forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Още едно есе на тема това велико различие тоя път by myself
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Литература
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kiki
пухче предполагам... *без предполагам!


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 1866
Общо думи: 22,333
Местожителство: South Of Heaven

МнениеПуснато на: Сря Мар 16, 2005 4:59 pm    Заглавие: Още едно есе на тема това велико различие тоя път by myself Отговорете с цитат

Каточели мога и по-добре...
Викам все пак да ви го пусна да си кажете мнението

Цитат:
Рискът да бъдеш различен

Откъде започва всичко - много теории и нито една потвърдена.В случея това не е от значение - човекът се е появил и това е факт. Неоспорим и ясен факт. Факт е и че хората си приличат по много белези или споерд биологията всички разполагаме с вътрешен гръбначен скелет, кръвоностна система, бели дробове и още куп неща, който имаме и може бе дори не знаем за тях...
Различен - какво значи да си различен от заобикалящите те - да имаш пет крака или шарена шапка? Риск - ами то като се замислим, рисковане е да пресечеш улицата. Най-точно казано: хората не знаят какво искат, към каков се стремят и защо.
Всеки ще каже "Стремя се към успеха,щастието,идеала..."А какво значат тези неща? Успехът "пари,жени и коли" ли е?Щастието весело семейство и доходна работа ли е? Идеалът спокоиствие и вътрешен мир,заобиколени от красиви неща ли е? Вообще тези неща могат ли да бъдат постигнати и....има ли смисъл?
Смисъл...смислено ли е да живееш, ако има още хиляда като теб? Смислено ли е да се примириш с тези ценности наложени от обществото и да станеш поредната "тухла в стената"? А смислено ли е да си кажеш "Не, аз съм различен."?Заслужава ли си да отдадеш цялото си съществуване на бунта срещу системата като ти ставаш поредният "уруфляк" на обществото?Поредният....е нали беше различен?! Нашата раса съществува от толкова време, че всичко ново е "добре забравено старо".Обществото диктува всичко.Модата е част от всички.Ние мислим каквото е модерно, изглеждаме както е модерно, живеем,защото е модерно....бунтуваме се защото е модерно! Всеки ще каже, че е различен, всеки ще каже че не копира никого....всеки!А когато се замисли "Различен ли съм?", сам ще установи,че може би не е.....и от това ще го заболи, за това тази "тайна" ще бъде дълбоко скрита.
Да се върнем на темата - риска. Решавайки да бъдеш уникален, забравяш много други неща,малки, но важни,неща който са те карали да се усмихнеш.Обричаш се на самота, защото да си различен значи да си самотен. Да изразиш мнението си, да не приличаш на всички, да бъдеш себеси значи да останеш малко или много сам.Неразбран и неоценен....а всъщност - искаш ли да бъдеш разбран?Толкова ли си сложен? Не затваряш ли сам вратите на другите,не си ли причиняваш тази болка собственоръчно?Да, и с времето това става част от теб, самотата обхваща живота ти и вече не я усещаш. Заслужава ли си - Да, защо? Какъв е другият вариант - да станеш част от тълпата ,какв губиш тогава - себе си. С времето желанието да приличаш на другите става част от теб и не о чувстваш.Не желаеш да си признеш ,но е така - станал си поредната "тухла" здраво зазидана в стената. Стена от плитки ценности,мизерни желания и куп преструвки...И може би си по-щаслив.Без тягосните размисли, защо живееш, без всичките болка,тъга и самота.Модната ти обвивка е станала твоето тяло и целият ти свят се върти около това.Повърхностно,но приятно; безсмислено,но радостно.Въпросът остава един :"Да бъда щаслив или да бъда Аз?".Единият път е изпълнен с рози, по другият остатват тръните.Някой предпочитат дори и да не разбират за втрия път.Светът на преструвки и мода е прекрасен, но и в него има "черни овце" на стадото.Виждащи се от далеч те стават предупреждението "На правете като тях", а какво се случва след време - стават поредните спретнати росители,които като отворят стария албум с пубертетски снимки,отговарят :"Бяхме млади и глупави",а отвътре значт,че не са били глупави.Вярвали са в свободата и са били някой, а сега са загубили тежката битка,за да не останат сами.Желанието на човека да е част от стадото е велико,ти движи света,а който му се противопостави остава извън обществото...забравен и сам.Някаде по пътя, който много скоро може би ще изостави и збарави....жалко е....Модата е жалка,смисълът е жалък,животът е жалък...но щаслив.
Да си различен - значи да си сам,да си сам - значи да си силен да си силен - значи да можеш, да можеш - значи да искаш...а ти искаш ли?Искаш ли да търпиш цялата тази болка?Искаш ли да останеш някой,ако ще и сам?Искаш ли да поемеш риска?Това ли е твоят смисъл,това ли е твоето признание,това ли е твоят извисен живот?Малкото дете,тичащо по пясъка това ли жадуваше?Това ли си ти или поредната "фешън" преструвка?

_________________
...пънко нема умре и нафинг елс медърс.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
PokePkaTa
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Дек 2004
Мнения: 1193
Общо думи: 5,323
Местожителство: Somewhere I Belong ...

МнениеПуснато на: Сря Мар 16, 2005 5:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много добро!!!
Определоно има много смисъл в него ... получаваш 7 по шестобалната !!!
_________________
Никога не се бори със свиня, накрая и двамата ще сте в лайна, но на нея ще й е хубаво...

П.П. - Продължавате да сте смешни...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger Skype Name
[ IP : Logged ]
CkoT
Dangerous Mindz
Dangerous Mindz


Регистриран на: 18 Окт 2004
Мнения: 2500
Общо думи: 22,980
Местожителство: on debian

МнениеПуснато на: Сря Мар 16, 2005 5:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

БРАВО КИКИ
супер яко тва отива точно до есето на виктор Wink в папката ми с ценни работи Wink страхотно е !!! Exclamation Laughing
_________________
You can never get enough of what you don't need to make you happy.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name
[ IP : Logged ]
Педя човек
Гост




Общо думи: 0

МнениеПуснато на: Сря Мар 16, 2005 5:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

дам, добро е.
(али не ти предава мариана митева, че откривам голяма близост с онова дето бях писал аз....?)
ам... все пак мисля, че трябва да намалиш броя на въпросите или да отгворяш на всяка една нова тема, подхваната в есето
и.. още нещо - научи разликите м/у НЯКОИ и НЯКОЙ както и всички други които в множествено число са с "И", а в ед. число - "И" Smile

малко като Ц.Митева прозвучах, ама.... сега точно решавам задачи и съм на вълна УЧИЛИЩЕ (0176 it all!)
Върнете се в началото
[ IP : Logged ]
kiki
пухче предполагам... *без предполагам!


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 1866
Общо думи: 22,333
Местожителство: South Of Heaven

МнениеПуснато на: Сря Мар 16, 2005 5:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ух...ами Вики,сори ако има прилика не е нарочна даже никак.Простата причина че темата е супер предъвквана и твоето беше малко "групова работа" Wink
Най-трудно ми беше да се абстарахирам от всичко което съм чела и не знам до колко успях...
За върпоситъелните ми го казаха и мамчето(даскалка е) и Йосифова(мойта даскалка) ама не е чак такъв дефект...се пак като го четох имаше аплодисменти. Very Happy (фона за сравнение беше.....)
А за "и" "й" тука половината грешки са от бързане,а другата - аз съм тъп ттийнейджър. Wink 9тея букви са ми наистина проблемни)
Аве аз съм сравнително довлона но мога и по-добре.... Wink
п.п.;и накрая ме "затапиха" с едно мило - "А ти различна ли се чувстваш?"...бъх.... Confused
_________________
...пънко нема умре и нафинг елс медърс.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
PokePkaTa
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Дек 2004
Мнения: 1193
Общо думи: 5,323
Местожителство: Somewhere I Belong ...

МнениеПуснато на: Сря Мар 16, 2005 5:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kiki написа:
"А ти различна ли се чувстваш?"
????
_________________
Никога не се бори със свиня, накрая и двамата ще сте в лайна, но на нея ще й е хубаво...

П.П. - Продължавате да сте смешни...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger Skype Name
[ IP : Logged ]
Педя човек
Гост




Общо думи: 0

МнениеПуснато на: Сря Мар 16, 2005 5:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

hahahaha
ми трябва да знаеш какво пишеш...
т.е. ако ти не можеш да отговориш на въпросите, които си писала вътре няма смисъл да ги пишеш въобще.... аз примерно си имам теза.... Wink
Върнете се в началото
[ IP : Logged ]
kiki
пухче предполагам... *без предполагам!


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 1866
Общо думи: 22,333
Местожителство: South Of Heaven

МнениеПуснато на: Сря Мар 16, 2005 5:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хехе...ми те половината въпроси се отговарят с други.
Уж мога.....
и аз не знам...
Тези - колкото искаш....
истината обаче я няма и няма да се намери.
И защо да я търсим като целият ни свят е една добре скалъпена от лъжи системка.... Cool
_________________
...пънко нема умре и нафинг елс медърс.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
dudi
мечовица


Регистриран на: 23 Яну 2005
Мнения: 1203
Общо думи: 22,557

МнениеПуснато на: Сря Мар 16, 2005 5:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

насилих се и го прочетох....и пак се почуствах тъпа Crying or Very sad
много е добро Very Happy
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
kiki
пухче предполагам... *без предполагам!


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 1866
Общо думи: 22,333
Местожителство: South Of Heaven

МнениеПуснато на: Сря Мар 16, 2005 5:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

на не-толкова любимия админ жена му написа:
насилих се и го прочетох....и пак се почуствах тъпа Crying or Very sad

ще поразстеш и ще се научиш. Wink Very Happy
хихихи...
_________________
...пънко нема умре и нафинг елс медърс.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Педя човек
Гост




Общо думи: 0

МнениеПуснато на: Сря Мар 16, 2005 6:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kiki написа:

ще поразстеш и ще се научиш. Wink Very Happy
хихихи...

хахахахаха пхахаххаха
брао ве.... хахаха пхахаххаха
Върнете се в началото
[ IP : Logged ]
dudi
мечовица


Регистриран на: 23 Яну 2005
Мнения: 1203
Общо думи: 22,557

МнениеПуснато на: Сря Мар 16, 2005 6:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ей ей ей
ще ви се разсърдя Wink
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Spittle
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 24 Дек 2004
Мнения: 198
Общо думи: 23
Местожителство: kadet ma pokanqt

МнениеПуснато на: Сря Мар 16, 2005 7:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мога да кажа едно голямо БРАВО и аз съм мислил на тая тема ама нал съм простичък и не съм написал нищо,ама аз съм развил една друга теория която я има в есето ти някой път като имам време ще я напипа да се надявам.А пък т'ва за раличието само мога да цитирам
"Слаби и дебели сички сме еднакви грозни или тъпи всички сме еднакви" може да не е точен циатата Smile
_________________
\"Even if it's easy to be free
what's your definition of freedom?
and who the 0176 are you, anyway?
who the 0176 are they?
who the 0176 am i to say?
what the 0176 is really going on? \"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
BillieJoe
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 03 Яну 2005
Мнения: 314
Общо думи: 2,075

МнениеПуснато на: Сря Мар 16, 2005 9:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много добро!

Spittle написа:
мога да кажа едно голямо БРАВО и аз съм мислил на тая тема ама нал съм простичък и не съм написал нищо,ама аз съм развил една друга теория която я има в есето ти някой път като имам време ще я напипа да се надявам.А пък т'ва за раличието само мога да цитирам
"Слаби и дебели сички сме еднакви грозни или тъпи всички сме еднакви" може да не е точен циатата Smile

Цитат:
Ниски и високи – всички сме еднакви.
Слаби и дебели – всички сме еднакви.
Хитри или умни – всички сме еднакви.
Смели и страхливи – всички сме еднакви.

Контрол - Не умирахме от щастие
Даааам много правилно... ама не точно
_________________
I never think of the future. It comes soon enough.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
DaViDiaN
Музикохолик


Регистриран на: 29 Дек 2003
Мнения: 3992
Общо думи: 17,360
Местожителство: Два етажа по - горе от Shefa

МнениеПуснато на: Сря Мар 16, 2005 9:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

много добро kiki
_________________
If There Was A Single Day I Could Live,
A Single Breath I Could Take,
I'd Trade All The Others Away...

За да откриеш перфектния човек, трябва първо да се влюбиш в него!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Литература Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov