forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Мото GP
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Мотор Мания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivo27
Вратар
Вратар


Регистриран на: 21 Яну 2005
Мнения: 2690
Общо думи: 56,620

МнениеПуснато на: Нед Окт 29, 2006 8:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само Макс Биаджи ве! Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
IZVERGA
Fuck Milk...Got Beer?


Регистриран на: 10 Мар 2005
Мнения: 3151
Общо думи: 90,422
Местожителство: Е:БългарияГаброво?

МнениеПуснато на: Нед Окт 29, 2006 10:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Enzo_MonTeLLa
("Лесно е!" аз ша почерпя)


Регистриран на: 03 Фев 2005
Мнения: 3215
Общо думи: 124,961
Местожителство: Трявна, щата Сомалия

МнениеПуснато на: Нед Окт 29, 2006 11:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм за Алберто Томба Very Happy
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
IZVERGA
Fuck Milk...Got Beer?


Регистриран на: 10 Мар 2005
Мнения: 3151
Общо думи: 90,422
Местожителство: Е:БългарияГаброво?

МнениеПуснато на: Сря Ное 08, 2006 6:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сете Хибернау прекрати кариерата си



Испанският пилот в Moto GP Сете Хибернау сложи край на спортната си кариера, след като бе част от елита на моторните спортове в продължение на 11 години. "Оттеглям се от пистата. Вече не съм щастлив, когато се състезавам, а нямам никакво намерение да продължавам за пари. Наслаждавал съм се на много моменти - когато бях лидер в шампионата, когато станах на два пъти вицешампион в Moto GP... Определено мога да кажа, че съм триумфирал в спорта" - каза през сълзи каталунецът.

33-годишният Хибернау дебютира в световния шампионат през 1996 година в клас 250 куб.см. След пет години в клас 500 куб.см и още толкова в Moto GP той реши да сложи край на кариерата си.

Страхотни битки правеха с Дуан навремето...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Enzo_MonTeLLa
("Лесно е!" аз ша почерпя)


Регистриран на: 03 Фев 2005
Мнения: 3215
Общо думи: 124,961
Местожителство: Трявна, щата Сомалия

МнениеПуснато на: Сря Ное 08, 2006 6:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Един добър рейсър по-малко ...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
IZVERGA
Fuck Milk...Got Beer?


Регистриран на: 10 Мар 2005
Мнения: 3151
Общо думи: 90,422
Местожителство: Е:БългарияГаброво?

МнениеПуснато на: Пет Ное 24, 2006 5:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ники Хейдън се надява да е популяризирал мотоциклетизма в САЩ


Вашингтон. Американският мотоциклетист на Хонда Ники Хейдън се надява да е спечелил популярност за своя спорт сред обществеността в САЩ с титлата, която завоюва преди три седмици, информира “Евроспорт”. “Надявам се с успеха си да съм събудил интереса към нашия спорт в американците. Разбира се, не очаквам да ми постилат червени килимчета и да скандират името ми, но искам поне популярността да расте. Наистина има какво да видят и бих се радвал, ако титлата ми е причината да се увеличи интереса към мотоциклетизма в родината ми”, заяви Хейдън. Той спечели първото място в генералното класиране тази година след епична битка с италианеца Валентино Роси до последния старт
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
IZVERGA
Fuck Milk...Got Beer?


Регистриран на: 10 Мар 2005
Мнения: 3151
Общо думи: 90,422
Местожителство: Е:БългарияГаброво?

МнениеПуснато на: Нед Дек 03, 2006 9:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ники Хейдън претърпя успешна операция



Вашингтон. Световният шампион в Moto GP Ники Хейдън заяви, че е претърпял успешна операция на рамото, съобщи “Евроспорт”. Заради травмата 25-годишният американец пропусна тестовете на пистата “Херес”. “Вече се чувствам добре. Известно време няма да карам, но с помощта на моя треньор Алдън Бейкър ще се възстановя скоро” , каза Хейдън. “Миналата година беше страхотна за мен и аз се радвам, че сега рамото ми е оперирано, тъй като ще мога да започна подготовката за защита на титлата си. Бих искал да благодаря на доктор Тинг и на целия екип, който ме оперира, за също так и на феновете ми, които ме подкрепяха през целия сезон”, добави Ники Хейдън. Очаква се, световният шампион да се върне на пистата за тестовете на тима си Репсол Хонда на пистата “Сепанг” в средата на януари.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
IZVERGA
Fuck Milk...Got Beer?


Регистриран на: 10 Мар 2005
Мнения: 3151
Общо думи: 90,422
Местожителство: Е:БългарияГаброво?

МнениеПуснато на: Нед Фев 25, 2007 2:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Валентино Роси остава в Ямаха до 2008-а година

Седекратният световен шампион по мотоциклетизъм Валентино Роси продължи договора си с Ямаха до 2008 година, съобщиха от японския отбор.
"Много съм доволен, че поднових договора си с Ямаха и сега мога да се съсредоточа върху състезанията", каза Роси.
Мотоциклетистът, който след броени дни навършва 28 години, има 25 победи за Гран при за трите години, през които е в Ямаха.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Enzo_MonTeLLa
("Лесно е!" аз ша почерпя)


Регистриран на: 03 Фев 2005
Мнения: 3215
Общо думи: 124,961
Местожителство: Трявна, щата Сомалия

МнениеПуснато на: Нед Фев 25, 2007 9:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

балък
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Chamilli0naire`
Вчера си купих компютър
Вчера си купих компютър


Регистриран на: 26 Фев 2007
Мнения: 1
Общо думи: 18
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 11:51 am    Заглавие: Re: Мото GP Отговорете с цитат

ivo27 написа:
Класирането 6 старта преди края, явно Валентино Роси ще се прости с титлата:
1. Hayden - 194
2. Pedrosa - 160
3. Melandri - 150
4. Rossi - 143
5. Capirossi - 126
6. Stoner - 91
7. Edwards - 84
8. Roberts jr - 79
9. Hopkins - 74
10. Nakano - 67

Аве Валентино Роси е №1
_________________
Chamillionaire and Valentino Rossi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
uBaHoB`
Just me


Регистриран на: 10 Сеп 2006
Мнения: 618
Общо думи: 40,564
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Чет Мар 08, 2007 12:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Промени в календара на Мото Джи Пи за 2007 година

Етапите се увеличават с един, шампионатът стартира в Катар.
Гран при на Португалия в клас Мото Джи Пи през 2007 г. ще се проведе на 16 септември, а не на 28 октомври, както предложи Генералната асамблея на Международната федерация по мотоциклетизъм (FIM), съобщи "Екип".

Това е една от главните промени в календара, чийто краен вариант бе публикуван официално днес.

Свтовният шампионат догодина ще се състои от 18 етапа - с един повече от сегашните след включването на Гран при на Сан Марино.

Сезонът, който традиционно стартираше със състезанието в Херес (Испания), сега ще бъде открит в Катар и ще приключи във Валенсия
.


Крайният вид на календара за 2007 г.:
10.03: Гран при на Катар (Лосайл)
25.03: Гран при на Испания (Херес де ла Фронтера)
22.04: Гран при на Турция (Истанбул)
06.06: Гран при на Китай (Шанхай)
20.06: Гран при на Франция (Льо Ман)
03.06: Гран при на Италия (Мугело)
10.06: Гран при на Каталуня (Барселона)
24.06: Гран при на Великобритания (Донингтън парк)
30.06: Гран при на Холандия (Асен)
15.07: Гран при на Германия (Сашенринг)
22.07: Гран при на САЩ (Лагуна Сека, Калифорния)
19.08: Гран при на Чехия (Бърно)
02.09: Гран при на Сан Марино (Мизано)
16.09: Гран при на Португалия (Ещорил)
23.09: Гран при на Япония (Мотеги)
14.10: Гран при на Австралия (Филип Айлънд)
21.10: Гран при на Малайзия (Сепанг)
04.11: Гран при на Валенсия (Испания)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
uBaHoB`
Just me


Регистриран на: 10 Сеп 2006
Мнения: 618
Общо думи: 40,564
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Чет Мар 08, 2007 12:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето и резултатите от първия ден на квалификациите.

Haga 1m59.01
Toseland 1m59.05
Biaggi 1m59.36
Corser 1m59.44
Lanzi 1m59.45
Bayliss 1m59.50
Kagayama 1m59.80
Xaus 2m00.24
Rolfo 2m00.25
Nieto 2m00.30
Fabrizio 2m00.46
Neukirchner 2m00.62
Laconi 2m00.73
Brookes 2m00.93
Nakatomi 2m00.94
Martin 2m01.96
Smrz 2m03.18
Ellison 2m03.70
Polita 2m03.77
Al Naimi 2m06.48
Drazdak 2m07.17
Xaiser 2m13.13
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
IZVERGA
Fuck Milk...Got Beer?


Регистриран на: 10 Мар 2005
Мнения: 3151
Общо думи: 90,422
Местожителство: Е:БългарияГаброво?

МнениеПуснато на: Нед Мар 11, 2007 7:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кейси Стонър спечели в клас MotoGP


Австралиецът Кейси Стонър спечели Гран при на Катар в клас MotoGP от първия кръг на световния шампионат по мотоциклетизъм. Той успя да се наложи в битката с Валентино Роси, който остана втори на половин секунда зад победителя. Двамата спориха за първото място през цялото състезание с постоянна смяна на водачеството, но в крайна сметка мотоциклетистът от отбора на Дукати Марълборо спечели надпреварата. Трети остана испанецът Дани Педроса.

Много от стартиралите отпаднаха и в крайна сметка едва 10 състезатели успяха да финишират.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
uBaHoB`
Just me


Регистриран на: 10 Сеп 2006
Мнения: 618
Общо думи: 40,564
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Вто Мар 20, 2007 3:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

MotoGP - След Гранд При на Катар - обзор!

Страхотен състезателен уикенд беше нали (не знам дали е точно да го нарека точно така , имайки предвид , че състезанието бе в Събота)? Още от миналата година повтарям ,че всяка една надпревара носи още и още изненади. Е кой можеше да предвиди това , което се случи?! Нека направим малък анализ от значимостта на събитията тази Събота.

На първо място останах почти шокиран от невероятно силното представяне на Кейси. Впечатлих се от този едва 21 годишен младеж, който показа завидна зрялост и феноменална скорост. Старата поговорка в състезателните среди казва, че първо трябва да сравняваме всеки с неговия съотборник. Ако приложим това за тима на Дукати нещата стават много интересни. Лорис Капироси целия уикенд не бе особено доволен от поведението на своята машина, докато неговия млад съотборник редовно оглавяваше класирането и изпусна първата позиция на квалификацията едва за няколко хилядни. След това така и не успя да намери напълно скоростта и да извлече потенциала от очевидно много добрия мотоциклет на Дукати и през състезанието. Най-често една грешка води до втора, а тя до трета. Мислейки си за това се сещам за един от майсторите на състезателното движение по принцип(било то и в съвсем различен спорт)- Джаки Стюърт. Той описва как най-сигурния индикатор, че е откровено бавен и не кара добре е ,че когато излезе на пистата , той се „сблъсква” стремглаво със всичко-точки на спиране, точки на отваряне на газта и т.н. Движението на Капироси ми напомни на тези описания. За съжаление уикенда за него завърши след грешка в преценката и падане. За щастие- целият сезон е пред него , а и очевидно Дукати имат потенциал (както винаги между другото..спомнете си Сузука 2003 и как Дукати достигнаха подиума на първото си състезание,а само на петото-първата си победа).
Това предостави страхотни проблеми на Валентино Роси, който може да се каже ,че взеха състезанието от неговите лапи. На първо място..в тази ситуация няма много какво да се направи. Сетете се за Муджело 2004-та, когато Валентино имаше изоставане „само” с около 10 км/ч на правите от Хонда. Тогава нещата бяха много по-контролируеми и с играене със състезателната линия(често това представлява просто отбиване в частта на правата, която води към вътрешността на първия завой, за да се пази линията на влизане) той успя да спечели. Сега това беше невъзможно, защото Вале биваше изпреварен преди средата на линията, което е просто нечувано. Мисля ,че инженерите на Ямаха и Хонда ще имат доста работа по мотоциклетите следвашите седмици за да възкачат максималната скорост във висините наложени от Дукати. Те от своя страна доказаха нещо, което повтарят от 2003-та година. Тоест ,че с малки промени по аеродинамиката могат да се печели изключително много(Ливио Супо каза, че само ако ръцете на състезателя не са на правилното място, лесно се губи еквивалента на 20 коня).След близо стотици часове прекарани в аеродинамичните тръби, резултата е повече от задоволителен и допринесе за една прекрасна победа на момчетата от Болоня.
Колкото до Валентино Роси-нека да не подценяваме и неговата езда. Той беше перфектен във всяко отношение-борба за победа, чиста скорост, постоянство в темпото. Но както казах-днес Дукати бяха непобедими.
От друга страна е и интересно да се замислим ,че Кейси е научил един изключителен трик от Валентино(това разбира се грубо казано..)-последната му обиколка всъщност бе и най-бързата в надпреварата. Тази надпревара просто напомня на Валенсиа 2002...там Валентино просто каза за Алекс Барос: „Днес бях победен от по-бърз състезател”.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
IZVERGA
Fuck Milk...Got Beer?


Регистриран на: 10 Мар 2005
Мнения: 3151
Общо думи: 90,422
Местожителство: Е:БългарияГаброво?

МнениеПуснато на: Сря Мар 21, 2007 10:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Даниел Педроса: Роси е фаворит в Испания



Херес. Пилотът на Хонда Даниел Педроса изрази мнение, че седемкратният световен шампион в Мото ГП Валентино Роси ще е основният претендент за спечелването старта за Голямата награда на Испания, пише ”Марка”. Състезанието от втория кръг в първенството ще се проведе този уикенд в Херес. Според испанеца моторите на Ямаха ще се приспособят по-лесно към пистата. “Все пак трябва да изчакаме да минат тренировките, но си мисля, че те (бел. “Фокус” – в Ямаха) имат предимство, тъй като моторът им е по-добър в завоите. Трудно обаче е да се предвиди какво ще стане. Надявам се нещата да ни потръгнат и да проведем добри тренировки. Предполагам, че отпред ще са Дукати, Ямаха, а може би и Сузуки”, каза Педроса.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Мотор Мания Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov