактори...

Баща ми много упорито твърди, че "няма по добро от Френския дизел", а той му разбира Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Seraf
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Яну 2004
Мнения: 744
Общо думи: 17,018
Местожителство: Trendafil City

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 7:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Astra написа:
VAG - накратко "Фолксваген АД" Иначе казано от групата на Фолксваген Шкода Сеат ...... Ламборгини Бентли......Бугати Very Happy
Страхотни двигатели са Доказани вече във времето Почти няма автомобилна медия която да не ги хвали
HDi - това е хубавият френски мотор /въпреки,че аз лично оставам с впечатлението,че са прехвалени/
Италиански дизел - за мен няма такъв модел
Все пак кажи какъв ти е бюджета и освен на Рено и Сеат на какво си се спрял И не на последно място колко километра на година мислиш да минаваш /примерно:ако няма да има на стъклото годишна винетка забрави за дизела/

Бюджетът е на кантар между 4 500 и 5 000 лева. За Рено не искам и да си помислям даже Smile, но пък освен на Сеат, като виждане - Форд, VW(както казваш), Пежо. Дори много бих се надявал на един свестен и по-млад Пассат в диапазона посочен от самия мен '96-'98г.
Иначе ако имаше към 10 000 лева щях да се насоча директно към БМВ без да питам абсолютно нищо Smile
А да, за малко да забравя да спомена и Винетката, ами естествено, разбира се, че годишна Винетка, не мисля да си играя на дребно, пък и повечето километри може би ще ги трупам извън града. Не мога да кажа с точност, колко км ще ми се събират на година, но мисля да амортизирам и експлоатирам колкото мога повече Smile
_________________
Temporary constructs of a feeble human intellect...trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Duratec
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Сеп 2006
Мнения: 466
Общо думи: 20,343
Местожителство: v garaja

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 10:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

взимай едно Мондео 1.8ТД и не му мисли Wink
Аз освен Ескорта карам и Мондео 96та и има много мека возия, същевременно е стабилен и тих, а Джиа серийте са с още по-добра звукоизолация и камара екстри, купето е галванизирано и поцинковано, а за 1.8ТД двигателя съм чувал само хубави неща Wink
_________________


KOKAL AUDIO
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov