forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Забраняват ксеноните менте
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
_bioHAZArd_
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Окт 2004
Мнения: 1373
Общо думи: 31,249
Местожителство: България, Габрово

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 8:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А изобщо не съм против ксенона, нито против всякакви подобрения по автомобилите. Просто така си седят нещата, не съм ги мислил аз Smile
_________________
Уважавай Бога ! Обичай Жената ! Пази Родината !

http://www.bgtuner.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
XPERT_166
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 15 Окт 2007
Мнения: 304
Общо думи: 14,698
Местожителство: gabrovo

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 8:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

абе доста си е опасно и в градски и извънгадски условия срещу теб да излезе някои кривоглед ксенон !! особенно ако сте с по висока скорост - винаги си има малки изключения но като цяло подкрепям да няма такива ксенони
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
`o{-_-}o`
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Апр 2005
Мнения: 860
Общо думи: 48,870

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 9:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Наистина Ксенона трябва да си е регулиран - той ако фара ти е регулиран, каквато и крушка да сложиш ще си свети както трябва да свети - няма да заслепява насрещните. А това, че ще ми отворят капака .... и какво ще видят ?!? Едни пластмасови черни кутии - както и да е - няма как да ми кажат, че ксенона не ми е фабричен, освен ако не ми го е слагал Гошо комшията и под капака само той знае кой кабел накъде отива.
Това да ми изкарат апаратите за реглаж на фаровете на пътя - за мен е най-голямата безумица на КАТ и другите контролни органи. Знам ли го аз милиционера къде ще сложи апарата да ми мери фара ... ами ако го пусне в някоя дупка - хоп, не ти е регулиран фара, хайде спирам ти я от движение....колкото са ни и хубави пътищата ...пълна безумица.
Другото което е, милиционера няма право да ми гледа в колата, като ми иска "принадлежностите" /аптечка,пожарогасител и други/ му казвам да си стой до Патрулката пък аз ще му ги занеса - какво си карам в багажника си е лично моя работа - няма ли заповед за обиск - ще си кибиче до патрулката, камо ли да ми гледа какво имам под капака или във фара Wink Въпрос на инат.
Но съм и с двете ръчички фаровете да се регулират при всяко едно ходене на технически преглед на автомобила - те и закономислещите умуват да я направят задължителна тази процедура.
Аз ще дам 300-400 пари за БиКсенон /истински/ ако е рекъл Бог още 500-600 за фарове .. оня ще ме спре да ми каже, че колата много свети и ще ми я спря от движение Wink Както е казало момчето от София ... сао шум, шаш и паника всява тази кампания на КАТ и тем подобните органи. На който не са му регулиранио фаровете -= да си ги глобяват да им вземат точки .... но чак да им спита колите от движение ... немисля че е редно. Те пияните шофори нищо не им правят - дето са си убиици на пътя ...
Хайде със здраве, че се увлякох Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
[ IP : Logged ]
gbtuning
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Фев 2007
Мнения: 218
Общо думи: 15,984
Местожителство: Netherland,Oudenbosch

МнениеПуснато на: Съб Ное 05, 2011 11:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

не-толкова любимия админ написа:
а в перник к'во правят?!


Там ще им забраняват светещите пръскалки... Very Happy
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
ikonoma
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 22 Апр 2005
Мнения: 360
Общо думи: 7,964

МнениеПуснато на: Чет Ное 10, 2011 11:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Зависи от хомолгацията на фаровете. Ксенонови лампи на цокъл H1,H3,H4 и т.н. просто няма. Не пише ли D2S (лупа), D2R (рефлектор, да на някои от първите модели с ксенон са се използвали рефлекторни фарове), D1S, D1R и т.н. просто си е грубо нарушение.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov