forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Кога спират за неплатен интернет.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Мрежи
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mongoose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Юли 2006
Мнения: 504
Общо думи: 18,283

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2012 12:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Tomasz написа:
Като се погледне старата бележка:


И новата:


се забелязва, че връзка между "дата на плащане" и "период за плащане" няма. Т.е. прецакан клиент няма.

Може би ако закъснееш с 10 дни "периодът за плащане" ще се измести с 10 дни, т.е. няма да има нужда да плащаш за времето в което си нямал, но само от unics могат да потвърдят това Rolling Eyes


Като погледнеш старата бележка се вижда ясно че плащаш за месец 02.2012 и от там извода че таксата важи само за този месец, на новата бележка пак ясно се вижда че вече периода е от дата до дата в разллични месеци и можеш да си помислиш че датите ще са променливи и от там изводите че в първия случай на фиксиран период от време вече може да си говорим за закъснение при плащане а във втория случай ако наистина е такъв и ако периода ми започва от датата на плащане то съответно няма как да закъснея а просто си получавам от когато си искам(платя). Немисля че от фирмата са променили начина и периода за плащане но до тук никой невнесе светлина по въпроса.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
mongoose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Юли 2006
Мнения: 504
Общо думи: 18,283

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2012 1:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

любимия админ написа:
Точно, ако закъснееш да платиш с 5 дена (и съответно си нямал нет тия 5 дни), не си ги плащаш. Т.е. от цялата работа печели абоната


Докато пиша и си ме изпреварил, как ако закъснея с 5 дни но таксата важи до 31-ви за 30 дена печеля при положение е съм ползвал 25 дена, а ако закъснея и платя на 5-ти и важи до 5-ти с какво съм закъснял тогава?!?!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
anatoli
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 19 Сеп 2003
Мнения: 956
Общо думи: 16,474
Местожителство: Here .. or there .. somewhere

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2012 1:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

До миналия месец ако те спрем на 1ви щото не си си платил, и ти дойдеш на 3ти ти вземаме 20 кинта и ползваш до 31ви. Т.е. ще платиш пълна такса а ще ползваш 27 дена (до следващото спиране)

А сега като закъснееш, ползването ти се удължава точно с месец, а не до следващото първо число.
_________________
Който не плаща в кръчма, плаща в аптека !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
mongoose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Юли 2006
Мнения: 504
Общо думи: 18,283

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2012 1:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

любимия админ написа:
До миналия месец ако те спрем на 1ви щото не си си платил, и ти дойдеш на 3ти ти вземаме 20 кинта и ползваш до 31ви. Т.е. ще платиш пълна такса а ще ползваш 27 дена (до следващото спиране)

А сега като закъснееш, ползването ти се удължава точно с месец, а не до следващото първо число.


Ейййй много трудно беше и трябваше два дена да се дърлим тука. Надявам се че ако предния месец съм платил от 5-ти и важи до 5-ти а следващия платя на 1-ви ще си важи до 5-ти?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Pr0bLeM
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Фев 2008
Мнения: 55
Общо думи: 2,278

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2012 1:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

yes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
svilen
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Апр 2005
Мнения: 187
Общо думи: 12,852

МнениеПуснато на: Сря Апр 04, 2012 10:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

mongoose написа:
svilen написа:
mongoose написа:
svilen написа:
Всички тези писания мога да ги съкратя до едно изречение - Плащайте си навреме и нямате проблеми. Никога досега не е умишлено спрян абонат с редовни плащания !


Какво значи навреме при положение че плащаме предварително, хем да сме дали парите преди да получим нещо хем обаче да е по-навреме. Да ви ги дам утре за декември че да е по навреме. Никога досега несъм критикувал услугите на фирмата но изказванията в тази тема са направо нагли.

Навреме значи преди компютъра да те е спрял! А и не знам кое е нагло - хем закъснял, хем сърдит ! В цялата тема пишат само такива, които са по някаква причина нередовни. Ако имаш проблеми - обади се до офиса - отлагаха датата на спиране ръчно, ама не по-лесно е да плюеш. И като ми цитираш Общите Условия - защо изобщо питаш - там е написано- спазвай ги!


Надявам се мнението ти да е лично а не официална позиция на Уникс, от постовете ти оставам с впечатление че работиш във фирмата но явно PR не е силната ти страна. Заради подобни словесни излияния на служители или работници на много места въвеждат забраната им да коментират. Peace!

Мненията които изказвам ВИНАГИ са лични. И да -работя във фирмата и ДА не съм PR на фирмата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
tonio85
Стремително напредничав
Стремително напредничав


Регистриран на: 11 Апр 2010
Мнения: 30
Общо думи: 546

МнениеПуснато на: Сря Юни 06, 2012 9:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кога спират за неплатен интернет.

Верният отговор е "Когато не си платиш интернета". Мен до сега не са ме спирали при положение, че съм си платил на време. Отделен е въпросът, че всеки месец ме спират и аз на деня отивам да си го платя Smile ама го приемам като напомняне щот много забравям.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Fran
Стремително напредничав
Стремително напредничав


Регистриран на: 07 Яну 2011
Мнения: 28
Общо думи: 491

МнениеПуснато на: Чет Юни 07, 2012 2:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересно ми е дали може да се промени датата на плащане. Като ме резнат на 17 мога ли да изчакам до 2ри и от там нататък само на 2ри да плащам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
HaF7a7a
Постмодернист


Регистриран на: 14 Авг 2006
Мнения: 789
Общо думи: 27,391
Местожителство: Финландия

МнениеПуснато на: Пет Юни 08, 2012 12:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За да се измести датата за плащане - deadline както го наричат американците трябва да се закъснее и абоната да бъде бамнат. Но няма как да направиш омлет без да счупиш яйцата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Мрежи Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov