forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

електро консумация на един безжичен рутер?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Хардуер
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
OpTiOn
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Май 2004
Мнения: 430
Общо думи: 12,383

МнениеПуснато на: Съб Мар 22, 2014 7:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тея дето е посочила мадамата са 7вата, които "отговарят" на 35
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
milenapetkova
Начинаещ
Начинаещ


Регистриран на: 02 Дек 2013
Мнения: 17
Общо думи: 296

МнениеПуснато на: Пон Мар 24, 2014 5:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

SEAN JOHN написа:
Знам ли,навсякъде него даваш като линкове Laughing Шегувам се,да не се засегнеш.


Еми не, ама какво да кажа, като ме обвиняваш... Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
`o{-_-}o`
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Апр 2005
Мнения: 860
Общо думи: 48,870

МнениеПуснато на: Вто Мар 25, 2014 9:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре, че е Милена, да съживи малко тоя форум Wink
Вземам да се замислям, че консумациуята /или какво има да се плаща в края на месеца/ зависи най-много от самата инсталация на целия блок/къща. Сравнява ли сме с познати сметките си за ток ...при почти идентични консуматори за месец ... има разлика с около 50 %.
Не може аз да се отоплявам на дърва и единствения ми косуматив горница през зимата да е една помпа ... а да нямам разлика във сметките летен/зимен сезон - все около 100 пари се въртят. А други да плащат по 50-60 пари Wink
ЕнергоПро винаги ще бъде на далвера, защото сме прост народ и си затваряме очите за всичко. Само когато седнем на маса /на клавиатура/ започваме много да разбираме от всичко Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
[ IP : Logged ]
mQuuu
Mitsubishi


Регистриран на: 31 Юли 2006
Мнения: 416
Общо думи: 28,582
Местожителство: GBBG

МнениеПуснато на: Вто Мар 25, 2014 5:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

`o{-_-}o` написа:
Добре, че е Милена, да съживи малко тоя форум Wink
Вземам да се замислям, че консумациуята /или какво има да се плаща в края на месеца/ зависи най-много от самата инсталация на целия блок/къща. Сравнява ли сме с познати сметките си за ток ...при почти идентични консуматори за месец ... има разлика с около 50 %.
Не може аз да се отоплявам на дърва и единствения ми косуматив горница през зимата да е една помпа ... а да нямам разлика във сметките летен/зимен сезон - все около 100 пари се въртят. А други да плащат по 50-60 пари Wink
ЕнергоПро винаги ще бъде на далвера, защото сме прост народ и си затваряме очите за всичко. Само когато седнем на маса /на клавиатура/ започваме много да разбираме от всичко Wink


Сори че се намесвам но.. е съвсем нормално ако зимата се отобляваш на дърва и единственият ти допълнителен консуматор е една водна помпа, да са ти сравнително еднакви сметките за електричесрво зимен/летен сезон (или си се объркал с изказването си). НО!! и в другата половина от изказването си, си прав много зависи от инсталацията като цяло съдейки по един колега, който е на квартира както мен ... и двамата се отопляваме с ел. радиатори той плаща 10лв ток. аз 210лв пхахаххаха)) ясно е че при него има няква манипулация така е заварил квартирата и не се оплаква човека пхахаххаха И не на последно място Милена наистина съживи малко форума, умрел преди 100 лета Very Happy
_________________
AMD FX-6200 3.8GHz,6MB/8MB, MB-ASROCK 990FX EXTREME3/AM3+, 2x4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX, Xilence Modular 1000W R3 ATX 2.3, ATI Radeon Sapphire VAPOR-X R9 280X 3GB GDDR5 OC (UEFI), SSD ADATA SX900 128GB, HITACHI 1TB 7K1000.D 7200rpm 32MB SATA III + 2x320GB SATA2 Seagate
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
seemore
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Фев 2004
Мнения: 886
Общо думи: 42,578
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Вто Мар 25, 2014 5:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

лятото - 80. зимата - 130-180. тая зима специално 100-110-130 ...
Не знам енергоПро какво толкова ги плюете, но като се ползва нещо трябва да се плаща. Все пак бойлера не се спира, а от и отопление/охлаждане не се лишаваме. И 2 рутера работят нон стоп (за да има нещо по темата го споменавам Very Happy )
_________________
Гражданска отговорност

http://pcshop.bg/?rfrl=6
2% отстъпка от първата поръчка с промокод RFRL-6
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
`o{-_-}o`
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Апр 2005
Мнения: 860
Общо думи: 48,870

МнениеПуснато на: Сря Мар 26, 2014 1:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тя и темата е умряла преди 100 лета Wink
Мисълта за летен/зимен период, ми беше друга. Имам 2 бойлера - за баня и кухня. Не се спират никога. Колкото да не е , лятото пазят по-дълго време топлата вода, и следователно работят по-малко. Друг съществен консуматор няма - или не ми идва на ум. Друг е върпса, че когато сложих 2-рия бойлер сметката за ток скочи с около 10-тина %.
Не съм доволен от ЕнергоПро, че реалният ми ток който харча струва 30 лв. а плащам още 70 лв. за някакви оранжеви енергии, такси за пренос /да не ми го носят на с кофа на ръка тоя ток/, и тем подобни безмислени такси. За това ги плюя Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
[ IP : Logged ]
Tomasz
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Апр 2007
Мнения: 209
Общо думи: 12,053
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Мар 26, 2014 2:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Забравяш още един важен момент. Зимата, водата, която влиза в бойлерите е с 10-тина градуса по-ниска = още поне 10лв/месец.

Ако си с водна риза и т.н. планирай следващите бойлери да са със серпентина.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
`o{-_-}o`
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Апр 2005
Мнения: 860
Общо думи: 48,870

МнениеПуснато на: Сря Мар 26, 2014 7:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Планирам да засиля камината към някое дере Very Happy И да слагам печки по стените /климатици/ Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
[ IP : Logged ]
SEAN JOHN
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 19 Окт 2003
Мнения: 1237
Общо думи: 20,037
Местожителство: manhattan

МнениеПуснато на: Сря Мар 26, 2014 7:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така и така сме почнали офф-а Laughing климатици мисля да сложа ама само за охлаждане...за отопление никога,сега се топля с климатик и не ми е готино...камината или котела и радиатори,семпертини както си му е реда Laughing друго си е да ти замирише на дърво,е има хамалогия,но не ми пречи, обичам да се занимавам с огън Laughing
_________________
SEAN JOHN it`s not just a label it`s a life style man

AMD64 3500+ AM2 MSI K9N Neo-F 2x512 DDR2 667Mhz Kingston 200GB Hitachi SATA2

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
milenapetkova
Начинаещ
Начинаещ


Регистриран на: 02 Дек 2013
Мнения: 17
Общо думи: 296

МнениеПуснато на: Чет Мар 27, 2014 5:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

SEAN JOHN написа:
Знам ли,навсякъде него даваш като линкове Laughing Шегувам се,да не се засегнеш.

Еми не, ама...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
SEAN JOHN
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 19 Окт 2003
Мнения: 1237
Общо думи: 20,037
Местожителство: manhattan

МнениеПуснато на: Чет Мар 27, 2014 6:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Базикам се,важното е лаф да стане...а както се вижда излязохме от темата,но пък малко да початим,че найстина форума е доста позамрял (само купува/продава се движи Laughing ) виж даже благодарение на теб се събудихме и ние старите кучета хахаха Laughing
_________________
SEAN JOHN it`s not just a label it`s a life style man

AMD64 3500+ AM2 MSI K9N Neo-F 2x512 DDR2 667Mhz Kingston 200GB Hitachi SATA2

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
OpTiOn
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Май 2004
Мнения: 430
Общо думи: 12,383

МнениеПуснато на: Чет Мар 27, 2014 8:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
...Колкото да не е , лятото пазят по-дълго време топлата вода, и следователно работят по-малко...

Според мен е равно зима/лято или дори бойлера гори повече през лятото, щото си пускаш по 17 пъти душ на ден
Аз съм на дърва и според мен тока ми не се е променил. като изключим декември(който е x2)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
radowolf
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Авг 2012
Мнения: 174
Общо думи: 5,275
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Чет Мар 27, 2014 9:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хайде и аз да се включа в офтопика - втора година съм на ТЕЦ и се кефя на макс ... миналата година ми излезе 560 лв. сезона за двустаен апартамент ... е да добавим и 100-150 лв за ток в преходните периоди - преди пускане на парното и след ранното му спиране ... ама си е чистичко и приятно топло в цялото жилище. Досега години наред съм се топлил на дърва и мога да направя сравнение - неравномерна температура със съпътстващите проблеми, хамалогия, мръсотия и т.н.
_________________
сисадмин
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
`o{-_-}o`
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Апр 2005
Мнения: 860
Общо думи: 48,870

МнениеПуснато на: Чет Мар 27, 2014 11:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

radowolf написа:
Хайде и аз да се включа в офтопика - втора година съм на ТЕЦ и се кефя на макс ... миналата година ми излезе 560 лв. сезона за двустаен апартамент ... е да добавим и 100-150 лв за ток в преходните периоди - преди пускане на парното и след ранното му спиране ... ама си е чистичко и приятно топло в цялото жилище. Досега години наред съм се топлил на дърва и мога да направя сравнение - неравномерна температура със съпътстващите проблеми, хамалогия, мръсотия и т.н.


А колко апартамента в блока ползвате ТЕЦ-а Wink Колкото са повече, толкова по-малка е сумата за плащане на апартамент Wink Ако го ползвате само половината - сметката ти ще е много по-висока Wink
А колко апартамента в блока ползвате ТЕЦ-а Wink Колкото са повече, толкова по-малка е сумата за плащане на апартамент Wink Ако го ползвате само половината - сметката ти ще е много по-висока Wink
А и за друстаен апартамент .... 2 хубави климатика, си мисля, че ще ти горят по малко от 100 лв. на месец Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
[ IP : Logged ]
Tomasz
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Апр 2007
Мнения: 209
Общо думи: 12,053
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2014 1:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

к'ви 560лв+100лв ... к'ви тецове aaaargh!

Аз тази зима изкарах по къс ръкав ... и като тегля чертата 240~250лв за отопление за сезона.

Гарсониера (добре изолирана панелка, но за сметка на това съседите ми не се отопляват)
- стая - икономичен климатик
- кухня - конвектор+инфра (няма място за втори климатик)

Та сега и малко по темата:
- рутер с импулсно захранване (примерно TP-Link) - 4~6W
- рутер с трансформатор (примерно WRT54GL) - 8~10W
- свичове 4~6W
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Хардуер Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov