forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Мобилен интернет
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> КЕФ @ НЕТ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
malkiq
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Юли 2006
Мнения: 815
Общо думи: 27,964
Местожителство: GB BG

МнениеПуснато на: Пон Авг 01, 2011 8:06 pm    Заглавие: Мобилен интернет Отговорете с цитат

Някой ползва ли мобилен интернет за своя преносим или настолен компютър. Ако да на кой доставчик сте, доволни ли сте и изобщо какво е мнението ви? Знам, че има подобна тема, но аз имам конкретни въпроси, които ме вълнуват в момента. Отговори от рода на "не ти трябва" са ми ясни, но проблема е, че няма изградена мрежа до мястото където искам да пусна интернета, освен това зимата живея там, а лятото в града, но няма вариант в който да пренасям интернета от едното на другото място, или да прекарам и на двете места, а да плащам само когато съм там. Използвам го главно за сърфиране (четене на пресата, форуми и разни други) и разговори по Скайп. Не тегля филми, музика и други.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
y-project
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Авг 2004
Мнения: 709
Общо думи: 7,345
Местожителство: В Залата

МнениеПуснато на: Вто Авг 02, 2011 5:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За тези неща става, иначе ако искаш да теглиш просто забрави...
_________________
http://www.vbox7.com/play:c97f3de0
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
XaKePaT
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Ное 2003
Мнения: 288
Общо думи: 6,244
Местожителство: 127.0.0.1

МнениеПуснато на: Вто Авг 02, 2011 7:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ползвам на глобул като съм извън града.Общо взето не съм доволен но нямам избор.Като го пусна скаипа+ уеб сайтовете едвам се отварят.А за теглене не изобщо не става.
Но в кофти ситуации като ти трябва върши много хубава работа.
_________________
Уеб Дизайн Габрово Продукти на офертаКабели за диагностика
Стоки на промоция
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
[ IP : Logged ]
malkiq
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Юли 2006
Мнения: 815
Общо думи: 27,964
Местожителство: GB BG

МнениеПуснато на: Вто Авг 02, 2011 8:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако трябва да съм точен интернета не е за мен, но така беше по-лесно да го обясня. Вчера пробвахме разговор по Скайп с мобилен интернет от Виваком, но не съм особено очарован, доста се бави гласа и от време на време насича и не се разбира, но като цяло може да върши работа. Пробата я правихме на бавната скорост (128 kbps). Лошото е, че няма как да се направи сметка на средното потребление, за да видим до къде ще стигнат 512 MB, които предлагат на бързата скорост от М-Тел, тъй като няма закономерност в използването на интернета.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
gercho_91
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Яну 2007
Мнения: 754
Общо думи: 30,652
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Вто Авг 02, 2011 9:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз използвам програмата на глобул Globul Web & Talk Light. (12:90лв)
Имам 150 мегабайта интернет и имам навика като си ходя по село да го използвам. Мога да кажа, че съм доволен. Докато достигна тези 150 Мб скоростта е над 100кб в сек. Върши работа за всичко без теглене.
След като ги мина обаче скоростта пада до 2-3 кб в сек. и тогава става непоносимо...
Използвам телефона си (нокиа 5800) като модем.
*Гледам, че от глобул сега предлагат някакви пакети по 1ГБ трафик за 15 лева, но ми се струва доста скъпо все още.
Друг е въпросът, че за да използваш нета трябва да имаш 3G покритие, защото ако нямаш остава опцията с GPRS който е бавен.

Може би трябва да помислиш за програми, който ще ти редуцират трафика, когато използваш мобилния интернет. Например аз използвам Опера в турбо режим.
_________________
AMD 8350 Octa-Core Processor @4000MHz Black Edition with Cooler Master CPU Cooler Hyper 212 Plus, MB - ASUS M5A99FX PRO R2.0, KINGSTON HyperX SAVAGE DDR3 2x8GB @1600Мhz CL 9.9.9.27.36 - 2T, Cooler Master G750M 80+ Bronze, Modular PSU, AMD Sapphire NITRO R9 380 4GB/256bit, 120GB SSD SAMSUNG 840EVO, 1TB WD BLUE 64MB, Thermaltake Versa H21 Window + Custom modding, drilling etc., 6X120MM BLUE LED FANS, 2X400MM BLUE LED STRIPS, MONITOR LG IPS236V-PN
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
malkiq
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Юли 2006
Мнения: 815
Общо думи: 27,964
Местожителство: GB BG

МнениеПуснато на: Вто Авг 02, 2011 10:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като най-изгодна до 10 лв оферта за интернер ми се стори тази на М-тел или по-точно Мега Loop + мобилен интернет за 16 лв. (мега loop - 9.90лв, интернет 512 мб на максимална скорост и наем за USB модем 0,99 лв/месец. Насочвам се към това тъй като и без това използвам loop, но това което не ми харесва е 2-годишния договор.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
seemore
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Фев 2004
Мнения: 886
Общо думи: 42,578
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Сря Авг 03, 2011 1:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

виваком имат оферта за 5 лв. на месец. При сключване на 2г. договор, УСБ модема ти го дават безплатно. 500 МБ е без ограничение на скоростта, след това е на 128кбит/с. Тази оферта обаче може да се направи ако имаш АДСЛ към тех, или пък имаш познат с АДСЛ и да се пусне на негово име.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
malkiq
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Юли 2006
Мнения: 815
Общо думи: 27,964
Местожителство: GB BG

МнениеПуснато на: Сря Авг 03, 2011 9:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това звучи добре, ако намерим човек може и този вариант да изберем.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
ROSEN_GB
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Фев 2009
Мнения: 325
Общо думи: 8,378
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Съб Авг 06, 2011 5:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много е важно къде ще се ползва. Ако е в града е добре. Ако е за извън града. Трябва да избереш такъв оператор който има покритие на 3G на мястото на ползване. Иначе нета ще е адски бавен. Без значение на колко МБ си се пуснал. Без наличие на 3G само чат на скайпа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Аля
Вчера си купих компютър
Вчера си купих компютър


Регистриран на: 08 Авг 2011
Мнения: 1
Общо думи: 69

МнениеПуснато на: Пон Авг 08, 2011 12:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм много доволна от Loop All Around, а и щом искаш да можеш интернета да ти е подвижен, това е още един плюс при Луп-а. Като си на вилата,ползвай си го на вилата, като си в колата ползвай си го в колата и т.н. 18,90 е таксата със стик се ползва, има добра скорост и за това, което описваш, ще ти свърши много добра работа.

http://www.loop.bg/page.php?p=loop_all_around

Ето и линк.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
seemore
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Фев 2004
Мнения: 886
Общо думи: 42,578
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пон Авг 08, 2011 12:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Както е написал Росен - най-важното е покритието, което има на мястото където се ползва. Ако имаш карти на трите оператора може да тестваш и тогава вземи този, който е най-добър за твоя конкретен случай.
Не се връзвай на лозунги от сорта "нашия нет е най-бърз" или "ние имаме най-доброто 3G покритие" - те са направени за балъците - за да налапат въдицата ...
_________________
Гражданска отговорност

http://pcshop.bg/?rfrl=6
2% отстъпка от първата поръчка с промокод RFRL-6
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
malkiq
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Юли 2006
Мнения: 815
Общо думи: 27,964
Местожителство: GB BG

МнениеПуснато на: Пон Авг 08, 2011 10:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това ми е ясно за 3G-то, но вече е късно. Избрахме варианта с Mega Loop и мобилен интернет, защото е най-изгоден и за двамата. Лошото в случая е, че пробвах мрежите на М-тел и Глобул, но и двата оператора нямат 3G на едното място където ще се използва, за другото съм сигурен на 100%, че има. Единствено на Виваком ме е яд, че не пробвах дали има 3G, макар че имах възможност, но както казах вече направихме избора.
Сега въпросът ми е до каква скорост мога да достигна на 2G мрежата? направих един speed тест и ми изката 0,18 MB/s на download и 0,06 на upload, след това теглих Opera, но доста бавно - 9 MB приблизително, но време не засякох (може би около 10 мин). Гледах графиката на скоростите и имаше пикови моменти до над 400 kbps, но основно се движеше около 250 kbps. Та какво мислите, за скоростта?

п.п Имам една молба към gercho. Ако имаш възможност пробвай каква средна и максимална скорост ще развиеш когато си на бързата скорост и си в район без 3G покритие, ако не те затруднява разбира се. Благодаря предварително.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
gercho_91
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Яну 2007
Мнения: 754
Общо думи: 30,652
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пон Авг 08, 2011 11:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@malkiq 2G мрежата има свойте ограничения като архитектура. Теоретично в 2G мрежа чрез GPRS връзка може да се развие максимална скорост от 115 kbit/s (14 килобайта в сек). След като тествах с нокиата си остановявам, че на практика тази скорост е бая по ниска. При мен варира около 6-8 килобайта за сек.
В някой райони обаче се поддържа 2.5G мрежа или така нареченото ЕDGE. Там теоретичната скорост е 236 kbit/s (29 килобайта за сек.)
След като тествах в такъв район средната скорост беше около 20 килобайта за сек.
Трябва да знаеш, че има и други фактори, който влият на връзката. Например силата на сигнала, натовареността на мрежата, атмосверните и географски условия и др. От тези фактори ще зависи каква скорост ще постигаш, но дадените по книга максимални скорости на практика са недостижими Smile

При 3G вече нещата стоят по съвсем различен начин. Там съм развивал до на 100 килобайта за секунда скорост, което е къде къде по приемливо Smile
_________________
AMD 8350 Octa-Core Processor @4000MHz Black Edition with Cooler Master CPU Cooler Hyper 212 Plus, MB - ASUS M5A99FX PRO R2.0, KINGSTON HyperX SAVAGE DDR3 2x8GB @1600Мhz CL 9.9.9.27.36 - 2T, Cooler Master G750M 80+ Bronze, Modular PSU, AMD Sapphire NITRO R9 380 4GB/256bit, 120GB SSD SAMSUNG 840EVO, 1TB WD BLUE 64MB, Thermaltake Versa H21 Window + Custom modding, drilling etc., 6X120MM BLUE LED FANS, 2X400MM BLUE LED STRIPS, MONITOR LG IPS236V-PN
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
y-project
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Авг 2004
Мнения: 709
Общо думи: 7,345
Местожителство: В Залата

МнениеПуснато на: Сря Авг 10, 2011 9:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Все още този вариант на интернет прохожда в България и е скъп и доста неизгоден... обаче след едно 5 години не знам какво ще правят глобком Smile Confused
_________________
http://www.vbox7.com/play:c97f3de0
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
svilen
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Апр 2005
Мнения: 187
Общо думи: 12,852

МнениеПуснато на: Сря Авг 10, 2011 9:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мисли толкова напред Smile. Всеки ефирен предавател е захранен с подземни кабели .....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> КЕФ @ НЕТ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov