forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Джордж Гарлин
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Литература
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
HellRose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 03 Ное 2004
Мнения: 972
Общо думи: 3,315
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 7:56 pm    Заглавие: Джордж Гарлин Отговорете с цитат

Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни! - Джордж ГАРЛИН

Когато съпругата на Джордж Гарлин починала, Гарлин - известният груб и устат комик от 70-те и 80-те години - написал тази невероятно изразителна статия - толкова уместна и днес, в епохата след 11 септември.

Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме повече, но се радваме на по-малко. Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече удобства, но по-малко време. Имаме повече образование, но по-малко разум, повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве.

Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко. Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често.

Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем. Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините. Отидохме на луната и се върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия съсед. Покорихме космическите ширини, но не и душевните. Правим по-големи неща. Но не и по-добри неща.

Пречистихме въздуха, но замърсихме душата. Подчинихме атома, но не и предразсъдъците си. Пишем по¬вече, но научаваме по-малко. Планираме по¬вече, но постигаме по-малко. Научихме се да бързаме, но не и да чакаме. Правим нови компютри, които складират повече информация и бълват повече копия от когато и да било, но общуваме все по-малко.

Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и трудните връзки. Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове. Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата, които правят всичко - възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни. Време, в което има много на витрината, но малко в склада. Време, когато технологията позволява това писмо да стигне до вас, но също ви позволява да го споделите или просто да натиснете „изтриване".

Запомнете, отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са с вас завинаги. Запомнете, кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порасне и няма да е вече до вас. Запомнете и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка.

Запомнете и казвайте „обичам те" на любимите си, но най-вече наистина го мислете. Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето. Запомнете и се дръжте за ръце, и ценете моментите, когато сте заедно, защото един ден този човек няма да е до вас. Отделете време да се обичате, намерете време да си говорите, и намерете време да споделяте всичко, което имате да си кажете.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
y-project
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Авг 2004
Мнения: 709
Общо думи: 7,345
Местожителство: В Залата

МнениеПуснато на: Чет Юни 09, 2005 1:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

МНОГО добро Exclamation Цялото ми хареса Wink
_________________
http://www.vbox7.com/play:c97f3de0
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
HellRose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 03 Ное 2004
Мнения: 972
Общо думи: 3,315
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юни 09, 2005 1:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

y-project написа:
МНОГО добро Exclamation Цялото ми хареса Wink
И на мене ама май другите ги мързи да го прочетат Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
y-project
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Авг 2004
Мнения: 709
Общо думи: 7,345
Местожителство: В Залата

МнениеПуснато на: Чет Юни 09, 2005 1:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ПРОЧЕТЕТЕ ГО! СТРУВА СИ!!!
_________________
http://www.vbox7.com/play:c97f3de0
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Tigerina
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 03 Дек 2004
Мнения: 347
Общо думи: 410

МнениеПуснато на: Чет Юни 09, 2005 2:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

y-project написа:
ПРОЧЕТЕТЕ ГО! СТРУВА СИ!!!


И помислете върху него като го прочетете !
_________________
With the lights out it's less dangerous
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
dosh
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Сеп 2004
Мнения: 1439
Общо думи: 85

МнениеПуснато на: Чет Юни 09, 2005 2:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тва всеки си го разбира подсъзнателно или съзнателно ама нищо няма да се промени. Ако ще да се напишат 5000 такива статии.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
HellRose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 03 Ное 2004
Мнения: 972
Общо думи: 3,315
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юни 09, 2005 2:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dosh написа:
Тва всеки си го разбира подсъзнателно или съзнателно ама нищо няма да се промени. Ако ще да се напишат 5000 такива статии.
Мчи то по таз логика за к'фо учим литература, сички знаят всеобщите проблеми на времето... ама щом има хора да пишат, трябва да има хора и да четат Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
dosh
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Сеп 2004
Мнения: 1439
Общо думи: 85

МнениеПуснато на: Чет Юни 09, 2005 2:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

c1rca написа:
dosh написа:
Тва всеки си го разбира подсъзнателно или съзнателно ама нищо няма да се промени. Ако ще да се напишат 5000 такива статии.
Мчи то по таз логика за к'фо учим литература, сички знаят всеобщите проблеми на времето... ама щом има хора да пишат, трябва да има хора и да четат Wink


Аааа недей да обобщаваш! Аз казах за конкретната статия която е написана в стил "Съвети за тийнейджърите" във Вестник за Дома. Лозунги от типа Бъди какъвто си! И кво? Кат пубертет колко лозунги такива съм прочел ама единтствено личния ми опит ме е научил на нещо и ме е направил такъв какъвто съм. Тва е в природата на човека - докато сам не се сблъскаш с нещо няма да се научиш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Al3xand3r
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 14 Юли 2004
Мнения: 765
Общо думи: 0
Местожителство: село Габрово, област България

МнениеПуснато на: Чет Юни 09, 2005 3:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

до сега не е ли поствано тва .........аз бях го преписал много отдавна ама си мислех че го е имало............както и да е ......отдавна съм го прочел Wink Very Happy
_________________
Не следвай път - върви където няма път и остави следа!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
GaNdja_FeRmEr
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Май 2004
Мнения: 239
Общо думи: 1,142
Местожителство: Plachkovci

МнениеПуснато на: Чет Юни 09, 2005 6:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Човека си е много прав, ама според мен доста от нещата, които ни се случват са необратими и просто се случват така, защото така ни е най-изгодно или пък най-лесно. Просто в днешно време стават няк'ви неща и доста често дори не се замисляме над това, което става.Но аз мога да си пиша доста по тая тема, ама то от писане фаида няма :П Айде т'ва е за сега ... и мислете с главите си Smile
_________________
Не оставяй днескашната работа за утре,като можеш да я свършиш и в други ден!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
_V!c7oR_
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 18 Ное 2004
Мнения: 525
Общо думи: 2,512
Местожителство: Нейде тука

МнениеПуснато на: Чет Юни 09, 2005 6:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

зе ми 5 стотинки докато го прочета
ама си струваше
_________________
lqlqlqlq
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
HellRose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 03 Ное 2004
Мнения: 972
Общо думи: 3,315
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юни 09, 2005 8:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dosh написа:
Тва е в природата на човека - докато сам не се сблъскаш с нещо няма да се научиш.
Хах имаше една мисъл ... учи се от грешките на другите, а не само от тфоите, за да може да не ги допуснеш и да се учиш от тях... смисъла е долу горе такъв... Confused Wink Razz
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
dosh
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Сеп 2004
Мнения: 1439
Общо думи: 85

МнениеПуснато на: Чет Юни 09, 2005 8:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

c1rca написа:
dosh написа:
Тва е в природата на човека - докато сам не се сблъскаш с нещо няма да се научиш.
Хах имаше една мисъл ... учи се от грешките на другите, а не само от тфоите, за да може да не ги допуснеш и да се учиш от тях... смисъла е долу горе такъв... Confused Wink Razz


Ми ти учиш ли се от грешките на другите?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
HellRose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 03 Ное 2004
Мнения: 972
Общо думи: 3,315
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юни 09, 2005 8:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dosh написа:
c1rca написа:
dosh написа:
Тва е в природата на човека - докато сам не се сблъскаш с нещо няма да се научиш.
Хах имаше една мисъл ... учи се от грешките на другите, а не само от тфоите, за да може да не ги допуснеш и да се учиш от тях... смисъла е долу горе такъв... Confused Wink Razz


Ми ти учиш ли се от грешките на другите?
хаха аз съм грешката другите са безгрешни Wink Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
replay
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 03 Ное 2004
Мнения: 378
Общо думи: 996
Местожителство: V konteinera "Milko UsheF" Tam Kato Trygnesh Po Pytq za Gerry :)

МнениеПуснато на: Чет Юни 09, 2005 9:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

това ми хареса .. Smile бравоооо хахахахаха
_________________
GeT NasTy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Литература Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov