forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Какво е любовта?!
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Литература
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
PokePkaTa
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Дек 2004
Мнения: 1193
Общо думи: 5,323
Местожителство: Somewhere I Belong ...

МнениеПуснато на: Пон Мар 07, 2005 7:03 pm    Заглавие: Какво е любовта?! Отговорете с цитат

САМО ЗА ЦЕНИТЕЛИ!!!

КАКВО Е ЛЮБОВТА?
/...something stupid like "I love you..."???/

Сигурен съм, че някой, някога, някъде, като е създавал света е положил доста труд и усилия. След всичкият този къртовски труд по сътворяването на най- различни стръкчета, клонки, гадинки и твари, дошло и времето някои от тях да бъдат надарени с чувства. Тогава, ТОЙ създал болката и радоста, мъката и щастието, както и всичко съпътсвуващо тези чувства. В един момент обаче се стигнало и до любовта. ТОЙ се отдръпнал, хвърлил един всеобхватен поглед върху всичко създадено дотук. Позачудил се и казал с уморен глас:
- Ами това сега какво да го правя? Какво да представлява точно като чувство?
Тъй като нямало все още никой, който да отговори на този отчаян въпрос, се чул само глухият глас на "неволята":
- Ми откъде да знам…
- Естествено - казал си ТОЙ. Защо ли пък трябва аз всичко да им определям? Ще им сложа да има от всичко. Ще сложа и от щастието и от и мъката и от радоста и от болката и от каквото въобще някой би могъл да се сети, пък те да му мислят.
Така си представям аз създаването на любовта при създаването на света. Без точна идея какво точно ще представлява. Как иначе да си обясним факта, че никойна този свят не може да дефинира какво точно е тя? Едни казват, че тя е най-красивото нещо, други, че е онова чувство което носи най-много страдания, трети, че е смесица и от двете, четвърти отговарят лаконично с "Незнам!", пети … Но всички те, каквато и дефиниция да дадат, на драго сърце биха добавили, че каквото и да са казали, то не изчерпва въпроса.
Какво тогава е любовта? Толкова ли е сложно? Еми, да разбира се. Казвам това, не защото и мен ме е страх да дам точен отговор, а защото и аз, сега, въпреки, че съм стигнал до възможно най-точният отговор, не мога да намеря удволетворение от него. Това е така, не защото той ми се вижда неверен или непълен, а защото съдържа един друг елемент също толкова необясним, колкото и самата любов.
И така - малко предистория или по-скоро въведение в начина на мислене, чрез който си "обясних" нещата. Това се случи, когато погледнах и към другият вариант. А именно, ТОЙ да не е сложил в любовта от всичко, защото е бил уморен и отегчен и не му се е мислело какво точно да сложи. Казах си, че може пък да е създал всичко останало, точно за да му даде любовта. Тогава нещата станаха много по-ясни, но и много по-сложни. Видях как, когато ТОЙ е стигнал до любовта, след като е създал всичко останало, в НЕГО е дошъл невероятният ентусиазъм, с който работи всеки един от нас, когато ще прави онова, което най-много желаев живота. Ще кажете - "Какъв живот. Та нали все още не сме го създали? Или поне нали още не сме го довършили. Та нали още създаваме едва любовта?". Да, ама Не. Точно тук е цялата работа. Той живота вече си е съществувал. Тук измисляме "само" света. И му даряваме живота. Но живота не е създаден от НЕГО. Как някой ще създава нещо, ако той самият не е вече жив? Ако ТОЙ вече не съществува. И тогава разбрах, че ТОЙ не е създал живота, а само ни е надарил с него. Тъй като ТОЙ не е създал живота, а създава света, защо да не създаде нещо, което да е толкова велико, колкото живота. Нещо, толкова велико, че да си заслужава да създадеш цял един свят, само и само да успееш да го сътвориш и него. Нещо в което да не се чудиш , какво да сложиш, само и само да го има, а нещо, в което цял живот да си обмислял, какво да има, за да стане красиво колкото живота, като през всичкото това време си се страхувал да не пропуснеш нещо. И точно защото си изпитвал този страх и съмнение, че може нещо да забравиш или за нещо да не се сетиш, да решиш да създадеш цял един свят, който с всичко в себе си да допринася за това твое дело, слагайки и добавяйки в него по нещо и от себе си.
Тогава нещата стават по-ясни. Тогава разбираме, защо в любовта няма само болка и радост. Разбираме, защо не само като видим любимата изпитваме радост, а и когато тя не е до нас, но видим изгрева. Та нали и той самият е създаден, за да ни напомня за любовта и да я подсилва. Нали и той е част от нея. Нали затова, когато любимата е далеч от нас и хванем в ръка огърлицата, която тя е свалила от себе си за да ни я даде на тръгване, усещаме в нея и особената топлина и на нейната ръка. Та нали и тази огърлица е създадена затова. За да изпитаме щастието от любовта. Или обратното. Когато любимата ни е напуснала, защо изгрева изглежда грозен, а дъжда пронизващ? Защото не виждаме в тях любовта, а те са създадени затова. Изведнъж се оказва, че те са лишени от всякакъв смисъл. Ако я няма любовта, защо въобще тогава да има изгрев, след като той е създаден заради нея? Защо да има музика и песни, след като и те са създадени затова? Действително няма смисъл. Няма ли любов, всичко останало в този свят няма смисъл.
Някой може би ще каже, че да се живее най-общо казано няма смисъл, стигне ли се до такъв момент. НЕ. Той нищо дотук не е разбрал. Да се живее има смисъл разбира се. Та нали любовта е направена за да се сътвори нещо толкова красиво колкото самият живот. Нали ТОЙ е гледал именно от живота, когато е създавал любовта и именно, защото го е намирал за чудо е бил така добре вдъхновен. Това, че любовта е изгубена не означава, че живота няма смисъл. Това означава само, че света няма смисъл. Означава единствено и само, че трябва да се преборим и отново да я открием, за да върнем смисъла на всичко онова в света, което е създадено заради нея. Живота ни е даден именно затова, за да можем имайки го като даденост да търсим любовта и да се борим за нея, за да не лишаваме от съдържание всичко останало. Живота е единственото нещо, което е толкова красиво и цялостно, че да може да побере в себе си всичко останало. Включително и любовта.
Затова, най-общо бих казал, че любовта е онова нещо, което най-много прилича на живота и, чрез което виждаме света такъв какъвто е, тъй като той е създаден заради нея.
Казах ви, че тази дефиниция не ме успокоява. Единият от елементите и е живота. Любовта прилича на живота. Ние не знаем обаче какво е живота. Не знаем как е създаден, не знаем от какво е създаден, изобщо знаем прекалено малко за него. Получава се така, че дефинирайки любовта, като я сравняваме с живота, ние заместваме една неизвестна с друга. Но нека засега оставим нещата така, тъй като заменим ли неизвестната "живот" с друго, има опасност да направим дефинизията непълна. Ако я оставим така остава "само" някой ден да си изясним какво е живота.
В мен възниква и друг един въпрос. Онзи, който наякой зададе малко по-горе. Човекът, който не беше разбрал нищо от това, което пиша попита защо да живеем без любов. Къде е смисълът? Мисля, че отговора на този въпрос се крие именно в причината заради която е създадена любовта. Нали установихме, че тя е направена за да прилича на живота. Да е всеобхватна. Това означава, че този, който я изпитва живее на практика два живота. А кой би искал да живее само един живот при положение, че може да живее два? Отговорът е очевиден - никой. Значението на този отговор обаче не е очевидно. За да обясня истинското значение, пак ще направя стъпка встрани. Този, който живее любов, живее два живота. Но тези два живота не са неговият и този на любимата. Никой не може да живее чужд живот. Вторият живот, който живее този щастливец е този, който е създаден от НЕГО за да прилича на живота. Затова ако ние загубим този втори живот, веднага трябва да се впуснем в борба за него. Той може да не е в досегашният любим човек, а на друго място. Независимо къде е обаче, ние трябва задължително да го намерим. С всички средства. Иначе няма да можем отново да видим света такъв какъвто е. Затова когато губите любовта, не мислете, че живота е свършил. Не! Той е тук. Просто вие сте ослепели. Затова отворете отново очи за света. Затова търсете, борете се и вложете всичката възможна енергия за да прогледнете отново. Борете се за да живеете отново два живота…
Сещам се и за един друг цитат от една друга песен: "Може би любовта ми те плаши, а може би не…?


Държа да кажа, че не съм го писала,но е НЕВЕРОЯТНО смислено и за тва го постнах Idea
_________________
Никога не се бори със свиня, накрая и двамата ще сте в лайна, но на нея ще й е хубаво...

П.П. - Продължавате да сте смешни...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger Skype Name
[ IP : Logged ]
idola2
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 10 Фев 2004
Мнения: 305
Общо думи: 30
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пон Мар 07, 2005 7:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Направо е невероятно.
Ще ми кажеш ли от къде си го взела и кой го е писал, защото направо ме шашна неговата МИСЪЛ Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
botroid
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Фев 2004
Мнения: 1730
Общо думи: 11,794

МнениеПуснато на: Пон Мар 07, 2005 8:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мен пък що ли хич не ме впечатлява написаното... празни приказки... щот не съм ценител на любовта сигур :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
smith
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 31 Дек 2004
Мнения: 234
Общо думи: 6,387
Местожителство: гр.Габрово

МнениеПуснато на: Пон Мар 07, 2005 9:20 pm    Заглавие: нещо си се спарил Отговорете с цитат

botroid написа:
Мен пък що ли хич не ме впечатлява написаното... празни приказки... щот не съм ценител на любовта сигур Smile
то пише че е за ценители само.и да вярвям ти че не си такъв.
_________________
Янтра,Янтра,Янтра-Наздраве!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
Chocolate`
Стремително напредничав
Стремително напредничав


Регистриран на: 03 Мар 2005
Мнения: 24
Общо думи: 0

МнениеПуснато на: Пон Мар 07, 2005 10:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Невероятно...много ми хареса, този раздел Литература взе да ми става любим дано не се изчерпим много бързо!
Браво!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
botroid
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Фев 2004
Мнения: 1730
Общо думи: 11,794

МнениеПуснато на: Пон Мар 07, 2005 10:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

цитат: "Няма ли любов, всичко останало в този свят няма смисъл."

Е как могат да ме впечатлят подобни глупости?! Хубаво нещо са философските размисли, стига да не се губи връзка със реалноста. Инак се получават приказчици за малолетни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
kiki
пухче предполагам... *без предполагам!


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 1866
Общо думи: 22,333
Местожителство: South Of Heaven

МнениеПуснато на: Вто Мар 08, 2005 4:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хъм противоречиво...
Love's the funreal of hearts....
като сме почнали с песни.
п.п.:а тая за Somthing stupid lke i love you толкова я обичам и толкова ...бля,бла....дали вече и аз вярвам в това?!
_________________
...пънко нема умре и нафинг елс медърс.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
nesus
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 11 Юни 2004
Мнения: 313
Общо думи: 1,404
Местожителство: в лабораторията, третата епруветка от ляво на дясно

МнениеПуснато на: Вто Мар 08, 2005 5:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

PokePkaTa, страхотно е, наистина много се радвам, че го постна.
botroid, любовта е нещо хубаво и е много свързана с реалността (за съжаление). Наистина от нея често боли, но също така е и най-красивото, което един човек може да испита
_________________
Боже, благослови ме да не бъда утешаван, а да утешавам; не да бъда разбиран, а да разбирам; не да бъда обичан, а да обичам – защото давайки, получаваме; защото като прощаваме, биваме опростени; и умирайки се раждаме за вечен живот.
http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=USER_IMAGES&USER_ID=20465
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Seraf
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Яну 2004
Мнения: 744
Общо думи: 17,018
Местожителство: Trendafil City

МнениеПуснато на: Вто Мар 08, 2005 5:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така е nesus прав си.И понеже от любовта боли включвам, че в нея има много истина и когато тя бъде разкрита боли(понякога).
_________________
Temporary constructs of a feeble human intellect...trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
PokePkaTa
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Дек 2004
Мнения: 1193
Общо думи: 5,323
Местожителство: Somewhere I Belong ...

МнениеПуснато на: Пет Мар 11, 2005 6:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мога да ви кажа кой е автора, намерих го съвсем случайно реейки се в необятното пространство ... Ботроид, като не ти харесва защо треа да флудиш?! Никой не те кара да го четеш, мисля че доста прегледно съм написала "само за ценители" ....
_________________
Никога не се бори със свиня, накрая и двамата ще сте в лайна, но на нея ще й е хубаво...

П.П. - Продължавате да сте смешни...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger Skype Name
[ IP : Logged ]
CkoT
Dangerous Mindz
Dangerous Mindz


Регистриран на: 18 Окт 2004
Мнения: 2500
Общо думи: 22,980
Местожителство: on debian

МнениеПуснато на: Пет Мар 11, 2005 7:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

попринцип незнам дали съм ценител...,но ТОВА МИ ХАРЕСВА СУПЕР МНОГО Exclamation суперско е Exclamation
_________________
You can never get enough of what you don't need to make you happy.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name
[ IP : Logged ]
CraZy`f-4e
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 01 Май 2004
Мнения: 180
Общо думи: 4
Местожителство: pri delfy

МнениеПуснато на: Пет Мар 11, 2005 7:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

наистина е страхотно!
_________________
Който ме обича, след мен да тича, който ме мрази, под мен да лази!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
RockI
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 22 Окт 2004
Мнения: 354
Общо думи: 0
Местожителство: NeW YoRk-EasT CoAsT CaPiTaL

МнениеПуснато на: Съб Мар 12, 2005 6:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

браооо на PoKeRkaTa Very Happy
Много е хубаво Wink
_________________
I got a hundred guns, a hundred clips, Nigga I'm from New York (New York)
Ruff RydeR, and D-Block and shit, Nigga 0176 what you thought (you thought)
And you can't take shit for granted, because life is too short (too short)
I got a hundred guns, a hundred clips, Nigga I'm from New York
(Aha, and this is how we dо...)
RuFF`RockI
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Ba77Le0f7heYear
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 14 Ное 2004
Мнения: 170
Общо думи: 2,249
Местожителство: v gorata

МнениеПуснато на: Нед Мар 13, 2005 5:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мен пък ме домързя да го прочета... хахаха
така че незнам кфо да напиша ама преполагам че е хубаво щом казвате Smile
_________________
Един за всички и всичко пак за мен Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
PokePkaTa
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Дек 2004
Мнения: 1193
Общо думи: 5,323
Местожителство: Somewhere I Belong ...

МнениеПуснато на: Нед Мар 13, 2005 8:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ba77Le0f7heYear написа:
мен пък ме домързя да го прочета... хахаха
така че незнам кфо да напиша ама преполагам че е хубаво щом казвате Smile

Ами тогава защо флъдиш?!
_________________
Никога не се бори със свиня, накрая и двамата ще сте в лайна, но на нея ще й е хубаво...

П.П. - Продължавате да сте смешни...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Литература Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov