forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

БГ футболисти зад граница
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Футбол
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivo27
Вратар
Вратар


Регистриран на: 21 Яну 2005
Мнения: 2690
Общо думи: 56,620

МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2005 9:05 pm    Заглавие: БГ футболисти зад граница Отговорете с цитат

това е тема за коментари на БГ футболистите в чужбина. Може да коментираме Мартин, Бербо, Стилян, ЧАВДАР и др.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
ivo27
Вратар
Вратар


Регистриран на: 21 Яну 2005
Мнения: 2690
Общо думи: 56,620

МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2005 9:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Германският телевизионен канал "Премиере", цитиран от радио "Гонг" коментира, че българският играч на Волфсбург Мартин Петров абсолютно сигурно ще напусне тима на "вълците".

Платеният канал, който предаваше на живо цялата световна квалификация между България и Хърватия, заяви, че с играта си нападателят на "лъвовете" е доказал, че отдавна е задминал класата на сегашния си тим.

Както е известно, Мартин се спряга за ново попълнение на испанския Атлетико (Мадрид) от идния сезон, като ръководството на "дюшекчиите" предлага за него сумата от 6 милиона евро.

Българинът има договор с Волфсбург за още една година, но като се има предвид, че наставникът Ерик Геретс напусна и пое Галатасарай, а Андрес Д’Алесандро ще подсили английския Тотнъм то е явно, че и Мартин Петров ще поеме в различна посока.

Междувременно националът бе обявен днес за почетен гражданин на родния си град Враца.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Enzo_MonTeLLa
("Лесно е!" аз ша почерпя)


Регистриран на: 03 Фев 2005
Мнения: 3215
Общо думи: 124,961
Местожителство: Трявна, щата Сомалия

МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2005 9:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По Ринг казаха, че Барса са харесали Марто Confused, ама сигурно нищо по сериозно Idea
_________________


Последната промяна е направена от Enzo_MonTeLLa на Пон Юни 06, 2005 9:34 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
shyne
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Сеп 2004
Мнения: 1150
Общо думи: 2,388
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2005 9:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пропада трансферът на Мартин Петров в Атлетико (М)
Трансферът на Мартин Петров в Атлетико (М) няма да се осъществи, съобщи радио Експрес. Това призна сам нападателят на Волфсбург във Враца след обявяването му за почетен гражданин на града. Селекционерът на националния тим Христо Стоичков, който присъства на церемонията, пожела на Мартин все пак да опита и футбола в Испания, но в Барселона. Той допълни, че цената на Мартин надминава 10 млн. евро и това е отказало мадридския клуб, но напомни, че бившият му съотборник от Барса Чики Бегиристайн е още в България.
_________________
Ювентус Торино
ПФК"СЛАВИЯ" (СОФИЯ)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
shyne
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Сеп 2004
Мнения: 1150
Общо думи: 2,388
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2005 9:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Рейнджърс е фаворит за нова титла в Шотландия
Шампионът Глазгоу Рейнджърс е фаворит за нова титла в Шотландия според водещия световен букмейкър "Sportingbet.bg". Залози за това събитие си приемат при коефициент 1,72. Шансовете на отбора на Стилиян Петров Селтик са оценени с 2,00. В класацията следват Хибърниън (251,00), Абърдийн (301,00), Хартс (401,00) и други. Аутсайдер през новия сезон в Шотландия според "Sportingbet.bg" е новакът Фолкърк с коефициент за титла 4001,00.
_________________
Ювентус Торино
ПФК"СЛАВИЯ" (СОФИЯ)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
shyne
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Сеп 2004
Мнения: 1150
Общо думи: 2,388
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2005 9:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Советский спорт: Чавдар Янков вместо в Русия заминава за Хановер
Халфът на българския национален тим и Славия Чавдар Янков ще играе през следващия сезон в германския Хановер 96, съобщава руският в. “Советский спорт”. Интерес към него проявяваха редица клубове от Украйна и Русия, между които Спартак (М). 21-годишният Янков, който има 10 мача за националния тим, е считан за един от най-талантливите млади играчи в България. Хановер го взима под наем с право да го откупи след края на следващия сезон.
_________________
Ювентус Торино
ПФК"СЛАВИЯ" (СОФИЯ)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
shyne
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Сеп 2004
Мнения: 1150
Общо думи: 2,388
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2005 9:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Панталео Корвино: Миколи и Божинов са удоволствие за окото
“Фабрицио Миколи и Валери Божинов са удоволствие за окото, когато са на терена”. Тези думи са на новия спортен директор на италианския Фиорентина Панталео Корвино, който говори за причините да напусне Лече и за бъдещето на “виолетовите” пред “Гадзета дело спорт”. “Баща ми беше военен и служеше във Флоренция, разказва Корвино. – Беше фен на Фиорентина. Когато бях на 9 години, за първи път ме заведе на мач. “Виолетовите” гостуваха на Бари. Това беше първата футболна среща от Серия “А”, която гледах на стадиона. Превратности на съдбата! Никога не знаеш къде ще те отведе тя в следващия миг. Първият мач, който гледах, беше на Фиорентина и ето, че след толкова години отново се върнах при “Виолетовите”.
Панталео Корвино отрече слуховете, че се мести във Флоренция заради силната си привързаност към българския талант Валери Божинов. “Валери няма нищо общо с моето напускане на Лече и идването ми във Фиорентина, отсече той. – При всички положения към него имам страхотни чувства и по-специално отношение. Все пак аз го открих за Лече, грижех се за него като за бебе, в Лече той порасна, дадохме му шанс, лансирахме го и не сгрешихме. Да, зная, много хора си мислят, че идвам във Флоренция заради него. Обаче съвсем не е така. Можех да дойда тук и преди 4 години, но сърцето ми ме спря в Лече. Този път решението го взех с главата си. Оставям досегашния си клуб в много добро състояние и с модерно управление. Време е вече Лече да започне да се развива сам, има всички необходими части, за да включи на автопилот. А Фиорентина сега започва да гради професионализъм. За мен този отбор е изключително предизвикателство. В момента “виолетовите” разполагат с две истински бижута – Миколи и Божинов. Помня, че и двамата ги взех, когато бяха едва 12-годишни. Израснаха пред очите ми в Лече. В момента те са нападателната двойка на Фиорентина и са си истинско удоволствие за окото…”.
_________________
Ювентус Торино
ПФК"СЛАВИЯ" (СОФИЯ)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
shyne
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Сеп 2004
Мнения: 1150
Общо думи: 2,388
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2005 9:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хановер представя Чавдар Янков в четвъртък
Чавдар Янков ще премине медицински прегледи в новия си отбор Хановер в четвъртък при доктора на отбора Вего Крегер, съобщава официалният сайт на клуба. Едва тогава националът, за който Славия и Хановер се договориха да играе под наем през следващия сезон с опция за закупуване, ще бъде официално представен като ново попълнение на клуба. “Белите” ще получат 1 млн. евро от Хановер за наема на Янков.
_________________
Ювентус Торино
ПФК"СЛАВИЯ" (СОФИЯ)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
shyne
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Сеп 2004
Мнения: 1150
Общо думи: 2,388
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2005 9:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще дадем шанс на Янков да пробие в големия футбол, обеща мениджърът на Хановер
“Много сме щастливи, че успяхме да привлечем Чавдар Янков, тъй като той беше желан и от много други отбори. Сега вече той има възможността да пробие в големия футбол”, коментира мениджърът на Хановер Иля Кенцих, след като клубът си осигури халфа на Славия за една година под наем. Интерес към Чавдар Янков проявяваха още отборите на Марсилия, Фиорентина и Еспаньол. Треньор на отбора е Евалд Линен, който в събота гледа на живо световната квалификация България - Хърватия. Новият отбор на Чавдар Янков завърши на десето място в класирането на германската Бундеслига през изминалия сезон. Тимът записа 13 победи, 6 равенства и 15 загуби при голова разлика 34:36. Хановер бе на крачка от класиране за "Интертото Къп", но остана на 3 точки от Волфсбург, който ще играе в този турнир на УЕФА.
_________________
Ювентус Торино
ПФК"СЛАВИЯ" (СОФИЯ)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
bangooo
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 15 Юни 2004
Мнения: 341
Общо думи: 0
Местожителство: The secret gates to the sex town

МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2005 9:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бившият национал Илия Груев, който игра през изминалия сезон в Юрдинген, ще вземе безсрочна германска виза от 1 юли, която ще му позволи да остане в страната докогато поиска. Новината за Фокус съобщи самият футболист. "Това е важно за бъдещето ми, защото мисля да играя още тук и да завърша треньорската школа в Кьолн. Вече качих първото стъпало на треньорския занаят, взех лиценз "С", който в другите страни на Европа се равнява на "В". С него мога да бъда помощник-треньор навсякъде, както и да работя с юношески и женски състави. По най-бързия начин ще изкарам курсовете за лиценз "В", а на финала в обучението ще оставя лиценз "А". Защото един ден ще мина от другата страна на тъчлинията и треньорството ще бъде моят живот", сподели Груев.
_________________
"Трябва да вярваш че си най-добрия,а после да докажеш че си прав."
Бил Шенкли
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
shyne
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Сеп 2004
Мнения: 1150
Общо думи: 2,388
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 5:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мартин Петров: Не ми се мисли за футбол, в момента съм във ваканция
Националът Мартин Петров заяви за БНТ, че в момента не иска да мисли за евентуален трансфер в нов отбор. "Не съм говорил с новия треньор на Волфсбург. Аз съм обявил своите амбиции. Но има договор за още две години и ако нищо не стане, оставам във Волфсбург. Всеки ден излизат нови отбори за мен, но това са спекулации. Искам да помоля медиите да ме оставят на мира. В момента съм във ваканция. Имам си мениджър г-н Лъчезар Танев и той се занимава. Не ми се мисли за футбол в момента, отдаден съм изцяло на жена ми и дъщеря ми", заяви Мартин.
_________________
Ювентус Торино
ПФК"СЛАВИЯ" (СОФИЯ)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
shyne
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Сеп 2004
Мнения: 1150
Общо думи: 2,388
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 5:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Димитър Бербатов:

"Срам ме е да гледам хората в очите"

Димитър Бербатов изглежда смутен, ко гато излиза от VIP на летище София. Явно голмайсторът на националния отбор дълго ще преживява загубата с 1:3 от Хърватия. Веднага след срамния за тима мач той отлетя за Германия, където бе опериран. Никой преди двубоя на "Васил Левски" не подозираше, че нападателят на Байер има проблеми. Той предпочете да не се шуми около него и да излезе срещу хърватите. Уви, Бербатов не успя да се разпише и е явно потиснат. Няма особено желание да говори, но все пак дава интервю за "7 дни спорт".

- Г-н Бербатов, кога разбрахте, че трябва да се оперирате?
- Още не бе завършило първенството в Германия. Ходих на преглед при клубната лекарка и насрочихме дата за операция. Всичко мина нормално.
- Искахте това да стане задължително след мача с Хърватия?
- Да, това бе моето желание.
- Не беше ли рисковано да играете?
- Риск винаги съществува. Но аз не съм първият футболист, който има подобни проблеми. Никой не е застрахован. Консултирах се с лекарката, която е изключително добра в професията си, и тя ми обясни подробно какво може да очаквам. Болките бяха в левия адуктор, но какви са гаранциите, че няма да се появят и в десния. Аз обаче исках на всяка цена да играя за националния отбор и не съм се притеснявал от нищо.
- Колко време ще ви е нужно за възстановяване?
- Може би десетина дни. Не е тежка операцията.
- Вярно ли е, че основни футболисти, начело с капитана Стилиян Петров, са в конфликт със селекционера Христо Стоичков?
- Не може да има конфликт между играчите и треньора на националния отбор. Аз съм в тима и не знам за такова нещо. Тези информации не отговарят на истината.
- Три дни след мача с Хърватия вярвате ли, че България можеше да победи?
- Можехме, но стана точно обратното. Което е лошо за нас и още по-лошо за всички българи. След този мач шансовете ни да се класираме на световно първенство станаха 1%. За съжаление не можем да върнем времето назад. Искахме да направим нещо повече, но се получи така, че сме заседнали на едно положение. Което не е никак хубаво. Има обаче още мачове до края. Слушам как ще играем за Швеция или за друг отбор. Аз пък ще кажа, че това няма да стане. Ще играем за нашата чест и за нищо друго.
- Вярвате ли, че хората ще дойдат и на следващия домакински мач на "Васил Левски"?
- Разбирам, че сме ги разочаровали с тези загуби. Хората с основание се питат дали има смисъл отново да са на стадиона. Чувството е нормално след това, което направихме. Но би било добре да дойдат. Имаме нужда от подкрепа, а и ще опитаме да се реваншираме с победи в оставащите мачове.
- Вие обаче ще пропуснете мача срещу Швеция.
- Глупава постъпка. Преди мача с хърватите си повтарях постоянно: "Недей да избухваш. Пази се." Особено сега, когато съдиите показват лесно картони. Но сгреших. Не успях да се овладея и нямам оправдание за това, което стана. Съдията съвсем правилно ми вдигна жълт картон Сега ми остава да се надявам, че отсъствието ми няма да попречи на съотборниците ми да победят Швеция.
- Вие ще пътувате ли с отбора за морална подкрепа?
- Да. Искам да бъда с момчетата в този момент.
- България е малка страна, мислите ли, че хората имат прекалено големи очаквания към националния отбор?
- Няма нищо лошо в това. Нека хората да имат такива очаквания. И ние, футболистите, ги имаме. Лошото е, че понякога очакванията преминават в заблуда.
- И при вас ли става така?
- Няма футболист, който не го е изпитвал. Самият аз често съм си задавал въпроса какъв е смисълът да продължавам.
- Вие сте чувствителен човек, как ще се справите с поредното разочарование?
- Трудно, но ми се е случвало и друг път в живота. Ще се опитам да гледам напред.
- Сигурно не сте спали в нощта след загубата?
- Така е. Не можех да гледам хората в очите. Много ми е тежко за всичко, което стана.
- Има ли бъдеще сегашният национален тим?
- Разбира се, че има. Млад отбор сме. Защо и ние да не повторим един ден това, което направи онзи отбор от САЩ? Сега е важно да не се предаваме до края, въпреки пропуснатите шансове. Нека не забравяме, че после идват други квалификации. Трябва да сме добре подготвени за тях.
_________________
Ювентус Торино
ПФК"СЛАВИЯ" (СОФИЯ)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
shyne
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Сеп 2004
Мнения: 1150
Общо думи: 2,388
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 5:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Светослав Тодоров спестява на Портсмут пари за трансфери, смятат в Англия
Наличието на възстановяващия се Светослав Тодоров спестява пари на Портсмут за привличането на нападател. Това смятат в английския интернет-сайт squarefootball.net. "В отбора остават Трезор Ломана Луа Луа, Диоманси Камара, Венсан Перикар, Александър Родич и българинът Тодоров. При тяхното наличие не се налага привличането на нов нападател с парите, взети от Мидълзбро за Якубу ", пише в уебстраницата. Така френският мениджър Ален Перен може да даде за попълнение на друг пост 6-те милиона паунда, които Боро плаща за нигерийското острие. Както е известно, Тодоров не игра нито минута в официален мач на мъжкия тим през този сезон заради двете операции на коляното.
_________________
Ювентус Торино
ПФК"СЛАВИЯ" (СОФИЯ)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
shyne
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Сеп 2004
Мнения: 1150
Общо думи: 2,388
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 5:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кишишев каза "сбогом" на световното, а Стоичков обеща чистка, отчитат в Чарлтън
"Нашият Радостин Кишишев каза "сбогом" на световното първенство, след като неговата България бе разбита с 1:3 от Хърватия в София. След поражението пък легендата Христо Стоичков обеща чистка в представителния тим. По думите на националния селекционер някои опитни играчи повече няма да облекат националната фланелка. За съжаление няма да видим Киш в Германия", отчитат в официалния клубен сайт на английския Чарлтън. Кишишев е играч на члена на Висшата лига и през август ще започне своя шести сезон с червената фланелка.
_________________
Ювентус Торино
ПФК"СЛАВИЯ" (СОФИЯ)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
ivo27
Вратар
Вратар


Регистриран на: 21 Яну 2005
Мнения: 2690
Общо думи: 56,620

МнениеПуснато на: Чет Юни 09, 2005 1:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Българският национал Чавдар Янков ще играе с номер "23" в новия си клуб Хановер 96 през идния сезон, съобщава официалният сайт на тима. Той премина успешно в сряда следобяд медицинските изследвания при д-ра на тима Вего Крегеер, а в момента тече официалното му представяне пред медиите в Германия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Футбол Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov