forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Nokia 5530

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> GSM
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bo4o
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Ное 2003
Мнения: 171
Общо думи: 3,148
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2012 6:00 am    Заглавие: Nokia 5530 Отговорете с цитат

Привет,

интересува ме някой дали се е сблъсквал със следния проблем, става дума за Nokia 5530XM. Телефонът не се ползваше около 2 месеца ( до последно работеше без никакви проблеми ). Естествено за тия 2 месеца е седял без батерия тъй като се е изтощила. Сега след опит да се стартира изписва съобщение още в началото "Стартирането на телефона е неуспешно, моля свържете се с продавача". От тук на татък нито може да се натисне нещо, нито каквото и да е било освен да се изключи.
Ако някой може да подскаже за какво става дума ще съм много благодарен.

Благодаря предварително!
_________________
Welcome to my world nigazZ !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger MSN Messenger
[ IP : Logged ]
gabroveca
Idiot


Регистриран на: 10 Сеп 2006
Мнения: 2102
Общо думи: 86,125
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2012 9:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди бях с такава нокиа и не съм имал такива проблеми

Пробвай да го хакнеш с custom firmware или пък просто да изтриеш всичко останало от стария и да сложиш наново последния firmware който може да свалиш с navifirm

Тук пише всичко подробно : http://www.ipmart-bg.com/showthread.php?32493-Nokia-5530-(RM-504)-v32.0.007-hack&s=a490e068cd722ff9e241d0e674046e2c&p=362337#post362337
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Th3agLe
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 09 Ное 2008
Мнения: 79
Общо думи: 2,347

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2012 2:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм със същата нокиа от близо 2 год, незнам освен да ти е истекал серфитиката на софтуера... за др не се сещам
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Tomasz
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Апр 2007
Мнения: 209
Общо думи: 12,053
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2012 3:35 pm    Заглавие: Re: Nokia 5530 Отговорете с цитат

bo4o написа:
Привет,

интересува ме някой дали се е сблъсквал със следния проблем, става дума за Nokia 5530XM. Телефонът не се ползваше около 2 месеца ( до последно работеше без никакви проблеми ). Естествено за тия 2 месеца е седял без батерия тъй като се е изтощила. Сега след опит да се стартира изписва съобщение още в началото "Стартирането на телефона е неуспешно, моля свържете се с продавача". От тук на татък нито може да се натисне нещо, нито каквото и да е било освен да се изключи.
Ако някой може да подскаже за какво става дума ще съм много благодарен.

Благодаря предварително!


Имам същият проблем с Nokia E52. Минат ли 2 години от "покупката" (тайният SMS, който твоята Nokia изпраща когато се сългасяваш с Terms & Conditions) ... те подсещат, че трябва да си купиш нова Nokia.

Правил съм доста опити да префлашна с Nokia Care Suite ... май само феникс-а не съм го пробвал.

Nokia - Никога повече!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
bo4o
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Ное 2003
Мнения: 171
Общо думи: 3,148
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2012 6:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А как е можело да се предотврати това нещо?
_________________
Welcome to my world nigazZ !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger MSN Messenger
[ IP : Logged ]
Tomasz
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Апр 2007
Мнения: 209
Общо думи: 12,053
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2012 7:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

bo4o написа:
А как е можело да се предотврати това нещо?


Аз реших проблема чрез покупката на телефон, на който никъде не пише Nokia Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
seemore
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Фев 2004
Мнения: 886
Общо думи: 42,578
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2012 7:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

имам нокия е51 и си работи перфектно и до момента. вече е на 4 години. не ми се вярва да има някакъв таймер, който да се задейства 2 години след покупката ...
_________________
Гражданска отговорност

http://pcshop.bg/?rfrl=6
2% отстъпка от първата поръчка с промокод RFRL-6
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Tomasz
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Апр 2007
Мнения: 209
Общо думи: 12,053
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2012 8:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

seemore написа:
имам нокия е51 и си работи перфектно и до момента. вече е на 4 години. не ми се вярва да има някакъв таймер, който да се задейства 2 години след покупката ...


Хаха, и аз имам Nokia E51, Nokia 7610 (ама не supernova), Nokia 7210 всичките експлоатирани до границата на възможностите. Всичките с firmware от преди мизерията с активирането ... и все още работят (в момента като backup телефони).

E52-то беше използвано година ... после зарязано изключено и зареждано веднъж месечно ... до преди 2 седмици когато отказа да тръгне.

Хард ресет със задържане на комбинации от клавиши не помага. А в google има всякакви измислици от слагане във фризер до изпичане във фурна:
phone startup failed contact the retailer

5800-та наближава 2-те годинки ... за сега FM радиото изненадващо спря да работи Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
bo4o
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Ное 2003
Мнения: 171
Общо думи: 3,148
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2012 9:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересното, е че имам още една такава Nokia 5530, която е над 2 години и с нея нямам проблеми. Всичко и работи.

Но това в интернет за слагането в фризера, в микровълновата и н е знам още къде за мен са пълни глупости.
_________________
Welcome to my world nigazZ !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger MSN Messenger
[ IP : Logged ]
gabroveca
Idiot


Регистриран на: 10 Сеп 2006
Мнения: 2102
Общо думи: 86,125
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2012 10:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Както ти казах префлашни му фирма направо с някой custom такъв и предполагам ще се оправи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> GSM Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov