forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с принтера

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Хардуер
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
FeAr874
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 12 Май 2008
Мнения: 121
Общо думи: 6,562
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Съб Юни 11, 2011 1:34 pm    Заглавие: Проблем с принтера Отговорете с цитат

Здравейте, имам мастилно-струен принтер Canon mp460. От скоро време когато принтирам, в края на листа ми излиза черно петно мастило. Проблема мисля, че идва от тук:


Мисълта ми е дали не мога някак си да почистя ролката, от където минава самият лист?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
gercho_91
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Яну 2007
Мнения: 754
Общо думи: 30,652
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Съб Юни 11, 2011 10:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Препоръчвам ти да погледнеш програмата с настройките на принтера (има я на диска, който е дошъл с него). В нея има опция за почистване на ролките и др.
Черната линия може да идва и от самия принтер. Предлагам ти да пуснеш и калибрация на цветовете на подравняване на главата.
Освен това можеш да изваш гъбичките, на които стоят контеинерите с боя в стенд бай режим, и да ги измиеш, подсушиш и върнеш на място.|
Eто как изглежда менюто с настройките на принтера
http://www.canon.ca/support_images/RightNow_Images/Multipass/MP460/03RQ03001_01_EN.jpg
Там се вижда опцията Roller Cleaning, която е за почистване на ролките.

Друг вариант за почистване е по изкелеферчения начин с чужд предмет докато се въртят да ги почистиш.
_________________
AMD 8350 Octa-Core Processor @4000MHz Black Edition with Cooler Master CPU Cooler Hyper 212 Plus, MB - ASUS M5A99FX PRO R2.0, KINGSTON HyperX SAVAGE DDR3 2x8GB @1600Мhz CL 9.9.9.27.36 - 2T, Cooler Master G750M 80+ Bronze, Modular PSU, AMD Sapphire NITRO R9 380 4GB/256bit, 120GB SSD SAMSUNG 840EVO, 1TB WD BLUE 64MB, Thermaltake Versa H21 Window + Custom modding, drilling etc., 6X120MM BLUE LED FANS, 2X400MM BLUE LED STRIPS, MONITOR LG IPS236V-PN
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
FeAr874
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 12 Май 2008
Мнения: 121
Общо думи: 6,562
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Нед Юни 12, 2011 8:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвах първо със тази опция за почистване на ролките, но без абсолютно никакъв резултат и мисля със гъбичка със спирт да ги почистя....
Гъбичките на които стоят самите контейнери с мастило са с 1 пръст черна боя . Опитах да ги сваля и почистя, но нещо не стана... а и докато ги местех на ляво на дясно (при опита да ги сваля) забелязах, че под тях дъното на самият принтер е плувнало в синя боя...

Идеи Question
Embarassed Embarassed Embarassed

имаш ли скайп? Embarassed Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
ROSEN_GB
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Фев 2009
Мнения: 325
Общо думи: 8,378
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пет Юни 24, 2011 12:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Предполагам че си ги пълнил сам главите и за това текат повече. И на мен ми се е получавало петно но не е от ролките.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Хардуер Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov