forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Ролята на Сталин във Великата Отечествена война
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Литература
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
none
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 12 Мар 2005
Мнения: 1211
Общо думи: 29,253
Местожителство: Nothingness

МнениеПуснато на: Чет Юни 23, 2005 1:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

martto написа:
none написа:
ShortY написа:
аз само знам със сигурност че руснаците са изгубили много повече хора ..... ся какви са цифрите не знам !!! ама те имат и по голям човешки ресурс така че ....


Много правилни, Сталин имал човешки ресурс, еми дай да ги пратим да мрат а? Според martto само комунизъм, аве брато в кой свят живеем а?
Кат искъш комунизъм отиди в китай дет онея студенти ги прегазили с танкове и тука ли искаш същото?
Ако беше прочел малко по-нагоре, щеше да видиш, че това е най-правилният ход на Сталин, защото иначе щеше да загуби още по-вече хора.... Иначе аз опаравдавам дори и наказателните отряди, защото пред безизходицата, русите хвърлят всичките си сили в атака на врага. Пък все пак нямаше как да не допусне жертви, тъй като не той атакува, а е атакуван (Франки зная ти мнението, не ми спори). А това, че обяваява войната за Отечествена е един от най-правилние му ходове. Между другото по времето на Сталин съветските военачалници са били много по-напреднали от западните (които още изучавали начините на водене на война отпреди 200 години).


Бла,бла,бла гледай враг пред портите, как зарад някав глупав град умрели толкоз народ и то щото бил сталинград(града на сталин), тоя човек не може да се оправдае, мръсен откачланик, параноик и т.н.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
ikonoma
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 22 Апр 2005
Мнения: 360
Общо думи: 7,964

МнениеПуснато на: Чет Юни 23, 2005 1:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

none написа:

Бла,бла,бла гледай враг пред портите, как зарад някав глупав град умрели толкоз народ и то щото бил сталинград(града на сталин), тоя човек не може да се оправдае, мръсен откачланик, параноик и т.н.

Как си позволяваш да обижаш Сталин-човекът създал най-голямата съветска социалистическа държава в света.Когато стигнеш неговото могъщество и власт можеш да го коментираш.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
botroid
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Фев 2004
Мнения: 1730
Общо думи: 11,794

МнениеПуснато на: Чет Юни 23, 2005 7:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

T.N.F. написа:
Къде, по дяволите ме хвърли по върбите с твоите умрели статистики. На едно място ми показваш, че СССР губи 40 млн., което пълна простотия, после 29, което пак е доста. Като искаш да спорим, вземи си намисли едни конкретни числа и ми докажи, че те са верните - а не да ми пишеш глупости, че немците били загубили 7 млн, после 5 млн.


"мойте умрели статистики" не са мой, не съм ги изчислил аз, ПРОСТО ТИ ДАДОХ ЛИНКОВЕ ДА ВИДИШ КОЛКО СА ОФИЦИАЛНО ЗАГУБИТЕ НА ГЕРМАНИЯ! Аз не мисля числа, не съм военен историк. И за "глупостите" обвинявай не мен, а съответните източници на статистиките. Както сам виждаш няма точни и безспорни данни за загубите, те варират плюс-минус милиони!

ikonoma написа:
Как си позволяваш да обижаш Сталин-човекът създал най-голямата съветска социалистическа държава в света.Когато стигнеш неговото могъщество и власт можеш да го коментираш.


Другарю, култа към Сталин умря още във 53-та. Сега сме 2005-та, вари гласувай за БКП (Не за БСП), това сега е една малка партийка, където сичките са такива като теб - живи изкопаеми, пещерни комунисти от най-ретрограден тип, милеещи по една отминала епоха, която за наше щастие никога вече няма да се върне. Призрака на комунизма изчезна преди десетилетия, в най-голямата някога соц. държава, сега се вихри див капитализъм, а могъществото на Сталин е отдавна в праха на историята, там където е мястото на сички комуняги.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
martto
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 20 Дек 2004
Мнения: 595
Общо думи: 0
Местожителство: бул. Ленин 21

МнениеПуснато на: Чет Юни 23, 2005 7:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

botroid написа:
Призрака на комунизма изчезна преди десетилетия, в най-голямата някога соц. държава, сега се вихри див капитализъм, а могъществото на Сталин е отдавна в праха на историята, там където е мястото на сички комуняги.
Не бързай толкова с прецениките, приятелю. Рано е да вадиш генерални изводи за бъдещето.
_________________
HASTA LA
VICTORIA
SIEMPRE
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
martto
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 20 Дек 2004
Мнения: 595
Общо думи: 0
Местожителство: бул. Ленин 21

МнениеПуснато на: Пет Юни 24, 2005 10:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

franky написа:
Сталин тръгва първи на война

Ами достатъчно красноречив е факта, че войната (в по-голямата си част) се води на територията на СССР. Ако наистина беше нападнал Сталин, военните действия щяха да са, ако не в Германия, то поне в териториите анексирани от "немската военна машина". Припомни си, че още края на 41 г. Гитлер поставя Ленинград под обсада............ този факт трябва да ти подскаже кой започва "Отечествената" война (отечествена разбира се за СССР). А доколкото аз знам и от историческият опит, който имам - заключвам, че войната започва не обсаденият народ, а този, който обсажда. (малко неясно го написах, ама карай......)
Чакам опровержение Laughing
_________________
HASTA LA
VICTORIA
SIEMPRE
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
franky
Фен на Челси


Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 3530
Общо думи: 70,660
Местожителство: Stamford Bridge,Fulham Road,London

МнениеПуснато на: Съб Юни 25, 2005 8:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

тъй или иначе каквото и да ти кажа няма да те убедя,както и ти каквото и да ми кажеш няма да ме убедиш Smile
Хитлер е по умен и Сталин тръгва пръв,това е Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
martto
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 20 Дек 2004
Мнения: 595
Общо думи: 0
Местожителство: бул. Ленин 21

МнениеПуснато на: Съб Юни 25, 2005 10:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

franky написа:
тъй или иначе каквото и да ти кажа няма да те убедя,както и ти каквото и да ми кажеш няма да ме убедиш Smile

Това си е точно така и за това бях писал, че ти знам мнението Smile
Но все пак трябва да го обсъдим и да стигнем до някъкъв консенсус Confused
franky написа:
Хитлер е по умен и Сталин тръгва пръв,това е Smile
Абе не го зная колко е бил умен, ама съществуват документи, които доказват, че Гитлер е бил луд.........
_________________
HASTA LA
VICTORIA
SIEMPRE
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
franky
Фен на Челси


Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 3530
Общо думи: 70,660
Местожителство: Stamford Bridge,Fulham Road,London

МнениеПуснато на: Съб Юни 25, 2005 12:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Aйнщаин също е луд,лудите хора са гениални
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
martto
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 20 Дек 2004
Мнения: 595
Общо думи: 0
Местожителство: бул. Ленин 21

МнениеПуснато на: Съб Юни 25, 2005 12:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да бе, ама на мен като слушам Вагнер не ми иде да завладея Полша Very Happy
_________________
HASTA LA
VICTORIA
SIEMPRE
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
franky
Фен на Челси


Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 3530
Общо думи: 70,660
Местожителство: Stamford Bridge,Fulham Road,London

МнениеПуснато на: Съб Юни 25, 2005 12:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хахахахаха Very Happy
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
dosh
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Сеп 2004
Мнения: 1439
Общо думи: 85

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2005 6:53 pm    Заглавие: Re: Ролята на Сталин във Великата Отечествена война Отговорете с цитат

martto написа:
Радвам се, че пусна тази тема точно сега, браво! Днес точно имах спор с един бивш съученик относно "трябвало ли е Сталин да допуска толкова жертви". Темата се разпали, защото гледахме парада от май 1945 г. на Червеният площад в Москва (интересно е, някой светъл ден ще го кача на ДС-то). Значи идеята е следната - аз защитих тезата, че това е бил единственият начин да бъде спечелена войната. Жертвите трябваше да бъдат допуснати, защото в противен случай това не само можеш да деморализира червената армия, но и война на тесен фронт с мощният вермахт е обречена на неуспех. А (така си мисля) Сталин се възползва от неподходящият природен климат за германците. Така, както каза и ТНФ - той си усигорява и възможност атаки във тила на нацистите. Според мен Сталин е използвал най-радикалните мерки за постигане на победата (включително и наказателният "приятелски" огън). Той е избрал най-подходящата стратегия за водене на сраженията. Все пак той е бил предизвестен за намерението на немците да настъпят на изток още през 1940 г.

Между другото ми направи впечатление на парада по случай "Ден Победы", че го водеше не Й.В.Сталин, а маршал Жуков (който е бил и царски офицер).


Ми как да не допусне толкова жертви като руснаците отиват голи и боси, въоръжени с вили да воюват срещу добре въоръжената немска армия? Нали в училище са ни набивали в главите как разни герои са запушвали с гърдите си немски дзотове.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
ikonoma
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 22 Апр 2005
Мнения: 360
Общо думи: 7,964

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2005 7:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dosh написа:

Ми как да не допусне толкова жертви като руснаците отиват голи и боси, въоръжени с вили да воюват срещу добре въоръжената немска армия? Нали в училище са ни набивали в главите как разни герои са запушвали с гърдите си немски дзотове.

Много грешиш с тези преценки.Червената армия въобще не е зле въоръжена.Загубите се дължат най-вече на в пъти по-добре подготвените немски генерали от съветските.Например ,танкът Т-34 е най-добрият във Втората световна война,Катюшата е много опасно съветско оръжие,което помита цели градове и т.н
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
dosh
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Сеп 2004
Мнения: 1439
Общо думи: 85

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2005 9:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ikonoma написа:
Много грешиш с тези преценки.Червената армия въобще не е зле въоръжена.Загубите се дължат най-вече на в пъти по-добре подготвените немски генерали от съветските.Например ,танкът Т-34 е най-добрият във Втората световна война,Катюшата е много опасно съветско оръжие,което помита цели градове и т.н


Това не са преценки. Чист руснак съм, нямам нищо българско в себе си и до 14-годишна възраст съм живял в Русия. От малък са ни набивали в главите за Великая Отечественная.
Тва за танковете е вярно. Обаче докато немците са бълвали леки и ненадежни танкове, руснаците са правили мощни ама скъпоструващи танкове и сигурно на един съветски танк са се падали по 10 немски.
За генералите не знам. Обаче като руснак претендирам че нашите са били по-добри Smile
Помисли: Германия - държава с най-силната икономика както тогава така и сега, с най-модерната техника. И Русия - където повечето са били обикновени селяни след изгонването на интелигенцията след революцията. Как да не са били голи и боси?
ПС И гледай повече военни филми, руски. Государственная граница например. Сега го дават по РТР в събота и неделя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
martto
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 20 Дек 2004
Мнения: 595
Общо думи: 0
Местожителство: бул. Ленин 21

МнениеПуснато на: Сря Юни 29, 2005 7:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dosh написа:
ikonoma написа:
Много грешиш с тези преценки.Червената армия въобще не е зле въоръжена.Загубите се дължат най-вече на в пъти по-добре подготвените немски генерали от съветските.Например ,танкът Т-34 е най-добрият във Втората световна война,Катюшата е много опасно съветско оръжие,което помита цели градове и т.н


Това не са преценки. Чист руснак съм, нямам нищо българско в себе си и до 14-годишна възраст съм живял в Русия. От малък са ни набивали в главите за Великая Отечественная.
Тва за танковете е вярно. Обаче докато немците са бълвали леки и ненадежни танкове, руснаците са правили мощни ама скъпоструващи танкове и сигурно на един съветски танк са се падали по 10 немски.
За генералите не знам. Обаче като руснак претендирам че нашите са били по-добри Smile
Помисли: Германия - държава с най-силната икономика както тогава така и сега, с най-модерната техника. И Русия - където повечето са били обикновени селяни след изгонването на интелигенцията след революцията. Как да не са били голи и боси?
ПС И гледай повече военни филми, руски. Государственная граница например. Сега го дават по РТР в събота и неделя.

Като са нямали руснаците оръжия и техника, как ще ми обясниш факта, че е нямало достатъчно пилоти за самолетите и са ги обучавали набързо след началото на войната.
_________________
HASTA LA
VICTORIA
SIEMPRE
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
dosh
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Сеп 2004
Мнения: 1439
Общо думи: 85

МнениеПуснато на: Чет Юни 30, 2005 4:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

martto написа:

Като са нямали руснаците оръжия и техника, как ще ми обясниш факта, че е нямало достатъчно пилоти за самолетите и са ги обучавали набързо след началото на войната.


Абе вие всичко буквално ли приемате, не мога да разбера? Да не си представяш, че наистина голи и боси са се били с немците бе?
Отказвам се да се обаждам тука вече.
И кога съм казал, че са нямали оръжия и техника?
Ай прочети по-внимателно кво съм писал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Литература Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov