forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Общ лаф за Аудио

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
BassMania
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 17 Фев 2007
Мнения: 80
Общо думи: 1,687
Местожителство: Made in Home

МнениеПуснато на: Нед Фев 25, 2007 7:25 pm    Заглавие: Общ лаф за Аудио Отговорете с цитат

Петрони колко пари ти беше предната линия ,без ампа само DLS-a
_________________

Gabrovo Audio Team
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
KokalAudio
CarAudio Master


Регистриран на: 10 Сеп 2006
Мнения: 706
Общо думи: 36,495
Местожителство: Където звука се ражда....

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 12:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

около 400 лева цялата
(ще те светна на лично в други работи Wink )

ако искаш нова пак на лично ще ти кажа че да не да ме банат за реклама Embarassed
_________________


KokalAudio
Gabrovo Audio Team


Последната промяна е направена от KokalAudio на Вто Фев 27, 2007 11:44 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
IZVERGA
Fuck Milk...Got Beer?


Регистриран на: 10 Мар 2005
Мнения: 3151
Общо думи: 90,422
Местожителство: Е:БългарияГаброво?

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 5:24 pm    Заглавие: поздравим многодетного папу диму дискина Отговорете с цитат

А нафига его менять? Проблема решается следующим образом (по совету За рулем какого-то из 90-х годов) - после того как разберёшь кардан механизма переключения передач на шток насаживаешь н

Последната промяна е направена от IZVERGA на Пет Дек 25, 2009 2:42 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
KokalAudio
CarAudio Master


Регистриран на: 10 Сеп 2006
Мнения: 706
Общо думи: 36,495
Местожителство: Където звука се ражда....

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 6:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ам имаме но може да опъжадаме тук нещо полезно и после някой ако го прочете да се ограмоти в тази насока Smile Cool
_________________


KokalAudio
Gabrovo Audio Team
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
BassMania
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 17 Фев 2007
Мнения: 80
Общо думи: 1,687
Местожителство: Made in Home

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 7:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sound`of`GB написа:
ам имаме но може да опъжадаме тук нещо полезно и после някой ако го прочете да се ограмоти в тази насока Smile Cool

_________________

Gabrovo Audio Team
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
alvan
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Яну 2005
Мнения: 631
Общо думи: 24,357
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 7:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Нищо интересно не можах да науча?!По скоро темата е за "купувам-продавам"
_________________
Ако богатството се измерваше в безсмислени коментари в интернет, щяхме да сме най богата страна на света!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
KokalAudio
CarAudio Master


Регистриран на: 10 Сеп 2006
Мнения: 706
Общо думи: 36,495
Местожителство: Където звука се ражда....

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 10:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ненен аз не съм казал че ще продавам нищо
ами ако искате да научите нещо мога от време на време да пописвам по нещо интересно
катои за начало за това което чуваме
човешкото ухо възприема звук от 20Хз до 20000 ХЗ
по точно честоти под 20хз(суб честоти които не чуваме но усещаме и ни влияят)
спектъра най често се дели на три
ниски 20-200 хз
среди 200-2000 хзю
и високи нагоре (това е относително)
като те пак се доподразделят
специялно ниските суббасови 20-80хз
80-200 басове (това е по скоро ударния бас)
възпроизвеждането на тези честоти в повечетоп случеи не може да се възпроизведе с един драйвеер за това се използват различни като конструкция и големина
също е грешка да се мисли че един драйвер има само мощност и съпротивление
той има 21-параметра които го определят и които ниу казват как той ще свири при басовите по парамертрите се
прави съответния бокс

(следващия път кратка теория за конструирането на озвучителни тела Wink )
_________________


KokalAudio
Gabrovo Audio Team


Последната промяна е направена от KokalAudio на Вто Фев 27, 2007 4:25 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Ethereal_Touch
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Яну 2007
Мнения: 656
Общо думи: 22,819
Местожителство: On The Wrong Side Of Nowhere...

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 10:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не вярвам да има някой от форума, за който ^^^ да е ново и да не го е знаел... всъщност по-добре си направи тема "Вижте ме колко съм гъзар и какво имам" повече ще ти прилича...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
KokalAudio
CarAudio Master


Регистриран на: 10 Сеп 2006
Мнения: 706
Общо думи: 36,495
Местожителство: Където звука се ражда....

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 11:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ethereal_Touch написа:
Не вярвам да има някой от форума, за който ^^^ да е ново и да не го е знаел... всъщност по-добре си направи тема "Вижте ме колко съм гъзар и какво имам" повече ще ти прилича...


да разбирам ли че знаеш за какви параметри преказвам и ще ги споделиш и ще да деш обеснение за тях?
аз на гъзар не се правя щото не съм
ама съм маняк Wink
с това се занимавм това ме интересува и за това преказвам Smile
но сега ще изчакакм да видим какво ще кажеш за параметрите които всички добре познаваме
а аз си мислех просто да раздухам мъглата над някй спекулажии които правят производителите Wink
_________________


KokalAudio
Gabrovo Audio Team
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Ethereal_Touch
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Яну 2007
Мнения: 656
Общо думи: 22,819
Местожителство: On The Wrong Side Of Nowhere...

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 11:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Sound`of`GB написа:
човешкото ухо възприема звук от 20Хз до 2000 ХЗ
по точно честоти под 20хз(суб честоти които не чуваме но усещаме и ни влияят)
спектъра най често се дели на три
ниски 20-200 хз
среди 200-2000 хзю
и високи нагоре (това е относително)

Из учебник по биология за 8-и клас Smile с малка грешка, че е от 40Хз нагоре Smile

Sound`of`GB написа:
(следващия път кратка теория за конструирането на озвучителни тела Wink )

Това би било малко по интересно...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
KokalAudio
CarAudio Master


Регистриран на: 10 Сеп 2006
Мнения: 706
Общо думи: 36,495
Местожителство: Където звука се ражда....

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 11:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ethereal_Touch написа:
Sound`of`GB написа:
човешкото ухо възприема звук от 20Хз до 2000 ХЗ
по точно честоти под 20хз(суб честоти които не чуваме но усещаме и ни влияят)
спектъра най често се дели на три
ниски 20-200 хз
среди 200-2000 хзю
и високи нагоре (това е относително)

Из учебник по биология за 8-и клас Smile с малка грешка, че е от 40Хз нагоре Smile

Sound`of`GB написа:
(следващия път кратка теория за конструирането на озвучителни тела Wink )

Това би било малко по интересно...


значи искам да уточня още нещо след което да се предържам с темата
ако си1 помислила че се фукам с компоненти грешиш Smile
радвам се защото за да направя това което имам сега са минали 4 години в тази сфера а за това време може би сам по назад отколкото трябва да съм Smile
даже системата ми има куп недостатъци (подлежат на оправяне де)
и не претрендирам с най-доброто ,но наистина претендиртам с знания в тази сфера Smile, и все пак ще гледам коментарите за моите неща да са по умерени Wink
,и другото за съжеление учебника по биология греши!
от 20 хз почваме да чуваме дори от малко по малко просто са малко басовете които успешно възпрооизвеждат тази честота с достатъчна аплитуда Smile
а дори ще намеря имах една статия за един по особен вид
драйвер който оресъсдава честоти и под 20 хз които си се усещат и придават много завлядяващо чуство

и накрая почнах от диапазона защото нали всичко трябва да върви под ред
ясно е че повечето са запознати но може да има някой който му е било инт това или почва от нулата Smile

Razz
_________________


KokalAudio
Gabrovo Audio Team
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
spirit
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 17 Окт 2006
Мнения: 589
Общо думи: 45,926
Местожителство: 2206 Gabrova (1976 GR3)

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 12:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Човешкото ухо чува звуци в диапазона от 20Hz do 20 000Hz (или 20kHz). Това разбира се общи и универсални стойности, защото има и по-глухи има и по-надарени със слух хора. Но в учебниците, литературата и здравните норми сa възприети именно тези стойности.

Тия 2000Hz, Sound`of`GB (предполагам ти е правиписна грешка както другите Wink понадигай се малко повечко от леглото кога записваш точни цифри Laughing) са много до никъде - човек дето слуша само до там няма и един телефон да може да ползва доволно (само за пример - знаете що е качеството и звука на една телефонна връзка - тя е в диапазон от 300Hz до 3400Hz - този диапазон тук е подбран и според особеностите на човешкия говор).


Иначе на мен ми е интересно как се решават проблемите с акустиката в автомобила... Озвучители и ампове има най-различни, но не върви да ги намяташ как да е вътре във возилото Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
KokalAudio
CarAudio Master


Регистриран на: 10 Сеп 2006
Мнения: 706
Общо думи: 36,495
Местожителство: Където звука се ражда....

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 4:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами акустиката в автомобила е нещо много сложно и едва ли ще я разберем с няколко поста но за по кратко
евентуално може да споменем някой по важни неща
значи който е наясна като цяло с акустиката знае какви огромни проблими има в автомобила
като почнем пластмаси,тенекии стъкла дупки по купето(не от ръжда а такива за въздуха да речем)
и още по лошо лошото разположение на слушателите спрямо
говорителите
всички тези неща обаче в днешно време си имат решения които обаче за някой са скъп и ненужан лукс
да започнем с шумовете ами това е ужасната част и за да се избегне това в най общия случей се прави следното;разглабя се целия интериор на колата ама баш всичко и започваме първо да запушим всички дупки (които са си един вид загуби на налягане Wink )
след което продават се обезшумителни материали с цел премахване на паразитните шумове породени от резониране на ламарини и пластамси захванати по тях
известни обезшумителни варианти са (дианамат,ондолин,АудиоАзкомп и др.)
най често са битумни ленти или на битумна основа и разни други примеси и се лепят по ламарините .
Така избягваме много паразитни шумове(желателно всички)
и обезшумяваме колата като намаляме загубите което неминуемо води до повешаване на налягането вътре в купето(значи тук то ку що отпадна варианта имам бас и сички ми го слушат)
при всичко това изпълнено добре при затворени врати и прозорци отвън звука би трябвало да е сведен до малки части от звука а бас почти недоловим
а вътре в купето да остане само това което говорителите възпроизвеждат без никакви странични шумове Smile
честно казано обаче по горее изброените материали са скъпички и добри алтернативи са строителните изолации(но трябва да не са канцерогнни) боди 999,разни хидроизолационни ленти
вата дунапрен и др.
като с ватата трябва да се внимава понеже зъдържа влага Smile
после ще напиша и за проблема с разположението на високоговорителите и въобще как трябва да са разположени Smile
(може да имам грешки после ще проверявам че умрях от глад и отивам да ям)
_________________


KokalAudio
Gabrovo Audio Team
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
KokalAudio
CarAudio Master


Регистриран на: 10 Сеп 2006
Мнения: 706
Общо думи: 36,495
Местожителство: Където звука се ражда....

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2007 7:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Разположение на драйверите

За да се постигне качествен звук от голямо значение е правилният монтаж на говорителите. Основната цел е звукът да достига до двте уши на слушателя по едно и също време и в автомобила да се оформи сцена, която да е подобна на тази на истински концерт. Монтажът оказва голямо влияние.
Нека използваме за пример четерилентова система, която включва:
• суббас (20-80Hz)
• мидбаси (60-500Hz)
• среди (400-3200Hz)
• високи (3200-22000Hz)
Mястото, което може да се използва в таблото e подходящо за високочестотните говорители. Препоръчително е те да се монтират високо, за да “вдигнат сцената”(на нивото на очите или малко по-ниско). Би било добре ако разстоянието между тях и слушателя е еднакво с това на средите, за да гарантираме балансирано звучене по отношение на спектралния баланс. За да се коригират закъсненията е нужен плеър от висок клас, с регулация на времезакъсненията или най-добрият вариант - плеър с процесор и ДСП. Чрез най-разпространените 6-канални корекции се коригира разстоянието между говорителите и слушателите и се получава ефекта на живата сцена, като се оформят 5 части:
• център(който трябва да е в центъра на предното стъкло)
• ляв център
• крайно ляво
• десен център
• крайно дясно
Сцента трябва да е над таблото, на предното стъклото, пред очите на шофьора и пасажера, като трябва да се различава ясно къде са гласовете и къде са съответните инструменти.
Най-често за монтажа на мидбасите, които могат да са с размер между 15-20 см, са долните предни ъгли на вратите или в ъгъла на купето, до краката на шофьора и пасажера(кикпанели). За предпочитане е монтажът да се извърши във вратите. Това е така, за да се се избегне стесняването на и без това тясното пространство около краката, а и в предвид, че пасажерите лесно биха закривали говорителя ако той е монтиран в кикпанел, при което сцената ще е неясна, непълна и несъсредоточена. В повечето автомобили, на вратите се правят заводски гнезда за говорители с тези размери, но те също ще трябва да преминат през модификации и обезшумяване (би било добре пластмасовият профил за закрепване на говорителя да се подмени с такъв от дърво (МДФ или ПДЧ), след което вратата трябва да се обезшуми, за да се избегнат всякакви паразитни звуци). Съществуват автомобили без предвидени места за такива драйвери, при което ще се наложи тяхното изработване. Най-подходящият вариант е отливането на джобове от стъклопласт (повечето фирми, занимаващи се с КарАудио, вече предлагат тази услуга).
За монтиране на средите има два възможни варианта. Единият вариант е да са монтирани на таблото, така че звукът да се отразява от него и да достига до пасажерите и шофьора, като това може да се осъществи чрез отливки съобразени с нужния ъгъл, тъй като не всички автомобили разполагат място в таблото. Вторият вариант е да се извърши монтаж във вратата, постредством срязване на отвор в кората, така че говорителите да са насочени към слушателя. Ако няма достатъчно място на вратите, то по-подходящ ще е първият вариант.

има още много Smile но му предстои редакция Smile
_________________


KokalAudio
Gabrovo Audio Team
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov