forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Гордеете ли се че сте българи?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    forum.globcom.net Форуми -> Женски работи
Предишната тема :: Следващата тема  

Гордеете ли се че сте българи?
Да
81%
 81%  [ 52 ]
Не
18%
 18%  [ 12 ]
Общо гласове : 64

Автор Съобщение
botroid
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Фев 2004
Мнения: 1730
Общо думи: 11,794

МнениеПуснато на: Чет Дек 02, 2004 9:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Tishop написа:
Защо не се сетихте за личности като Левски, Ботев, Капитан Петко Войвода....
Ами давате за пример личности заради които България се беше превърнала в република на Съветския съюз ?Да ви имам патриотизма !!


Причината е във невежеството в което е изпаднала част от младите хора. Сетиха се за фалшивия патриотизъм показан от човек които е бил руска подлога и е жертвал националните интереси заради тези на партията! А не се сетиха за Левски и другите които са дали живота си за България.

ivo82 написа:
botroid: ne pteovili4ava6 vli malko ne6tata. Ima edin Georgi Jekov, koito postoqnno se obajda v BG 6ou po M Sat i govori sa6tite gluposti. Sega ve4e si ima sobstvenno predavane v Skat, za6to ne mu stane6 asistent :?


Слушай бе келешче с футболно аватарче на вратарче! Аз телевизия не гледам и не си губя времето да слушам този или онзи кво говори, аз си имам собствено мнение и за неговото формиране не ми е нужно да гледам тъпата телевизия. Щом съм говорил глупости, ти какво умно си казал досега? Можеш ли да оспориш и обориш фактите които съм изтъкнал, айде опитай да те видя какво можеш освен да лаеш!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
T.N.F.
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 28 Сеп 2004
Мнения: 817
Общо думи: 12,721

МнениеПуснато на: Чет Дек 02, 2004 9:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А айде като засегнахме въпроса за нацистите. Като има толкова тяхни привърженици да погледнем малко тяхните дела.
1. Знаете ли защо Османската империя (по-късно Турция се присъединява към Оста) - защото турците не са преценили Борис 3 правилно, като са смятали, че нашият цар ще остане верен на ОСВОБОДИТЕЛИТЕ - БРАТСКА РУСИЯ и когато германците, които вече са приближавали България влязат и я окупират, защото не са се присъединили към Оста, Турция ще получи дял оттериториите, които българи и руснаци са и отнели през 1878 год. (Другата причина да се присъединят към Оста е омразата им към Русия) и междудругото през 1940 г. е имало среща в Истанбул м/у немси "дипломати" и турски управници (все още не е напълно ясно какво са уговаряли там).
2. Щяла ли е Германия да даде част от България на Турция (при положение, че Борис 3 се отказал да присъедини България към Оста) - има достатъчно причини да го направят - Турция винаги е била страната с най-голяма армия в Европа (тогава е отстъпвала по този фактор на СССР и Германия). Освен, че е голяма сила, Турция е много важна откъм географско разположение - затова Хитлер е бил длъжен да удовлетвори интересите на този важен съюзник на Балканите. Освен това Германия не е можела да остави много войска в евентуално окупираната България, при положение, че насочват силите си към СССР.
3. Трябва да добавим, че дори като членка на Оста, България е останала благодарна и не е водила сражения с Червената армия... А същевременно е водила боеве (отбранителни) с/у Съюзниците (Британци и Американци) и офанзивни (1944-45) с/у нацистките войски.
Извод: Какво е Третия райх - съюзник на 500-годишните ни поробители, които за щастие Негово величество е прецакал!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
botroid
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Фев 2004
Мнения: 1730
Общо думи: 11,794

МнениеПуснато на: Чет Дек 02, 2004 10:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мда... Борис III прецаква Хитлер, за което заплаща с живота си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
botroid
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Фев 2004
Мнения: 1730
Общо думи: 11,794

МнениеПуснато на: Пет Дек 03, 2004 12:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ivo82 написа:
vse o6te ne e na 100% dokazano. offfff, s vseki den oligufrenite se uveli4avat - ve4e sa 12


Е добре, не е доказано, но самия Борис III e имал подозрението че бил отровен в Германия с бавно действаща отрова по време на строго интимен обяд със Хитлер. По време на обяда Хитлер пил минерална вода, а на царя била налята чаша с червено вино. Сещаш се защо нали?
Другата теория е че царя не е бил отровен, а умира от инфаркт поради огромното напрежение и стрес върху него породен от непосилните отговорности и тревоги за съдбата на България, династията, приближаващото поражение във войната.

Които и вариант да е верния това не променя факта че царя заплаща скъпо за отказа си България да участва активно във военни действия, както е настоявал Хитлер.

Щом сме вече 12 олигофрена, ти футболистче що не станеш 13-тия? Ела, присъедини се към отбора :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
botroid
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Фев 2004
Мнения: 1730
Общо думи: 11,794

МнениеПуснато на: Пет Дек 03, 2004 6:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ivo82 написа:
Mejdu drugoto, ti mai si edinstveniq(moje da sam propusnal nqkoi post), koito si kazva, 4e ne se gordee...


Къде видя бе вратарче, че не се гордея?!
Може и да си учил история, но тя е твърде обширна за да я знаеш всичката, пък и може да си учил история на древна Месопотамия или Шумер :) Което е доста далече от историята на България нали? ;)
Не съм преувеличил никъде, цифрите са от документални източници.
А със това ЕГН дето го имаш за мен не можеш да бъдеш друг освен келеш :)

В исторически аспект се гордея че съм българин, оцелели сме 2 хилядолетия, славна история, победи, това-онова, знаеш...
В икономически аспект обаче не се гордея че съм българин защото имаме най-мизерната държава в Европа, най-ниски доходи и т.н. Вече повече от 10 години стотици хиляди българи си търсят щастието във други страни, с надежда за по-добър живот какъвто тук не намират, а и няма перспективи за такъв.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    forum.globcom.net Форуми -> Женски работи Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov