forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Nokia N8 vs Samsung Galaxy S II i9100

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> GSM
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bobi
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 10 Ное 2003
Мнения: 486
Общо думи: 4,113
Местожителство: Габрово/Търново

МнениеПуснато на: Нед Авг 14, 2011 3:44 pm    Заглавие: Nokia N8 vs Samsung Galaxy S II i9100 Отговорете с цитат

Принципно съм фен на Nokia обаче се чудя в момента какво да взема, и ми се иска мнението на по - компетентните хора Smile Плюсове минуси, всичко Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
gercho_91
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Яну 2007
Мнения: 754
Общо думи: 30,652
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Нед Авг 14, 2011 4:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много интересна тема.
Мислил съм по същия въпрос и избрах Самсунга.
Сега ще се опитам да се обоснова надолу.
Нека първо разгледаме нещата от хардуерна страна:
Започваме с дисплея на апарата.
При нокиа АМОЛЕД при самсунг СУПЕР АМОЛЕД (колко ще е супер никой незнае, но все пак изглежда ще е по-добър от нокиата), освен това разделителната способност на самсунга е по-висока. Покритието на самия панел също е по-добро.
След това ще разгледаме камерата. Това е може би единственото нещо, в което нокиа са по-добри. Карл Цайс оптиката и най-вече ксеноновата светкавица, както и 12-те мегапиксела срещу само 8-те на самсунг и простите диодчета (светкавица), който са безсмислени за разстояние на снимане над 2 метра.
При видеозаписът самсунг са напред с Full HD записване, но за качеството можем само да гадаем.
Процесорът, паметта и видео контролера:
При нокиа имаме 680 Мхз процесор, който нестига, че е слаб за такъв телефон, но е и от старата архитектура. Дори моята нокиа 5800 е с подобен само, че на 434Мхз (само дето работи като за 150 Very Happy )
При самсунга имаме 1.2 Гхз Двуядрен процесор от нова архитектура.
Рамта при нокиа е само 256МБ а при самсунг 1024МБ...
И двата телефона имат 3Д ускорители, но не съм проучвал кой е по-добрият. Останали те дреболиики и изгъзици по хардуера няма да коментирам за момента.

Преминавам на софтуера.
Тук са едни от ключовите неща за самсунг, а именно Андройд срещу така познатия ни и бавен Симбиан. От опитите си с нокиа (имал съм 2 модела със симбиян и съм ровил поне още 2 ) мога да кажа, че симбиан не струва. Изключително бавен, муден и дразнещ потребителя. Поне мен като човек, който обича бързодействието, хубавите ефекти и плавните менюта. Освен това симбиан е платен, за да инсталираш приложение ти трябва лиценз. Поредният минус. Андройд за разлика е Open Source операционна система. Приложения бол, модове още повече. Андройд е и продукт на Гугъл до колкото знам и със сигурно ще се развива в нови версии и ще става все по-добър, а симбиана, ами той прости си залязва лека полека Smile

Спирам се, че мнението стана много дълго. Ако те интересува нещо друго питай Wink
_________________
AMD 8350 Octa-Core Processor @4000MHz Black Edition with Cooler Master CPU Cooler Hyper 212 Plus, MB - ASUS M5A99FX PRO R2.0, KINGSTON HyperX SAVAGE DDR3 2x8GB @1600Мhz CL 9.9.9.27.36 - 2T, Cooler Master G750M 80+ Bronze, Modular PSU, AMD Sapphire NITRO R9 380 4GB/256bit, 120GB SSD SAMSUNG 840EVO, 1TB WD BLUE 64MB, Thermaltake Versa H21 Window + Custom modding, drilling etc., 6X120MM BLUE LED FANS, 2X400MM BLUE LED STRIPS, MONITOR LG IPS236V-PN
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
gabroveca
Idiot


Регистриран на: 10 Сеп 2006
Мнения: 2102
Общо думи: 86,125
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Нед Авг 14, 2011 7:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бягайте далеч от Nokia докато не се усетят и почнат да слагат сносен софтуер по телефоните си..

Тоя симбиан е пълно дърво.. само чакам да си отиде мойта нокиа и взимам нещо с андроид..

Не са лоши телефоните на нокиа, даже напротив, много са здрави и всичко им е 6 но ако продължават с тоя симбиан си отиват..

Говореше се че ще минавали на windows phone 7 ама кога ли..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
gercho_91
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Яну 2007
Мнения: 754
Общо думи: 30,652
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Нед Авг 14, 2011 8:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление и да минат на windows phone 7 пак няма да е добре.
Андроидът е истината и моя следващ телефон със сигурност ще е такъв Smile
_________________
AMD 8350 Octa-Core Processor @4000MHz Black Edition with Cooler Master CPU Cooler Hyper 212 Plus, MB - ASUS M5A99FX PRO R2.0, KINGSTON HyperX SAVAGE DDR3 2x8GB @1600Мhz CL 9.9.9.27.36 - 2T, Cooler Master G750M 80+ Bronze, Modular PSU, AMD Sapphire NITRO R9 380 4GB/256bit, 120GB SSD SAMSUNG 840EVO, 1TB WD BLUE 64MB, Thermaltake Versa H21 Window + Custom modding, drilling etc., 6X120MM BLUE LED FANS, 2X400MM BLUE LED STRIPS, MONITOR LG IPS236V-PN
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
malkiq
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Юли 2006
Мнения: 815
Общо думи: 27,964
Местожителство: GB BG

МнениеПуснато на: Пон Авг 15, 2011 12:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също останах очарован от Андроида, на едно HTC с което си поиграх макар и за малко, след това на Самсунг (не знам модела). Може би и това, че сме свикнали с менютата на Нокиа влияе отрицателно на преценката, но наистина има доста бъгави модели на Нокиа със Симбиан. За мен е интересен този уж нов Симбиан 3 просто да видя как се държи телефона и дали предлага нещо по-атрактивно от старите. А за Windows phone 7 не мисля, че ще е по-добър от Андроида, дори и от Симбиана.

За сравнението между посочените телефони мога да допълня нещо което е от определящите критерии при моя избор на телефон, а именно издръжливост на батерията. И така честно казано не съм виждал или чувал за Самсунг който да издържа повече от 2-3 дена, а от Нокия имам наблюдение, че дори и смартфоните им имат модели които издържат 5-6 дни. Това е доста относително, но за мен е важен фактор.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
ROSEN_GB
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Фев 2009
Мнения: 325
Общо думи: 8,378
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пон Авг 15, 2011 7:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

С две ръце съм за Samsung Galaxy S II i9100. Н8 не става нищо от него.
Мисля да го купувам скоро. Но мисля май да изчакам да излезе Apple iPhone 5. И на самсунга ще му падне цената доста.
А между другото скоро трябва да излезе и Samsung Galaxy S II Plus 1.4GHz. Тогава ще е още по интересно.

Относно батерията. Не съм чувал за телефон над 4 инча дисплей и 16 милиона цвята да държи повече от 3 дена. Аз на моя Samsung Omnia i8910 съм му взел 4 батерии и не срещам голямо затруднение с тока. Инак си е недостатък спор няма. Един таблет държи 3-4 часа. До де не измислят някоя нова батерия че страдаме.

Apple се кани да представи iPhone 5 на 7 септември?
Китайците вече са готови с фалшификат на iPhone 5
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
malkiq
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Юли 2006
Мнения: 815
Общо думи: 27,964
Местожителство: GB BG

МнениеПуснато на: Пон Авг 15, 2011 12:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За батерията не споря. Голяма консумация имат тези телефони, но се надявам наистина да измислят някакъв вид батерии които да издържат повече и да намалят консумацията на самите устройства (макар че сигурно и сега го правят). По принцип съм фен на Нокиа, но напоследък имам добри впечатления и от Самсунг и също така HTC. Най вероятно следващия ми сматрфон няма да е на Нокиа, но и няма да е скоро така като гледам.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> GSM Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov