forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

helpppp

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Програмиране
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
venom
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Авг 2004
Мнения: 75
Общо думи: 1,748
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Вто Яну 04, 2005 2:36 pm    Заглавие: helpppp Отговорете с цитат

nqkoi moje li da mi pomogne za taq zada4a? :

Дадена е матрица B(3,5). Да се променят елементите на матрицата по следния начин: всеки елемент със стойност различен от 7,82 да се замени с удвоената стойност на елемента и сумата от индексите на елемента. Останалите елементи да се заменят с разликата от стойността на елемента и произведението от индексите на елемента. Да се разпечатат по редове зададената матрица и променената матрица.

mnogo molq nqkoi ako moje da pomogne!! 4e tova mi e za kursowa zada4a i ako ne q predam si e.. maikata! ste vi byda mnogo bladodaren
_________________
Да обичаш е нищо, да бъдеш обичан е нещо, да бъдеш обичан и да обичаш е всичко!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
venom
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Авг 2004
Мнения: 75
Общо думи: 1,748
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пон Яну 10, 2005 10:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

az mi trqbva na pascal de Sad
_________________
Да обичаш е нищо, да бъдеш обичан е нещо, да бъдеш обичан и да обичаш е всичко!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
Nubits
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 08 Дек 2004
Мнения: 439
Общо думи: 3,115
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пон Яну 10, 2005 11:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ааа.... и аз мислех да ти помогна, ма на Паскаля...те тея матрици са гадни бе. Лесно се правят на J, ако си го чувал....както и да е да...сори! Ако е на някакъв друг език може да ми се обадиш!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
venom
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Авг 2004
Мнения: 75
Общо думи: 1,748
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2005 12:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ami man ako mojesh... napishi ne6tu tam :@) daje i da e gre6no ne se byrka vajnoto e da dam ne6to! 10x Smile
_________________
Да обичаш е нищо, да бъдеш обичан е нещо, да бъдеш обичан и да обичаш е всичко!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
EMERALD
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Сеп 2003
Мнения: 1312
Общо думи: 8,181
Местожителство: Габрово - София

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2005 2:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Доста време се чудих как да отговоря на това. От известно време насам целенасочено игнорирам подобни молби, в каквато и форма и където и да се появат.... Но след последното писание по темата, просто не се сдържах!

Та, с удоволствие ще ти помогна! Само че няма да ти напиша курсовата работа. И няма да ти я напиша, защото това си е твоята курсова работа, не моята. Тя си е твое задължение, не мое и не на другите потребители тук! Много е лесно да се драснат няколко реда и готово, после си получаваш задачата, пишат ти оценката, минаваш нататък! И така - до следващият път, до следващата курсова работа, която отново ще поискаш някой друг да ти напише! А ти какво правиш през това време - едно нищо, докато някой изпълнява задълженията ти. И аз искам някой да ми напише моите курсови работи (които ако видиш условията свят ще ти се завие), а пък аз само да си лежа, да си пия бирата и да гледам новите филмчета. Ама не може така!

С най-голямо удоволствие ще ти помогна, макар да не съм бутвала Pascal от сума ти време. Ама първо ти ще се появиш тук и ще зададеш въпрос за помощ, а не искане да ти свършим работа. Ще покажеш, че сам си се мъчил да напишеш нещо, ще ни покажеш докъде си стигнал, ще попиташ за конкретно нещо, което те затруднява. Да видим, че си вложил някакъв труд! А не чакаш всичко наготово!
_________________

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
[ IP : Logged ]
tuhh
Вчера си купих компютър
Вчера си купих компютър


Регистриран на: 08 Яну 2005
Мнения: 1
Общо думи: 0
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2005 2:25 pm    Заглавие: Zdravej EMERALD Отговорете с цитат

Purvo izvinqvam se 4e ne pisha na Kirilica, az priznavam si sum pozabravil da pisha na bulgarski ot mnogo vreme jiveq izvun stranta.
Trqbva da ti priznaq, napulno sum suglasen s tova koeto napisa. Dosega nikoga ne se bqh zanimaval s forumi i sum oshte nov tazi oblast ako moje taka da se izrazq, ne 4e i imam nqkakvi anbicii, no neshtata koito si napisala strahotno mi napomniha na godinite koito bqh student v Bulgaria. I naistina oshte po drasti4no e 4e tezi na koito i pisaha Kursovite raboti oshte si stoqt v Bulgariq i si 4oplqt nosovete, a tezi koito PISAHA tezi kursovi raboti polovinata sa v 4ujbina polovinata rabotqt za 4ujdi firmi v BG dobre plateni razbira se. Trqbva da priznaq 4e i stimula v nashite universiteti nebeshe na nivo, no tova drugi temi ot koito strashno sum se otdeli4il.

Poddurjam izkazvaneto ti i smqtam 4e naistina shte bude dobre tozi koito e pusnal tozi post da si sedne na zadnika da se probva da napravi neshto i sled tova da pokaje dokude e stignal i kakvo go zatrudnqva.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Poc
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Ное 2004
Мнения: 304
Общо думи: 245
Местожителство: 1-ви Реактор ВВЕР-440

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2005 4:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да сте имали като наще даскали тогава да пишете!
Просто днес образованието не е това, което е било по вашето време. Ние го караме или на доизживяване или на фотосинтеза, и така ден за ден. Защото даскалите пет пари не дават иска ли някой да учи или не. Дават ти курсовата, ама няма въпроси от сорт "Ама това не сме го зимали" и т.н. Просто всеки гледа да си земе паите и да си гледа кефа, а никой не поглежда бедните учащи се как се мъчат. И така кръговрата си се затваря и така ден за ден. Ако можете помогнете на момчето с курсовата. Аз с радост бих му помогнал ако знаех да програмирам добре на Паскал. Защото едно е да не знаеш и да питаш, друго е да можеш и да те мързи. Idea
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
[ IP : Logged ]
EMERALD
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Сеп 2003
Мнения: 1312
Общо думи: 8,181
Местожителство: Габрово - София

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2005 4:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Я мирно! И аз сега уча! И нещата за моите проекти не ми се наливат в главата с фуния. Требе аз да се ровя и да чета. И това е идеята! Като покаже, че е положил труд да разбере и постигне сам, ще му помогна с всичко, което знам!
Цитат:
Защото едно е да не знаеш и да питаш, друго е да можеш и да те мързи.

Аз видях, че не знае. И видях, че дори не си е направил труда да разбере нещо и да направи нещо сам, после да каже това направих, но това не стана, може ли да ми обясниш как да го направя!
Цитат:
ami man ako mojesh... napishi ne6tu tam :@) daje i da e gre6no ne se byrka vajnoto e da dam ne6to!

Това е мързел! Нещо си там може да си напише и сам. В неговия случай няма да му отнеме повече от час (визирам факта, че нищо не знае!). А не да кара друг, защото той не иска да си свърши работата, а чака наготово!
_________________

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
[ IP : Logged ]
Poc
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Ное 2004
Мнения: 304
Общо думи: 245
Местожителство: 1-ви Реактор ВВЕР-440

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2005 5:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласен EMERALD, съгласееен. Предавам се. Просто не знаех, че колегата го мързи. Very Happy
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
[ IP : Logged ]
venom
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Авг 2004
Мнения: 75
Общо думи: 1,748
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2005 7:42 pm    Заглавие: Tz Отговорете с цитат

Ами незнам как да ви обесня че си нямам и на представа от паскал!!!
Ят ме е щото не съм паралелка с компютри, а съм няква си тъпа екология и въпросът е защо ни карат да учим паскал? Замислете се малко... в курса ми има хора които не могат с линдоус да работят а те тръгнали да ги учар на паскал... и работата е там че аз си нямам и на идея от паскал, даскала едвам ми даде подпис. Единственото което мога да написаша е "Program" i posle "var"!!!Разберете ме! просто съм супер зле и ме е ят на тоя тъп език паскал! Не отделям от никаде, у за това помолих ако някои може да ми я драсне защото доколкото чух задачата не е сложна. И Емералд не си мисли че те упреквам, наистина си права, но не ме мързи... а... просто немога! разбери ме. Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
Да обичаш е нищо, да бъдеш обичан е нещо, да бъдеш обичан и да обичаш е всичко!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
Poc
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Ное 2004
Мнения: 304
Общо думи: 245
Местожителство: 1-ви Реактор ВВЕР-440

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2005 9:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Напълно те разбираме колега. Защото аз съм КТТ. Освен да ти кажа да препрочетеш онова за даскалите. Просто самата причина да не знаем е, че някой мързелив даскал (да има и такива) не ни е научил на основните неща на компютъра (говоря по принцип, не, че аз не разбирам). И това е засега. Призовавам всички, които могат да мо помогнат. Може би ако всички си помагаме един ден България ще стане Истинско райско кътче Idea
П.С. Знам как е. Един колега даже не знаеше как да си включи компютъра. И тръгна да копира файловете от дискетата без да я е поставил във флопито. Това е нещо което бих нарекъл трагико-комично. Хем ми беше смешно. Хем съжалявах горкият колега, че никой не му е помагал и обяснявал кака стават дори и елементарни работи с компютъра. И от тази случка, той твърдо се е навил да си земе компютър и да се научи да работи с него Laughing Idea
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
[ IP : Logged ]
venom
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Авг 2004
Мнения: 75
Общо думи: 1,748
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2005 9:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми в моя курс имаше един ме питаше 2-3 пъти от къде се пуска и спира PC-то! Confused
_________________
Да обичаш е нищо, да бъдеш обичан е нещо, да бъдеш обичан и да обичаш е всичко!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
ivelin80
Вчера си купих компютър
Вчера си купих компютър


Регистриран на: 15 Яну 2005
Мнения: 4
Общо думи: 0

МнениеПуснато на: Съб Яну 15, 2005 4:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mdam, i az bih te posavetval sam da si go napravish, no mi haresva da si guba ponqkoga vremeto s takiva zada4ki, napravil sum go s JavaScript, zashtoto ne sum slagal nqkakvi po-advanced sredi, puk i taka direktno go
pusnash v internet explorer (s tova sum testval, ne znam s mozila kak ste e). AAA i ne znam sega redaktora na phpBB kak ste se otnese kam vsichko tova deto e dolu i kakvo ste se vidi, ama mai ne mogat da se kachvat failove vav foruma, a me marzi da si tarsia papkata na koi rack beshe :)

eto go i html-to:


<!doctype html public "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
<html>
<head>
<title> </title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1251">

<script language=javascript>

function writeB() {

// praim obekta:
var B = new Array(3,5);

var B = new Array( new Array(10, 82, 1, 7, 13),
new Array(31, 41, 82, 12, 10),
new Array(7, 35, 82, 46, 112) );

// razdjurkvame i popalvame HTML tabl4ikite:
for (i = 0; i < 3; i++) {

for (j = 0; j < 5; j++) {

document.getElementById("o_" + i + j).innerText = B[i][j];

if (B[i][j] != 8 && B[i][j] != 82) {

document.getElementById("n_" + i + j).innerText = B[i][j] - i*j;
}
else {

document.getElementById("n_" + i + j).innerText = B[i][j];
}
}

}
}

</script>


</head>

<body onload="writeB()">


<table align=left border=1 cellpadding=2 cellspacing=1 style="margin-right:15;">
<th colspan=5>ÍÀ×ÀËÍÎ ÑÚÑÒÎßÍÈÅ</th>
<tr>
<td><span id="o_00"></span></td>
<td><span id="o_01"></span></td>
<td><span id="o_02"></span></td>
<td><span id="o_03"></span></td>
<td><span id="o_04"></span></td>
</tr>
<tr>
<td><span id="o_10"></span></td>
<td><span id="o_11"></span></td>
<td><span id="o_12"></span></td>
<td><span id="o_13"></span></td>
<td><span id="o_14"></span></td>
</tr>
<tr>
<td><span id="o_20"></span></td>
<td><span id="o_21"></span></td>
<td><span id="o_22"></span></td>
<td><span id="o_23"></span></td>
<td><span id="o_24"></span></td>
</tr>
</table>




<table align=left border=1 cellpadding=2 cellspacing=1>
<th colspan=5>ÊÐÀÉÍÎ ÑÚÑÒÎßÍÈÅ</th>
<tr>
<td><span id="n_00"></span></td>
<td><span id="n_01"></span></td>
<td><span id="n_02"></span></td>
<td><span id="n_03"></span></td>
<td><span id="n_04"></span></td>
</tr>
<tr>
<td><span id="n_10"></span></td>
<td><span id="n_11"></span></td>
<td><span id="n_12"></span></td>
<td><span id="n_13"></span></td>
<td><span id="n_14"></span></td>
</tr>
<tr>
<td><span id="n_20"></span></td>
<td><span id="n_21"></span></td>
<td><span id="n_22"></span></td>
<td><span id="n_23"></span></td>
<td><span id="n_24"></span></td>
</tr>
</table>


</body>
</html>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
venom
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Авг 2004
Мнения: 75
Общо думи: 1,748
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Съб Яну 15, 2005 5:13 pm    Заглавие: 10x man Отговорете с цитат

Много ти благодаря! Само искам да те питам това нещо става ли за паскал??
_________________
Да обичаш е нищо, да бъдеш обичан е нещо, да бъдеш обичан и да обичаш е всичко!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Програмиране Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov