forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

От днес шофираме на фарове и през деня

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
st@nmen
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Мар 2007
Мнения: 4019
Общо думи: 666,557

МнениеПуснато на: Вто Ное 01, 2011 3:16 pm    Заглавие: От днес шофираме на фарове и през деня Отговорете с цитат

От днес започва акция „Светлина", която задължава шофьорите да карат на фарове и в светлата част на деня. Пътните полицаи ще следят за неизправни светлини, мигачи, светлоотразители, гуми и чистачки.

Основната цел на въведената мярка е да се намалят предпоставките за транспортни произшествия. Според проучвания на КАТ броят на пътните инциденти скача с около 40% в есенно-зимния период. А след въвеждане на задължителното шофиране с включени светлини е регистрирано значително намаление на катастрофите.

При липса на включени къси или дневни светлини санкцията е 20 лв. Когато нарушението е свързано с опасност за движението, глобата скача на 150 лв.

При неработещи светлини автоматично ще се счита, че автомобилът е технически неизправен. Ако нарушението е извършено през нощта, колата се спира от движение. Глобата за шофиране с износени гуми е 50 лв.

Освен че подлежат на парични глоби, на шофьорите се отнемат се и контролни точки.
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=801856
_________________
Продажба,изкупуване ,сервиз на лаптопи,компютри,аксесоари.......
Нови и употребявани........
ремонтира,изкупува.....
0899879674 066991946 станимир георгиев
скаип stanimir.georgiev
ОФЕРТИ http://stanmen.bazar.bg/

stanimir.georgiev@start.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Konv1cT
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Яну 2007
Мнения: 150
Общо думи: 3,556

МнениеПуснато на: Пет Ное 04, 2011 10:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

kakво ще рече дневни светлини ?
_________________
In the bible it says, what goes around, comes around
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Mupo
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 06 Яну 2007
Мнения: 346
Общо думи: 11,390
Местожителство: https://t.me/pump_upp

МнениеПуснато на: Пет Ное 04, 2011 10:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да караш на къси през деня Laughing
_________________
https://t.me/pump_upp
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
malkiq
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Юли 2006
Мнения: 815
Общо думи: 27,964
Местожителство: GB BG

МнениеПуснато на: Пет Ное 04, 2011 3:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mupo написа:
Да караш на къси през деня Laughing

Дрън, дрън! Дневни светлини имат по-новите автомобили, а и някои не толкова нови. Дневните светлини представляват дълги светлини намалени на 50% или диодни светлини (ако сте забелязвали на някой автомобили), които светят само отпред или в някои случаи къси светлини. При фабричните дневни светлини или както се пише DRL (daily running ligts) не светят габаритете отзад както и арматурното табло на колата. Това естествено може да бъде направено и на коли, които нямат DRL като фабрична опция.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
`o{-_-}o`
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Апр 2005
Мнения: 860
Общо думи: 48,870

МнениеПуснато на: Пет Ное 04, 2011 5:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

както казваш ти ... "дрън дрън дрън" .... Дневните светлини са на КЪСИТЕ светлини на автомобила и те с анамалени, но не съм сигурен дали е на 50 % или повече Wink Но като цяло си сханал идеята на "дневните светлини" Wink Само се замисли, ако намалиш дългите светлини да светят на 50% ... дали няма да светят като късите /за сила на свете говоря/ но пак ще светят по нагоре и само ще блещиш насрещнодвижещите се Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
[ IP : Logged ]
malkiq
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Юли 2006
Мнения: 815
Общо думи: 27,964
Местожителство: GB BG

МнениеПуснато на: Пет Ное 04, 2011 9:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

`o{-_-}o` написа:
както казваш ти ... "дрън дрън дрън" .... Дневните светлини са на КЪСИТЕ светлини на автомобила и те с анамалени, но не съм сигурен дали е на 50 % или повече Wink Но като цяло си сханал идеята на "дневните светлини" Wink Само се замисли, ако намалиш дългите светлини да светят на 50% ... дали няма да светят като късите /за сила на свете говоря/ но пак ще светят по нагоре и само ще блещиш насрещнодвижещите се Wink


Аз няма какво да го мисля, просто съм ги чел тези неща. Срещал съм различни варианти от 30 до 60% от дългите светлини. Това, че блещят повече не съм го написал в предния си пост, защото мисля че всеки се сеща че е така и го е виждал... Но не съм ги измислил аз тези неща, а идеята за дневните светлини да са някакъв процент от дългите, а не късите е че късите са най-често използвани и ще горят крушки постоянно, което си е разход, освен това, при намаляването на дългите се намалява отделената топлина от светене на крушката за избягване на изгарянето (опушването и стопяването) на рефлектора, което се получава в по-висока степен при нормално светене на късите светлини и през деня.

п.п Затова съм ЗА фабричните дневни светлини (в повечето нови автомобили диодни), за да няма експерименти на сульо и пульо, дето се мислят за майстори и ти избождат очите с изобретенията си, а и самото име "дневни светлини" си има съвсем друго предназначение от нормалните осветителни тела на автомобила. Wink
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
`o{-_-}o`
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Апр 2005
Мнения: 860
Общо думи: 48,870

МнениеПуснато на: Съб Ное 05, 2011 12:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Дженерал Мотърс използват нормалните осветителни тела на автомобилите си за "Дневна Светлина" Wink Шофйор съм от 7 години, употребявал съм 2 автомобила през това време, карам на включени къси светлини целогодишно - нямам никакви поражения по рефлекторите Wink
Не се опитвам да се заяждам - просто немога да се съглася с мнението ти Wink Въпреки, че донякъде си прав за предназначението на Дневните светлини.
Със здарве Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
[ IP : Logged ]
malkiq
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Юли 2006
Мнения: 815
Общо думи: 27,964
Местожителство: GB BG

МнениеПуснато на: Съб Ное 05, 2011 9:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма нищо, аз просто казвам каквото мисля и наблюдавам. А всеки автомобилен производител избира различен вариант за дневни светлин, които той мисли за най-добри, както и ние смятаме, че нашите мнения са правилни. Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov