forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ИЗКУСТВОТО ДА СИ РАЗЛИЧЕН!
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Женски работи
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Педя човек
Гост




Общо думи: 0

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2005 5:40 pm    Заглавие: ИЗКУСТВОТО ДА СИ РАЗЛИЧЕН! Отговорете с цитат

мдам...
темата е "рискът да бъдеш различен", но и това става...

Цитат:
Различието у хората е нещо, което винаги съществува. Различен от какво? Къде е границата м/у различното и ненормалното, какво е да си ненормален и ненормален означава ли различен и обратното – различните ненормални ли са? Все въпроси, на които до сега не съм намерил отговор. И все пак знам и твърдя, че това - да бъдеш различен (независимо какво означава) коства много. Може би прекалено – с цената на самотата. „Различните хора са самотни” - без коментар. И все пак – какво присъства в ежадневието на един „различен” персонаж. Всъщност то дори не е ежадневие. Нали е различен? Бунт? Да! Най-често към обществото, към тълпата „хора”, „консуматори”, които нямат собствено мнение. Да живееш сред такава тълпа означава да не се зачиташ за индивидуална личност, да си загубен сред многото. Е, изниква следният въпрос – каква е ползата от теб, какво ще допренесеш за съществуването на другите, ако ти дори нямаш собствено „лице”? Нищо! Но все пак това е да си жертва на времето, нашето време. В него формите на бунтарство и самото то ни изглеждат смешни - ние сме "суперинтелигентни" циници, за които всички дребни бунтарски жестове като пушенето на трева на обществено място (много бунтарско през 80-те) или боядисването на косите в нещо отблъскващо електриково (много бунтарско през 90-те) вече са адски нелепи. Да се „разделиш” с „повечето” те прави различен. Например, какво е успехът за теб – коли, жени и пари, нали? Естествено – ти си един от тях, ти си един от много и не представляваш интерес за мен. Може би искаш да печелиш пари без да правиш нищо? По дяволите – слез на зямата, но внимавай да не паднеш. Успехът, стремежът към него и съпътстващото го поддържане на определен статут са самата антитеза на Бунта Срещу Правилата? Защото Бунтът означава Риск - що да рискувам да се проваля и да изгубя (не постигна) Успеха. Липсата на бунтарщина сред младите не е задължително нещо лошо: все повече от тях по един или друг начин се добират донякъде по скалата на Успеха. А това, че Успехът - тази иначе благородна цел - се е изродил до лишена от културна история показност, е поносим страничен ефект, малък проблем. Бунтът е малко самоцелна алтернатива – пример: пънка в Англия - след като се лепна за Обществото, накрая се самовзриви, защото нямаше накъде да тръгне. И наследството от него не е някакъв Нов Световен Ред или поне Нова Революционна Идеология, а един албум, стигнал до номер едно в британските класации, и популяризацията на разни модерни (фашън) предмети, издигнати в култ (фетишчета) като британския флаг и безопасната игла. А какво с Кърт Кобейн? - "Оу уел уотевър невърмайнд" и това е. Да, може би си прав. Целта ми тук впрочем не е да се зарадвам или да се жалвам, че българският млад човек предпочита да стои отстрани и да се надсмива, нито че има или че няма силно изразени, бунтовни младежки позиции. Целта ми е да те накарам да помислиш. Например върху факта, че сме се превърнали изцяло в консуматори, и че целият ни светоглед е сведен до прости, взаимно различни полюси - "тъпата" активност срещу "умната" съзерцателност, ъндърграунд срещу мейнстрийм, тийнейджъри срещу застаряващи, индивидуалността срещу Системата, Ние срещу Тях. И големият въпрос е: Къде си ти – от тези, които промиват мозъци или от тези – бутуващи се с/у това, да им бъдат промити мозъците? Може би си стигнал до там, до където вече не искаш да се бориш и се отдаваш на „каквото стане”, но тук вече си сбъркал. Трябва да бъдеш истински, да бъдеш себе си. Излиза, че е по-добре да бъдеш ти, отколкото са се бутуваш - тих "бунт" вътре в душите, емиграция към някакво далечно и изолирано място вътре в теб.
Да си различен не е лесно.Всъщност понятоето „различен” когато става въпрос за хора не е точно, защото всеки човек е различен сам за себе си.В крайна сметка изборът е твой – дали ще заживееш, участвайки в тълпата или ще бягаш от реалността.

+последните промени около края

аре кажете мнения, че трябва да въря да го печатам... за съжаление нямам принтер вкъщи Smile... нищо, тъкмо ще пия едно кафе негде..


Последната промяна е направена от Педя човек на Нед Фев 13, 2005 5:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
[ IP : Logged ]
Педя човек
Гост




Общо думи: 0

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2005 5:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

както казах - kiki_ е права, за това съм писал част от нейните идеи (понеже отчасти съвпадат с моите) в т'ва "есе" и.... както и от онази статия - повечето работи, подкрепени с мои мисли изглеждат добре Wink
хм.... или само аз така си мисля ?
не знам!
Върнете се в началото
[ IP : Logged ]
martto
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 20 Дек 2004
Мнения: 595
Общо думи: 0
Местожителство: бул. Ленин 21

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2005 5:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямам време да го чета цялото, но като начало звучи добре! Wink
_________________
HASTA LA
VICTORIA
SIEMPRE
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Педя човек
Гост




Общо думи: 0

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2005 5:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

никой ли няма време ?
Върнете се в началото
[ IP : Logged ]
s7r1kR
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 01 Ное 2004
Мнения: 106
Общо думи: 0
Местожителство: NYC - Harlem

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2005 5:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

сички имаме време ама ни мързи ;]
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
DaViDiaN
Музикохолик


Регистриран на: 29 Дек 2003
Мнения: 3992
Общо думи: 17,360
Местожителство: Два етажа по - горе от Shefa

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2005 5:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз го прочетох!
мисля че целта си я постигнал, но последното изречение май не е подходящо за финал.
_________________
If There Was A Single Day I Could Live,
A Single Breath I Could Take,
I'd Trade All The Others Away...

За да откриеш перфектния човек, трябва първо да се влюбиш в него!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name
[ IP : Logged ]
Педя човек
Гост




Общо думи: 0

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2005 5:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

s7r1kR написа:
сички имаме време ама ни мързи ;]

теб знам, че те мързи - забелязвам го от няколко теми насам
ам другите ?
Върнете се в началото
[ IP : Logged ]
DaViDiaN
Музикохолик


Регистриран на: 29 Дек 2003
Мнения: 3992
Общо думи: 17,360
Местожителство: Два етажа по - горе от Shefa

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2005 5:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да си различен не е лесно.Всъщност понятоето „различен” когато става въпрос за хора не е точно, защото всеки човек е различен сам за себе си.В крайна сметка изборът е твой – дали ще заживееш, участвайки в тълпата или ще бягаш от реалността.

така не е ли по-добре
_________________
If There Was A Single Day I Could Live,
A Single Breath I Could Take,
I'd Trade All The Others Away...

За да откриеш перфектния човек, трябва първо да се влюбиш в него!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name
[ IP : Logged ]
Педя човек
Гост




Общо думи: 0

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2005 5:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DaViDiaN написа:
аз го прочетох!
мисля че целта си я постигнал, но последното изречение май не е подходящо за финал.

демек да го махна ?
ами - не знам. аз пък си мислех, че става по-завършено и стана нещо като отворен край...
Върнете се в началото
[ IP : Logged ]
Педя човек
Гост




Общо думи: 0

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2005 5:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DaViDiaN написа:
Да си различен не е лесно.Всъщност понятоето „различен” когато става въпрос за хора не е точно, защото всеки човек е различен сам за себе си.В крайна сметка изборът е твой – дали ще заживееш, участвайки в тълпата или ще бягаш от реалността.

така не е ли по-добре

добре звучи, 10кс
сега ще го коригриам...
Върнете се в началото
[ IP : Logged ]
Dembata
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Юни 2004
Мнения: 331
Общо думи: 22
Местожителство: Highbury

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2005 5:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ми чат пат става. Четох го ей тъй малко отгоре тогоре ама бива
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Педя човек
Гост




Общо думи: 0

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2005 5:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хм...
добри мнения се очертават... странно - нали не е от уважение ?
квото има - казвайте (най много после да ви трия всичките мнения в МУЗИКА Wink )
Върнете се в началото
[ IP : Logged ]
lohnes
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Мар 2004
Мнения: 1771
Общо думи: 1,857
Местожителство: Scotland

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2005 7:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

as do kolkoto znam temata na eseto e: Riskut da bude6 razli4en, a ne izkustvoto
_________________
Where there is a will, there is a way!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
Педя човек
Гост




Общо думи: 0

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2005 7:12 pm    Заглавие: Re: ИЗКУСТВОТО ДА СИ РАЗЛИЧЕН! Отговорете с цитат

DRINKIN_PARK написа:
мдам...
темата е "рискът да бъдеш различен", но и това става...
Върнете се в началото
[ IP : Logged ]
lohnes
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Мар 2004
Мнения: 1771
Общо думи: 1,857
Местожителство: Scotland

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2005 7:14 pm    Заглавие: Re: ИЗКУСТВОТО ДА СИ РАЗЛИЧЕН! Отговорете с цитат

DRINKIN_PARK написа:
DRINKIN_PARK написа:
мдам...
темата е "рискът да бъдеш различен", но и това става...

axa Smile
_________________
Where there is a will, there is a way!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Женски работи Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov