forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Волейбол (мъже)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Спорт
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivo27
Вратар
Вратар


Регистриран на: 21 Яну 2005
Мнения: 2690
Общо думи: 56,620

МнениеПуснато на: Пет Авг 31, 2007 10:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

31 август 2007 | 00:03 | Агенция "Фокус"

Париж. Волейболните ни национали загубиха за пети път тази година от световния вицешампион Полша. Този път тимът на Мартин Стоев загуби с 1:3 гейма (21:25, 22:25, 25:22, 17:25) в мач от международния турнир по волейбол във Франция. Преди това поляците ни победиха на четири пъти в рамките на квалификациите за Световната лига, чийто домакин тази година бе Полша.


31 август 2007 | 20:44 | Агенция "Фокус"

Париж. Българският национален отбор по волейбол спечели втората си среща на турнира “Турноа дьо Франс” в Париж. След като вчера паднаха от Полша, възпитаниците на селекционера Мартин Стоев успяха да победят с 3:0 гейма (25:13, 25:23, 26:24) Холандия. В първата част Стоев заложи на титулярите Матей Казийски, Пламен Константинов, Евгени Иванов, Николай Николов, Данаил Милушев, Андрей Жеков и либерото Теодор Салпаров. В резултат на това българите буквално прегазиха съперника си и затвориха гейма при резултат 25:13. Казийски се отличи със силна игра на начален удар, а Иванов – на блокада. Стоев реши да даде почивка на някои от основните си играчи през следващите две части, като извади Казийски, Константинов и Жеков. Въпреки това отборът на България показа, че е доста по-добър от съперника си и спечели с 3:0 гейма.
Следващият мач на нашия тим е утре от 18 часа срещу домакина Франция.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
kolev
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 15 Сеп 2004
Мнения: 491
Общо думи: 4,317
Местожителство: Bulgaria, Gabrovo, Koleloto

МнениеПуснато на: Нед Сеп 02, 2007 8:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

България загуби с 1:3 от Франция

01 Септември 2007, 20:51
Източник: Sportal.Bg


Българският национален отбор по волейбол претърпя втора загуба в ”Турно дьо Франс”, Париж, след като падна от домакините с 1:3 (25:16, 16:25, 22:25, 20:25).
Така родният тим заминава за европейското първенство в Москва с общо 2 победи, 3 загуби и едно равенство от контролите по време на подготовката си. До сега критиката на всички спрямо представителния тим на България бе, че бият на контроли, но не се справят така добре във важните мачове от първенствата. Дано тази година е обратното. Волейнационалната титулярна шестица, която излезе тази вечер на терена срещу отбора на ”петлите” бе сформирана от Пламен Константинов, Матей Казийски, Андрей Жеков, Данаил Милушев, Евгени Иванов и Красимир Гайдарски. Момчетата на Мартин Стоев започнаха с категорична победа в първия гейм, оставяйки французите с едва 16 точки. Диагоналът Данаил Милушев и волейболист №1 на Европа за 2006 година Матей Казийски блеснаха на терена, съответно с 6 и 7 точки в атака, а високо построените блокади на двойката центрове Иванов и Гайдарски принуждаваха съперниците да грешат по-често от желаното. Във втората част играта се преобрази напълно и резултатът се повтори, но в полза за Франция. Последвалите два гейма се отличиха с много слаба игра в защита и при изпълнение на начален удар от страна на родния ни тим. В желанието си да обърне играта отново в наша полза, селекционерът Мартин Стоев изпробва всевъзможни комбинации на полето. Стоев пусна в игра Ники Николов на мястото на Красимир Гайдарски и Боян Йорданов на мястото на Данаил Милушев. Методи Ананиев замени по средата на частта капитана Пламен Константинов, Иван Станев влезе на мястото на Жеков, а в последствие Йорданов бе заменен от Костадин Стойков. Смените не дадоха резултат и в четвъртата част Стоев върна първоначалната шестица, като единствена промяня бе присъствието на Йорданов. В този гейм Казийски показа най-трагичната си игра от две години насам. В началото родната волейболна звезда реализира един ас, но в последствие не успя да вкара нито един сервис до края на мача. Не доброто взаимодействие между Жеков и нападателите принуди Стоев за пореден път да го изкара от игра и да вкара Станев на негово място. Нито една от машинациите не провървя на българската игра в положителна посока и геймът приключи с 20:25 за Франция. От другата страна на мрежата българинът с френски паспорт Божидар Славев направи отличен мач за домакините на турнира. 22-годишният посрещач направи отлично представяне и в трите елемента на играта - посрещане, атака и начален удар. Неговата блокада спря на няколко пъти атаките на Пламен Константинов и Данаил Милушев. По диагонала Людвик Кастар направи невероятни точки, промушвайки топката между ръцете на родния блок. Разпределителят на ”петлите” успя да се възползва от дупките на полето на българската защита и чрез пускане от втора топка реализира 3 точки. Франция - България 3:1 (-16, 16, 22, 20) България: Жеков 4, Милушев 11, Константинов 5, Казийски 17, Иванов 7, Гайдарски 5, Салпаров - л (Николов 1, Стойков, Ананиев 1, Йорданов 11, Станев) Франция: Пуйол 3, Славев 13, Самика 5, Кастар 16, Вадельо 10, Монмеа 6, Ено - л (Капфер 13, Розие 1, Льо Марек) Париж, зала "Пиер дьо Кубертен", 2500 зрители.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Enzo_MonTeLLa
("Лесно е!" аз ша почерпя)


Регистриран на: 03 Фев 2005
Мнения: 3215
Общо думи: 124,961
Местожителство: Трявна, щата Сомалия

МнениеПуснато на: Нед Сеп 02, 2007 9:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Така родният тим заминава за европейското първенство в Москва с общо 2 победи, 3 загуби и едно равенство

3:3 ли е завършил Laughing
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
kolev
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 15 Сеп 2004
Мнения: 491
Общо думи: 4,317
Местожителство: Bulgaria, Gabrovo, Koleloto

МнениеПуснато на: Пон Сеп 03, 2007 11:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

да и аз се зачудих като го четох тва ама предполагам са играли няква приятелска среща и при 2:2 са спрели.... станало късно, уморени - де да ги знам Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
aNdRo
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Дек 2003
Мнения: 1716
Общо думи: 44,236
Местожителство: Трендафил City

МнениеПуснато на: Чет Сеп 06, 2007 10:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

дам, 2-2 с Гърция Smile

Нови надежди

05 септември 2007 | 21:04 | Агенция "Фокус"
Европейското първенство по волейбол стартира днес в Русия. В него участие ще вземат 16 национални отбора, сред които и България. Нашият тим има доста дълъг стаж като участник на европейски първенства. През 1951 г. отборът печели сребърните медали в Париж, след като отстъпва във финала на СССР. Четири години по-късно, в Букурещ, “лъвовете” взимат бронзовите медали. След почти 30 години пауза, през 1981 г. във Варна и през 1983 г. в Берлин, нашите отново печелят бронзови медали. От тогава насам обаче нашият тим няма никакви успехи. Единствената утеха е четвъртото място през 1995 г. в Атина.
Тази година шампионатът се очертава да бъде доста интересен. България е в група “D” с отборите на Хърватия, Финландия и Италия. Първият ни мач е днес от 14,00 часа срещу хърватите в Москва.
Италия, Сърбия, Испания, Полша, Гърция и Франция се класират директно според резултатите от Евро 2005 в Италия. Другите отбори, сред които и България, се класират след изиграни квалификации.
Регламентът за провеждането на турнира в това издание е абсолютно нов. Тимовете са разделени в четири групи с по четири отбора - две от тях ще играят мачовете си в Санкт Петербург и две в Москва. За следващата фаза се класират първите три тима от всяка група. Така напред продължават 12 отбора, които ще бъдат разпределени отново в две групи. Първите два отбора от шесторките се класират напред и сформират полуфиналните двойки.
Това издание на Европейското първенство пък се определя като специално, тъй като от 1953 г. насам форумът никога не се е провеждал в Русия.
И тази година, както всеки път, националният отбор отива с мисълта за нещо голямо в Русия.


Агенция “Фокус”
Данчо Лазаров: Трябва да вярваме в момчетата
Медал от Европейското в Русия е по-трудна задача в сравнение с отличието от Световното в Япония, категоричен е президентът на волейболната ни федерация Данчо Лазаров. Според него въпреки колебливата игра на нашите от контролите срещу Гърция в зала „Универсиада” и определено не престижното представяне на приятелския турнир във Франция, трябва да вярваме в момчетата и тактиката на Мартин Стоев.
„Надявам се да покажем истинското си лице още в първия мач на 6-и срещу Хърватия, истинските двубои ще бъдат във втората фаза на шампионата”, сподели Лазаров пред Дарик радио. Според него силите са изравнени, открояват се Русия, Полша и Франция, но с добра игра от страна на нашите можем да извоюваме победи и дори място във финала.
Микроклиматът в тима е отличен, Мартин Стоев вече надъхва избраниците си за старта на Евро 2007.
„Добре е, че последният етап от подготовката бе извън България, за да могат националите да се концентрират изцяло върху предстоящите мачове в Москва”, казва още волейболният бос и допълва, че като медалист от шампионата на стария континент пътят към Пекин ще бъде максимално улеснен.
Голямата цел и амбиция на треньора Мартин Стоев е участието ни на предстоящата олимпиада в Китай, след като пропуснахме Игрите в Сидни и Атина.
Ден преди старта на мачовете в нашата група „Д”, волейболен бос номер 1 у нас се присъедини към лагера на националите в Москва. Дали отново ще бъдем горди с класата на волейболните ни лъвове, ще видим от резултатите. Битката в Москва стартира.

Агенция “Фокус”
Теодор Салпаров: Нямам идея какво ще правя от тук нататък
24 часа преди старта на Европейското първенство по волейбол в Русия, националното ни либеро Теодор Салпаров бе поставен в стресова ситуация. Ръководството на Динамо Москва го освободи и му обяви, че няма да разчита на него, а ще му търси друг отбор. Въпреки че вчера от руския гранд картотекираха него и новопривлеченият бразилец Алан Барбоса.
Това се случи два-три дни преди първия ни мач срещу Хърватска. След като всички отбори в свето и силните първенство вече завършиха селекцията си сега ще бъде почти невъзможно да се намери отбор именно за класата на Теодор. Самият той обяви от Москва, че и завръщането му в България е вариант пред него. „Случващото се е много изненадващо за мен, защото ме бяха уверили, че на мен възлагат големи надежди за следващия сезон. А два-три дни преди европейското ми се съобщава, че няма да се разчита не мен следващия сезон", разкри Салпаров от руската столица пред Дарик радио.
„Имам още една година договор с Динамо Москва. Професионалист съм, те и аз ще търсим друг отбор, но вече е твърде късно за този ход. Това тях едва ли ги интересува. За мен е много тежко, защото навлизаме в предолимпийски цикъл и аз задължително трябва да играя в силен отбор, за да съм на ниво и случващото се е неприятно за мен. Вече обаче стана, гледам напред и дано всичко се оправи”, продължи волейболистът.
„Срещнахме се с мениджъра на отбора и той ми каза, че няма да разчитат на мен. Нямаше какво повече да си кажем с него, защото той не взима решенията, а е просто посредник. Това е решение на ръководството на Динамо и аз няма какво да направя. Поставен съм пред свършен факт и трябва да го приема. Нямам представа защо ме картотекират за сезон 2007/08”, каза още Салпаров.
„Те са длъжни да ми изплащат финансовите задължения, защото съм техен още една година. Нямам представа защо се случва това. Не е моментът да коментирам, ако го направя ще е твърде неподходящ момента, защото сега хората очакват от нас най-доброто на Европейското”, допълни либерото.
„Надявам се това да не ми се отрази на играта и нагласата за Евро 2007. Неприятно е, няма какво да крия, твърде късно е сега да си търся отбор. Франция, Гърция, Италия и Русия вече приключиха със селекцията. А ако отида в някой слаб отбор, ще се загуби ефектът от това да поддържам една добра форма. Нямам идея оттук нататък какво ще правя! Не ми се вярва, обаче да не играя една година. Най-лошият вариант е, че мога да се върна в България. Няма да е нивото като в чужбина, но е вариант. ЦСКА не е сигурно, там си има либеро – Даниел Пеев. След всяко зло идва и добро. Дай боже с момчетата да направим доста силно европейско, да докажем, че сме от световните и европейско сили във волейбола. Всичко е в нашите ръце и с малко повече шанс и късмет сме способни на нещо голямо. Не сме застраховани обаче и от лош резултата. Дано има хубав момент за мен при случващото се, например да влезем в четворката. Ще съм много радостен”, сподели Салпаров.
По отношение на Евро 2007 Теодор Салпаров каза 24 часа преди началото: „Всичко в отбора е О'К. Не ни е първото голяма първенство и чак треска няма, просто се подготвяме за тежка битка, почти равна на световно. Готови сме за мачовете, след отличната подготовка, само трябва да го покажем. Днес ще гледаме видео и ще получим необходимата информация за първия ни съперник Хърватска. Добре е, че ни поставят в Топ 4, искрено се надявам на това и целта ни е именно такава – битка за поне малък финал."
„В зала „Олимпийска” влизаме за първи път, последният голям форум в нея бе през 1997 и Световната лига тогава. Това е огромна зала – един закрит Национален стадион „Васил Левски” за 4- хиляди зрители. Сега ни е терсене, но дано за мача с Хърватска влезем концентрирани. Стартът е много важен”, завърши Теодор Салпаров.

Агенция "Фокус"
Регламент на Европейското първенство по волейбол за мъже в Русия:
Време за провеждане на турнира: 6-16 септември
Страна домакин: Русия
Градове-домакини на мачовете от турнира: Санкт Петербург, Москва
Зали за провеждане на мачовете: Москва - “Олимпийска”, Санкт Петербург - “Юбилейна”
Финални кръгове: предварителни кръгове, плейофи, 1/2-финални мачове, финал, квалификационни мачове. Участието започва от предварителните кръгове, където ще се състезават 16 отбора.
Регламент за кръговете: Срещите от групи “А” и “C” ще бъдат играни в Санкт Петербург, а мачовете от групи “B” и “D”- в Москва. Играе се един мач на принципа всеки срещу всеки. Отборите, класирали се на 4-о място в групите автоматично отпадат от финалната фаза на турнира. Те ще бъдат класирани на 13-о, 14-о, 15-о и 16-то в зависимост от резултатите им в предварителния кръг. Класиралите се на 1-во, 2-ро и 3-о място място от четирите групи се класират за плейофите, където ще бъдат разпределени в 2 групи- “E” и “F”.
Плейофи: Срещите от групи “А” и “C” ще бъдат играни в Санкт Петербург, а мачовете от групи “B” и “D”- в Москва. Играе се един мач на принципа всеки срещу всеки. Отборите, класирали се на 4-то място в групите автоматично отпадат от финалната фаза на турнира. Те ще бъдат класирани на 13-о, 14-о, 15-о и 16-о в зависимост от резултатите им в предварителния кръг. Класиралите се на 1-во, 2-ро и 3-о място място от четирите групи се класират за плейофите, където ще бъдат разпределени в 2 групи- “E” и “F”. За крайното класиране в групите от плейофите значение ще имат вече изиграните мачове в предварителните кръгове. В плейофна група “E” ще бъдат поставени отборите от групи “А” и “C”. Играе се всеки срещу всеки в един мач. Отборите от групи “B” и “D” ще бъдат поставени в плейофна група “F”. Играе се на принципа всеки срещу всеки в един мач. Началото на срещи е в 15.00, 17.30 и 20.00 часа местно време. Отборите, завършили на 6-а позиция в плейофните групи автоматично биват елиминирани от финалния кръг. Отборът с най-добър резултат от отпадналите в тази фаза ще бъде класиран на 11-о място на първенството, а другият отбор- на 12-о място. Отборите, завършили на 5-о място в плейофните групи, също биват автоматично елиминирани от финалната фаза. Отборът с най-добър резултат от двата се класира на 9-о място, а другият- на 10-то място. Същото важи и за класиралите се на 4-о място. Отборът, с най-добър резултат от двата тима ще заеме 7-о място на шампионата, а другият тим- 8-ма позиция. От 1/2 финалната фаза отпадат и отборите класирали се на 3-о място в плейофните групи. Тимът с най-добър резултат ще бъде класиран на 5-а позиция, а другият отбор- на 6-то място. За 1/2 финалите се класират единствено първите 2 отбора от плейофните групи. 1/2 финалните двойки ще бъдат избрани на принципа на жребия. Отборите, класирали се на 2-ро място в плейофните групи, ще бъдат изтеглени за съперници на отборите, които за завършили на 1-во място в същите групи.

Агенция "Фокус"
Статистика от участието на България на европейски първенства по волейбол за мъже
Участията на България на европейски първенства по волейбол за мъже:
1948- не участва
1950- 4-о място
1951- 2-ро място
1955- 3-о място
1958- 4-о място
1963- 4-о място
1967- 9-о място
1971- 7-мо място
1975- 5-о място
1977- 5-о място
1979- 10-о място
1981- 3-о място
1985- 5-о място
1987- 11-о място
1989- 6-о място
1991- 5-о място
1993- 5-о място
1995- 4-о място
1997- 9-о място
1999- 7-о място
2001- 6-о място
2003- 9-о място
2005- не участва

Агенция "Фокус" припомня:
Мъже - Европейски първенства - медалисти
1948 Рим Чехословакия Франция Италия БЪЛГАРИЯ
1950 София СССР Чехословакия Унгария
1951 Париж СССР БЪЛГАРИЯ Франция
1955 Букурещ Чехословакия Румъния БЪЛГАРИЯ
1958 Прага Чехословакия Румъния СССР БЪЛГАРИЯ
1963 Букурещ Румъния Унгария СССР БЪЛГАРИЯ
1967 Истанбул СССР Чехословакия Полша
1971 Милано СССР Чехословакия Румъния
1975 Белград СССР Полша Югославия
1977 Хелзинки СССР Полша Румъния
1979 Париж СССР Полша Югославия
1981 Варна СССР Полша БЪЛГАРИЯ
1983 Берлин СССР Полша БЪЛГАРИЯ
1985 Амстердам СССР Чехословакия Франция
1987 Генк СССР Франция Гърция
1989 Стокхолм Италия Швеция Холандия
1991 Берлин ОНД Италия Холандия
1993 Турку Италия Холандия Русия
1995 Атина Италия Холандия Югославия БЪЛГАРИЯ
1997 Айндховен Холандия Сърбия Италия
1999 Виена Италия Русия Сърбия
2001 Острава Сърбия Италия Русия
2003 Германия Италия Франция Русия
2005 Италия Италия Русия Сърбия

Участие на България:
1948 - България не участва
1950 - 4-то място - К.Шопов, Др.Стоянов, М.Димитров, Б.Гюдеров, Т.Симов,
Г.Коматов, Б.Мошелов, П.Пондалов, Г.Георгиев, Б.Владимиров, К.Баджаков.
Треньор: В.Анков
1951 - 2-ро място - К.Шопов, Б.Гюдеров, Др.Стоянов, П.Пондалов, Ст.
Кърджиев, Б.Данаилов, К.Баджаков, Ив.Конарев, П.Механджийски, Г.Петков,
П.Пърлев, Д.Денев. Треньор: Д.Еленков
1955 - 3-то място - Б.Гюдеров, Т.Симов, П.Пондалов, Б.Мошелов, Н.Лечев,
Н.Чалъшканов, Н.Тасков, Д.Денев, Л.Гюдеров, Т.Вутов, Я.Оташлийски, Г.Генчев. Треньор: Г.Кръстев
1958 - 4-то място - Б.Гюдеров, Т.Симов, Б.Мошелов, Н.Лечев, Л.Гюдеров,
Д.Денев, Н.Тасков, Я.Оташлийски, Т.Вутов, П.Пондалов, Н.Чалъшканов, Г.Генчев. Треньор: Д.Еленков
1963 - 4-то място - Д.Захариев, С.Сръндев, Ил.Асенов, В.Симов, Сл.Жотев,
Н.Лечев, П.Панталеев, Г.Константинов, Ив.Кочев, К.Аначков, М.Маринов,
П.Кръчмаров. Треньор: К.Шопов
1967 - 9-то място - С.Сръндев, В.Симов, К.Иванов, Д.Каров, Г.Бояджиев,
Ал.Александров, П.Кръчмаров, З.Симеонов, Л.Поптодоров, Н.Шаралиев, А.Коритаров, Ст.Стоев, Ал.Калев. Треньори: Д.Гигов и Т.Симов
1971 - 7-мо място - Д.Каров, Д.Златанов, Здр.Симеонов, Л.Стоянов,
Ст.Крайчев, Ал.Тренев, Ст.Стоев, Бр.Илиев, К.Славов, К.Методиев, К.Иванов,
Ив.Иванов. Треньор: С.Робев
1975 - 5-то място - Д.Златанов, Здр.Симеонов, Ал.Тренев, Ем.Вълчев,
Бр.Илиев, Ц.Цанов, Ив.Сеферинов, Хр.Цаков, Ем.Тренев, Д.Димитров, Й.Ангелов, Ст.Стоев. Треньор: С.Робев
1977 - 5-то място - Д.Златанов, Д.Каров, Й.Ангелов, Ем.Вълчев, М.Тодоров,
Ив.Николов, К.Симеонов, Й.Крумов, Г.Василев, Ст.Димитров, В.Аршинков,
Вл.Младенов. Треньор: С.Робев
1979 - 10-то място - Д.Златанов, Ц.Цанов, Ем.Вълчев, Й.Крумов, П.Петков,
Й.Ангелов, Хр.Илиев, Ст.Димитров, Д.Антонов, Г.Драганов, Ил.Казийски,
Ас.Гълъбинов. Треньор: Т.Пиперков
1981 - 3-то място - Й.Ангелов, П.Петков, М.Тодоров, Б.Кьосев,
Ас.Гълъбинов, Г.Василев, Д.Димитров, В.Ненов, Ив.Николов, Ст.Петров,
Хр.Стоянов, М.Натов. Треньор: Ц.Павлов
1983 - 3-то място - М.Тодоров, П.Петков, Б.Кьосев, Ст.Гунчев, Ив.Николов,
Ст.Соколов, П.Драгиев, Пл.Христов, М.Натов, Ас.Гълъбинов, В.Миланов,
Д.Димитров. Треньор: В.Симов
1985 - 5-то място - П.Петков, П.Драгиев, Б.Кьосев, М.Тодоров, Л.Ганев,
Д.Тонев, Г.Василев, Пл.Христов, М.Натов, Ст.Соколов, Д.Божилов, Н.Димитров. Треньор: Д.Златанов
1987 - 11-то място - П.Петков, Б.Кьосев, П.Драгиев, Пл.Христов, Л.Ганев,
Ас.Гълъбинов, М.Миланов, Н.Найденов, С.Ковачев, В.Тодоров, Ив.Лазаров,
Кр.Димитров. Треньор: Г.Чолов
1989 - 6-то място - Б.Кьосев, Л.Ганев, Д.Тонев, П.Драгиев, В.Тодоров,
Ас.Гълъбинов, Н.Желязков, Пл.Христов, С.Ковачев, Н.Найденов. Треньор:
Ив.Сеферинов
1991 - 5-то място - Д.Тонев, Л.Ганев, Н.Найденов, В.Тодоров, П.Узунов,
Л.Найденов, Пл.Христов, Н.Желязков, Ив.Гаврилов, М.Стоев, Н.Иванов. Треньор: Хр.Илиев
1993 - 5-то място
1995 - 4-то място
1997 -
1999 - 7-мо място
2001 - 6-то място
2003 - 9-то място - Е.Иванов, Хр.Цветанов, Г.Вълов, М.Казийски - без
картотека, Д.Пеев, Д.Михайлов, Ник.Найденов, См.Мляков, Вл.Николов, Н.Иванов, Ц.Христов, П.Константинов. Треньор: М.Киац
2005 - България не се класира за финалите

Агенция “Фокус”
Дмитрий Фомин: Надявам се Русия да не срещне Франция до финала на Европейското по волейбол
Утре в Русия започва Европейското първенство по волейбол за мъже, а за един от фаворитите на турнира се считат домакините на проявата. Бившият капитан на руския волейболен отбор Дмитрий Фомин направи коментар на това, колко сериозни могат да бъдат претенциите на волейболистите на Владимир Алекно да спечелят златните медали от шампионата на континента. “За 4 месеца Владимир Алекно съумя да построи играта така, че да придаде на отбора собствен стил. Не се случва толкова често треньорът да успее да постигне толкова високи резултати само за няколко месеца. Още в първия си голям турнир – Световната лига, той направи така, че изпрати своя състав до финала, където загуби от Бразилия”, казва Фомин. “В отбора имаме най-силните в момента играчи и отговорността, която сега лежи на плещите им, е много голяма. Затова представянето им в голяма степен зависи и от подкрепящите отбора – журналисти и фенове”, допълва играчът. “Що се касае до отделните компоненти на играта, то особено внимание трябва да се отдели на взаимодействието защита – блок. В тези два компонента по отделно, както и в атаката, се представяме не лошо, а така трябва да бъде и като цяло. Иначе се получават грешки. Относно главните ни противници, първите, които ще срещнем са отборите на Италия и Франция. Впрочем, за последния може да се каже, че са главен претендент за спечелване на златото и аз лично искрено се надявам нашите пътища да не се пресекат до финала”, изразява надежда Фомин.
Информацията е на сайта Sportdaily.ru.

Агенция "Фокус"
Никола Гърбич: Вече няма изявени фаворити
Капитанът на сръбския национален отбор по волейбол Никола Гърбич заяви, че групата на неговия тим за европейското първенство не е никак лесна, пише вестник “Данас”. Западните ни съседи ще се конкурират с Холандия, Гърция и Германия за класиране на 1/4-финалите на турнира, който ще се проведе в Москва от 6 до 16 септември. “Нашата група не е по-лека от останалите, въпреки че ни се струваше така след изтеглянето на жребия. Това се видя и по време на подготовката, когато нашите съперници победиха поляците и българите. Вече няма изявени фаворити, както преди. Нормално е да не сме на нивото, на което бяхме по време на световното първенство. Във всеки случай, мачът с Холандия ще е от голямо значение за този отбор”, заяви капитанът на “плавите”.

Агенция “Фокус”
Полша без Влазли и Грушка на Европейското по волейбол
Полша ще бъде без двете си най-големи звезди на предстоящото европейско първенство по волейбол, информира агенция ДПА. Световните вицешампиони няма да могат да разчитат на Мариуш Влазли и капитана си Пьотър Грушка, които лекуват травми. На тяхно място селекционерът Раул Лозано повика Роберт Пригел и Михал Бакиевич.
Полша е вероятен съперник на България във втората фаза на Евро 2007, което ще се проведе в Русия от 6 до 16 септември.
Съставът на Полша:
Разпределелители: Павел Загумни, Лукас Жигадло
Диагонали: Гжегош Шимански, Роберт Пригел, Бартош Курек
Посрещачи: Михал Винярски, Себастиян Свидерски, Михал Бакиевич
Централни блокировачи: Даниел Плински, Войчех Гжиб, Лукас Каджиевич
Либеро: Пьотър Гацек

Агенция “Фокус”
Букмейкър класира България на четвърто място на Европейското първенство по волейбол
България е на четвърто място по шансове да спечели титлата на Европейското първенство по волейбол за мъже според водещия световен букмейкър "Sportingbet". Залози за триумф на нашите се приемат при коефициент 7,50. Фаворит за титлата е домакинът Русия с 2,35, следват Франция с 5,50 и Полша с 6,50. Според "Sportingbet" абсолютен аутсайдер е Белгия с коефициент 251,00. Шампионатът започва на 6 септември.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
ivo27
Вратар
Вратар


Регистриран на: 21 Яну 2005
Мнения: 2690
Общо думи: 56,620

МнениеПуснато на: Чет Сеп 06, 2007 4:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

06 септември 2007 | 16:14 Агенция "Фокус"

Москва. България победи Хърватия с 3:2 гейма (24:26, 23:25, 25:12, 25:20, 15:10) на старта на европейското първенство по волейбол в Москва. Нашите успяха да обърнат резултата в своя полза, след като загубиха първите два гейма в мача.
Българските волейболисти загубиха с 24:26 в първата част. България започна по превъзходен начин мача, като показа изключителна игра във всички елементи. При равенство в резултата - 6:6 точки, атака и след това точка директно от сервис на Боян Йорданов доведоха до резултат - 8:6, при което дойде и първото техническо прекъсване. Последва леко разколебаване и хърватите върнаха две точки – 8:8. След това на сервис застана капитанът Пламен Константинов и след грешка на хърватите резултатът стана - 11:8. При този резултат селекционерът Радован Малевич използва първото си на прекъсване.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
ivo27
Вратар
Вратар


Регистриран на: 21 Яну 2005
Мнения: 2690
Общо думи: 56,620

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 10:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Белгия - Полша 3:1! aaaargh!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
HuRr1cAn3
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Яну 2007
Мнения: 61
Общо думи: 3,370
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 1:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бре, тея белгийци магии ли са правили aaaargh! Ние колко се тюхкаме всеки път с Полша, а те... Confused 22-25, 25-23, 14-25, 24-26
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
franky
Фен на Челси


Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 3530
Общо думи: 70,660
Местожителство: Stamford Bridge,Fulham Road,London

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 2:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

2-0 за Финландия Mad
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
HuRr1cAn3
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Яну 2007
Мнения: 61
Общо думи: 3,370
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 2:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mad Mad Mad Излагаме се. Пак ще трябва да обръщаме, но все още не виждам как. 0:3 от Финландия си е излагация вече Mad Дано извадим сили за обрат отново.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
ivo27
Вратар
Вратар


Регистриран на: 21 Яну 2005
Мнения: 2690
Общо думи: 56,620

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 2:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще започна да имам кошмари от тези финландци. И на футбол и на волей... evil_4e
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Enzo_MonTeLLa
("Лесно е!" аз ша почерпя)


Регистриран на: 03 Фев 2005
Мнения: 3215
Общо думи: 124,961
Местожителство: Трявна, щата Сомалия

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 5:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

АХАХАХХАА

Жалко, жалко Sad Гледах и се ядосвах, дано довечера победим на футбол!
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
PokePkaTa
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Дек 2004
Мнения: 1193
Общо думи: 5,323
Местожителство: Somewhere I Belong ...

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 6:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ivo27 написа:
Ще започна да имам кошмари от тези финландци. И на футбол и на волей... evil_4e

Хахахаха... аз за футбола забележки нямам Smile
_________________
Никога не се бори със свиня, накрая и двамата ще сте в лайна, но на нея ще й е хубаво...

П.П. - Продължавате да сте смешни...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger Skype Name
[ IP : Logged ]
franky
Фен на Челси


Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 3530
Общо думи: 70,660
Местожителство: Stamford Bridge,Fulham Road,London

МнениеПуснато на: Нед Сеп 09, 2007 9:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Днеска ще победим жабарите и сме 1-ви Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
AGLAQ^
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 09 Юни 2005
Мнения: 120
Общо думи: 2,340
Местожителство: gabrovo/sofiq

МнениеПуснато на: Нед Сеп 09, 2007 5:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Убихме ги от бой.Тея не знаеха къде се намират
_________________
Много хора искат да купят света, но аз не го продавам!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Спорт Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 3 от 10

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov