forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

кръстовище ли е отбивката за бензиностанция?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли
Предишната тема :: Следващата тема  

кръстовище ли е отбивката за бензиностанция?
да,кръстовище е
38%
 38%  [ 8 ]
не, не е кръстовище
33%
 33%  [ 7 ]
не съм сигурен
28%
 28%  [ 6 ]
Общо гласове : 21

Автор Съобщение
st@nmen
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Мар 2007
Мнения: 4011
Общо думи: 663,738

МнениеПуснато на: Чет Окт 07, 2010 10:34 pm    Заглавие: кръстовище ли е отбивката за бензиностанция? Отговорете с цитат

Тия дни ми се наложи да размишлявам над 1 дилема:
кръстовище ли е отбивката за бензиностанция?
Какво е бензиностанция?
... Бензиностанция (думата е образувана от френски Бензин (Benzine) + Станция от руски, произнася се Бензиноста̀нция) се нарича комплекс от сграда и съоръжения, в които се извършва зареждане на моторни превозни средства с гориво, и прилежащата му площ с вход и изход към пътна артерия.....
Сиреч крайпътен обект с вход и изход към пътя.
И сега разсъждавам на глас,след като има вход и изход -какво е?
Ако е отбивка-защо тогава има вход и изход,и след като има такива значи има път?А ако има път -този път не е ли различен от оня главният?Т.е има 2 различни пътя на 1 и също ниво.....
В УИКИПЕДИЯ чета:
Кръстовище или Кръстопът (от кръст) е част от пътната мрежа и представлява място, където два или повече пътя (ленти за движение) се пресичат, разклоняват или събират на едно и също ниво.
Като допълнение простичко поясняват:
"В преносен смисъл израза "На кръстопът съм" се използва когато човек има няколко възможни варианта и не знае кой от тях да изберат"
Тук бих могъл да вмъкна,че имаме подобна ситуация в която водачът има избор дали да продължи или да се оклони в района на тъговският обект!?
Да кажем че там може да не точно формулируема дефиницията "КРЪСТОВИЩЕ",нека погледнем закона за движение по пътищата ЗДП:
Легална дефиниция за кръстовище се съдържа в нормата на §6 т.8 от ДР на ЗДП, според която това е място, където два или повече пътя се пресичат, разделят се или се събират на едно ниво.
Видно е че 2те определения нямат същественна разлика гласейки,че ако на главният път има подход към друг път или платно то това е К Р Ъ С Т О В И Щ Е .Никаде не се споменава колко е дължината ,ширината или посоката му /била тя с изход или без/ ,нито се не се споменава за улици,булеварди или градове и села или просто обекти....
В подкрепа на становишето си ще ви дам и следният пример:доста често на изхода на бензиностанция съм виждал знаци :стоп ,задължително завой надясно или тем подобни...Такива знаци съм виждал на много кръстовища,значи този крастопът би трябвало да е кръстовище!?
Интересно ми е какво мислите и защо,може би покъсно и ще споделя-какво ме наведе на тоя размисъл!
_________________
Продажба,изкупуване ,сервиз на лаптопи,компютри,аксесоари.......
Нови и употребявани........
ремонтира,изкупува.....
0899879674 066991946 станимир георгиев
скаип stanimir.georgiev
ОФЕРТИ http://stanmen.bazar.bg/

stanimir.georgiev@start.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
rgb
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Юли 2009
Мнения: 206
Общо думи: 11,566

МнениеПуснато на: Пет Окт 08, 2010 7:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не, не е кръстовище. Също така не са кръстовища отбивките за крайпътни заведения, магазини и сергии. Не са кръстовища и паркингите, нито полигоните и площадите, нито спирките за обществен транспорт.
Може би изключение прави изходът от Lukoil до дома на хумора, защото след бензиностанцията се излиза на малка уличка и след това тя образува кръстовище с булеварда, но самият изход на бензиностанцията не би трябвало да е кръстовище Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
st@nmen
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Мар 2007
Мнения: 4011
Общо думи: 663,738

МнениеПуснато на: Пет Окт 08, 2010 10:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

добре,ако не е кръстовище,какво е ?
_________________
Продажба,изкупуване ,сервиз на лаптопи,компютри,аксесоари.......
Нови и употребявани........
ремонтира,изкупува.....
0899879674 066991946 станимир георгиев
скаип stanimir.georgiev
ОФЕРТИ http://stanmen.bazar.bg/

stanimir.georgiev@start.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
seemore
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Фев 2004
Мнения: 886
Общо думи: 42,578
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пет Окт 08, 2010 11:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересно. Според това:
Кръстовище или Кръстопът (от кръст) е част от пътната мрежа и представлява място, където два или повече пътя (ленти за движение) се пресичат, разклоняват или събират на едно и също ниво.

Има ли 2 пътя ? Има.
Събират ли се ? Да.
На едно ниво ли са? Да.

Тука нищо не пише с колко платна трябва да са, асфалтирани ли са, бензиностанция ли е, магазин ли е ...
_________________
Гражданска отговорност

http://pcshop.bg/?rfrl=6
2% отстъпка от първата поръчка с промокод RFRL-6
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
HaF7a7a
Постмодернист


Регистриран на: 14 Авг 2006
Мнения: 789
Общо думи: 27,391
Местожителство: Финландия

МнениеПуснато на: Пет Окт 08, 2010 1:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че трябва да спада към групата на полу-кръстовищата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
rgb
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Юли 2009
Мнения: 206
Общо думи: 11,566

МнениеПуснато на: Пет Окт 08, 2010 2:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами ако аз си направя на двора път, който да свързва гаража с улицата, пак ли ще е кръстовище? Бензиностанциите са нечия частна собственост и не са част от пътната мрежа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
HaF7a7a
Постмодернист


Регистриран на: 14 Авг 2006
Мнения: 789
Общо думи: 27,391
Местожителство: Финландия

МнениеПуснато на: Пет Окт 08, 2010 2:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е точно така. Бензиностанциите може и да са държавни, но това няма нищо общо. Не са абсолютна частна собственост, защото всеки може да влиза с колата си, докато във двора ти мисля че е нарушение на дворното пространство (освен в случаите ако имаш безнинова колонка в двора). Друг е въпросът, че на излизане има общински пътен знак (забранено завиването наляво примерно) което прави пресечката вече полу-кръстовище.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
autorun
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Юли 2007
Мнения: 222
Общо думи: 7,393

МнениеПуснато на: Пет Окт 08, 2010 4:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

най добре питайте катаджиите на шела на входа на дряново те ще ви го обяснят писмено
_________________
http://zaigravka.com/index.php?start=gameplay&section=gms_funny&g=7415&vote=17&page=5
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
mQuuu
Mitsubishi


Регистриран на: 31 Юли 2006
Мнения: 416
Общо думи: 28,582
Местожителство: GBBG

МнениеПуснато на: Пет Окт 08, 2010 5:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе като оставим настрани излишните философски мисления ... и съответно малоооооуууумните въпроси ... Как може отбивка от пътя да я наречете "кръстовище" хора я се осъзнайте малко. То по ваща логика и разширение на пътя където може да спреш (паркираш) също трябва да се води кръстовище. Та като сте тръгнали философско поне дайте на няква по читава тема.
Например кой на кого е пуснал Адам на Ева или Ева на Адам ?
_________________
AMD FX-6200 3.8GHz,6MB/8MB, MB-ASROCK 990FX EXTREME3/AM3+, 2x4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX, Xilence Modular 1000W R3 ATX 2.3, ATI Radeon Sapphire VAPOR-X R9 280X 3GB GDDR5 OC (UEFI), SSD ADATA SX900 128GB, HITACHI 1TB 7K1000.D 7200rpm 32MB SATA III + 2x320GB SATA2 Seagate
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
seemore
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Фев 2004
Мнения: 886
Общо думи: 42,578
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пет Окт 08, 2010 6:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам да попитам професор Всезнайкото, компетентен по всички възможни теми - това кръстовище ли е ?

http://forum.globcom.net/album_pic.php?pic_id=8617

Или ще отговориш - ако има бензиностанция по продължение на малкия път - не е кръстовище, ако няма бензиностанция - кръстовище е Cool
_________________
Гражданска отговорност

http://pcshop.bg/?rfrl=6
2% отстъпка от първата поръчка с промокод RFRL-6
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
mQuuu
Mitsubishi


Регистриран на: 31 Юли 2006
Мнения: 416
Общо думи: 28,582
Местожителство: GBBG

МнениеПуснато на: Пет Окт 08, 2010 7:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

seemore написа:
Искам да попитам професор Всезнайкото, компетентен по всички възможни теми - това кръстовище ли е ?

http://forum.globcom.net/album_pic.php?pic_id=8617

Или ще отговориш - ако има бензиностанция по продължение на малкия път - не е кръстовище, ако няма бензиностанция - кръстовище е Cool




А Ичо туй прозвуча лееко убидно ама карай не се засягам, просто изразих моето логично мнение.

Та от това което си показал не виждам нищо друго освен 5 линии.
Което не е показателно нито за "кръстовище" нито за "отбивка от пътя за престой на тирове" - което определено не е кръстовище Smile

Та ето какво установих аз... бензиностанцията е полукръстовище т.е. ВХОДА НЕ Е ! но вече изхода може и да е, но може и да не е.

Входа НЕ е кръстовище защото е еднопосочна отбивка.
Изхода ако и той е еднопосочен СЪЩО, НЕ е кръстовище.
Ако е двупосочен вече го смятам за кръстовище. (както е на картинката в дясно въпреки, че реално на Лукойла не е точно така, малко импровизирах Very Happy )



Таа ограденото в синьо ама в никакъв случай няма как да се нарече кръстовище, според мен Very Happy то си е просто отбивка.
_________________
AMD FX-6200 3.8GHz,6MB/8MB, MB-ASROCK 990FX EXTREME3/AM3+, 2x4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX, Xilence Modular 1000W R3 ATX 2.3, ATI Radeon Sapphire VAPOR-X R9 280X 3GB GDDR5 OC (UEFI), SSD ADATA SX900 128GB, HITACHI 1TB 7K1000.D 7200rpm 32MB SATA III + 2x320GB SATA2 Seagate
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
svilen
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Апр 2005
Мнения: 187
Общо думи: 12,852

МнениеПуснато на: Пет Окт 08, 2010 8:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това последното с еднопосочните улици не ми стана ясно - по еднопосочните улици няма кръстовища Smile ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
mQuuu
Mitsubishi


Регистриран на: 31 Юли 2006
Мнения: 416
Общо думи: 28,582
Местожителство: GBBG

МнениеПуснато на: Пет Окт 08, 2010 8:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

svilen написа:
Това последното с еднопосочните улици не ми стана ясно - по еднопосочните улици няма кръстовища Smile ?


Еми именно Вход на бензиностанция е еднопосочен.. т.е. няма как да е кръстовище ...а вече самия изход в почти всички случаи се явява кръстовище защото излизаш на главен път.
_________________
AMD FX-6200 3.8GHz,6MB/8MB, MB-ASROCK 990FX EXTREME3/AM3+, 2x4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX, Xilence Modular 1000W R3 ATX 2.3, ATI Radeon Sapphire VAPOR-X R9 280X 3GB GDDR5 OC (UEFI), SSD ADATA SX900 128GB, HITACHI 1TB 7K1000.D 7200rpm 32MB SATA III + 2x320GB SATA2 Seagate
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
mihov
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 12 Май 2004
Мнения: 420
Общо думи: 4,797
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пет Окт 08, 2010 8:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

според мен кръстовищо от какъвто и да е било тип е всяко което е обозначено било то спътни знаци или маркировка по самият асфалт . . .
иначе да, питайте някой полицай той ще каже най добре . . . . . . но поне гледайте да избегнете акта Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
seemore
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Фев 2004
Мнения: 886
Общо думи: 42,578
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пет Окт 08, 2010 9:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mquuu - не съм искал да те засегна - но въпроса е доста спорен и всеки си казва мнението. Не може да наричаш хората, които мислят различно от теб малоууууумни Smile
Аз не съм сигурен дали е кръстовище или не. Просто прочетох определението за кръстовище и то според мен съвпада с пресечката или отбивката, която води до бензиностанцията. После се опитах да измисля довод, според който това не е кръстовище ... и не се сетих. Това прави ли ме ТЪП ? Smile

Има много кръстовища, на които се събират 3 еднопосочни улици - това не ги прави по-малко кръстовища - за пример - покрай Темпо има такива.
Има и друг вид кръстовища - при които една от улиците е без изход - просто води до 1-2 къщи и свършва.
И това което е интересно - при изход от бензиностанция, винаги има знак "стоп" или знак "пропусни". Ако това не се брои за кръстовище - защо КАТ го слагат този знак там ?
_________________
Гражданска отговорност

http://pcshop.bg/?rfrl=6
2% отстъпка от първата поръчка с промокод RFRL-6
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov