forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Демонът на мечтите

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Литература
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nesus
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 11 Юни 2004
Мнения: 313
Общо думи: 1,404
Местожителство: в лабораторията, третата епруветка от ляво на дясно

МнениеПуснато на: Нед Мар 06, 2005 5:09 pm    Заглавие: Демонът на мечтите Отговорете с цитат

Живял някога, на края на света, самотен демон. Живял той сам, сам самичък в своята пещера, там накрая на света, из ледената пустош, сам в тъмната ледена пещера. Всяка нощ излизал той, летял по света и от всеки щастлив човек крадял по някоя мечта, мечта която подържа щастието на този човек. Но не за да ги продава или да се облагодетелства от тях, той просто не можел да мечтае, сърцето му било от лед и той никога не можел да почувства красотата на една мечта, било то сбъдната или не. Един ден, но по-точно нощ, той отишъл при едно малко момиче, което живеело в сиропиталище, само, сред всичката грозота на околния свят. Демонът се изненадал, че това невинно дете, има само една единствена мечта. "Нормално е за дете да има милиони ненужни наивни мечти, който даже не осъзнава колко глупави са и ненужни!" - помислил си той, но това траело само миг, който попаднал в забрава още в последвалият го миг, когато демонът отнел тази невинна мечта от невинното създание, което лежало свито на топка в тъмното и си сънувало мечтата. Той полетял из небесата отново, върнал се в своето убежище на самотата. Там той разбрал, че единствената мечта на това дете е била "Нека някой ме обича, нека някой ми даде любовта си..." той се озадачил, но усетил просто остро пронизваща болка в леденото си сърце, не искал да запази тази мечта за себе си, той не искал любов, но не могъл да я върне вече. Чувството което усетил с цялото си фантомично тяло не бил усещал той преди, не го познавал, но и не желаел да го унищожи. Той поставил детската мечта на достойно място в своята ледена пещера. На това място, той усещал неприятна топлина, която по неизвестна за него причина, той не желаел да заличи. Минали години, в които той продължавал да краде чуждите мечти. Всяка вечер когато се прибирал, той минавал покрай детската мечта и се сещал за това дете. Всяка вечер, докато един ден... когато той се прибирал, на това място нямало нищо. Нали знаете, че мечтите на човек, умират само когато той умре. Той на момента осъзнал какво е станало и просто отминал мястото, седнал озадачен в пещерата си и за пръв път... той мислил за другите. Не за другите, а за това малко момиченце, той почувствал суровата вина изпиваща кръвта му. За пръв път той чувствал нещо различно от брутален егоизъм. Така, черният демон тихо и спокойно, потънал в мислите си, умрял сам самичък в тъмната пещера, давейки се в замръзналите си сълзи. Той осъзнал, че не може да краде чуждите мечти, те не могат да му помогнат, те помагат на хората чийто творение са...
---------------------
Благодаря на SoundreameR за тази красота
_________________
Боже, благослови ме да не бъда утешаван, а да утешавам; не да бъда разбиран, а да разбирам; не да бъда обичан, а да обичам – защото давайки, получаваме; защото като прощаваме, биваме опростени; и умирайки се раждаме за вечен живот.
http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=USER_IMAGES&USER_ID=20465
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Seraf
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Яну 2004
Мнения: 744
Общо думи: 17,018
Местожителство: Trendafil City

МнениеПуснато на: Нед Мар 06, 2005 5:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това също е хубаво.Благодаря ти.
_________________
Temporary constructs of a feeble human intellect...trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
franky
Фен на Челси


Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 3530
Общо думи: 70,660
Местожителство: Stamford Bridge,Fulham Road,London

МнениеПуснато на: Нед Мар 06, 2005 8:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

и на мен ми хареса,за разлика от онова нещо красиво ,което направо си беше потресаващо..
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Chocolate`
Стремително напредничав
Стремително напредничав


Регистриран на: 03 Мар 2005
Мнения: 24
Общо думи: 0

МнениеПуснато на: Нед Мар 06, 2005 11:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Еее вече ми се повтарят менията, но няма какво да кажа и това ми хареса... нека помечтаем Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
picasso
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Апр 2005
Мнения: 81
Общо думи: 0

МнениеПуснато на: Сря Апр 13, 2005 9:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че в много красиво!Кара човек да се замисли върху това колко важни са мечтите Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
ЕРИКА
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Сеп 2006
Мнения: 62
Общо думи: 1,543
Местожителство: умри за да узнаеш

МнениеПуснато на: Чет Сеп 28, 2006 4:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

поздрави аз демонолога.който го влекат демоните да ми пише щото се занимавам с това бая!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
none
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 12 Мар 2005
Мнения: 1211
Общо думи: 29,253
Местожителство: Nothingness

МнениеПуснато на: Чет Сеп 28, 2006 8:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз мисля (без да ме мразите), че е доста блудкаво и забелязах грешки, като:

Цитат:
...мечта която подържа щастието на този човек.


Нали беше демон?!?!?!?
Аве няма значение, на мене не ми хареса с извинения Cool
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Литература Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov