forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Забраняват ксеноните менте
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
st@nmen
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Мар 2007
Мнения: 4011
Общо думи: 663,738

МнениеПуснато на: Сря Ное 02, 2011 11:05 am    Заглавие: Забраняват ксеноните менте Отговорете с цитат

КАТ-
акция "Светлина"-
ксенон

Забраняват ксеноните менте


1 Ноември, 2011 21:29


Автомобилите с ксенонови крушки на фаровете, които не са фабрично производство, ще бъдат спирани от движение, а на водачите ще бъде съставян акт, съобщи БНТ. Основната цел на пътните полицаи и занапред е по този начин да се намалят жертвите на пътя през тъмната част на денонощието. Според експерти от КАТ голяма част от допълнително монтираните ксенонови светлини са изключително опасни за насрещнодвижещите се автомобили.

Освен това от КАТ заявиха, че по пътищата ще бъдат изкарани около 30 апарата, с които ще се проверяват шофьорите дали имат изправни светлини. Ако фаровете не са запалени през деня в периода от първи ноември до първи март, санкцията е от 20 до 150 лв. На този етап в столицата екипите на КАТ ще проверяват с апаратура в кварталите "Дружба" и "Младост".

По информация на вестник "Стандарт" за нефабрични ксенони санкция "спиране на автомобила от движение" обаче може да бъде налагана само през тъмната част на денонощието. Ако водач на МПС бъде спрян за проверка през деня и се установи такава нередност, колата не може да бъде спряна от движение, защото забраната за използване на нефабричен ксенон важи само за тъмната част на денонощието.
http://fakti.bg/avto/21355-zabranavat-ksenonite-mente#/
_________________
Продажба,изкупуване ,сервиз на лаптопи,компютри,аксесоари.......
Нови и употребявани........
ремонтира,изкупува.....
0899879674 066991946 станимир георгиев
скаип stanimir.georgiev
ОФЕРТИ http://stanmen.bazar.bg/

stanimir.georgiev@start.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
me4o
ламята спаска


Регистриран на: 09 Юли 2004
Мнения: 423
Общо думи: 8,053
Местожителство: езерото Прос Нес

МнениеПуснато на: Сря Ное 02, 2011 12:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

а в перник к'во правят?!
_________________
Не ми става повече от 3 пъти дневно. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
malkiq
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Юли 2006
Мнения: 815
Общо думи: 27,964
Местожителство: GB BG

МнениеПуснато на: Сря Ное 02, 2011 4:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да вземат да спират от движение тези, които карат с нерегулирани фарове. Доста често ми се случва да се разминавам с такива коли, чиито шофьори не са се погрижили за доброто осветление, което всъщност пречи и на тях, защото фаровете им светят някъде из клоните на дърветата, а пътя изобщо не се осветява. Да не говорим колко коли не са добре изправени след претърпяно ПТП, в резултат на което не могат да им се регулират фаровете.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
`o{-_-}o`
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Апр 2005
Мнения: 860
Общо думи: 48,870

МнениеПуснато на: Сря Ное 02, 2011 9:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това за спиране от движение на коли с нерегулирани фарове го споменаха миналата вечер по новините - но само го споменаха - колко ще се спазва и изпълнява - отделен въпрос. А мен как ще ме разберат, че Ксенона не ми е фабричен ... Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
[ IP : Logged ]
malkiq
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Юли 2006
Мнения: 815
Общо думи: 27,964
Местожителство: GB BG

МнениеПуснато на: Сря Ное 02, 2011 11:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

`o{-_-}o` написа:
Това за спиране от движение на коли с нерегулирани фарове го споменаха миналата вечер по новините - но само го споменаха - колко ще се спазва и изпълнява - отделен въпрос. А мен как ще ме разберат, че Ксенона не ми е фабричен ... Very Happy


И мен това ме интересува.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
OpTiOn
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Май 2004
Мнения: 430
Общо думи: 12,383

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 12:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ооо няма да има астри селски тунинг със разноглед кненон :о( Много ще ми "липсват"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Mupo
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 06 Яну 2007
Мнения: 346
Общо думи: 11,390
Местожителство: https://t.me/pump_upp

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 11:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

`o{-_-}o` написа:
А мен как ще ме разберат, че Ксенона не ми е фабричен ... Very Happy

Фабричен ксенон имат само по новите коли, или пък просто вдигат капака и гледат баластите, тези на фабричните не са китайски на ХИД или там др-те който бяха. Не виждам смисъл да спират колите с не фъбрични ксенони тъй като вършат страхотна работа през нощта...
_________________
https://t.me/pump_upp
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
OpTiOn
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Май 2004
Мнения: 430
Общо думи: 12,383

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 12:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mupo написа:
`o{-_-}o` написа:
А мен как ще ме разберат, че Ксенона не ми е фабричен ... Very Happy

Фабричен ксенон имат само по новите коли, или пък просто вдигат капака и гледат баластите, тези на фабричните не са китайски на ХИД или там др-те който бяха. Не виждам смисъл да спират колите с не фъбрични ксенони тъй като вършат страхотна работа през нощта...

По-големият проблем според мен е нерегулираните фарове... ама ксенон + нерегулирани фарове :X :X
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
SEAN JOHN
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 19 Окт 2003
Мнения: 1237
Общо думи: 20,037
Местожителство: manhattan

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 1:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А най-големия проблем е нерегулиран РЕФЛЕКТОРЕН фар + ксенон...демек такъв без лупа... но определено е тъпо измислен тоя закон... някой от тия дет са го правили ако могат да ми кажат къде е разликата между регулиран оригинален ксенон и регулиран неоригинален...проблема е в реглажа... не в тва какъв е ксенона
_________________
SEAN JOHN it`s not just a label it`s a life style man

AMD64 3500+ AM2 MSI K9N Neo-F 2x512 DDR2 667Mhz Kingston 200GB Hitachi SATA2

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
_bioHAZArd_
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Окт 2004
Мнения: 1373
Общо думи: 31,249
Местожителство: България, Габрово

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 2:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Освен регулирането е много важен интензитета на светлината. Той също си има допустими норми.
_________________
Уважавай Бога ! Обичай Жената ! Пази Родината !

http://www.bgtuner.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
SEAN JOHN
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 19 Окт 2003
Мнения: 1237
Общо думи: 20,037
Местожителство: manhattan

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 2:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не,че нещо искам да споря,но би ли споделил къде са упоменати максимални стойности? аз знам,че има заложени само минимални...
_________________
SEAN JOHN it`s not just a label it`s a life style man

AMD64 3500+ AM2 MSI K9N Neo-F 2x512 DDR2 667Mhz Kingston 200GB Hitachi SATA2

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
_bioHAZArd_
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Окт 2004
Мнения: 1373
Общо думи: 31,249
Местожителство: България, Габрово

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 5:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В спора се ражда истината Smile


Доколкот съм запознат системите за измерване на светлинен поток имат допустима граница, мисля че беше нещо от сорта на 64 лукса...


И там вече играе роля, какъв е ксенона, има ли лупи и т.н.

В крайна сметка трябва да се прочетат точно директивите за тези неща какво постановяват.
_________________
Уважавай Бога ! Обичай Жената ! Пази Родината !

http://www.bgtuner.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
SEAN JOHN
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 19 Окт 2003
Мнения: 1237
Общо думи: 20,037
Местожителство: manhattan

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 5:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисълта ми е дали е упоменато в закона Smile защото аз си мисля,че не е ... но както и да е за мен е много НЕдомислен този закон... а и едва ли ще влезе в действие Laughing ... след 2-3 седмици всичко ще е минало
_________________
SEAN JOHN it`s not just a label it`s a life style man

AMD64 3500+ AM2 MSI K9N Neo-F 2x512 DDR2 667Mhz Kingston 200GB Hitachi SATA2

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
_bioHAZArd_
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Окт 2004
Мнения: 1373
Общо думи: 31,249
Местожителство: България, Габрово

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 5:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами не знам, дали е упоменато. Но също така поставянето на ксенон, може да се води като изменение на конструкцията на автомобила, което пък изисква технотест...
_________________
Уважавай Бога ! Обичай Жената ! Пази Родината !

http://www.bgtuner.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
SEAN JOHN
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 19 Окт 2003
Мнения: 1237
Общо думи: 20,037
Местожителство: manhattan

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 6:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е тука малко не мислиш ли,че прекали Laughing виждам,че си на 100% против ксенона,но чак пък технотест... а ако си сложа от сините лампи на Филипс там как се водеше модела пак ли технотест да мина Laughing

тоя закон си е чисто и просто ново средство за изнудване... нищо повече... за мене е много по важно да следят за зимни гуми през зимата... това е 100000 пъти по основателно от тва кой с какви фарове кара.... ама те това не следят,че ша ми отварят капака да гледат дали съм с оригинален ксенон или не Laughing измишлиотини пълни..

Ето и едно инфо от първа ръка така да го кажем

Код:
gin написа на 02 ноември 2011 - 14:54 :
...
Всичко това говори за сериозна FUD кампания - Fear, Uncertainty, Doubt - всяване страх, несигурност, смут и плашене на гарги, плюс поле за вземане на подкупи. От чисто любопитство след малко тръгвам към Дружба да ги намеря тези патрули да ми замерят фаровете и да ги разпитам, на кой нормативен акт се опират при тези проверки.
...


Иии, ето ни отново след рекламите... връщам се от Дружба с моята китайска ксенон конфигурация фар китаец с лупа Sonar, и крушка китаец Noname 35W 4300K. Намерих ги органите на улицата, те ме провериха, и резултата е... всичко ОК. СВОБОДНО, ПОЧЕШИ КОНЯ за всички колеги с лупи ксенон китаец

Проверката беше пълен цирк, както и очаквах. Двама служители на ДАИ с палки и едно техническо лице с уред HELLA, какъвто се намира в повечето авто сервизи. Имаше опашка от чакащи (без ксенон, просто от любопитство), чули по телевизията... един дядо казва, дойдох да се проверя...никога в живота си не съм го правил, време е Цирка беше в това, че като ми казаха, че съм ок, питах тогава какъв е проблема с китайските ксенони, както се изказват по телевизията? Те ми казаха, ама вашия нали е фабричен? Вижте как отрязва светлината, а китайските я разпръскват?!! Ако е фабричен, няма проблем?! Аз викам, не, от най-евтините е, аз съм го слагал... После ги питах силата на осветлението колко е... излезе 0.8 lux!!! При условие, че ми казаха, за да си в нормата трябва да си до 64lux... но от баща ми разбрах, че реално стайно осветление ако е добро е около 100тина lux, така че сигурно скалата им е била в КИЛО-lux, т.е. аз съм бил около 800lux... абе аматьорщина... Както и да е, питах, в кой нормативен акт се регламентира силата на осветлението? Само повдигнаха рамене...

С цел да покажа, че държа да има написани и ясни правила за всички, ще споделя че даденият немски апарат HELLA прави евро регулировка, която изисква, тук ще излъжа, 8% или 10% низходящ наклон на лъча, ориентировъчно, да знаете... т.е. на всеки 100 метра лъчът слиза вертикално надолу 8 метра... вие си преценете при височина на фара 50 сантиметра над пътя, къде на пътя ще е най-далечната точка от проекцията на лъча... за всяка кола е различно. За хоризонталната регулировка не знам параметри, само знам, че двата снопа се събират. И всичко това никъде в БГ законите не е разписано изобщо!

Хора, четете законите, знайте си правата, обжалвайте до дупка, и не давайте да ви мачкат неграмотни чиновници от администрацията. Поздрави на всички

_________________
SEAN JOHN it`s not just a label it`s a life style man

AMD64 3500+ AM2 MSI K9N Neo-F 2x512 DDR2 667Mhz Kingston 200GB Hitachi SATA2

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov