forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Политбюро
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Литература
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
martto
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 20 Дек 2004
Мнения: 595
Общо думи: 0
Местожителство: бул. Ленин 21

МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2005 3:31 pm    Заглавие: Политбюро Отговорете с цитат

Не зная дали мястото на тази тема е тук (тъй като няма раздел История), но от доста време се каня да споделя с партийните си другари важна информация относно Политбюро(1917 - 1930). Прочетете - интересно е!

Политбюро (за които не знаят) е бил върховния правителствен орган на КПСС, който същевременно е определял и държавната политика. На практика това е било политическо бюро на ЦК, като членовете са се определяли партийно (вътрешно) за управлението на комитетите за определено време. И така:

23 октомври 1917: Бубнов, Зинониев, Каменев, Ленин, Соколников (Сталин и Троцки са избрани след събранието на ЦК)

25 март 1919: Каменев, Крестински, Ленин, Сталин и Троцки (са избрани за пълноправни членове), Бухарин, Зинониев и Калинин (са избрани за кандидат-членове).

5 април 1920: Каменев, Крестински, Ленин, Сталин, Троцки, Бухарин, Зинониев и Калинин

16 март 1921: Зинониев, Каменев, Ленин, Сталин, Троцки, Бухарин, Калинин и Молотов

3 април 1922: Зинониев, Каменев, Ленин, Руков, Сталин, Томски, Троцки, Бухарин, Калинин, Молотов

26 април 1923: Зинониев, Каменев, Ленин, Руков, Сталин, Томски, Троцки, Бухарин, Калинин, Молотов

21 януари 1924: Ленин умира

2 юни 1924: Бухарин, Зинониев, Каменев, Руков, Сталин, Томски, Троцки, Держунски, Калинин, Молотов, Соколников, Руджутак, Фрунжи

1 януари 1926: Бухарин, Ворошилов, Зинониев, Калинин, Молотов, Руков, Сталин, Томски, Троцки, Держински, Каменев, Петровски, Руджутак и Угланов

19 декември 1927: Бухарин, Ворошилов, Калинин, Кубушев, Молотов, Руков, Руджутак, Сталин, Томски, Андреев, Каганович, Киров, Косьор, Микоян, Петровски, Угланов и Чубар

13 юли 1930: Ворошилов, Каганович, Калинин, Киров, Косьор, Кубушев, Молотов, Руджутак, Сталин, Андреев, Микоян, Петровски, Сърцов, Чубар


Някой друг път ще продължа от 1930 до 1953 г.
Но за сега е интерсно да знаете, че 1932 г. Руджутак се оттегля, 1934 г. Киров е убит (по полит. причини), а през 1935 Кубушев умира.....
_________________
HASTA LA
VICTORIA
SIEMPRE
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
ikonoma
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 22 Апр 2005
Мнения: 360
Общо думи: 7,964

МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2005 3:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ценна информация,другарю.Аз знам ,че Сталин убива Троцки след като избягва в Мексико,а след това и Каменев и Зинобиев.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
martto
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 20 Дек 2004
Мнения: 595
Общо думи: 0
Местожителство: бул. Ленин 21

МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2005 3:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това са радикални мерки за едно добро управление на тази огромна федерация!
_________________
HASTA LA
VICTORIA
SIEMPRE
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
dosh
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Сеп 2004
Мнения: 1439
Общо думи: 85

МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2005 3:44 pm    Заглавие: Re: Политбюро Отговорете с цитат

Само да те поправя малко щото си объркал имената им и малко се чудех кой е тоя Фрунжи или Кубушев.

Зинониев - Зиновьев
Держунски -Дзержинский
Фрунжи - Фрунзе
Кубушев - Куйбышев (има и такъв град)

Иначе информацията е интересна. Мерси.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
ikonoma
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 22 Апр 2005
Мнения: 360
Общо думи: 7,964

МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2005 3:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

martto написа:
Това са радикални мерки за едно добро управление на тази огромна федерация!

Така е.Те само са се опитвали да отупснат здравата власт на Сталин,а това би довело до разпад на огромната,все още неукрепнала държава.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
dosh
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Сеп 2004
Мнения: 1439
Общо думи: 85

МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2005 3:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тва ли е най-новата мода сега? Да си викате другарю и да се правите че се кефите на КПСС? Странно...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
ikonoma
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 22 Апр 2005
Мнения: 360
Общо думи: 7,964

МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2005 3:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dosh написа:
Тва ли е най-новата мода сега? Да си викате другарю и да се правите че се кефите на КПСС? Странно...

Разбира се ,че това е правилното обръщение.Комунизмът сближава хората по този начин.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
ivo27
Вратар
Вратар


Регистриран на: 21 Яну 2005
Мнения: 2690
Общо думи: 56,620

МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2005 3:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dosh написа:
Тва ли е най-новата мода сега? Да си викате другарю и да се правите че се кефите на КПСС? Странно...

знаят история хората ...
след Царя идват комунистите Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
dosh
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Сеп 2004
Мнения: 1439
Общо думи: 85

МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2005 3:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ivankov написа:
dosh написа:
Тва ли е най-новата мода сега? Да си викате другарю и да се правите че се кефите на КПСС? Странно...

знаят история хората ...
след Царя идват комунистите Smile


Охохохо тва беше яко!
Ми да взема и аз да се готвя значи. Някъде имах пионерска връзка и значка със Ленин.

А ако трябва да сме сериозни: тва с другарю и цитатите на Ленин повече прилича на подигравка и то гадна щото повечето от вас не си спомнят комунизма, да не говорим, че в България комунизмът изобщо не е бил като в Русия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
ikonoma
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 22 Апр 2005
Мнения: 360
Общо думи: 7,964

МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2005 4:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dosh написа:
Ivankov написа:
dosh написа:
Тва ли е най-новата мода сега? Да си викате другарю и да се правите че се кефите на КПСС? Странно...

знаят история хората ...
след Царя идват комунистите Smile


Охохохо тва беше яко!
Ми да взема и аз да се готвя значи. Някъде имах пионерска връзка и значка със Ленин.

А ако трябва да сме сериозни: тва с другарю и цитатите на Ленин повече прилича на подигравка и то гадна щото повечето от вас не си спомнят комунизма, да не говорим, че в България комунизмът изобщо не е бил като в Русия.

Като бях малък до преди 2-3 години в къщи все ми набиваха в главата колко е хубаво през демокрацията,колко е лош социализма(до комунизъм просто не се е стигнало), но като започнах да се осъзнавам прецених,че социализма е много по-демократичен и справедлив.Сега можеш да приказваш свободно,но с празна уста. Никой не го интересува ,че "дрънкаш менчето".Всеки си прави далаверата толкова безочливо и явно,че въобще не го интересува какво казва народа.За жалост това е нашето "демократично" управление след 10 ноември 1989г. Very Happy
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
_bioHAZArd_
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Окт 2004
Мнения: 1373
Общо думи: 31,249
Местожителство: България, Габрово

МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2005 4:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

еми при комунизма ти е пълен стомаха ама ти дрънкаше достъпа до почти всичко и не можеше и менчето да лопаш. и всичките тези режими са просто една утопия ... невъзможни за постигане така както са възникнали като идея. така че и който режим да е все таз ... все за нещо духаш супата
_________________
Уважавай Бога ! Обичай Жената ! Пази Родината !

http://www.bgtuner.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
dosh
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Сеп 2004
Мнения: 1439
Общо думи: 85

МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2005 4:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ikonoma написа:

Като бях малък до преди 2-3 години в къщи все ми набиваха в главата колко е хубаво през демокрацията,колко е лош социализма(до комунизъм просто не се е стигнало), но като започнах да се осъзнавам прецених,че социализма е много по-демократичен и справедлив.Сега можеш да приказваш свободно,но с празна уста. Никой не го интересува ,че "дрънкаш менчето".Всеки си прави далаверата толкова безочливо и явно,че въобще не го интересува какво казва народа.За жалост това е нашето "демократично" управление след 10 ноември 1989г. Very Happy


Еми то на думи и в произведенията на Ленин всичко е прекрасно. Обаче на практика издигане на лозунги от типа Всичко за народа са довели до: разстрел и гонения на велики писатели като Ахматова, Булгаков, Солженицын, Набоков. Някои произведения не са били издавани. Издадени са чак след перестройката. Или например газене с танкове на мирна демонстрация в моя роден град. Работниците са искали само увеличение на заплатите, нищо повече. Загинали са над 60 мирни демонстранти. И тва са само два примера.
Не казвам че и демокрацията е кой знае кво. На книга също е прекрасна. САЩ - the land of the free. Глупости на търкалета. Просто тва вашето прилича по-скоро или на детска игричка или на някакво парадиране от типа Вижте ни ние пък сме комунисти и четем томовете на Ленин в оригинал. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
martto
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 20 Дек 2004
Мнения: 595
Общо думи: 0
Местожителство: бул. Ленин 21

МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2005 5:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dosh, не знам за теб какво е подигравка и какво - не, но аз не мога да приема да ме управляват псевдодемократи, които да ми обещават безплатно образование, вдигане на пенсиите с 3 на 100 и т.н.
Не забелязвате ли, че България се превръща в параван за политически далавери......
След приватизацията всичко трябваше да е розово и хубаво....... но напрактика - учебниците започнаха ДА НЕ СА БЕЗПЛАТНИ, някакви реформи в НЗОК, които НЕ са за хубаво! В магазина влизаш с 20 лв., излизаш със стотинки, 2 кг. сирене, един хляб и 200 гр. салам...... е какво е това?!!! Не мога да приема и това да започваме някакви неразчетени войни с Ирак!
А ако говорим за Маркско-Ленинската теория - да наистина тя е прекрасна! Но защо не можа да се премине прехода от социализъм към комунизъм - пак причината са шиб*ните американци и "оня белязания"! А моят въпрос е "Защо тази теория да е УТОПИЯ?". Според мен трябват малко повече години на преход и промяна в човешкото мислене (вседствие на прехода). Ако бъдем честни в Русия по-старите поколения са запазили моралните ценности на комунистическият режим, докато в Б-я почти няма такова мислене! Все пак там са били по-дълго време под социалитически режим! Така че за мен комунизмът не е утопия, а въпрос на време!
_________________
HASTA LA
VICTORIA
SIEMPRE
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
T.N.F.
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 28 Сеп 2004
Мнения: 817
Общо думи: 12,721

МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2005 6:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Радвам се, че се сетил да го споделиш. А дали някой може да ми даде малко повечко информация за Феликс Дзерджински и ЧК!?!
_________________
MANCHESTER UNITED - ONE UNITED - FOREVER UNITED
Цитат:
Жозе Моуриньо: Плаках, когато напусках Челси (Abramovich makes me cry)

Arrow Mourinho is a bloody emo! Laughing
If you're not a Manc - you're a wank!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
dosh
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Сеп 2004
Мнения: 1439
Общо думи: 85

МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2005 6:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми беше евтино, защото всичко се поемаше от държавата и тя носеше всичко на свой гръб. И имаше производство. Сега няма как да се върне тва време, не си правете илюзии.
А УТОПИЯ е защото при комунизма всички са равни. Тва какво означава според тебе? Че аз като съм например гениален музикант трябва да вземам заплата като на колхозник така ли?
Комунизмът е идеология на бедния който завижда на богатия и казва Щом аз нямам пари, нека и той да няма.
Освен това в България е било добре през комунизма щото българските стоки масово се изнасяха в Русия и другите соц страни. А Русия пък се крепеше както и сега само от природните си богатства.
Само погледни Китай сега! Защо са все още комунисти? Щото боклучавите им стоки се изнасят в целия свят!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Литература Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov