forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

предложи Филм
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> ФИЛМИ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bika_mu4o
труден за повдигане


Регистриран на: 02 Мар 2007
Мнения: 786
Общо думи: 23,783
Местожителство: у комшийката

МнениеПуснато на: Чет Юни 07, 2007 10:54 pm    Заглавие: предложи Филм Отговорете с цитат

ай дерзайте Laughing
_________________
„Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.“ - Уолтър Липман

МОДЕРАТОР - деревянная планка с прокладкой из сукна
для приглушения звука пианино. (Большой энциклопедический словарь)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
GOD^_^
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 09 Юни 2004
Мнения: 1941
Общо думи: 19,447
Местожителство: ...при Падналите ангели...

МнениеПуснато на: Пет Юни 08, 2007 1:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерсаж! Wink

Откривам темата с дългият ми пост от предната тема!



сега малко да препоръчам филмчета за по-специфична аудитория!

първо - най-якия филм за скинари - American History X!



Най-великата роля на Ед Нортън! Невероятна драма за това как човек, въпреки всичко може да премине от едната крайност в другата, но това никога не става така лесно и безпрепятствено!

След тва - заебавайте шибаните колежански комедийки, не сте ли чували, че има и качествени филми за колежани! Rules of Attraction е един от тях!



Първият път когато се сблъсках с този филм останах изумен! Не можах да повярвам, че съществува колежански филм с толкова оригинални и някои - гениални идеи! Още с първите сцени ще ви увисне ченето до земята! Абсолютно задължителен!

След тва - романтична комедия! Но не лигава и дебилна "физическа комедия" както биват оприличавани повечето представители на жанра! Говоря за качество във всеки аспект, а именно Intolerable Cruelty!



Ето това е оригинална и свежа глътка в комедийния жанр! Не чак толкова смешна, колкото идейна и умело режисирана история за това как любовта може да провали и най-великите!

Говорейки си за оригинални комедии не бива да пропускам и един от най-странните, но невероятно прилепчиви филмчета правени някога - The Life Aquatic with Steve Zissoiu



Този изумителен филм, мога да определя като театрално-документална-комедийна-драма! Ебаси! И няма да сгреша при това! Тук нещата, които ще впечатлят ценителите са: зверски каст (Бил Мъри, Кейт Бланшет, Уилям Дефо и т.н.), нечовешки смешни и непринудени ситуации, в които изпадат героите, както и някои страхотни и оригинални елементи, които е вкарал Уес Андерсън като моментите с документалните кадри или бразилецът с китарата! Задължителен филм!

Продължавам по темата с алтернативните комедии, ако мога така да се изразя! Случвало ли ви се е, да имате толкова скапан ден, че просто да превъртите! просто да изключите и да ви се прииска силно или направо да задействате, да направите нещо ненормално и възможно най-гадно на света! Това му се иска и на главният герой на следващият филм, който искам да представя! Но, точно когато направиш фаталната крачка всичко... си идва на мястото? Или не?
Ще разберете когато гледате един от най-свежите филми за 2005-та, които съм сигурен, че много хора са пропуснали - Employee of the Month


Гениални диалози и невероятен финал са нещата, които отличават тази свежа гангстерска комедия!


Сега искам да представя един добронамерен, топъл и много, много добър филм с участието на един от най-любимите ми актьори - Джони Деп - Finding Neverland



Тва филмче е една изключително отиграна и разказана... приказка за живота на Джеймс Бари, създател на "Питър Пан"! Общо взето филмът ни показва, че за въображението на "порастналото дете" няма граници! Нито реални, нито измислени!

Следват няколко думи и за другият оригинален проект от същият режисьор на предния филм - Марк Фостър! А, именно Stay



Тук, вече не си говорим за някаккъв сорт комедия, а за тотален, психо-трилър! Този филм е поел психарията на много от най-добрите представители на жанра, като "Боен Клуб" и особено "Блясъкът на чистия ум"! Разказващ за последиците от зловеща катастрофа където не се знае кой кой е, нито какво се случва в действителност! Реалност или фикция, действителност или просто дежа-ву, виновен или невинен... Ще разберете като го гледате! Да не пропусна и взривяващата сетивата визия, монтаж и начин на заснемане!

Мисля да завърша с един филм-откровение! Филм с нечовешки диалози и болезнено-истински герои! Романтичена драма! Но много тъжна! Много груба! Много истинска! Даже прекалено! Това е Closer





Така, целта на този дълъг пост е не да се правя на важен, а да се помъча да осведомя хората, които се интересуват от качествени филми за някой от по-специфичните такива! Филми не за всеки, но носещи същият емоционален заряд какъвто примерно носят хитовите блокбъстъри, но чрез емоция и чувство, а не чрез специални ефекти и експлозивен звук! Наблегнах на различните видове комедии този път, но както се досещате списъкът далеч не е пълен, нито жанрово, нито филмово, но каквото можах да се сетя ви го сглобих! Дано съм помогнал да намерите нещо по-различно от стереотипните холивудски бозици и нещо, което наистина да оцените! Wink
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
k0z-
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Мар 2007
Мнения: 67
Общо думи: 4,212
Местожителство: In The Movie!

МнениеПуснато на: Пет Юни 08, 2007 6:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Blood and chocolate - разпрая са едни вампири и една мацка! фантстика/драма/екшън

Deja vu - група хора са измислили система за виждане в миналото и пращат главния актьор да спасява един кораб; фантастика/екшън/драма

The new guy - разпрая са един колежанин който е смотан и иска да стане \"готин\" и един пич от затвора му дава малко уроци, но когато е \"на валната\" забравя кой е и кои са неговите истински приятели и т.н.; коледжанска комедия

Heroes(сериал, който не го е гледал да го гледа обизателно!!!) - разпрая са за хора със способности предназначени да спасят света (Love Hayden Panettiere в филма Klaire Bennet) ДА БЕСТ

Tamara - разправя се за едно момиче което го убиват но с магия се връща да ги убиа; трилър/фантаскика/драма

Hot Fuzz - разправя са един полицай , който го преместват в град, в който почти всички хора са убиици и са оптват да го убият; комедия/екшън/трилър

The Condemned - Филм вдигащ адреналина със зрелищна надпревара между 10 обречени на смърт затворника играещи една игра на оцеляване. Избранниците са с тежки присъди и попадат на остров следящ се от телевизионни камери. Правилата са ясни - всичко е разрешено - само един от тях ще оцелее.

Next - разправя се за човек виждащ в бъдещето

Step Up - танци

Stomp the yard - -----ll------

Наскоро гледах и един филм Zoom - малко детски ама горе долу стаа за гледане

Fight club - бой, невероятен филм

Still alive - марзи ма да обясняям

The Hills have eyes I, II - -------------ll--------------- трилър/ужаси/фантастика

Saw I,II,III - ужаси

скоро ще напиша и още ама в момента не са сещам Wink
_________________
I want Your soul ! Twisted Evil
I want Your lovers ! evil_4e
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
k0z-
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Мар 2007
Мнения: 67
Общо думи: 4,212
Местожителство: In The Movie!

МнениеПуснато на: Пет Юни 08, 2007 6:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

също така
Final Destination 1,2,3 задължително!!!
Apocalypto
Jackass
Taxi 1,2,3,4
Epic movie
Scary movie
Amerikanski pai сичките
_________________
I want Your soul ! Twisted Evil
I want Your lovers ! evil_4e
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
GOD^_^
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 09 Юни 2004
Мнения: 1941
Общо думи: 19,447
Местожителство: ...при Падналите ангели...

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 2:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Fight Club - бой...


баси, коментара! Laughing
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
dRiNKiN_pARk
Metal Militia


Регистриран на: 14 Авг 2006
Мнения: 668
Общо думи: 30,243
Местожителство: Пловдив 4000, ж.к. Тракия xxx

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 10:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

GOD^_^ написа:

Fight Club - бой...


баси, коментара! Laughing


не се ебавай с любимия ми филм

та, аз предлагам да го гледате и няма да пиша review, щот квото и да напиша, на фона на по-горните описания на GOD, мойто ще бледнее. Най-важното може би е това, че Брат (ми) Пит участва в него, заедно с главния в American History X. Филма е със стотици "скрити кадри" (25ти кадър) и ако гледате внимателно ще разберете за какво, аджаба, става въпрос във филма. Много идеен филм. Страхотен е! (разбрах случайно, че е дипломна работа на нечий студент от някъде... дали е възможно?!)

Requiem For A Dream
.
Arrow става въпрос за 3 вида наркотици, които правят 6 живота. Единия вид са широко известния кокаин и други синтетични работи. Майката на човека, който ползва тия наркотици също е пристрастена, но не към материалните наркотици, а да отслабне за да участва в едно предаване. Болна е на тая тема - взема хапчета за отслабване и се побърква. Третия наркотик е любовта. Всичко се върти около тоя наркоман - момичето, което е влюбено в него е толкова влюбена, че ... с две думи - и тя се побърква. Не очаквайте happyend от тоя филм
_________________

четете П Р А В И Л А Т А и се съобразявайте с тях !
LYRICS2BG.com Arrow преведени текстове на български
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
kiki
пухче предполагам... *без предполагам!


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 1866
Общо думи: 22,333
Местожителство: South Of Heaven

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 10:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат


Trainspotting

Choose life. Choose a job. Choose a starter home. Choose dental insurance, leisure wear and matching luggage. Choose your future. But why would anyone want to do a thing like that?


Наркоманска история, ама не поредната. Писан е по книга на Ървин Уелш и всъщност не се сещам какво да кажа за рецензия. Smile Ewen McGregor заслужава поздравления за играта си във филма.



Inerstate 60


It began as a wish, became an adventure, and ended as the ultimate road trip.


"Внимавай какво си пожелаваш, може да се сбъдне." бих казала аз. Филм каращ да се замислим а малките неща от живота в следвашия момент опредлено не натоварващ. Свеж и идеен.


Edward Scissorhands

His scars run deep.


Джони Деп и Тим Бъртън. Нещо повече?
Странен, приказен, дори откачалски и в следващия момент ужасно красив филм. Дори за легенда може да бъде възприет. Доста абстрактно въображение трябва да се хареса, но опредлено си залсужава.


толкова за сега от мен.
_________________
...пънко нема умре и нафинг елс медърс.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Ethereal_Touch
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Яну 2007
Мнения: 656
Общо думи: 22,819
Местожителство: On The Wrong Side Of Nowhere...

МнениеПуснато на: Пон Юни 11, 2007 12:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Brokedown Palace -

Двореца на Илюзийте, Кейт Бекинсейл и Клеър Денис. Драма, спичаща... за приятелството, любовта, лъжите... Филм, който ме накара да се замисля за много неща! Не очаквайте хепиенд...


Boys Don`t Cry -

Момчетата не плачат, Хилари Суонк е направо неотразима. Отново драма, много тежка, малко хора могат да я разберат... тук енд-а е направо "антихепи"...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
none
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 12 Мар 2005
Мнения: 1211
Общо думи: 29,253
Местожителство: Nothingness

МнениеПуснато на: Пон Юни 11, 2007 7:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат



Филма е от три гледни точки, т.е. разправя историята от ъглите на различните главни герой и всичкото е за една сделка с наркотици, доста е интересен.



Коментара просто е излишен!



И за този филм е излишен коментара, просто е върхът.




Историята на света през друга гледна точка. Laughing
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
GOD^_^
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 09 Юни 2004
Мнения: 1941
Общо думи: 19,447
Местожителство: ...при Падналите ангели...

МнениеПуснато на: Вто Юни 12, 2007 11:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dRiNKiN_pARk написа:
не се ебавай с любимия ми филм

разбрал си ме погрешно! Бъзиках koZ за коментара му за Боен Клуб! Беше написал "бой"! Laughing

бтв, тва ми е любимия филм, как ще си позволя да се ебавам с него! Също так да те поправя - няма стотици 25-ти кадри, няма май даже десет! Някъде там! Very Happy Също така, да наричаш автора на историята Чък Поланик или режисьора Дейвид Финчър "студент", е смешно! Razz
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
kiki
пухче предполагам... *без предполагам!


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 1866
Общо думи: 22,333
Местожителство: South Of Heaven

МнениеПуснато на: Сря Юни 13, 2007 12:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат



Big Fish

An adventure as big as life itself.


Пак извратеното въображение на Тим Бъртън. Smile Привкус на вълшебна приказка, мнгоо ярък, разнообразен, див филм. Живота под различна гледна точка. Истроията е проста - един баща разказва живота си на сина си.





Accepted

Reject rejection.


Поредният американски колежански филм, но пък с пъти по-интересен и свеж от много други. Отбягва се тоталното наблягане на секса типично за пдообни филми и като цяло е разтоварващ. Общо казнао няколко младежа(и мацка) неприети в други колежи си оснвоават собствен за да заблудят родителите си. Е да,ама нещата малко излизат извън контрол...



Click

What If You Had A Universal Remote... That Controlled Your Universe?


И ще повторя - Внимавай какво си пожелаваш,може да се сбъдне.
Филма го дават за комедия,аз май не се сещам за човек, не разревал се на него. Razz Какво е да контролираш света си и до къде може да стигне.


п.с.:е не ме бива да пиша рецензии...
_________________
...пънко нема умре и нафинг елс медърс.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
dRiNKiN_pARk
Metal Militia


Регистриран на: 14 Авг 2006
Мнения: 668
Общо думи: 30,243
Местожителство: Пловдив 4000, ж.к. Тракия xxx

МнениеПуснато на: Сря Юни 13, 2007 10:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

GOD, бях чул някъде, че сценария е правен за дипломна работа на студент - не знам дали е вярно, но ако е така - евала. и на мен ми е любим филма. за "стотиците 25ти кадър" ... обичам да преовеличавам понякога Wink ама всеки път като го гледам и виждам нещо, което преди това не съм видял.

None, няква идея от къде мога да изтегля тоя филм GO, другите които написа Ethereal_бла-бла-бла ги намерих и ги дръпнах даже.

П.С. ако искате и можете - слагайте линкове към БЕЗПЛТНИ и БЕЗ РЕГИСТРАЦИЯ торенти с линк към филма.

Brokedown Palace (1999) [English Spoken & Subtitles]http://www.mininova.org/tor/688560
_________________

четете П Р А В И Л А Т А и се съобразявайте с тях !
LYRICS2BG.com Arrow преведени текстове на български
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Ethereal_Touch
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Яну 2007
Мнения: 656
Общо думи: 22,819
Местожителство: On The Wrong Side Of Nowhere...

МнениеПуснато на: Сря Юни 13, 2007 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

^^^ Аз ги имам и двата и ако някой, който е на Глобком ги иска, само да пише в Кю-то и ще ги шерна Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
dRiNKiN_pARk
Metal Militia


Регистриран на: 14 Авг 2006
Мнения: 668
Общо думи: 30,243
Местожителство: Пловдив 4000, ж.к. Тракия xxx

МнениеПуснато на: Сря Юни 13, 2007 3:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ethereal_Touch написа:
^^^ Аз ги имам и двата и ако някой, който е на Глобком ги иска, само да пише в Кю-то и ще ги шерна Smile

в случая говорим за "въобще" Интернет, не само локалното ДЦ ...
_________________

четете П Р А В И Л А Т А и се съобразявайте с тях !
LYRICS2BG.com Arrow преведени текстове на български
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
GOD^_^
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 09 Юни 2004
Мнения: 1941
Общо думи: 19,447
Местожителство: ...при Падналите ангели...

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 11:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кики, перфектна си, не се притеснявай, хич! +1 за "Голяма Риба"! Щом чуя Бъртън и получавам душевен оргазъм! Surprised

Дринкин, сценария не е дипломна работа! По принцип Боен Клуб е книга! На нехуманно-големия Чък Поланик! бтв, пише се Palahniuk (изговаря се съвсем различно от българския превод, ама нали сме БГ Laughing )! Аз книги не чета, но определено мога да го препоръчам като автор! Всички, които са чели негови книги не са останали разочаровани! Wink
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> ФИЛМИ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov