forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Intel или AMD

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Хардуер
Предишната тема :: Следващата тема  

Intel или AMD
Intel
63%
 63%  [ 38 ]
AMD
36%
 36%  [ 22 ]
Общо гласове : 60

Автор Съобщение
FULL_BASS
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 19 Авг 2007
Мнения: 421
Общо думи: 14,700

МнениеПуснато на: Чет Фев 07, 2008 11:06 pm    Заглавие: Intel или AMD Отговорете с цитат

Intel или AMD
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Ca60
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 19 Юли 2006
Мнения: 741
Общо думи: 16,399
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Фев 08, 2008 2:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

intel
_________________
go ahead, look around
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Ice
keep walking...


Регистриран на: 05 Окт 2003
Мнения: 3163
Общо думи: 27,985
Местожителство: унас,увас и утях

МнениеПуснато на: Пет Фев 08, 2008 5:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

не мога да схвана какъв е въпроса
кои предпочитаме или с какво сме?
_________________
ftfhj56yrdh
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
FULL_BASS
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 19 Авг 2007
Мнения: 421
Общо думи: 14,700

МнениеПуснато на: Пет Фев 08, 2008 5:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ice написа:
не мога да схвана какъв е въпроса
кои предпочитаме или с какво сме?

кои предпочитаме
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
ISO
Дали да стана антиквар ?
Дали да стана антиквар ?


Регистриран на: 01 Дек 2003
Мнения: 47
Общо думи: 2,448
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пет Фев 22, 2008 5:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

При клок - Intel.
Без клок - AMD.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
XPERT_166
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 15 Окт 2007
Мнения: 304
Общо думи: 14,698
Местожителство: gabrovo

МнениеПуснато на: Пет Фев 22, 2008 6:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

АнМДел Rolling Eyes Surprised Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
ISO
Дали да стана антиквар ?
Дали да стана антиквар ?


Регистриран на: 01 Дек 2003
Мнения: 47
Общо думи: 2,448
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пет Фев 22, 2008 6:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нещата се променят постоянно, така че е въпроса е много общ. Все едно да питаш ATI или NVIDIA.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
NightFer
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Фев 2005
Мнения: 107
Общо думи: 4,471
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Фев 22, 2008 6:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Извън темата:А на мен ми е интересно ЗАЩО предпочитате избраната от вас марка.Знаете ли какви са разликите между двата вида процесори?Приликите?Характеристиките???Нека всеки който е писал за се изкаже по тия въпроси.Щото е много лесно да кажеш "еми аз харесвам интел/амд" или "ми аз съм с интел/амд".

Та по темата,за мен лично няма значение какъв е процесора/системата стига да се връзва добре с конфигурацията която съм си направил и да платя за това,което получавам.В момента съм с Intel™ Core 2 Duo 3Ghz и мога да кажа че е перфектен.Единствения му кусур е че работи на доста висока температура и лятото предполагам че има сривове в системата(отговор от сорта на "смени си охлаждането за да не ти е висока температурата" не приемам понеже охлаждането ми си го взех преди 2 месеца и е предназначено за Intel на поне 4-4,5Ghz).
_________________
Smoke weed every day Smile.Don't forget me I'll be right back Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
ISO
Дали да стана антиквар ?
Дали да стана антиквар ?


Регистриран на: 01 Дек 2003
Мнения: 47
Общо думи: 2,448
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пет Фев 22, 2008 7:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето обоснование от мен. Да вземем два процесора на сходна цена. Примерно:
Цитат:
CPU AM2 Athlon x2 - 4400+/ 65W/ 2.3GHz/ 1.28MB cache - Box - 135лв.
CPU LGA775 D.Core E2160/ 1.8GHz/ FSB800/ 1MB cache - Box - 120лв.

Все пак процесор без дънна платка неможе. При AMD нещата са доста прости, спокойно може да се намери кадърна дънна платка в ценовият интервал 100-120лв (има и по-евтини, но те определено отпадат). По-ниската им цена спрямо тези на интел идва основно от вграденият в самият процесор контролер на паметта.
За да изтискаме максималното, от E2160 ни трябва дънна платка с минимум P35 - които започват от 150-160лв. нагоре. Примерно дъно е: GB GA-P35-DS3L.

Какво имаме в крайна сметка:
Подщи най-слабият процесор на Intel срещу среден на AMD. Не трябва да забравяме, че ни останаха и около 50лв. от дъното. С тях спокойно можем да си вземем нещо от рода на 4800+/5000+.
Intel също имат своят коз. На дънна платка с P35 чипсет повечето процесори (говорим за Е2140/Е2160) с лекота правят около 3-3,2GHz.

Ето го моето обоснование защо:
Цитат:
При клок - Intel.
Без клок - AMD.


ЕДИТ: Все пак въпроса е много повърхностен. Това което написах по-горе се отнася основно за най-продаваните в момента процесори. Примерно ако трябва да се сравняват Phenom 9600 и Q6600, интел определено обира лаврите, независимо дали има клок или не. Ако се върнем малко по-назад, към едноядрените 64бит атлони интелските печки определено нямат шанс. При P3 и 32бит Атлони отново отгоре са си АМД, за сметка на това тук те са печките. Ако се върнем още по-назад при P2 и К6. Последният по-добре никога да не е излизал. Нещата постоянно се променят, ако не беше така нямаше да има място за два производителя. От цялата работа печелят само потребителите. Просто не трябва да се забравя, че освен марка има и модел.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
NightFer
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Фев 2005
Мнения: 107
Общо думи: 4,471
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Фев 22, 2008 10:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да,това което си написал си е напълно вярно.Но аз мога да обопщя всичко товно в 1 изречение:каква е основната разлика мейду интел и амд?разликата е не само в цената.Там амд обират точките поради това че реално погледнато един амд 5600+ е по-евтин от един интел на 3 НО разликата е там че ти за един амд на 5600+ получаваш нереалната скорост от максимум 5,6 гига което значи че скоростта на процесора ти може да е в порядъка от 2 гига до 4 гига за сметка на цената.Докъто при интел ти си плащаш по-висока цена но си знаеш че получаваш точно 3 гига честота на продукта.
Та какъв е извода от това?Ако искаш по-ниска цена трябва да си береш кусурите на по-ниски честоти от страна на амд процесори.Докъто ако искаш точна скорос естествено трябва да се бръкнеш с още 20-30 лева горница за реална скорост.Хубаво е когато си купуваш нова конфигурация да избираш дъното ти така че да издържа на по-висок клас процесори без да се притесняваш че няма да са съвместими.
Като спомена за така наречените "печки" за да ти е сигурно че процесорът ти няма да изгори логично е да имаш по-добро охлаждане.Еми да ти кажа и това не помага защото и водно и маслено да му сложиш тя температурата на процесора си остава една и съща.Ако се сравни коята конфигурация интел коре 2 дуо на 3 гига и една друга интелска дуо коре на 3 гига мога да ти кажа че моята ще работи по-добре и е доказано дори (от лични експерименти със клиентски компютри в офиса в който работя).
Така че извода е:каквото иска клиента това е,а дали той е прав си е негов проблем.Като искаш интел,интел да е,като искаш амд,амд да е стига да си плащаш за това което получаваш Smile
_________________
Smoke weed every day Smile.Don't forget me I'll be right back Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
ISO
Дали да стана антиквар ?
Дали да стана антиквар ?


Регистриран на: 01 Дек 2003
Мнения: 47
Общо думи: 2,448
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Нед Фев 24, 2008 11:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Това малко не мога да го схвана, защо трябва 5600+ да е на 5600MHz? Това отдавна са модели, а не честоти спрямо интел. По тази логика трябва да очакваме Е2140 да работи на 2140MHz?!
Няма как да съпоставяш двата процесора един с друг по честоти, двете архитектури са различни и е нормално при еднакви честоти да имат различни производителности, така че единствената съпоставка си остава цената.
С какво тестваш производителността на процесорите в офиса?

EDIT: Ако трябва да сравняваме процесори с еднакви честоти:
CPU AM2 Athlon x2 - 5200+/ 2.8GHz/ 1MB cache 198лв.
CPU LGA775 Core2 Duo E6750/ 2.66GHz/ FSB1333/ 4MB 318лв.
WOW - над 100лв разлика, тук наистина съм съгласен че интела е по-добрият.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
cVoltage
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 06 Сеп 2009
Мнения: 197
Общо думи: 3,852

МнениеПуснато на: Съб Яну 09, 2010 11:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И все още Интел си остава водещ.
_________________
[COLOR="#FF0000"]Ryzen[/COLOR] 2600@4.1Ghz - 1.36v | Noctua NH-U12S | Asrock B450M Pro4 | G.Skill 2x8Gb 3200@3333Mhz | EVGA GTX1080 FTW2 iCX 2050/12000Mhz | Samsung 860 Evo 250Gb + 860 QVO 1Tb | Asus Xonar DX 7.1 | EVGA 750W G3 | Fractal Design Define Mini C |
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
rgb
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Юли 2009
Мнения: 206
Общо думи: 11,566

МнениеПуснато на: Нед Яну 10, 2010 1:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да го погледнем от друга страна: аз съм с лаптоп и при мен от най-голямо значение е издръжливостта на батерията. Ето защо избрах Intel - защото ми харчи значително по-малко. Производителността ми е напълно достатъчна за всякакви приложения и то при условие, че съм с двуядрен Intel 5250 на 1,5GHz. Вторият критерий, поради който избрах Intel е, че машинката ми няма да изгори дори да заспя с нея в леглото докато рендерирам нещо на 3DsMAX, защото просто не загрява толкова...

ПС: ако търсех производителност, щях да ползвам (и ползвам в офиса) стационарен компютър с процесор на AMD. Той е като служебния автомобил - предпочитам го бърз и мощен, независимо от разходите Very Happy

Гласувам за Intel, защото го ползвам в момента.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
seemore
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Фев 2004
Мнения: 886
Общо думи: 42,578
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Сря Яну 27, 2010 11:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Интел са си по-напред - като визирам новите i3/i5/i7. Обаче вчера си купих пак АМД. Причината - ами цялата конфигурация ми излезе 485 лева(това по цени в габровски магазин) - включва:

AMD Athlon II X2 245 2.9GHz 2 x 1MB L2 Cache
Asrock M3A785GM-LE/HD4200-128/AM3/DDR3
WD 500 GB
Super Talent 2GB DDR3-1333
Case ATX+400W PSU

Ако има някой оптимист да предложи интел базирана конфигурация за 485 с по-добра производителност - слушам го Smile

Вече ако бюджета ми е 1000 лева минимум ... бих се замислил за Интел. Даже може би около тези пари пак АМД-то ще бие по производителност ... но да кажем това е минимума.
Примерно:
Core i3 - 530/2.93
Asrock H55M Pro/LGA1156
Kingstone 2x2 GB DDR3-1600 HyperX
Case + PSU500W
HDD - 500GB
nVidia GTS250/512/DDR3

Пак за около тези пари може да се вземе от АМД това:

GB MA770T-UD3P/DDR3/AM3
Phenom II x4 925/2.8/8MB cache/AM3
HD4850 1GB DDR III PCI-E
Kingstone 2x2 GB DDR3-1600 HyperX
Case + PSU500W
HDD - 500GB

Вече ако искам да дам повече от 1300 лева примерно - задължително ще е Intel+nVidia.

Така, че отговора ми на анкетата е - за по евтина конфигурация АМД, за скъпа конфигурация Интел.
_________________
Гражданска отговорност

http://pcshop.bg/?rfrl=6
2% отстъпка от първата поръчка с промокод RFRL-6
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
cVoltage
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 06 Сеп 2009
Мнения: 197
Общо думи: 3,852

МнениеПуснато на: Сря Яну 27, 2010 12:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добра покупка си направил, пожелавам ти да ти служи вярно. Smile
За тези две конфигурации, който си дал за пример бих избрал АМД.
_________________
[COLOR="#FF0000"]Ryzen[/COLOR] 2600@4.1Ghz - 1.36v | Noctua NH-U12S | Asrock B450M Pro4 | G.Skill 2x8Gb 3200@3333Mhz | EVGA GTX1080 FTW2 iCX 2050/12000Mhz | Samsung 860 Evo 250Gb + 860 QVO 1Tb | Asus Xonar DX 7.1 | EVGA 750W G3 | Fractal Design Define Mini C |
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Хардуер Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov