forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

HDD проблем

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Хардуер
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bo4o
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Ное 2003
Мнения: 171
Общо думи: 3,148
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пон Май 09, 2011 9:33 pm    Заглавие: HDD проблем Отговорете с цитат

Става дума за един лаптоп Asus. Както работеше и се рестартира. И седи на буут скрийна и пише S.M.A.R.T.: BAD STATUS. Стана ясно, че е от хард диска. Някой ми казаха да не се занимавам. Аз реших да опитам. Закачих го на Адаптер ( USB ) стана все едно като External HDD. И харда си работеше. Едно прияятелче ми спомена, че харда може да тръгне като спра тоя тест ( така да го нарека ) S.M.A.R.T. И наистина спрях го и хард диска тръгна. Пуснах Everest Ultimate за да видя какъв е проблема на тоя S.M.A.R.T. показва ми грешка на Reallocated Sector Count ( отбелязано ми е със ""X"" ) и пише като допълнителна информация "Очаква се неизбежна загуба на данни". Казаха ми че в това състояния харда може да изкара 1 ден , може да изкара и 5 години. Някой знае ли някакви подробности по такъв проблем. Дали това се оправя някак или просто трябва да се събират пари за нов, пък тоя докъто изкара. Мерси предварително!!!
_________________
Welcome to my world nigazZ !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger MSN Messenger
[ IP : Logged ]
seemore
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Фев 2004
Мнения: 886
Общо думи: 42,578
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Вто Май 10, 2011 7:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвай с HDD regenerator. Има го в hiren boot CD.

А иначе относно проблема. Всеки хард (който има SMART функция) има заделели няколко "резервни" сектора. Мисля че бяха около 100 ... не помня точно. Идеята е, ако някой сектор сектор на хард диска се развали и стане BAD, да се маркира като такъв за да не се ползва и вместо него да се ползва един от резервните. Съобщението, което ти дава е, че всичките ти резервни сектори са свършили.

Тази програмка горе не я знам какво точно прави ... стърже по диска няколко часа ... може и 1-2 дена, но накрая оправя някой от лошите сектори.
_________________
Гражданска отговорност

http://pcshop.bg/?rfrl=6
2% отстъпка от първата поръчка с промокод RFRL-6
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
mongoose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Юли 2006
Мнения: 504
Общо думи: 18,283

МнениеПуснато на: Вто Май 10, 2011 10:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Всеки производител на дискове си има програми за сканиране и при възможност за поправяне на дискове, препоръчвам да потърсиш такава. Скоро се борих с един много скапан хард, първо го мъчих с регенератора и имаше леко подобрение но полсе се сетих за производителя и пуснах неговата програма, след два скана диска полетя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
bo4o
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Ное 2003
Мнения: 171
Общо думи: 3,148
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Вто Май 10, 2011 7:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Свалих HDD Generator 2011 + Crack. Направих боот флаш и сега уж ги поправя. Указа се че наистина тази грешка я дава, когато има много лоши сектори. Ще пробвам с тая програма, защото по доста форуми я хвалят. Иначе в сайта на производителя не можах да намеря подходящо ( не съм търсил много ). Харда е Western Digital. Ако знаете и за някакъв софтуер от производителя, ще пробвам и него. Мерси много на отзовалите се. Ако някой има предложения да се включи. Мерси предварително!
_________________
Welcome to my world nigazZ !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger MSN Messenger
[ IP : Logged ]
mongoose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Юли 2006
Мнения: 504
Общо думи: 18,283

МнениеПуснато на: Вто Май 10, 2011 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Western Digital Data LifeGuard - пробвай това, нагласил съм си го за моя хард но досега не ми се е налагало да го пробвам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
bo4o
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Ное 2003
Мнения: 171
Общо думи: 3,148
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Сря Май 11, 2011 9:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Този туул Data Life Guard Diagnostic го бях свалил, но ми се стори че с него може да се прави само диагностика не може да се поправят.
_________________
Welcome to my world nigazZ !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger MSN Messenger
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Хардуер Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov